Hearts – Başakşehir 0:4 (kon.) | Fiorentina – RFS Riga 1:1 (kon.) | Anderlecht – Silkeborg 1:0 (kon.)
Austria – Be'er Sheva 0:0 (kon.) | Villarreal – Lech Poznań 4:3 (kon.) | Slovácko – Partizan 3:3 (kon.)
FC Ballkani – Kluž 1:1 (kon.) | Nice – Kolín nad Rýnom 1:1 (kon.) | West Ham – FCSB 3:1 (kon.)
Vaduz – Limassol 0:0 (kon.) | Dnipro-1 – Alkmaar 0:1 (kon.) | Shamrock – Djurgården 0:0 (kon.)
Molde – Gent 0:0 (kon.) | Sivasspor – Slavia 1:1 (kon.) | Slovan Bratislava – Žalgiris Vilnius sk 0:0 (kon.)
Bazilej – Pjunik 3:1 (kon.)
ACF Fiorentina
1:1 (0:0)
RFS Riga
cz Štvrtok 08.09.2022, 18:45 • Stadio Artemio Franchi, Florencie • Európska konferenčná liga • Skupina A

Fiorentina dnes sice výrazně přestřílela svého soupeře, na výhru to však nestačilo. V prvním poločase spálili domácí několik tutovek. Gól si schovali až do 56. minuty, prosadil se Antonín Barák, který nikým nehlídaný doklepl míč do brány po centru Biraghiho. V 74. minutě po chybě v rozehrávce poblíž vápna domácích poslal Friesenbichler míč za obranu a na konečných 1:1 srovnal Andrej Ilić. Fiorentina ve druhém poločase nebyla tak aktivní jako v prvním, přesto si vypracovala několik příležitostí. Tu největší spálil pár minut před koncem zápasu Luka Jović, který z pár metrů překopl bránu.
    Ve druhém zápase skupiny A vyhrál Basaksehir na hřišti Hearts vysoko 4:0. Fiorentina příští týden zamíří do Turecka, RFS v Rize přivítá skotský tým.
    Zápas měl i významnou českou stopu. Za hosty celý zápas odehrál Petr Mareš, za domácí nastoupil v základu Antonín Barák, který byl vystřídán v 77. minutě. Zápas řídila trojice českých rozhodčích v čele s Pavlem Orlem. (20:48:59)

90+5

90+4
    Youssef Maleh se dostal ke střele z úhlu, zamířil ale nad bránu.

90+3
    Kevin Friesenbichler se provinil útočným faulem. Fiorentina získá možnost na další nákop.

90+1
    V posledních minutách se hra vyrovnala, hráči Fiorentiny zřejmě už nemají síly na finální nápor.

90
    Nastaveno bylo 5 minut.

89
    Střídání v týmu RFS:
    odchází Emerson Deocleciano, přichází Deniss Rakels.

89
    Luka Jović teď spálil naprostou tutovku! Po skvělé narážečce s jedním ze spoluhráčů měl volný prostor někde u penaltového puntíku. K neuvěření všech domácích fanoušků ale branku přepálil o několik metrů.

88
    Marešovi se centr vůbec nepovedl. Gollini bude odkopávat od branky.

88
    RFS se teď po pravé straně vydává do slibného protiútoku.

87
    Žlutou kartu obdržel hráč týmu RFS Andrej Ilić.

86
    Žlutou kartu obdržel hráč týmu Fiorentina Youssef Maleh.

84
    RFS dál zdržuje hru, každá vteřina se jim teď hodí. Bod z jejich prvního skupinového zápasu v historii by pro ně byl velkým úspěchem.

82
    Přihrávka na Biraghiho byla příliš dlouhá. Domácím se vůbec nedaří zavřít RFS ve vlastním vápně tak jako v prvním poločase.

81
    Ilič se ocitl v ofsajdu. Hru navíc zdrží ošetřování Stuglise, který má křeče.

78
    Brankář a stopeři Fiorentiny už hrají hodně vysoko. Jejich nákopy však nenacházejí nikoho ve fialovém.

77
    Střídání v týmu Fiorentina:
    odchází Antonín Barák a Jonathan Ikoné, přichází Rolando Mandragora a Riccardo Saponara.

