NY Rangers – Tampa Bay 3:1 (kon.) | LA Kings – Vegas 3:4 (kon.)
3:4 (1:0, 0:1, 2:3)
Vegas Golden Knights
cz Streda 12.10.2022, 04:00 • Crypto.com Arena, Los Angeles • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. Po dvou zápasech v Praze začíná nový ročník NHL také v zámoří. V tomto zápase proti sobě nastoupí Los Angeles Kings a Vegas Golden Knights.

Ačkoliv je zápas plánovaný na čtvrtou hodinu ranní, lze předpokládat, že začne později vzhledem k televizním právům a vysílání předcházejícího zápasu Rangers s Tampou.

Poslední tři přípravné zápasy hokejisté Las Vegas vyhráli, LA z posledních třech přípravných zápasů dva prohrálo. Příprava je pryč, dlouhodobá část právě začíná.

Los Angeles Kings: Quick (Petersen) – Mik. Anderson, Doughty, Durzi, M. Roy, Edler, Walker – Fiala, Kopitar, Kempe – T. Moore, Danault, Arvidsson – Iafallo, Byfield, Vilardi – Grundström, Lemieux, Kaliyev.

Vegas Golden Knights: L. Thompson – Martinez, Pietrangelo, McNabb, Theodore, Hutton, Whitecloud – Re. Smith, Eichel, Kessel – Howden, Stephenson, Stone – Marchessault, W. Karlsson, Amadio – Cotter, N. Roy, Kolesar.

Utkání začne o něco později.

Slavnostně jsou představováni domácí hráči a celý tým. Zápas začne později, což je obvyklé.

Domácí jsou na ledě, družina Vegas čeká v útrobách stadionu.

Nyní už americká hymna v podání Hannah Daveyové.

00:01

00:01
    Utkání začalo, úvodní buly pro Vegas.

00:27
    Nicolas Roy hlídkoval před brankou, ale puk se k němu nedostal. Následně Kings odehráli na zakázané uvolnění.

00:47
    Výhodu mají domácí hokejisté.

01:13
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights:
    Phil Kessel – 2 min., vysoká hůl.

01:13
    První přesilovka pro domácí, ti vyhráli buly, ale Vegas následně vyhodilo.

02:00
    Anže Kopitar pálil z dobré pozice, ale neuspěl. Následně Stone vedl akci Vegas při vlastním oslabení. Jeho rána končí v moci brankáře.

02:40
    Vegas znovu vyhazuje přes všechny čáry, přesilovka se Kings příliš nedaří.

03:14

03:15
    Oficiálně LA na branku soupeře během přesilovky nevystřelilo.

03:32
    Hostující hokejisté první početní nevýhodu dokázali přečkat, nyní se hraje už pět na pět.

04:00
    Theodor hledal kapitána, jenže Mark Stone minul branku. Následně puk kryje brankář Kings. Bude se vhazovat.

04:35
    Paul Cotter hledal spoluhráče před brankou, ale neuspěl.

04:52
    Logan Thompson předvedl senzační zákrok proti střele Kopitara. Fanoušci už zvedali ruce nad hlavu. Zach Whitecloud neodstavil soupeře, puk nakonec od tyče zamířil pod brankáře Vegas. První velkou šanci měli domácí.

06:05
    Zajímavou šanci mělo Vegas, ale kotouč končí vedle branky. Následně nepřesně zakončovali také domácí hráči.

06:34
    Nicolas Roy vedl zajímavou akci Vegas, dostal se ke střele za strany, ale jeho projektil míří vedle. Nebyl to špatný úmysl, ale chyběla přesnost.

07:13
    Ozývají se domácí fanoušci, kteří ženou své oblíbence v cestě za úvodní brankou zápasu.

07:48
    Hosté uklidňují hru, vrátil se do středného pásma, odkud rozehrávají. Více ze hry zatím mají domácí hokejisté.

08:28
    Brankář Kings přerušuje hru, komerční přestávka. Bude se vhazovat.

09:01
    Vhazovat se nyní bude před brankou Los Angeles, Domácí celek vybojoval kotouč, a tak se směr hry rychle otáčí.

09:21
    Phil Kessel vedl akci Vegas, dostal se do zakončení, ale jeho nepovedená rána končí vedle.

09:39
    Logan Thompson musel nyní zasahovat, Anže Kopitar nedokázal brankáře soupeře překonat z dobré střelecké pozice.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, sledujeme klidnější pasáž hry.

10:36
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Domácí celek jde do vedení, Vegas své šance neproměnilo a přichází trest. Obránce hostů přišel o hokejku, jeho spoluhráči puk nedokázali odehrát, a tak mohl z mezikruží pálit neobsazený GABRIEL VILARDI. Asistence: Quinton Byfield a Alex Iafallo.
    10:36 Gabriel VILARDI - 1:0

11:05
    Vhazovat se bude před brankou Vegas, Nicolas Roy sice vyhrál buly, ale to se bude opakovat. Pak už vyhráli domácí.

