Bohemians – Pardubice 13:9 (kon.) | Vítkovice – Liberec 19:4 (kon.) | Tatran – Karlovy Vary 17:6 (kon.)
FbŠ Bohemians
13:9 (3:1, 3:5, 7:3)
Sokoli Pardubice
cz Nedeľa 25.09.2022, 13:00 • UNYP ARENA • Livesport Superliga (CZ) • 4. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Hezký den všem sportovním fanouškům. Vítáme vás u sledování online přenosu ze zápasu 4. kola Livesport Superligy, ve kterém se proti sobě představí hráči Fbš Bohemians a Sokoli Pardubice.

Proti sobě se představí hráči páté Bohemky, která má na svém kontě šest bodů a florbalisté Pardubic, kteří jsou předposlední se ziskem jednoho bodu.

Poslední vzájemné zápasy

FbŠ Bohemians – Sokoli Pardubice – 4:2 (3.10.2021) – základní část

Sokoli Pardubice – FbŠ Bohemians – 4:12 (13.2.2022) – základní část

Úvodní sestavy

Bohemians: Zavřel (Hyršl) – Zezulka, Kisugite, Řehoř, Čihák, Malič, Virga – Dobisík, P. Šebek, Kawulok, K. Petrák, Buršík, Rozkovec, Gajdoš, J. Petrák, Veleba, Forman.

Pardubice: Denemark (Haleš) – Kaluža, Kohoutek, Slabý, Prix, Ďopan – Pakosta, Zozulák, Viterna, Kučera, Teichman, Žáček, Klein, A. Šmíd, Křinka, J. Burian, Černý, Sákra.

00:01

0:01
    Úvodní buly vyhráli domácí.

0:41
    Bohemians právě vstřelili branku!
    Hosté špatně rozehráli čehož využívá domácí JAKUB BURŠÍK, který se trefuje ke vzdálenější tyči a otevírá skóre zápasu! Karel Petrák.

2:15
    Kisugite mohl dát gól, ale Denemark skvěle zasáhl!

2:49
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Máme srovnáno! Po výhozu Denemarka, který dal na Lukáše Kučeru a ten ihned přihrál na volného IVO TEICHMANA, který sám před brankářem domácích zamířil přesně. Asistence: Lukáš Kučera.
    2:49 Ivo TEICHMAN - 1:1

3:21
    Po srovnání skóre jsou na balónku domácí a snaží se ohrozit branku hostů.

4:41
    Patrik Šebek byl před Denemarkem úplně sám, ale ani nadvakrát nedokázal skórovat!

5:27
    Buršík získal balónek na své polovině a běžel na Hyršla, ale byl obklopen třemi hráči, kteří ho o balónek obrali.

5:39
    Uvidíme první vyloučení v zápase!

5:46
    Vyloučení v týmu FbŠ Bohemians:
    Jan Dobisík – 2 min., Blokování soupeřovy hole.

6:10
    Prix kombinuje se Šmídem, zatím ale Bohemians skvěle vykrývají úhly.

6:55
    Kawulok ve vlastním oslabení mohl vstřelit gól, ale neudržel stabilitu a přišel o míček.

7:44
    Virga byl ve velké příležitosti na velkém brankovišti, ale Denemark se včas přesunul a drží svůj tým!

7:46

8:32
    Bohemians skvěle odehráli oslabení a k ničemu Pardubice nepustili.

9:21
    Po divokém úvodu nyní sledujeme trochu klidnější pasáž, u míčku je Teichman na své polovině.

9:59
    Kučera vystřelil z otočky těsně vedle levé tyče!

10:25
    Teichman šel do protiútoku, ale Zavřel výborně zasáhl maskou.

10:36
    Gajdoš se dostal k odraženému míčku na středu hřiště a ze střely tahem trefil pouze zeď za brankou Denemarka.

10:44
    Vyloučení v týmu Sokoli Pardubice:
    Přemek Pakosta – 2 min., Sekání.

