Poľsko – Francúzsko 54:95 (kon.) | Nemecko – Španielsko 91:96 (kon.)
54:95 (9:15, 18:34, 36:64)
Francúzsko
cz Piatok 16.09.2022, 17:15ME - muži • Semifinále

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (19:01:25)

Francie si tak v neděli zahraje finále, na Polsko čeká souboj o bronz. Své soupeře se dozví po večerním klání mezi Španělskem a domácím Německem.

Přestože si Poláci vybrali slabý den, publikum v berlínské hale své miláčky hlasitě povzbuzuje. To však nic nemění na tom, že Francie uštědřila svým soupeřům obrovský debakl a porazila je o neskutečných 41 bodů. Polsko se v prvním poločase nemohlo prosadit přes pevnou francouzkou obranu, a když už se ve druhé půli přeci jen zlepšilo, důvodem byla otevřenější francouzská hra. Favorité zápasu se totiž také rozstříleli, sázeli jednu trojku za druhou a své soky doslova deklasovali, když se z perimetru prosadili hned patnáctkrát. Obrovskou zásluhu na vysokém vedení v průběhu třetí čtvrtiny měl Guerschon Yabusele, který za necelých 23 minut na palubovce nasázel 22 bodů.

Konec zápasu. (54:95)

39:33
    Ještě jednu polskou trojku trefuje Michalak. (54:95)

39:18
    Okobo se z pravé strany prosadil tříbodovou střelou. (51:95)

39:10
    Na druhé straně to ovšem nebylo o moc lepší. (51:92)

38:56
    Dvě nepřesná francouzská zakončení, nepomohl ani útočný doskok. (51:92)

38:32
    Ze dvou trestných hodů se Michalakovi povedlo využít jeden pokus. (51:92)

38:18
    Rychlý protiútok Francouzů a další dva body na kontě Poiriera. (50:92)

37:56
    M'Baye také střílí úspěšně za tři body. (50:90)

37:35
    Proměnil dva své pokusy. (50:87)

37:35
    Dokonce tři trestné hody může házet Garbacz, který byl faulován při střelbě za tři body. (48:87)

37:19
    Poirier obě šestky využil. (48:87)

37:19
    Dobrou obranu Polska pod košem trochu zhatil následný faul Zyskowskiho. (48:85)

37:04
    Dva proměněné trestné hody z rukou Dziewy. (48:85)

36:47
    Maledon se také objevil na palubovce v dresu Francouzů a hned je z toho úspěšná tříbodová střela. Na tomto turnaji zatím naskočil jen do dvou zápasů a odehrál v průměru necelých devět minut. (46:85)

36:27
    Oba celky se nyní dopustily nepřesných zakončení. Balcerowski pod košem Francie ale nemohl nic dělat, přihrávka byla i na něj příliš vysoká. (46:82)

36:07
    Zakončení Luwawu-Cabarrota bylo příliš krátké. Francie ale zůstane u míče. (46:82)

Jan Vojkůvka

Poľsko: Sokolowski, Ponitka, Slaughter, Balcerowski, Cel, Zyskowski, Michalak, Dziewa, Garbacz, Olejniczak, Schenk, Kolenda
    Tréner: Igor Miličič

Francúzsko: Fournier, Gobert, Heurtel, Tarpey, Luwawu-Cabarrot, Albicy, Poirier, Okobo, Yabusele, Fall, M'Baye, Maledon
    Tréner: Vincent Collet

Rozhodca: Lanzarini (ITA), Kozlovskis (LAT), Baldini (ITA)
    Štvrtiny: 9:15, 18:34, 36:64, 54:95