Ostrava – Sparta 3:4 (kon.)
FBC ČPP Bystroň Group Ostrava
3:4 (0:1, 2:0, 1:3)
ACEMA Sparta Praha
cz Pondelok 24.10.2022, 17:10 • ČPP Aréna Ostrava • Livesport Superliga (CZ) • 8. kolo

To je ode mě vše a děkuji Vám za pozornost. (18:55:22)

Je konec! Sparta nakonec ubojovala vítězství a poráží FBC Ostravu 3:4 a připisují si 3 body do tabulky. Ostrava z dnešního utkání odchází s prázdnou.

Branky a nahrávky: 29. Pešat (Pobořil), 30. Gál (Bräuer), 60. Chatrný (Gál) – 1. Košir (Mat. Čermák), 47. Košir (Zouzal), 52. Curney (Krbec), 53. Křenek (Curney). Vyloučení: 1:0. Využití: 0:1. Zásahy brankářů: 15:15. Diváci: 213. Rozhodčí: Kamil Sojka a Tomáš Sojka.

59:47
    Robert Košir trefuje tyč domácí odkryté branky!
    59:11 Daniel CHATRNÝ - 3:4

59:11
    Ostrava právě vstřelila branku!
    Ostravě to nakonec vyšlo! Ladislav Gál přihrál na střed hřiště, kde stál DANIEL CHATRNÝ, který zavěsil balónek do levého horního rohu Benešovy branky! Asistence: Ladislav Gál.

59:02
    Ladislav Gál trefuje horní tyč!

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:22
    Marek Bräuer trefuje horní tyč Benešovy branky!

57:52
    Jiří Curney to zkusil přes celé hřiště, ale přestřeluje.

57:00
    Barabáš přihrál Chatrnému, ale ten bohužel minul branku.

56:31
    Ostrava to zkouší v šesti hráčích!

56:31
    Oddechový čas pro tým FBC ČPP Bystroň Group Ostrava.

55:58
    Robert Košir si opět vyběhl do dobré pozice, ale tentokrát jeho pokus stihli zablokovat domácí hráči.

55:28
    Sparta se nikam nežene a kombinuje na své polovině.

54:39
    Zapomenutý Gál dostal přihrávku na pravou stranu, odkud vystřelil, ale trefil jen Beneše do hrudi.

53:27
    Lukáš Pešat se dostal do středu hřiště a byl už proti němu je Beneš, ale minul branku a to je pro Ostravu velká škoda!

52:50
    Ostrava je teď velmi zaskočená co se odehrálo ve třetí třetině a budou muset ještě výrazně zabrat.
    52:02 Radim KŘENEK - 2:4

52:02
    Sparta právě vstřelila branku!
    Sparta využívá přesilovou hru! Z postu rozehrávajícího hráče Jiří Curney přihrál na RADIMA KŘENKA, který skvělou střelou tahem pod horní tyč zvyšuje na dvoubrankové vedení! Asistence: Jiří Curney.

51:18
    Vyloučení v týmu FBC ČPP Bystroň Group Ostrava:
    Ladislav Gál – 2 min., opakované přestupky.
    51:03 Jiří CURNEY - 2:3

51:03
    Sparta obrací vývoj utkání ve svůj prospěch! Mikuláš Krbec se vytočil z rohu hřiště a vystřelil. Nakonec se míček zjevil za Binderem a tam už pouze do branky doklepl míček JIŘÍ CURNEY. Asistence: Mikuláš Krbec.

50:50
    Ostrava se trochu vysunula a toho by mohli využít hosté.

49:45
    Sparta nechce udělat žádnou chybu a rozvážně teď kombinuje na své polovině.

48:55
    Ztráta na polovině hřiště a k míčku se dostal Matěj Čermák, ale naštěstí pro domácí už neměl žádnou sílu a jen tak vystřelil a minul branku Bindera.

48:11
    Hra se nám otevřela a vidíme najednou dost šancí na obou stranách, ale také i skvělé brankáře.

47:30
    Výborný a rychlý výběh Gála, který těsně minul levou tyč Benešovy branky!
    46:58 Robert KOŠIR - 2:2

46:58
    Sparta srovnává stav na 2:2! ROBERT KOŠIR se dostal k balónku u mantinelu, stáhl si balónek na bekhend vytočil se na střed a zavěsil míček nad levou ruku Bindera! Asistence: Marek Zouzal.

45:58
    Krbec tancuje za brankou a snaží se něco vymyslet a vzápětí se uvolnil a našel Bartoše, ale ten nedokázal zakončit.