75
    Domácím se cesta za třemi body výrazně komplikuje. Trenér připravuje další střídání.
    74. Andrej ILIĆ - 1:1

74
    RFS Riga právě vstřelila branku!
    Outsider vyrovnává po velké chybě v rozehrávce! Antonín Barák nezvládl zpracovat přihrávku na své polovině, míč mu vypíchl Friesenbichler a hned vyslal skvělou přihrávku za obranu. Tam míč našel ANDREJ ILIĆ a přízemní střelou překonal Golliniho.

73
    Hráči RFS opět presují hodně vysoko. Fiorentina se s tím ale vypořádá skvěle a vede další útok po levé straně.

72
    odchází Giacomo Bonaventura, přichází Youssef Maleh.

69
    Fiorentina zahrávala další roh, se kterým si ale obrana RFS poradila.

69
    odchází Vladislavs Sorokins, přichází Jovan Vlalukin.

68
    Luka Jović už pospíchal sám na branku, když mu byl správně odpískán útočný faul.

65
    Sottil teď předvedl svou rychlost při průniku na levém křídle. Jeho centr už však tak povedený nebyl.

63
    odchází Tomas Simkovic, přichází Kevin Friesenbichler.

63
    Hosté se dožadovali penalty po ostrém skluzu Martineze. Rozhodčí signalizuje, že stoper Fiorentiny hrál balón.

62
    Barákova střela mířila několik metrů nad branku, podobně jako před pár minutami na Bonaventurova.

60
    Velkou šanci měl nově příchozí Luka Jović, pro míč se však musel hodně natahovat a nedal mu tedy takovou razanci, aby překonal Steinborse.

59
    Domácí jsou při chuti. Tentokrát vystřelil Giacomo Bonaventura, mířil však hodně nad.
    56. Antonín BARÁK - 1:0

56
    Fiorentina právě vstřelila branku!
    Cristiano Biraghi poslal přesný centr na nohu ANTONÍNA BARÁKA, který byl ve vápně úplně nehlídaný a placírkou uklidil míč do sítě! Fiorentina se dostává zaslouženě do vedení.

55
    odchází Arthur Cabral, přichází Luka Jović.

54
    Žlutou kartu obdržel hráč týmu RFS Vladislavs Sorokins.

54
    Do protiútoku se vydali hosté, ve vápně byl však jen Ilič. Sám neměl šanci se přes stopery domácích k míči dostat.

53
    Až do vápna se prokličkoval nový muž na hřišti Sottil. Zkusil technickou střelu, ale bránu o kousek minul.

50
    Dlouhý nákop hostů řeší Pierluigi Gollini.

48
    Fiorentina pokračuje v obléhání pokutového území soupeře i ve druhém poločase.

47
    Biraghi vybojoval roh pro Fiorentinu.

46
    odchází Christian Kouamé, přichází Riccardo Sottil.

46

V prvním poločase jsme branku neviděli. Viděli jsme velký tlak Fiorentiny, což se dalo očekávat. Hned v 6. minutě měl velkou šanci Antonín Barák, trefil ale jen tyč. Poté svůj tým několikrát podržel brankář Steinbors, který zlikvidoval několik střel. V závěru poločasu mohli otevřít skóre hosté, ale domácí brankář Gollini včas vyběhl proti Iličovi, který běžel sám na bránu.

45+2

45+1
    Ikoneho centr z levé strany přeletěl všechny v pokutovém území. Hosté jsou blízko tomu, aby ubránili první poločas s čistým kontem.

45
    Byly nastaveny 2 minuty.

43
    Žlutou kartu obdržel hráč týmu RFS Žiga Lipušček.

42
    Obrovskou šanci teď měl Ilič, který šel sám na Golliniho, ten mu ale zmenšil úhel a střelu zlikvidoval.

41
    Vypadalo to, že Martinez teď zahrál ve vlastním vápně rukou, rozhodčí však nic neviděl a VAR v Konferenční lize k dispozici není.

40
    Další centr do pokutového území hostů našel Baráka, který ale střílel vysoko nad.

37
    Domácí spálili další tutovku. Míč prodloužený na zadní tyč netrefil Martinez správně a minul odkrytou branku.
    Další výborný zákrok brankáře hostí.

35
    Žlutou kartu obdržel hráč týmu RFS Stefan Panić.
    35. Šteinbors vychytal Cabrala.

35
    Další skvělý zákrok Steinborse! Z bezprostřední blízkosti zakončoval Cabral, lotyšský brankář se mu však vrhl pod nohy a ránu chytil.

