Třinec – Davos 4:3 (kon.) | Tappara – Mníchov 4:0 (kon.) | Cracovia – Färjestad 4:3 (kon.)
Luleå – Aalborg 2:1 (po pr.) | Frölunda – Grenoble 7:4 (kon.) | Skellefteå – Belfast Giants 4:1 (kon.)
Sparta Praha – Jukurit 3:6 (kon.) | Straubing – Villach 8:0 (kon.) | Rapperswil – HC Slovan sk 4:1 (kon.)
Zürich – Rögle BK 3:4 (kon.)
SC Rapperswil-Jona Lakers
4:1 (4:0, 0:1, 0:0)
HC SLOVAN Bratislava
Utorok 11.10.2022, 19:30 • St. Galler Kantonalbank Arena • Liga majstrov • Skupina C

V záverečnej tretine už gól nepadol, Slovan vo svojom záverečnom vystúpení v Lige majstrov podľahol Rapperswilu 1:4. Jediný gól belasých strelil v 26. minúte Pecararo. (21:43:31)

59:48
    Harrisovu prihrávku pred bránu domáci hokejisti zachytili.

59:13
    MacKenzieho strelu z prvej zblokoval brániaci hráč.

58:25
    Slovanisti to skúšajú v šestici, rozostavení kombinujú v útočnom pásme.

56:41
    Moy vymyslel šikovnú prihrávku pred bránu, no jeho spoluhráč bol v ťažkej pozícii, mal to na bekhend, ktorý nebol dôrazný, Coreau prikryl puk.

56:02
    Golian strieľal od modrej, Meyer puk vyrazil do rohu, Slovan sa drží v útočnom pásme.

54:52
    Bekhendová príležitosť Minárika, Meyer puk vyrazil na ochrannú sieť.

53:52
    Coreau s vážnym zákrokom, čelil koncovke Moya, ktorý sa dostal za chrbát brániaceho hráča. Gólman Slovana zneškodnil puk lapačkou.

52:31
    Fominykh zachytil zlú rozohrávku Rapperswilu a ihneď zakončoval, no do stredu brány, Meyer s ďalším úspešným zákrokom!

51:23
    Fominykh mal rýchlosť, no bol z uhla a neodvážil sa vystreliť. Snažil sa uk potiahnuť medzi kruhy, no tam už sa mu do cesty postavilo viacero hráčov Rapperswilu, ktorí ho do koncovky nepustili.

50:45
    Pecararo najprv prihrával Harrisovi, ktorý zakončoval, potom sa k strele dostal aj Pecararo. Meyer prerušil hru.

49:59
    Vylúčenie v tíme SC Rapperswil-Jona Lakers:
    Baragano – 2 min., hrubosť.

Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava:
    Matoušek – 2 min., hrubosť.

48:39
    Fominykh rozdáva prihrávky v útočnom pásme, strely Slovana sú ale buď blokované alebo ich Meyer vyráža.

45:37
    Lukošík s nahodením na zadný mantinel, podarilo sa mu puk dokorčuľovať, ale nedokázal prihrať Minárikovi, ktorý číhal pred bránkou.

43:50
    Nebezpečná strela k pravej žrdi, Coreau je už ale poriadne rozchytaný a podržal Slovan.

43:12
    Slovan si nedal pozor pri rozohrávke, Rapperswil sa dostal do tlaku v útočnom pásme.

41:21
    Dlho predlho nemal Meyer puk pod kontrolou po strele MacKenzieho, o dorážky sa snažili Fominykh a Šotek, no Rapperswil sa ubránil.

40:01

Slovan predviedol v druhej tretine zlepšený výkon, podarilo sa mu streliť jeden gól z hokejky Pecarara. Stále však prehráva s Rapperswilom 1:4.
    Tretia tretina sa začne o 21:12.

40:00

39:27
    Zasahoval aj Coreau, no Slovan rýchlo otočil hru.

38:28
    Slovan zachytil puk v strednom pásme, následná strela Matouška končí v Meyerovej lapačke.

37:40
    Rapperswil teraz zamkol Slovan, Coreau zasiahol proti strele od modrej, dorážka smerovala vedľa jeho svätyne.