11:34
    Vegas je sice střelecky aktivnější, ale nedokázalo své šance proměnit a jako první se prosadili domácí.

11:54
    Viktor Arvidsson autorem další střely z pravého kruhu, brankář Vegas si dokázal poradit.

12:09
    Logan Thompson si na nedostatek práce naříkat rozhodně nemůže. Kings jej vůbec nešetří.

12:41
    Chandler Stephenson dostal hru do útočného pásma, nahozený kotouč zastavil domácí brankář, který rychle rozehrál na spoluhráče.

13:20
    William Karlsson dostal puk za branku soupeře, Jonathan Marchessault marně zkoušel dobruslit kotouč, Vegas na výraznější šanci čeká.

13:52
    Jonathan Quick kryje kotouč po střele soupeře, bude se vhazovat před brankou domácích.

14:51
    Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit. Více ze hry mají nyní hráči Los Angeles.

15:27
    Jack Eichel vypálil a jeho tvrdou ránu kryje domácí brankář Komerční přestávka.

15:28
    Hra pokračuje dál, dostáváme se do finální fáze hry v první třetině.

16:08
    Vegas se vrací k aktivní hře, Smith ani Eichel nedokázali své dobré střelecké pozice proměnit.

16:27
    William Karlsson to zkoušel individuálně, dostal se do střelecké pozice, ale trefil jen brankáře soupeře.

17:21
    Brett Howden se propracoval k zakončení, jeho bekhendovou ránu kryje brankář Jonathan Quick.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině, následně Eichel minul branku ze zajímavé pozice na kruhu.

19:28
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings:
    Mikey Anderson – 2 min., krosček.

19:45
    Vegas hraje v závěru třetiny přesilovku, ale rána byla zblokovaná.

20:00

Po první třetině vede vzhledem k šancím naprosto zaslouženě domácí celek, Vegas na svou výraznější šanci čeká.

20:01

20:10
    Hostující celek hraje přesilovku, ale nemůže se dostat do výraznější šance.

20:40
    Vegas rozehrává od své branky, následně se sice dostalo do útočného pásma, ale obrana rychle vyhodila.

21:41
    Golden Knights právě vstřelili branku!
    Nádherná kombinace Vegas a je vyrovnáno, po situaci tři na jednoho se prosazuje zcela osamocený JONATHAN MARCHESSAULT. Vegas se soupeřem srovnává krok. Asistence: William Karlsson.
    21:41 Jonathan MARCHESSAULT - 1:1

22:26
    Vegas pokračuje v aktivní hře, snaží se něco vymyslet. Huttonova rána byla zblokovaná brankářem. Vegas bude hrát přesilovku.

22:53
    Alexander Edler – 2 min., krosček.

23:00
    Jack Eichel pálil v přesilovce, ale jeho pokus kryje brankář Kings. Odrazil puk do ochranné sítě.

23:20
    Stejný hráč se dostal do zakončení, s jeho ránou si v pohodě brankář Jonathan Quick dokázal poradit.

23:55
    Theodore přišel o puk na útočné modré čáře, a tak v pohodě hrající Kings dokázali vyhodit.

24:35
    Kessel pálil, neuspěl, následně Anže Kopitar vyhodil přes všechny čáry.

25:09
    Logan Thompson se svými spoluhráči tak tak uhájili branku. Sean Durzi byl velmi blízko, ale prosadit se nedokázal. Pěkná hra ze strany Kings.

25:44
    Jonathan Quick si dokázal poradit s brejkem soupeře, Vegas se nyní pokouší hrát aktivně a drží hru dalek od své branky.

26:10
    Brayden McNabb pálil od modré čáry, jeho rána byla před brankou zblokovaná.

26:25
    Po komerční přestávce pokračuje zápas dál. Zatím platí vyrovnaný stav. Vegas získalo buly v útočném pásmu.

27:02
    Logan Thompson si dokázal poradit se střelou od modré čáry, kterou vyslal Mikey Anderson. Bude se vhazovat před brankou Vegas.

27:27
    Quinton Byfield vedl zajímavou akci domácích, ale nedokázal nic vymyslet. Následně raději brankář Golden Knights přerušil hru, buly před jeho brankou.

27:45
    Domácí rychle rozehráli od své branky, dostali se do útočného pásma, ale rána byla zblokovaná.

28:26
    Mark Stone ani Alex Pietrangelo nedokázali své dobré střelecké pozice proměnit.

29:09
    Vegas se nyní usadilo v útočném pásmu, ale obrana Kings byla připravená a nenechala soupeře vypálit.