10:59
    Výbornná kombinace domácích na jejímž konci dostal míček na hůl Šebek na středu hřiště, který mířil mezi nohy Denemarka, ale tam to měl hostující brankář pokryté.

11:35
    Bohemians si berou své vedení zpět! Filip Forman u pravého mantinelu počkal až mu nastaví čepel hole před brankou JAN MALIČ, který se nemýlil a prosazuje se v přesilovce. Asistence: Filip Forman.
    11:35 Jan MALIČ - 2:1

12:38
    Prix měl dost prostoru na polovině domácích, ale nešikovně kopl do balónku a následně i o něj přišel.

13:41
    Kawulok zahrál vysokou holí za polovinou hřiště a rozehrávat budou Pardubice.

14:24
    Závar před brankou Zavřela, který si míček pohlídal a schoval pod svoji výstroj.

14:58
    Pardubice se po většinu času brání, ale Bohemians mají mezery v obraně čehož by mohli Pardubice využít.

15:16
    Křinka byl faulován za Zavřelovou brankou a bude tak rozehrávat z rohu hřiště.

15:50
    Kohoutek se opřel do střely za půlící čárou hřiště, ale Zavřel vytasil svoji pravou ruku a zasahuje.

16:42
    Virga byl sám před Denemarkem, ale jakoby se mu dnes nic nedařilo a ani nadvakrát nedokázal procedit míček za brankovou čáru.

17:33
    Filip Forman – 2 min., Bránění ve hře.

17:49
    Buršík byl ve vlastním oslabení vyslán do samostatného úniku, ale mířil vedle levé tyče!

18:10
    Uvidíme přesilovku 5 na 3 pro Pardubice!

18:27
    David Veleba – 2 min., Špatné střídání.

18:59
    Pardubice vstřelily gól, ale rozhodčí rozpažují kvůli vysoké holi!

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:33
    Bohemians hrají ve čtyřech.

19:50
    Bohemians dávají gól ve vlastním oslabení! Stejná situace jako u druhého gólu! Jan Malič byl ve stejné pozici jako u druhého gólu FILIP FORMAN, který to udělal úplně stejně a to, že jen nastavil čepel před brankou Denemarka a vstřelil branku na 3:1! Asistence: Jan Malič.
    19:50 Filip FORMAN - 3:1

20:00

Je za námi první třetina, která byla dost divoká. Nejdříve se prosadili domácí po 41 sekundách. Po 2 minutách odpověděli hosté a stav byl srovnán na 1:1. Poté své umění předvedl Filip Forman, který skvěle našel před brankou Jana Maliče. Kluci si to zopakovali 10 sekund před koncem třetiny ještě jednou akorát si prohodili pozice. Stav je tedy po první třetině 3:1.

Střely v 1. třetině 10 – 11.

Další třetina začne přibližně ve 13:36.

20:01

20:01

20:11
    První ve druhé třetině vystřelil Šebek, ale jeho střela šla vedle branku Denemarka.

20:33

20:48
    Výborná souhra Pardubic! IVO TEICHMAN dal přihrávku na střed na Davida Žáčka, který mu balónek sklepl zpět a dává gól do odkryté klece! Asistence: David Žáček.
    20:48 Ivo TEICHMAN - 3:2

21:06
    Buršík sám před Denemarkem minul branku!

21:51
    Kawulok vystřelil švihem vedle pravé tyče hostující branky.

22:22
    No a máme srovnáno! Martin Zozulák obehrál Buršíka následně bekhendem přihrál přes Kisugiteho na ADAM ŠMÍDA, který udělal kličku do forhendu a zavěsil míček do branky domácích! Asistence: Martin Zozulák.
    22:22 Adam ŠMÍD - 3:3

23:00
    Pardubice se dostávají do vedení! ADAM ŠMÍD si udělal prostor na pravé straně kolem Dobisíka a udělal stejnou kličku jako před chvilkou a Zavřelovy míček propadl až za brankovou čáru. Bez asistence.
    23:00 Adam ŠMÍD - 3:4

24:13
    Forman s provinil došvihem a přichází tak o balónek.

