NY Rangers – Anaheim 6:4 (kon.) | Boston – Florida 5:3 (kon.) | Montreal – Pittsburgh 3:2 (po pr.)
Washington – Vancouver 6:4 (kon.) | Detroit – LA Kings 4:5 (po pr.) | Toronto – Arizona 2:4 (kon.)
Minnesota – Colorado 3:6 (kon.) | Dallas – Winnipeg 4:1 (kon.)

Montreal Canadiens dáva gól!
    Domáci to napokon dokázali! Monahan získal puk, obkrúžil s ním celú tretinu a nádhernou prihrávkou našiel pri tyčke voľného KIRBYHO DACHA, ktorý definitívne rozhoduje toto stretnutie.
    Asistencie: Monahan, Suzuki

62:02
    Caufield minul odkrytú bránu! Domáci zvierajú súpera!

61:46
    Na trestnú lavicu do tretice odchádza Jeff Petry. Tentokrát za krosček.

60:55
    Malkin vo vyloženej šanci! Nepresne!
    57:40 Cole Caufield (MTL) - 2:2

57:40
    Domácim sa hra bez brankára vyplatila! Suzuki vyhral buly, Guhle posunul puk na Drouina, ktorý krížnou prihrávkou našiel COLEA CAUFIELDA a ten sa strelou z prvej nemýlil!
    Asistencie: Drouin, Guhle

57:34
    Brána domácich je prázdna!

54:48
    Juraj Slafkovský bol veľmi blízko prvému bodu v NHL! Dostával sa k dorážke strely Guhleho, avšak ani tentokrát to nepadlo.

52:35
    Poehling sa ocitol zoči-voči Montembeaultovi! Domáci naďalej žijú!

52:09
    Do ďalšej šance sa dostával Dadonov, ale Petry mu bránil v hre. Obranca hostí s dvojminútovým trestom.

51:48
    Domáci sú veľmi nebezpeční v tomto oslabení. Opäť sa dostali do prečíslenia dvaja proti jednému, ale Monahanova strela smerovala len do lapačky DeSmitha.

51:00
    Evans v obrovskej príležitosti! DeSmith prečíslenie dvaja proti jednému dokázal pokryť.

50:25
    Rozhodcovia napokon Xhekajov zákrok oceňujú dvoma minútami.

46:12
    Suzuki nahadzoval puk na bránu z boku, v Bell Centre to teraz len tak zahučalo, pretože DeSmith si nebol istý svojim zákrokom.
    41:10 Nick Suzuki (MTL) - 1:2

41:10
    Domáci sú späť v zápase. Guhle posunul puk v strednom pásme na NICKA SUZUKIHO, ktorého strela prepadla DeSmithovi. Kapitán domácich dokorčuľoval puk a dorazil ho do brány.
    Asistencie: Guhle

39:00
    Prenikajúceho Suzukiho nedovolene odstavil Petry, ktorý dostáva dve minúty za podrazenie.

36:54
    Arber Xhekaj bránil v pohybe Kapanenovi. Za svoj zákrok si vyslúžil dve minúty na trestnej lavici.

29:07
    Heinen sa ocitol sám pred bránou domácich. Montembeault si na jeho bekhendový blafák počkal.
    27:56 Jevgenij Malkin (PIT) - 0:2

27:56
    Pittsburgh Penguins dáva gól!
    Hostia už sú v dvojgólovom trháku. Rust posielal puk pred bránu. Montembeault ho odrazil pred seba, kde bol voľný JEVGENIJ MALKIN, ktorý nemal problém opäť skórovať.
    Asistencie: Rust, Joseph

27:35
    Výborné prečíslenie hostí! V obrovskej príležitosť však McGinn nedokázal nájsť recept na Montembeaulta.

24:58
    Vôbec prvé vylúčenie v tomto stretnutí. V strednom pásme si na svoju hokejku nedal pozor Kirby Dach. Arbitri jeho zákrok ocenili dvoma trestnými minútami.
    23:52 Jevgenij Malkin (PIT) - 0:1

23:52
    To, čo nevyšlo v prvej tretine, sa podarilo teraz. Rust posunul puk na Petterssona, ktorý krížom uvoľnil JEVGENIHO MALKINA, ktorý tvrdou strelou z prvej otvoril skóre.
    Asitencie: Pettersson, Rust

21:15
    Domáci nastrelili tyčku! Druhá tretina začína vo veľkom tempe. Gallagherovej dorážke chýbali len centimetre.

17:43
    Heinen v prečíslení traja proti dvom uvoľnil Cartera. Jeho strela z prvej však nebola dostatočne dôrazná.

12:40
    Malkin spomedzi kruhov mohol strieľať, ale poslal ukážkový pas na Rust, ktorého strelu z prvej vygumoval Montembeault!

08:08
    Caufield vystihol rozohrávku hostí. DeSmith kryje je ho strelu. Monahan sa už k dorážke nedostal.

02:16
    Slafkovský výborne uvoľnil v pravom kruhu Widemana! Ten však vo skvelej pozícii len trafil DeSmitha.
    01:52 Danton Heinen (PIT)

01:52
    Z prvého menšieho náporu vidíme aj prvý gól stretnutia. Spoza brány posielal puk pred bránu Kapanen. Montembeault hokejkou puk posunul na DANTONA HEINENA, ktorý otvoril skóre strelou pod hornú žrďku. Rozhodcovia však po vzhliadnutí videa napokon gól neuznávajú!
    Góly a asistencie: 42. Suzuki (Guhle), 58. Caufield (Drouin, Guhle), 64. Dach (Monahan, Suzuki) – 24. Malkin (M. Pettersson, Rust), 28. Malkin (Rust, P. Joseph)

Montreal Canadiens: Montembeault (Primeau) – Savard (A), Guhle, Wideman, Xhekaj, Kovacevic, Harris – Caufield, Suzuki (C), Monahan – Jos. Anderson, Dach, Drouin – Gallagher (A), Dvorak, Dadonov – Hoffman, Evans, Slafkovský.
    Tréner: Martin St. Louis

Pittsburgh Penguins: DeSmith (Jarry) – Letang (A), Dumoulin, Petry, M. Pettersson, Rutta, P. Joseph – Rakell, Crosby (C), Guentzel – Rust, Malkin (A), Zucker – Kapanen, Carter, Heinen – Archibald, Poehling, McGinn.
    Tréner: Mike Sullivan

Rozhodca: Chmielewski, Charron, Fournier, Knorr