29:34
    Brankář hostů přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou.

29:47
    Jonathan Quick měl dobře připravený beton, dokázal si poradit se situací tři na jednoho. Jonathan Marchessault neuspěl.

30:09
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase, stav je vyrovnaný.

30:24
    Sean Durzi trefil od modré čáry jen dobře postaveného brankáře Vegas.

31:02
    Další práce pro domácího brankáře, Jonathan Quick si dokázal poradit i s další šancí soupeře.

31:27
    Více ze hry mají domácí hokejisté, snadněji se dostávají do zakončení. Vegas jen díky svému brankáři drží nerozhodný stav.

32:10
    Viktor Arvidsson – 2 min., sekání.

32:40
    Vegas rozehrává od své branky, domácí velmi dobře brání.

33:00
    Špatná přihrávka na modrou čáru připravila Vegas o útočné pásmo.

33:20
    Vegas znovu rozehrává od své branky, Jonathan Marchessault dostal puk do útočného pásma po rychlé akci středem. Ale následně Alex Pietrangelo neudržel pásmo.

34:10

34:11
    Naprosto v pohodě se domácí celek ubránil přesilovce Vegas, stále platí nerozhodný stav.

34:31
    Logan Thompson kryje kotouč poté, co pálil Arthur Kaliyev .Komerční přestávka.

35:37
    Vegas se pokouší hrát aktivně, ale čeká na výraznější šanci. Následně Keegan Kolesar tečoval puk před brankou, a pak brankář Jonathan Quick přerušil hru.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.

38:16
    Alex Iafallo hlídkoval před brankou, dostal přihrávku, ale vypálit nedokázal.

38:35
    Špatná rozehráva Vegas znamená zakázané uvolnění, hra se vrací do útočného pásma Kings.

39:00
    Kings hrají aktivně, po ráně od modré čáry kryje kotouč Logan Thompson. Pře jeho brankou se strhla potyčka.

39:00
    Zach Whitecloud – 2 min., krosček.

39:23
    Kevin Fiala – 2 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku.

39:58
    Logan Thompson si poradil se střelami soupeře.

40:00

Hokejisté Vegas jsou v tomto zápase střelecky aktivnější, vedou 32:23, ale na góly je duel zatím vyrovnaný. Vegas dokázalo ve druhé třetině srovnat.

40:01

40:01
    Sledujeme hru čtyři na čtyři, zápas pokračuje dál.

40:35
    Logan Thompson si dokázal poradit s ránou od modré čáry, Sean Walker trefil výstroj brankáře.

40:57
    V úvodu třetí třetiny hraje aktivně domácí celek, snadněji se dostává do zakončení. Vegas spoléhá na svého brankáře.

41:23
    Sledujeme nyní už hru pět na pět.

41:27
    Krátce po přesilovce se Vegas prosazuje a otáčí stav zápasu k odraženému puku se dostal JACK EICHEL, který dokázal přehodit beton brankáře. Asistence: Chandler Stephenson a Reilly Smith.
    41:27 Jack EICHEL - 1:2

42:24
    Gabriel Vilardi hlídkoval před brankou, ale do zakončení se dostat domácí hráč nedokázal.

42:40
    Sean Walker hledal před brankou spoluhráče, ale obrana hostujícího celku byla připravená.

43:40
    Vegas mělo zajímavou šanci, ale brankář Kings v leže dokázal kotouč zastavit.

44:02
    Snadná branka pro domácí. Anže Kopitar obkroužil branku, položil si brankáře, a pak předložil puk před branku, kde byl zcela volný jeho spoluhráč ADRIAN KEMPE. Špatně Vegas vyhodnotilo situaci a soupeř toho využil k velké radosti fanoušků. Asistence: Anže Kopitar a Sean Durzi.
    44:02 Adrian KEMPE - 2:2

45:05
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Vegas, Kings mají možnost se celkem snadno dostat do útočného pásma.

46:12
    Brankář Vegas přerušuje hru, tak tak si dokázal poradit se střelou soupeře. Komerční přestávka.

46:24
    Alex Pietrangelo dostal přihrávku před branku, ale minul kotouč z dobré pozice. Nechybělo moc a domácí měli velkou šanci.

47:03
    Phillip Danault – 2 min., sekání.

47:17
    Využitá přesilovka a Vegas jde znovu do vedení. Po střele od modré čáry výborně tečoval kotouč před brankou osamocený WILLIAM KARLSSON. Asistence: Alex Pietrangelo a Nicolas Roy.
    47:17 William KARLSSON - 2:3

48:00
    Vegas pokračuje v aktivní hře, snaží se navýšit své vedení, ale nesmí zapomínat na obrannou fázi.