24:51
    Petrák se snažil vytočit, ale Kučera mu vystavil blok, který byl účinný.

25:35
    Domácí nyní trochu uklidnili hru a snaží se v poklidu rozehrát.

26:24
    Ivo Teichman po špatné nahrávce Formana se řítil sám na Zavřela, ale domácí obránci ho včas stačili zastavit.

27:00
    Další rychlý protiútok Pardubic. Teichman ze středu dával nalevo na Kučeru, který trefil Zavřela do masky.

27:11
    Bohemians srovnávají! MARTIN KISUGITE naznačil že bude střílet, ještě si vylepšil pozici a střílel mezi nohy po zemi a jeho střela nalezla cíl v brance hostů! Asistence: Jan Řehoř.
    27:11 Martin KISUGITE - 4:4

28:28
    Rozkovec se dostal k odraženému balónku a byl sám úplně volný před Denemarkem, který kryje další velkou příležitost!

29:16
    Nyní si domácí moc nerozuměli na své polovině a Pardubice získaly míček.

29:26
    Forman střílel vysoko nad branku hostů.

29:48
    Bohemians si berou své vedení zpět! Pavel Čihák dostal balónek na velké brankoviště a ještě posunul doleva DAVIDOVI VELEBOVI, který už to měl velmi jednoduché a zavěsil míček do domácí branky! Asistence: Pavel Čihák.
    29:48 David VELEBA - 5:4

30:54
    Domácí nyní takticky drží balónek na svých holích a snaží se nedat žádnou možnost hostům srovnat.

31:51
    Forman chtěl vystřelit, ale promáchl a do útoku se hnaly Pardubice, které skončily na polovině hřiště.

32:09
    Potyčka mezi Teichmanem a Formanem, ze které nic velkého nebude.

32:41
    Gajdoš ve velké příležitosti sám před brankou netrefil!

33:34
    Buršík nahodil balónek k Denemarkovi, ale nikdo z klokanů před brankou nestál.

34:15
    Zozulák získal balónek a vyslal Adama Šmída do protiútoku, ale ten trefil blok domácích.

35:01
    Šmíd pokukuje po hattricku a měl k němu teď blízko, ale to by se musel trefit lépe do balónku.

35:35
    Pakosta se dostal do slovní přestřelky s Filipem Formanem, ale rozhodčí opět oba rozdělují a nebudou vylučovat.

36:01
    Denemark skvěle na brankové čáře zastavil míček!!!

36:48
    Velice dobrá akce hostů na jejímž konci byl Zozulák, který byl obtěžován Kisugitem a nestihl tak dobře vystřelit.

37:25
    Bohemka jde do dvoubrankového vedení! MARTIN KISUGITE běžel dlouho sám nikdo mu nebránil v cestě k brance a toho využil. Nejdříve si přehodil míček na bekhend a dostává svůj tým do vedení 6:4! Asistence: Jan Řehoř.
    37:25 Martin KISUGITE - 6:4

37:36
    Pardubice velmi rychle snižují! Lukáš Kučera nahrál krosem na IVO TEICHMANA, který nalezl cíl a rozvlnil síť! Asistence: Lukáš Kučera.
    37:36 Ivo TEICHMAN - 6:5

38:18
    Pardubice na míčku a ještě se budou snažit o vyrovnání do konce druhé třetiny.

38:31
    A možná jsem to trochu přivolal! David Žáček skvěle posunul míček na volného LUKÁŠE KUČERU, který zavěsil míček do horního rohu branky Zavřela! Asistence: David Žáček.
    38:31 Lukáš KUČERA - 6:6

38:31
    Střídání v týmu FbŠ Bohemians:
    ze hřiště odchází Jakub Zavřel, přichází Tomáš Hyršl.