45:06
    Choma našel výborně před brankou Friedela, který jen nastavil hůl, ale Beneš výborně zasáhl ramenem a drží svůj tým!

44:23
    Matěj Pruner se poprvé dostal do hry v dnešním utkání a uvidíme, jestli Spartě tento tah vyjde a odejde z tohoto zápasu vítězně.

43:34
    Kozák za brankou Bindera nahrál na Curneyho a ten přes celé hřiště posílá balónek až na Křenka a takovým způsobem Sparta nemůže skórovat.

42:42
    Čermák zkusil stahovačku proti Pešatovi, ale ten mu na to neskočil a získal pro Ostravu balónek.

41:57
    Domácí se zatáhli do hlubokého bloku a nemyslím si, že je to pro ně nejlepší řešení.

41:05
    Curney s Krbcem zatápějí na polovině Ostravy a je vidět, že chtějí rychle srovnat.

40:18
    Kareš ve výborné pozici minul branku Bindera!

40:01
    Úvodní buly vyhráli hosté.

40:01

Další třetina začne přibližně v 18:22.

Je za námi druhá třetina, která přinesla 2 branky. Nejdříve se prosadil Lukáš Pešat a po něm Ladislav Gál. Ostrava tak otočila vývoj utkání a stav je po druhé třetině 2:1.

40:00

39:16
    Další podklouznutí na hrací ploše a tentokrát to byl Jiří Curney, ale nic se mu naštěstí nestalo.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

37:38
    Ostrava stojí v hlubokém bloku a Spartě se hrozně špatně dostává před Bindera.

36:35
    Křenkovi utekl balónek a Ladislav Gál se dostal do samostatného úniku, ale bekhendem nedokázal vstřelit gól!

35:50
    Domácí se po delší době dostali na míček a nakonec vybojovali alespoň rozehrávku z rohu hřiště za Benešem.

34:48
    Kuchynka na polovině Ostravy se snažil něco vymyslet, ale nakonec byl vytlačen a odchází střídat.

33:51
    Po komerční přestávce nám tempo trochu opadlo a oba týmy teď nepředvádějí nejlepší pasáž.

32:59
    Košir se už chystal na střelu, ale byl rozhozen a nemohl tak zakončit.

32:03
    Kristián Kozák možná nadzvedl hůl soupeři, ale rozhodčí nic nepostřehli a hraje se dál, na míčku Sparta.

31:28
    Chybná rozehrávka Kuczery a rozehrávat z rohu hřiště za Binderem bude Sparta.

30:46
    Krbec hledal před brankou své spoluhráče, ale Ostrava má před brankou dostatek hráčů a Sparta nemůže vůbec nic dělat.

30:05
    Komerční přestávka.
    29:35 Ladislav GÁL - 2:1

29:35
    A domácí obrací skóre na 2:1! Adam Choma rozjel celou akci, shodil na Marka Braüera, který vystřelil a od Beneše se odrazil míček na hůl LADISLAVA GÁLA, který ihned doklepl míček do branky! Asistence: Marek Braüer.

29:11
    Ostrava i fanoušci ožili a domácí chtějí více.
    28:18 Lukáš PEŠAT - 1:1

28:18
    Zaváhání v rozehrávce a domácí trestají! Radim Křenek nepřesně rozehrál na Krbce a Ostrava šla do přečíslení. Lukáš Pobořil z levé strany nahrál na střed hřiště, kde stál LUKÁŠ PEŠAT, který střelou ke vzdálenější tyči srovnává stav utkání na 1:1! Asistence: Lukáš Pobořil.

27:35
    Opět sledujeme klidnější pasáž, kdy Sparta kombinuje na své polovině a čeká na chybu soupeře.

26:40
    Zatím nám stále v dnešním utkání schází větší počet branek a doufejme, že se jich dočkáme.

25:57
    Šulc táhl přečíslení Ostravy a nakonec se rozhodl sám vystřelit, ale nalezl pouze dobře postaveného Beneše.

25:19
    Pešat teď schytal tvrdou ránu do břicha na levé straně hřiště a odchází co nejrychleji střídat.

24:28
    Už druhá zlomená hůl v dnešním zápase, která patřila Krbcovi, který ihned odchází na střídačku.

24:00
    Jan Binder nyní opět skvěle zasáhl ramenem a drží Ostravu.

23:28
    Ladislav Gál se dostal k odraženému míčku na středu hřiště, ale nepovedlo se mu přesně zamířit.