48:25
    Drew Doughty nahodil kotouč do útočného pásma, v jeho akci pokračoval spoluhráč. Gabriel Vilardi pálil jen do připraveného brankáře Vegas.

49:06
    Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit. Optickou převahu mají nyní hokejisté Las Vegas.

49:46
    Nicolas Roy si vybruslil do útočného pásma, ale jeho projektil nebyl povedený. Následně musel Jonathan Quick zasahovat.

50:34
    Hra je přerušena, vhazovat se bude před brankou Kings.

50:54
    Phil Kessel – 2 min., sekání.

51:30
    Domácí celek se usadil v útočném pásmu, kde kombinuje, ale marně se pokouší něco vymyslet.

51:55
    Anže Kopitar hledal spoluhráče před brankou, ale obrana Vegas si dokázala poradit, následně vyhodila přes všechny čáry.

52:40
    Tato početní nevýhoda se Vegas celkem daří, pokouší se držet hru dál od branky.

52:56
    Obrana Vegas si pokryla jen hráče před brankou, ale u tyče zůstal zcela volný ARTHUR KALIYEV. Dostal přihrávku a snadno skóroval. Je vyrovnáno, využitá přesilovka. Asistence: Trevor Moore a Gabriel Vilardi.
    52:56 Arthur KALIYEV - 3:3

54:07
    Keegan Kolesar vedl zajímavou akci svého ceku, ale do střelecké pozice se hosté nedostali.

54:30
    Domácí hráči nyní diktují tempo hry, hrají aktivněji a drží se v útočéím pásmu.

54:50
    Sean Durzi minul branku, na druhé straně neuspěl Phil Kessel.

55:49
    Los Angeles vyslalo tvrdou ránu od modré čáry, ale puk končí nad.

56:08
    Fanoušci ženou domácí hráče vpřed, Vegas se jen brání tlaku soupeře.

56:53
    Jonathan Quick kryje kotouč, komerční přestávka.

57:50
    Keegan Kolesar to zkoušel individuálně, ale vypálit na branku z otočky nedokázal.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ze třetiny.

58:26
    Podle všeho tento zápas půjde do prodloužení.

58:50
    Nicolas Roy bekhendovou střelou minul branku.

59:35
    Vegas jde do vedení, po rychlé akci v útočném pásmu poslal přesně kotouč do horní části branky hostující kapitán MARK STONE. Asistence: Chandler Stephenson a Alex Pietrangelo.
    59:35 Mark STONE - 3:4

59:35
    Vegas dává gól a uvidíme, zda Kings dokáží zareagovat. Hrají v šesti.

Hokejisté Las Vegas vyhrávají tento dramatický zápas 4:3. Rozhodující branku vstřelil v poslední minutě třetí třetiny Mark Stone. Úvodní zápas vyhrálo Vegas.

Statistiky
    Střely na bránu: 30 – 51 | Přesilová hra: 0/3 – 1/5 | Trestné minuty: 10 – 6

Kdo se postavil do brankoviště?
    Jonathan Quick (LAK) – 47 zákroků, 4 OG, úspěšnost 92,2 %, odchytal 59:12
    Logan Thompson (VGK) – 27 zákroků, 3 OG, úspěšnost 90,0 %, odchytal 59:48

Česká a slovenská stopa
    Český ani slovenský hráč do zápasu nezasáhl.

Tři hvězdy utkání
    1. Gabriel Vilardi (LAK) 1+1
    2. William Karlsson (VGK) 1+1
    3. Jonathan Quick (LAK) 47 zákroků (07:09:15)

Jan Prošek

Góly a asistencie: 11. Vilardi (Byfield, Iafallo), 45. Kempe (Kopitar, Durzi), 53. Kaliyev (T. Moore, Vilardi) – 22. Marchessault (W. Karlsson), 42. Eichel (Stephenson, Re. Smith), 48. W. Karlsson (Pietrangelo, N. Roy), 60. Stone (Stephenson, Pietrangelo)

Los Angeles Kings: Quick (Petersen) – Mik. Anderson, Doughty (A), Durzi, M. Roy, Edler, Walker – Fiala, Kopitar (C), Kempe – T. Moore, Danault (A), Arvidsson – Iafallo, Byfield, Vilardi – Grundström, Lemieux, Kaliyev.
    Tréner: Todd McLellan

Vegas Golden Knights: L. Thompson (Hill) – Martinez, Pietrangelo (A), McNabb, Theodore, Hutton, Whitecloud – Re. Smith (A), Eichel, Kessel – Howden, Stephenson, Stone (C) – Marchessault, W. Karlsson, Amadio – Cotter, N. Roy, Kolesar.
    Tréner: Bruce Cassidy

Rozhodca: Luxmore, Skilliter – Pancich, Mills

Diváci: 18 230