36:04
    Pekná rýchla kombinácia belasých, už jej chýbala len gólová koncovka. Harris si po prihrávke od Pecarara prehodil puk na bekhend, ale Meyera neprekonal, ten stihol puk vytesniť vyrážačkou.

35:14
    Kukumberg vyšiel spoza brány a zakončoval na bližšiu žrď, tú si Meyer pokryl.

33:06
    Nebezpečná prihrávka k žŕdke na voľného Brüschweilera, ten našťastie pre Slovan nedokázal usmerniť puk medzi tri žrde.

32:00
    Rapperswil sa už tak nehrnie do útočenia, nemá toľko šancí. Slovan sa snaží byť aktívny, zatiaľ sa mu podarilo jedenkrát skórovať.

30:47
    Ackered posunul puk po modrej Šotekovi, ktorý ho nahodil na bránu, Meyer však už dorážku Minárikovi nedovolil.

30:29
    Rapperswil sa oslobodzuje.

29:42
    Fominykh sám na ľavom kruhu, lenže Meyer jeho strelu vyrazil vyrážačkou!

29:14
    Harris už trochu zbytočne hľadal Takáča, mohol strieľať, Takáč bol poriadne z uhla a Meyer jeho strelu na bližšiu žrď čakal.

28:43
    Elsener – 2 min., nedovolené bránenie.

27:26
    Török skúsil vystreliť spoza hráča a nebolo to vôbec márne, Meyer však úspešne zasiahol.

26:35
    Strele Rapperswilu príklepom od modrej, Coreau na puk videl a dal si pozor.

25:55
    Slovan Bratislava dal gól!
    Predsa len sa to Slovanu podarilo, Harris s výbornou prihrávkou pomedzi brániacich hráčov na LIAMA PECARARA, ktorý sa v tom momente ocitol sám pred bránou, jednoduchým zakončením Meyera prekonal! 4:1.
    Asistencia: Brant Harris

25:35
    Minárik na Gachulinca, ten posiela puk do rohu popri mantineli, Slovanu sa nepodarilo dostať do streleckej pozície.

23:42
    Pauchardovu strelu od modrej tečoval vlastný spoluhráč vedľa brány. chvíľu predtým Coreau musel zasahovať.

23:08
    Kukumberg neprešiel v súboji jedna na jedna po ľavom krídle a tak sa zvrtol a nastrelil puk,

21:43
    Puk je na tribúne, vhadzuje v obrannom pásme Slovana.

20:44
    Meyer zasahoval po nastrelení z uhla od Harrisa.

20:24
    Slovan v útočnej tretine, k zakončeniu sa nedostal, puk mu uteká do stredného pásma.

20:01

Slovan by mal na túto tretinu čím skôr zabudnúť, pretože ju prehral 0:4 a so súperom si nevedel rady. Uvidíme, či v druhej tretine belasí predvedú lepší výkon. Začína sa o 20:23.

20:00

19:36
    Strela Ziga z kategórie nebezpečnejších v podaní Slovana, ale Meyer puk vytečoval na zadné plexisklo.

18:06
    Hráči Slovana len narušili kombináciu súpera, no sú stále bez puku.

16:34
    Belasým sa podarilo získať puk za svojou bránkou, no aj tak nevedia vyjsť z pásma.

15:32
    Pauchard vystrelil, Coreau skryl puk v lapačke. Vhadzuje sa po jeho ľavici.

14:32
    Matoušek narazil súpera na mantinel, ale puk sa mu nepodarilo vybojovať.

13:05
    Útočná snaha Slovana je iba platonická, Meyer je prakticky bez práce. Väčšinu času sa hrá pred Coreauom.

12:21
    Pokus z prvej na bránu neprešiel, Fominykh strelu zblokoval, Coreau nemusel zasahovať.

11:39
    Propagačný pokus po ľade Meyer bez problémov zneškodnil.

11:13
    Veľmi dôležitý zákrok pre Coreaua, ktorý zoči voči vychytal Forrera! Jeho príklep skončil na hrudi Coreau, ktorý prerušil hru.