22:40
    Josef Sedláček nyní zkusil překvapit Bindera, ale ten dokázal na poslední chvíli proti jeho střele zareagovat.

22:00
    Sparta se zatím ve druhé třetině nedostala ani na míček a je vidět, že Ostrava chce co nejrychleji srovnat.

21:15
    Ostravě by tato tyčka mohla pomoct se sebedůvěrou a mohly by v blízké době skórovat.

20:31
    Marek Braüer trefuje břevno Benešovy branky!

20:01
    Úvodní buly vyhráli domácí.

20:01

Střely v první části 5:6.

Další třetina začne přibližně v 17:43.

Je za námi první třetina, která přinesla jen jednu branku a to hned na začátku utkání, když se prosadil Robert Košir, který určuje stav po první třetině, který je 0:1.

20:00

19:48
    Sparta se drží na balónku a už se nejspíše nic do konce třetiny nestane.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:38
    Kolstrunk se nyní připletl do cesty Krbcovi, který kvůli tomu nemohl zakončit a musí kombinovat se svými spoluhráči nadále.

17:23
    Zouzal nyní vystřelil z levé strany, ale opět u toho byl Herblich, který jeho střelu zablokoval a Binder nemusel zasahovat.

16:42
    Nyní sledujeme klidnou pasáž a ani jeden tým se nikam extra nežene.

15:39
    Herblich a jeho další dobré střídání, když obral o míček Krbce a získal balónek pro svůj tým.

14:42
    Nyní to vypadalo, že Mikuláš Krbec hrál nepovoleně hrou na zemi, ale rozhodčí to viděli určitě lépe a nic nepískají.

13:49
    Čermák špatně rozehrál a Herblich mířil vstříc Benešovi, ale ten vytáhl skvělý zákrok pravým ramenem a drží stále čisté konto.

12:59
    Josef Sedláček blokoval střelu Pešata a nakonec se mu zlomila hůl a musel jít rychle střídat.

12:11
    Jiří Curney natáhl ke střele bekhendem ze středu hřiště, ale našel pouze botu chytajícího Bindera.

11:27
    Sparta se nikam nežene a snaží se zatím pouze o dlouhou kombinaci na polovině hřiště.

10:48
    Dominik Bartoš se dostal do dobré pozice, ale domácí obránci mu zabránili v zakončení.

10:01

9:28
    Ostrava se snaží nyní vykombinovat do dobré pozice a vzápětí Beneš musel být v pozoru a předvést zákrok.

8:20
    Sparta začala tlačit a je to znát, protože Ostrava má poměrně velké problémy s rozehrávkou.

7:31
    Robert Košir jako u první branky zkoušel střílet ze stejné pozice a Binderovi míček proklouzl až za záda, ale nakonec ho dokázal zastavit před brankovou čarou a stav zůstává stejný 0:1!

7:12
    Juha dostal přihrávku do běhu, ale Adam Choma ho zastavil a uklidňuje hru.

6:39
    Krbcovi byl odpískán útočný faul, i když se útočník Sparty diví, ale není mu to nic platné.

5:52
    Kareš u mantinelu výborně vybojoval míček, když svedl souboj se Šulcem a Sparta tak může rozehrávat.

5:29
    Lukáš Pešat nyní zkusil vystřelit dvě střely z dálky, ale ani jedna nenalezla cíl, tedy branku.

4:37
    Herblich byl v moci balónku a vypadalo to, jako kdyby byl podražen, ale nakonec rozhodčí nic nedovoleného neviděli a pokračuje se dál ve hře.

3:59
    Lukáš Pobořil dostal přihrávku před Beneše a byl tam úplně sám, ale střelou z pravé strany trefil jen hostujícího gólmana do jeho výstroje!

3:41
    Domácí fanoušci podporují svůj tým velmi hlasitě a uvidíme, jestli jim to pomůže.

2:56
    Kareš nyní výborně vystihl dlouho přihrávku a díky němu nemusel Beneš zasahovat a ulehčil mu tak práci v brance.

2:16
    Sedláček ve snaze se vytočit do středu hřiště byl nedovoleně zastaven a dnešní zkušené duo tento zákrok samozřejmě píská jako nedovolené bránění.

1:31
    Ostrava se nyní dobře snažila o kombinaci na polovině hostů a nakonec z toho vytěžila alespoň rozehrávku poblíž Beneše.
    0:46 Robert KOŠIR - 0:1

0:46
    Z ničeho nic je tu gól Sparty! Matěj Čermák sklepnul u levého mantinelu na ROBERTA KOŠIRA, který střelou tahem prostřelil Bindera a dostává svůj tým do vedení! Asistence: Matěj Čermák.

