Sigma Olomouc – Zlín 2:1 (kon.) | Pardubice – Brno 1:3 (kon.) | Liberec – Jablonec 2:0 (kon.)
Plzeň – Ostrava 3:1 (kon.)
FC Viktoria Plzeň
3:1 (2:0)
FC Baník Ostrava
cz Sobota 22.10.2022, 19:00 • Doosan Arena, Plzeň • Česká FORTUNA:LIGA • 13. kolo

78
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Karel Pojezdný se vydal na útočný výlet, Erik Jirka měl posléze hodně prostoru na pravé straně, v pravý čas následně našel na druhé vlně JHONA MOSQUERU, který to měl již snadné. Viktoria Plzeň má zpět dvoubrankový náskok.

61
    Baník právě vstřelil branku!
    Hosté zřejmě zaslouženě střílí kontaktní branku. Frydrych z pravé strany skvěle oslovil na malém vápně Daneial Smékala, tomu první dotyk s balonem nevyšel dle představ, avšak míč následně procpal do branky LADISLAV ALMÁSI.

20
    Ve dvacáté minutě jde Viktoria do dvoubrankového vedení. Pavel Bucha našel na pravé straně Milana Havla, který přízemním centrem oslovil u druhé tyče JANA KLIMENTA, který měl před sebou záhy jen prázdnou bránu.

8
    Viktoria Plzeň jde v osmé minutě do vedení. Mosquera ve středu pole vybojoval balon, Kliment následně našel v pokutovém území Tomáše Chorého, kterého sice skvěle vychytal Laštůvka, avšak následně měl volnou cestu ke gólu LUKÁŠ KALVACH.

Jakub Štěrba

Góly: 8. Kalvach, 20. Kliment (Chorý), 78. Mosquera (Jirka) – 61. Almási (Smékal)

Karty:   71. Chorý (PLZ), 79. Mosquera (PLZ) – 71. Laštůvka (OVA), 76. Boula (OVA), 90+2. Frydrych (OVA)

Držení míče: 39 % : 61 %.
    Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 6:16. Rohy: 7:8. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 11:9.
    FC Viktoria Plzeň: Staněk – M. Havel, Pernica, Hejda (C), Jemelka – Bucha, Vlkanova (71. Holík), Kalvach, Mosquera (81. Pilař) – Kliment (30. Jirka), Chorý.
    Náhradníci: Jedlička, Tvrdoň – Mo. Tijani, Čermák, Dedič, Bassey, Ndiaye.

Tréner: Michal Bílek.

FC Baník Ostrava: Laštůvka (C) – J. Juroška (46. Smékal), Frydrych, Pojezný, Fleišman – Boula (84. Mu. Tijani) – Ndefe, Kuzmanović, Tetour (65. Mišković), Plavšić – Almási (71. Ji. Klíma).
    Náhradníci: M. Hrubý, Letáček – Sanneh, Buchta, Jaroň, Šehić, Měkota.