08:49
    Tím Rapperswil práve strelil gól!
    Ďalšia využitá presilovka domáceho tímu a hrozný priebežný výsledok pre Slovan. 0:4. MAXIM NOREAU vystrelil švihom, od modrej čiary a Coreau kapituloval.
    Asistencia: Tyler Moy

08:03
    Gachulinec – 2 min., hákovanie.

07:54
    Striedanie v tíme HC Slovan Bratislava:
    z ihriska odchádza Baroš, prichádza Coreau.

07:54
    Tečovaný pokus od modrej končí v bránke Slovana. NANDO EGGENBERGER clonil Barošovi, bol otočený chrbtom k bránke, no dokázal šikovne tečovať Proficovu strelu. Domáci využívajú presilovú hru a vyháňajú Baroša z bránky.
    Asistencia: Leandro Profico

07:32
    Nepríjemná strela z pravej strany, ale Baroš zasiahol betónmi.

07:10
    Demo – 2 min., nedovolené bránenie.

04:53
    Je to ešte horšie, Rapperswil vyhráva už 2:0. Dobrú prácu odviedol Capaul, prešiel po ľavom krídle, zbavil sa brániaceho hráča a prihral pred bránu, kde JANISOVI EMBACHEROVI stačilo nastaviť hokejku a jeho teč skončil v hornej časti Barošovej brány.
    Asistencia: Yannick Capaul

04:36
    Slovanu sa v presilovke vyrovnať nepodarilo, ale pokračuje v aktívnej hre.

03:04
    Strela Beňa z osi klziska priamo do stredu brány, Meyer nemal problém so zákrokom.

02:25
    Fominykhov krížny pas prešiel na Matouška, ten to však nemal na okamžitú strelu.

01:50
    Albrecht – 2 min., podrazenie.

00:32
    Tak to je pre Slovan úvod ako zo zlého sna. Inkasuje už v 32. sekunde z hokejky MAXIMA NOREAUA, ktorý ako nôž maslom prešiel cez defenzívu Slovana a nezaváhal ani proti Barošovi, keď zakončil do hornej časti brány.

00:01

SC Rapperswil-Jona Lakers: Meyer (Nyffeler) – Profico, Pauchard, Sataric, Baragano, Elsener, Noreau – Zangger, Albrecht, Forrer – Lammer, Čajka, Moy – Eggenberger, Wick, Brüschweiler – Capaul, Alge, Embacher

HC Slovan Bratislava: Baroš (Coreau) – Beňo, MacKenzie, Golian, Gachulinec, Ackered, Maier, Demo – Takáč, Harris, Pecararo – Šotek, Zigo, Fominykh – Matoušek, Minárik, Lukošík – Kukumberg, Török, Lipiansky, Bezák.

Hokejisti Slovana Bratislava dnes odohrajú posledný šiesty zápas skupinovej fázy Ligy majstrov. Pôjde už len o prestíž, belasí už nemajú žiadnu šancu postúpiť. Takisto ani ich dnešný súper, ktorým je švajčiarsky tím Rapperswil.

Slovan odohral doposiaľ v Lige majstrov päť zápasov, v ani jednom sa mu nepodarilo bodovať a so skóre 8:22 je na poslednom štvrtom mieste tabuľky.

Rapperswil je tretí so ziskom šiestich bodov a so skóre 15:18. Jeden bod ešte uchmatol Mníchovu, s ktorým prehral 4:5 po predĺžení, Tapparu dokázal zdolať na jej ľade 3:2 po predĺžení.

Slovan sa s Rapperswilom stretol pred šiestimi dňami, švajčiarsky tím vyhral v Bratislave 6:4.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:30.

Daniela Mesíková

Góly a asistencie: 1. Noreau, 5. Embacher (Capaul), 8. Eggenberger (Profico), 9. Noreau (Moy) – 26. Pecararo (Harris)

HC SLOVAN Bratislava: Baroš (8. Coreau) – Beňo, MacKenzie, Golian, Gachulinec, Ackered, Maier, Demo – Takáč, Harris, Pecararo – Šotek, Zigo, Fominykh – Matoušek, Minárik, Lukošík – Kukumberg, Török, Lipiansky, Bezák