Nashville – Tampa Bay 7:1 (kon.) | NJ Devils – NY Rangers 1:2 (kon.) | Ottawa – Toronto 3:6 (kon.)
Detroit – Washington 0:2 (kon.) | Edmonton – Calgary 2:1 (kon.) | Anaheim – San Jose 4:1 (kon.)
Vegas – San Jose 3:7 (kon.) | Buffalo – Pittsburgh 3:1 (kon.) | Boston – Philadelphia 4:0 (kon.)

Tomáš Hertl (SJS) – 0+2, 3 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 17:40
    Radim Šimek (SJS) – 0+0, 2 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 20:11 (06:41:27)

San Jose Sharks vyhrává tento zápas díky druhé třetině, ve které se prosadilo čtyřikrát. Vegas tento duel nevyšel podle představ. Hosté byli lepší a zaslouženě vyhráli.

59:40
    Už se pravděpodobně nic nestane.

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve třetině.

58:24
    Johnson se dostal k zakončení, brankář Hill byl pozorný a kryje kotouč. Bude se vhazovat.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry v tomto zápase.

56:32
    28:38, tak vypadá statistika střel na branku v tomto zápase, převahu mají hosté.

56:09
    Sledujeme klidnější pasáž hry, domácí se pokouší něco vymyslet před brankou, ale rána byla zblokovaná.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, hosté míří za výhrou v tomto zápase.

54:17
    Vegas se dostalo do ofsajdu, hra je přerušená, vhazovat se bude ve středním pásmu.

52:40
    Dorofeyev vypálil, ale brankář Reimer byl připravený.
    51:48 Luke KUNIN - 3:7

51:48
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Hostující celek proměnit přesilovku a navyšuje své vedení, puk se od zadního mantinelu odrazil před branku a domácí gólman si jej srazil do své branky. LUKE KUNIN. Asistence: Timo Meier a Erik Karlsson.

51:16
    Přesilovku hrají hostující hokejisté, Kunin měl dvě dobré šance, ale minul branku.

50:48
    Jake Leschyshyn – 2 min., držení hole.

50:15

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetině a hosté míří k výhře v tomto přípravném zápase.

49:34
    Stone vedl zajímavou akci svého celku, ovšem zakončení se mu nepodařilo podle představ.

48:33
    Roy si velmi dobře vybruslil před branku, ale nedokázal přesněji vypálit. Jeho rána končí vedle branky.

48:00

46:57
    Přesilovku sice hraje Vegas, ale nemůže se stabilněji dostat do útočného pásma.

46:23
    Domácí Mark Stone měl zajímavou šanci, ale jeho rána končí vedle branky. Gólman zasahovat nemusel.

45:44
    Timo Meier – 2 min., podrážení.
    44:37 Danil GUSCHIN - 3:6

44:37
    Kessel ztratil rovnováhu v obranném pásmu, čehož využil DANIL GUSCHIN. Měl dost prostoru a dokázal poměrně snadno překonat brankáře Vegas. Hattrick.

42:44
    Harrington se dostal do zakončení, jeho rána od modré čáry končí v moci brankáře Hilla.

41:43
    Jack Eichel to vzal na sebe, s jeho pokusem si dokázal hostující brankář poradit. Vegas se pokouší napravit nepovedenou druhou třetinu.
    40:52 Jack EICHEL - 3:5

40:52
    Golden Knights právě vstřelili branku!
    Rychlá akce Vegas vedla ke snížení. Kessel našel v situaci dva na jednoho JACKA EICHELA, který zakončoval do odkryté části branky. Pěkná domácí kombinace. Asistence: Phil Kessel a Reilly Smith.

40:01
    Utkání pokračuje třetí třetinou, Sharks mají tříbrankový náskok.

40:01

San Jose využilo špatné hry Vegas a dokázalo se prosadit čtyřikrát. Hosté vedou zde na Stripu po dvou třetinách 5.2.

40:00

39:34

39:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině.

38:24
    Eichel se dostal do dobré střelecké pozice, jeho rána ovšem trefila jen brankáře. Následně neuspěl ani Chayka.

37:30
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině.

36:47
    Ve druhé třetině se hra Vegas po slibné první třetině totálně sesypala. Domácím nevychází prakticky vůbec nic.
    35:41 Danil GUSCHIN - 2:5

35:41
    Obrovské množství prostoru před brankou dostal hostující DANIL GUSCHIN od obrany Vegas. Měl dostatek času na zakončení a poslal puk mezi betony brankáře. Asistence: Jonah Gadjovich.