40:00

Je za námi druhá třetina, která přinesla osm branek. Pardubice na začátku druhé třetiny otočily skóre na 3:4, poté třemi góly si vedení vzali zpět domácí a vedli 6:4, jenže se Pardubicím podařilo do konce třetiny ještě srovnat a navíc na začátku třetiny budou mít k dispozici přesilovku, která bude trvat skoro celé dvě minuty. Stav je tedy po druhé třetině vyrovnaný 6:6.

Další třetina začne přibližně ve 14:23.

40:01

40:01
    Úvodní buly vyhráli hosté.

40:15
    Zozulák dostal přihrávku k levému mantinelu a vystřelil, ale vedle branky.

41:08
    Pardubice stále kombinují na polovině Bohemians.

41:33
    Pakosta vystřelil ze středu hřiště pouze do bloku domácích.

41:54

42:08
    Bohemians opět odskakují do vedení! Filip Forman dostal míček do běhu a skvěle našel PATRIKA ŠEBKA na velkém brankovišti, který nekompromisně zakončil do levého horního rohu hostující branky! Asistence: Filip Forman.
    42:08 Patrik ŠEBEK - 7:6

42:50
    Lukáš Kučera v obranném zákroku zlomil hůl a musí ihned odběhnout na střídačku.

43:26
    Domácí vedou 8:6! Patrik Rozkovec nahrál zadovkou na MATÚŠE GAJDOŠE, který umístil přesně balónek do levého horního rohu branky.
    43:26 Matúš GAJDOŠ - 8:6

43:59
    Domácí jsou při chuti a chtějí dát další gól.

44:47
    Karel Petrák vyslal do úniku Martina Kisugiteho, který těsně míjí branku Denemarka.

45:36
    Nyní to zkusil Buršík, ale jeho střela byla zablokovaná mimo hřiště.

45:50
    Bohemians se nikam neženou a kontrolují míček na své polovině.

46:28
    Patrik Šebek prošel téměř celou obranou Pardubic, ale se zakončením to bylo mnohem horší, protože se mimo branku.

47:36
    Kawulok nahodil před branku na Petráka, který netrefil balónek.

48:28
    Rychlé protiútoky na obou stranách, ale chybělo jak na jedné straně tak i na druhé zakončení.

48:39
    Pardubicím se pomalu ale jistě krátí čas a měly by začít něco dělat.

48:57
    Lukáš Prix – 2 min., Bránění ve hře.

49:22
    Tohle už s Pardubicemi vypadá špatně! Filip Forman našel před brankou JANA MALIČE, který bez problému zavěsil míček do hostující branky. Asistence: Filip Forman.
    49:22 Jan MALIČ - 9:6

50:19
    Řekl bych, že už je hotovo! Jakub Buršík v běhu předložil na nabíhajícího MARTINA KISUGITEHO, který završuje hattrick! Asistence: Jakub Buršík.
    50:19 Martin KISUGITE - 10:6

51:05
    Pardubice se ještě nevzdávají! Marek Ďopan nahrávkou z otočky našel na druhé straně hřiště IVO TEICHMANA, který už jen posunul míček do odkryté klece! Asistence: Marek Ďopan.
    51:05 Ivo TEICHMAN - 10:7

52:21
    Petrák střílel z první po Buršíkovém krosu, ale Denemark se stihl přesunout.

52:52
    Kawulok dostal přihrávku do běhu na paty a střela tak díky tomu nebyla vůbec přesná.

53:14
    Už osmnáctá branka utkání! Jakub Burian posunul balónek po mantinelu na ADAMA ŠMÍDA, který využil volného prostoru a střelou tahem upravuje skóre na 10:8! Asistence: Jakub Burian.
    53:14 Adam ŠMÍD - 10:8

53:38
    Bohemians ale odskakují! Filip Forman v rohu hřiště míchal s balónkem až našel volného PARTIKA ŠEBKA na velkém brankovišti, který přináší do týmu opět trochu klidu. Asistence: Filip Forman.
    53:38 Patrik ŠEBEK - 11:8

54:38
    Pardubice dělají obrovské chyby a už to s nimi nevypadá dobře.

55:21
    Hyršl se jen ohlédl za letícím balónek, který těsně minul jeho branku.