0:30
    První se snažili zahrozit hosté, ale k ničemu se nedostali a jdou střídat.

0:01

00:01

Domácí hráči dnes v tradičních žlutých dresech a na druhé straně Sparta také ve svých obvyklých, tedy rudých dresech.

Úvodní sestavy

Ostrava: Binder (Klinka) – Friedel, Mikoláš, Herblich, Šubert, Kuczera, Barabáš – Choma, Šulc, Soukup, Gál, Jakubec, Chatrný, Pešat, Bräuer, Marčon, Košarišťan, M. Sedláček, Pobořil.

Sparta: Beneš (Hejna)– Bartoš, Kozák, Křenek, Pruner, J. Sedláček – Andrášek, Curney, Mat. Čermák, Jonsson, Juha, Kolstrunk, Kareš, Košir, Krbec, Zouzal, Petráň, Kuchynka.

Dnešní utkání bude řídit zkušené duo rozhodčích Kamil Sojka a Tomáš Sojka.

Ostrava na tom není zas tak špatně a po sedmi odehraných zápasech je na 8. pozici s 8 body v tabulce. Ostrava začala sezónu doma a překvapivě prohrála s Českou Lípou 3:11. Poté už Ostrava získala nějaké body, když na hřišti Otrokovic vyválčila 2 body po výhře 7:6 po prodloužení. Ve třetím zápase narazila Ostrava na Bohemku a doma s ní prohrála výsledkem 6:9. V dalším zápase na svém hřišti přivítala Ostrava Vinohrady, která díky náskoku tří branek po dvou třetinách dokázala zvítězit 5:2. V 5. kole Ostrava přijela do Mladé Boleslavi, kde svedla velmi těžký zápas a podlehla 7:12. V 6 zápase Ostrava doma tvrdě narazila, když prohrála 4:11, ale v sedmém kole úplně stejným výsledkem vyhrála na půdě Karlových Varů. Uvidíme, jak si dnes povedou proti Spartě.

V letošní sezóně má Sparta odehraných 7 zápasů. Nejdříve na domácí půdě si poradili s FBC Liberec 9:1, poté v Enteria Aréně v Pardubicích sehráli tuhý boj se Sokoli, které nakonec dokázali porazit o jednu branku 6:5. Ve třetím duelu ligy v televizním utkání na domácí půdě Sparta držela těsný výsledek po dvou třetinách, kdy prohrávala 1:3, ale v poslední třetině se jim vůbec nedařilo a inkasovaly 6 branek a díky tomu si připsali první prohru – 2:9. Vrámci 5. kola odehrála Sparta utkání doma s Tatranem v UNYP Aréně, kde nestačila a prohrála 4:8. Stejným výsledkem prohrála i v České Lípě v šestém zápase sezóny. Chuť si zpravila až proti Otrokovicím, které porazili na své půdě 8:5. Další výhra přišla v dohrávce 4. kola, když v SH Kbely dokázala ACEMA byhrát 2:3 po prodloužení a získat 2 body do tabulky.

Vítáme vás u on-line přenosu z dohrávky 8.kola Livesport Superligy. Dnes se utkají týmy FBC ČPP Bystroň Group Ostrava a ACEMA Sparta Praha. Utkání začíná v 17:10.

Adam Náhončík

Góly a asistencie: 29. Pešat (Pobořil), 30. Gál (Bräuer), 60. Chatrný (Gál) – 1. Košir (Mat. Čermák), 47. Košir (Zouzal), 52. Curney (Krbec), 53. Křenek (Curney)

Využitie: 0:1. Zásahy brankárov: 15:15.
    FBC ČPP Bystroň Group Ostrava: Klinka (Binder) – Friedel, Mikoláš, Herblich, Šubert, Kuczera, Barabáš – Choma, Šulc, Soukup, Gál, Jakubec, Chatrný, Pešat, Bräuer, Marčon, Košarišťan, M. Sedláček, Pobořil.
    ACEMA Sparta Praha: Hejna (Beneš) – Bartoš, Kozák, Křenek, Pruner, J. Sedláček – Andrášek, Curney, Mat. Čermák, Jonsson, Juha, Kolstrunk, Kareš, Košir, Krbec, Zouzal, Petráň, Kuchynka.

Rozhodca: Kamil Sojka a Tomáš Sojka