34:33
    Vegas dokázalo snížit na rozdíl dvou branek a domácí hokejisté cítí příležitost zdramatizovat zápas.

34:13
    Brayden McNabb se propracoval do další střelecké pozice, jeho projektil kryje brankář Reimer.
    33:34 Reilly SMITH - 2:4

33:34
    Vegas snižuje díky úspěšné přesilovce. Puk před odkrytou část branky dostal REILLY SMITH. Jeho pokus zapadl do horní části branky. Krásná akce Vegas. Asistence: Mark Stone, Jack Eichel.

33:10
    Phil Kessel pálil z horní hranice kruhu, jeho pokus v pohodě kryje brankář Reimer.

32:46
    Vegas sice hraje přesilovku, ale nemůže se stabilněji usadit v útočném pásmu.

32:32
    Scott Harrington – 2 min., podrážení.

31:35
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, Stone měl zajímavou šanci, ale brankář Sharks v pohodě zasáhl.

31:24

31:05
    11:21, tak vypadá statistika střel na branku, hra Vegas se ve druhé třetině úplně rozpadla.
    29:56 Jonah GADJOVICH - 1:4

29:56
    Čtyřikrát mohli domácí vyhodit kotouč ze svého pásma, ale nepodařilo se. Puk získal před brankou JONAH GADJOVICH, který bez přípravy trefil horní část branky.

29:11
    Radim Šimek se propracoval do střelecké pozice, ale jeho pokus kryje brankář Vegas.
    28:59 Matt BENNING - 1:3

28:59
    V pohodě hrající hostující celek navyšuje své vedení, po rychlé akci zůstal před brankou zcela volný MATT BENNING. Dostal přihrávku a v pohodě zakončoval. Asistence: Timo Meier.

28:42
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál.

28:17

28:17
    Korczak to vzal na sebe, jeho pokus končí vedle branky.

27:20
    Vegas se sice dostalo do útočného pásma, ale pokusy o zakončení nebyly vůbec přesné.

25:45
    Lorentz, dnes aktivně hrající, se dostal do zakončení, ale jeho rána končí vedle branky.
    25:35 Danil GUSCHIN - 1:2

25:35
    Hosté se dostávají do vedení, po krásné přesilovkové kombinaci a přihrávce Hertla se prosazuje zcela volný DANIL GUSCHIN. Asistence: Tomáš Hertl a Timo Meier.

24:37
    Guschin se dostal do zakončení, ale s jeho pokusem si v pohodě dokázal poradit brankář Adin Hill.

24:32
    Pavel Dorofeyev – 2 min., hákování.

23:01
    Martinez byl volný před brankou, ale spoluhráči k němu přihrávku nedostali.

22:01
    Guschin to vzal na sebe, jeho ránu z velké dálky končí vedle branky, Hill zasahovat nemusel.

21:57
    Hra je přerušena, vhazovat se bude před brankou Sharks. Hostující celek se dokázal ubránit a směr hry se otáčí.

21:08
    Hostující Lorentz se dostal do zajímavé střelecké pozice, ale jeho pokus byl zblokovaný.

20:30
    Sledujeme klidný úvod druhé třetiny, Hertl vedl zajímavou akci, ale zakončit nedokázal.

20:01

Po první třetině platí vyrovnaný stav, Sharks vedou na střely, ale Vegas v závěru zápasu dokázalo vyrovnat.

20:00

19:26
    Vegas mělo další příležitost, ale hráči se nedomluvili a kotouč si sebrali.
    18:30 Jack EICHEL - 1:1

18:30
    Po rychlém přenesení hry se domácí dostali do situace tři na jednoho. Kessel našel spoluhráče, kterým byl JACK EICHEL. Jeho rána pár centimetrů nad ledem zapadla do branky. Asistence: Phil Kessel a Shea Theodore.

18:20
    Hra je přerušená, vhazovat se bude před brankou Vegas, hosté jsou nyní aktivnější, na střely vedou 11:7.

18:00
    Meier vypálil z dobré pozice, Hill kryje kotouč. Komerční přestávka.

17:09
    Vegas rozehrává od své branky, následně se Sharks dostali do útočného pásma, ale přihrávka před branku nebyla přesná.

16:39
    Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky a fanynky bavit. Následně se hosté provinili zakázaným uvolněním.

15:43
    Hostující Sturm pálil z pravého kruhu, jeho rána končí vedle branky.

15:01
    Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, hosté vedou o jednu branku.

14:19
    Tomáš Hertl mající dnes jednu asistenci, se dostal do střelecké pozice. Jeho ránu zastavil brankář Adin Hill.