32
    Steinbors znovu zachraňuje svůj tým, tentokrát šla ale střela přímo na něj.

31
    Cabral se dostal ke střele poté, co mu ve vápně míč přiťukl Barák. Brankář Steinbors vyráží na roh.

29
    Na zemi se ocitl Šarič, který byl na hranici pokutového území trefen míčem do hlavy.

28
    Fiorentina vybojovala roh z levé strany.

26
    Další akce končí nepřesným centrem Doda.

24
    Domácí kombinace poblíž vápna soupeře končí dlouhou přihrávkou na Kouameho, který si zaběhl za obranu.

22
    Centr mířil na Lipuščeka, který ale stál v ofsajdu.

21
    Vinou nepřesné rozehrávky domácích se k míči dostal Šarič a vybojoval další zajímavou standartku.

21
    Z rohu nic nebylo a znovu kombinuje italský tým.

20
    Simkovič teď vybojoval první roh pro hosty.

17
    I další akce skončila střelou Ikoneho, tentokrát byla sražena na roh.

16
    Zajímavou střelu patičkou zkoušel po Biraghiho centru Ikone, bránu těsně minul.

13
    Amrabat měl teď hodně prostoru a došel až k vápnu soupeře. Nahrál na křídlo Ikonemu, jehož centr ale nikoho nenalezl.

12
    Fiorentina se snaží založit další útok. RFS presuje hodně vysoko.

10
    K zakončení hlavou se sice jeden z hostů dostal, bránu ale neohrozil.

9
    Poprvé se do útoku dostali i hosté. Skvělý průnik Emersona po levé straně zastavil až faul Doda. RFS má k dispozici standartku ze zajímavé pozice.

7
    Další závar ve vápně RFS. Míč před bránu vrátil Kouame, tam ho ale dokázal odkopnout jeden z obránců. Poté střílel znovu Barák, tentokrát však hodně mimo.

6
    V obrovské šanci byl Antonín Barák! Ikone mu ve vápně přenechal míč, Barák si ho připravil na střelu levačkou a trefil tyč.

5
    První střelu na bránu zkusil Ikone, mířil však jen doprostřed brány, kde stál Steinbors.

3
    Barák a Ikone teď zkoušeli kombinaci na levém křídle, hosté je však vytlačili zpět na obrannou polovinu.

1
    Fiorentina začíná aktivně, centr do vápna byl však zblokován.

1
    Na obou stranách dnes můžeme sledovat české hráče. Za Fiorentinu nastupuje Antonín Barák, za RFS Petr Mareš.

1

ACF Fiorentina: Gollini – Dodô, Martínez, Ranieri, Biraghi (C) – Bonaventura, Barák, Amrábat – Kouamé, A. Cabral, Ikoné.
    Náhradníci: Terracciano – Bianco, L. Jović, Maleh, Mandragora, Saponara, Sottil, A. Terzić, Venuti, Żurkowski, Favasuli, Krastev.
    Trenér: Vincenzo Italiano

RFS Riga: Šteinbors – Jagodinskis, Stuglis, Lipušček – Sorokins, Panić, Šarić, Mareš – Simkovic (C), Ilić, Deocleciano.
    Náhradníci: Černiauskas, Ņerugals – Bill, Dubra, Friesenbichler, Maksimenko, Rakels, Varslavāns, Vlalukin, Žaleiko.
    Trenér: Viktors Morozs

Rozhodčí: Orel – Nádvorník, Vlček.

Do skupinové fáze Konferenční ligy dnes vstoupí Fiorentina, která se představí doma proti lotyšskému mistru RFS.
    Domácím na postup do základní skupiny stačilo projít přes 4. předkolo, ve kterém si poradili s Twente po výsledcích 2:1 a 0:0. Fiorentina si tak zahraje poháry poprvé od sezóny 2016/17, kdy se ve skupině utkala mimo jiné i s Libercem.
    Hosté začínali v 1. předkole Ligy mistrů, tam ale vypadli s HJK. Poté měli štěstí na volný los ve 2. předkole Konferenční ligy. V dalším kole porazili maltské Hibernians a v play-off na penalty i severoirský Linfield. Poprvé v historii si tak zahrají základní skupinu evropského poháru.
    Lotyšská liga se nachází až na 34. místě dle evropských koeficientů, dá se tedy předpokládat, že zástupce Serie A nebude mít se soupeřem z Rigy žádný velký problém, přestože se momentálně nachází až na 11. místě ligové tabulky.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.