56:10
    Další rychlá kombinace domácích a Pardubice už ani neví kde jim hlava stojí.

56:11
    Oddechový čas pro tým Sokoli Pardubice.

56:11
    Pardubice hrají v šesti!

56:30
    Do prázdné branky se prosazuje slovenský hráč SAMUEL VIRGA. Bez asistence.
    56:30 Samuel VIRGA - 12:8

56:45
    Kawulok vystřelil v běhu pouze do středu branky se byl Denemark.

57:04
    Pardubice znovu v šesti!

57:30
    Přes celé hřiště se do prázdné branky prosazuje KAREL PETRÁK. Asistence: Ondřej Kawulok.
    57:30 Karel PETRÁK - 13:8

58:14
    Veleba fauloval na obranné polovině a Pardubice mají k dispozici volný úder.

58:53
    Pardubice ještě střílejí jeden gól. Adam Šmíd vybojoval míček za brankou Hyršla, předložil před branku na LUKÁŠE PRIXE, který zamířil přesně mezi nohy domácího gólmana. Asistence: Adam Šmíd.
    58:53 Lukáš PRIX - 13:9

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

Nejlepší hráči utkání

FbŠ Bohemians – Jan Dobisík

Sokoli Pardubice – Ivo Teichman

Branky a nahrávky: 1. Buršík (K. Petrák), 12. Malič (Forman), 20. Forman (Malič), 28. Kisugite (Řehoř), 30. Veleba (Čihák), 38. Kisugite (Řehoř), 43. P. Šebek (Forman), 44. Gajdoš (Rozkovec), 50. Malič (Forman), 51. Kisugite (Buršík), 54. P. Šebek (Forman), 57. Virga, 58. K. Petrák (Kawulok) – 3. Teichman (Kučera), 21. Teichman (Žáček), 23. A. Šmíd (Zozulák), 23. A. Šmíd, 38. Teichman (Kučera), 39. Kučera (Žáček), 52. Teichman (Ďopan), 54. A. Šmíd (J. Burian), 59. Prix (A. Šmíd). Vyloučení: 4:2. Využití: 1:0. Zásahy brankářů: 10:12. Diváci: 173. Rozhodčí: Přemysl Bališ a Peter Varga.

Je konec po utkání ve kterém padlo neuvěřitelných 22 branek si všechny body do tabulky připisují domácí klokani.

To je ode mě vše a děkuji Vám za pozornost. (15:03:18)

Adam Náhončík

Góly a asistencie: 1. Buršík (K. Petrák), 12. Malič (Forman), 20. Forman (Malič), 28. Kisugite (Řehoř), 30. Veleba (Čihák), 38. Kisugite (Řehoř), 43. P. Šebek (Forman), 44. Gajdoš (Rozkovec), 50. Malič (Forman), 51. Kisugite (Buršík), 54. P. Šebek (Forman), 57. Virga, 58. K. Petrák (Kawulok) – 3. Teichman (Kučera), 21. Teichman (Žáček), 23. A. Šmíd (Zozulák), 23. A. Šmíd, 38. Teichman (Kučera), 39. Kučera (Žáček), 52. Teichman (Ďopan), 54. A. Šmíd (J. Burian), 59. Prix (A. Šmíd)

Využitie: 1:0. Zásahy brankárov: 10:12.
    FbŠ Bohemians: Hyršl (Zavřel) – Zezulka, Kisugite, Řehoř, Čihák, Malič, Virga – Dobisík, P. Šebek, Kawulok, K. Petrák, Buršík, Rozkovec, Gajdoš, J. Petrák, Veleba, Forman.
    Sokoli Pardubice: Haleš (Denemark) – Kaluža, Kohoutek, Slabý, Prix, Ďopan – Pakosta, Zozulák, Viterna, Kučera, Teichman, Žáček, Klein, A. Šmíd, Křinka, J. Burian, Černý, Sákra.

Rozhodca: Přemysl Bališ a Peter Varga