13:25
    Další práce pro brankáře Sharks, vhazovat se bude po úspěšném zákroku před jeho brankou.

12:34

12:15
    Reimer kryje další střelecký pokus Vegas, domácí hrají dobře přesilovku, ale chybí jim přesnější zakončení.

11:12
    Smith výborně tečoval spoluhráčovu střílenou přihrávku, ale brankář Sharks byl připravený.

10:46
    Vegas hraje přesilovku, jako první v zápase má možnost vyzkoušet početní výhodu.

10:31
    Steven Lorentz – 2 min., hákování.

10:20
    Gadjovich se dostal do zakončení, jeho projektil z horní hranice kruhu kryje brankář Vegas. Bude se vhazovat, komerční přestávka.

08:48
    Luke Johnson měl zajímavou šanci, dostal se před branku, ale kotouč poslal vedle.

08:20
    Vegas se pokouší hrát aktivně, čtyři střely vyslalo na branku soupeře, ale zatím na první střelecký úspěch čeká. Následně hosté vyhodili na icing.

Kessel měl zajímavou šanci na druhé straně, ale jeho pokus končí vedle branky. Gólman zasahovat nemusel.

06:26
    Hostující celek se prosazuje jako první a dostává se do vedení, po rychlé kombinaci se dokázal prosadit tvrdou ránou z kruhu ERIK KARLSSON. Asistence: Timo Meier a Tomáš Hertl.

06:10

05:46
    Od modré čáry to zkoušel Shea Theodore, jehož pokus v pohodě kryje brankář Reimer.

05:25
    Hraje se rychlý hokej, kluby střídají za hry, zbytečně se nepřerušuje.

04:50
    2:1, tak vypadá statistika střel v tomto zápase, mnoho šancí jsme zatím v Las Vegas neviděli.

03:34
    James Reimer musel nyní zasahovat proti střele, kterou vyslal od modré čáry Chayka.

03:09
    Na nějakou výraznější šanci v tomto zápase čekáme, sledujeme klidnější souboje o kotouč v útočném pásmu Sharks.

02:33
    Zakázané uvolnění proti Vegas, buly před jeho brankou.

02:15
    Obránce Erik Karlsson se dostal z kruhu ke střele zápěstím, brankář Hill byl pozorný.

01:50
    Sharks se dostali do útočného pásma, pokus od modré čáry byl zblokovaný před brankou.

01:13
    Gadjovich a Theodore se střetli za brankou Vegas, oba budou v zápase v pohodě pokračovat.

00:34
    Sledujeme klidnější pasáž hry v úvodu zápasu, optickou převahu mají hráči Sharks.

00:01
    Zápas začal, úvodní buly pro hosty.

00:01

Po dvou porážkách se Vegas zvedlo a po dobrém výkonu dokázalo porazit Colorado Avalanche 7:1. Nový kouč týmu, Bruce Cassidy po prvních dvou zápasech řekl, že týmu nemá moc co vytknout. Jen zlepšit útok, což se podařilo proti Coloradu.

San Jose Sharks prožívá povedený vstup do přípravy. Vyhrálo úvodní tři zápasy. V prodloužení porazilo Los Angeles 3:2, Anaheim Ducks 5:4 a LA Kings 3:1. Dnes hrají Sharks dvojzápas. Půlka hráčů cestuje do Anaheimu, druhá půlka na Strip do Las Vegas.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Vegas Golden Knights a San Jose Sharks.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Jan Prošek

Góly a asistencie: 19. Eichel (Kessel, Theodore), 34. Smith (Stone, Eichel), 41. Eichel (Kessel, Smith) – 7. Karlsson (Meier, Hertl), 26. Guschin (Hertl, Meier), 29. Benning (Meier), 30. Gadjovich, 36. Guschin (Gadjovich), 45. Guschin, 52. Kunin (Meier, Karlsson)

Vegas Golden Knights: Hill (Patera) – Martinez, Pietrangelo, McNabb, Theodore, Chayka, Korczak – Smith, Eichel, Kessel – Dorofeyev, Stephenson, Stone – Rondbjerg, Dean, Cotter
    Tréner: Bruce Cassidy

San Jose Sharks: Reimer (Mikiniemi) – Harrington, Karlsson, Cicek, Benning, Hatakka, Šimek – Meier, Hertl, Kunin – Godjovich, Sturm, Lorentz – Guschin, Agozzino, Veronneau – Viel, Robins, Johnson
    Tréner: David Quinn

Rozhodca: Syvret, Dwyer – Mahon, Gibbons