D. Záhreb – Chelsea 1:0 (kon.) | Dortmund – Kodaň 3:0 (kon.) | Salzburg – AC Miláno 1:1 (kon.)
Celtic – Real Madrid 0:3 (kon.) | Lipsko – Doneck 1:4 (kon.) | Sevilla – Manchester City 0:4 (kon.)
Paríž – Juventus 2:1 (kon.) | Benfica – Haifa 2:0 (kon.)
Benfica Lisabon
2:0 (0:0)
Maccabi Haifa
cz Utorok 06.09.2022, 21:00 • Estádio da Luz, Lisabon (POR) • Liga majstrov • Skupina H

Benfica sice na gól čekala až přes poločasovou přestávku, ale trpělivou hrou si počkala na dvě šance, které využila ve slepené zásahy. Hlavním hrdinou večera byl levý obránce Grimaldo, jehož centr nejprve usměrnil z voleje do sítě Rafa Silva, a druhý dal Alejandro Grimaldo krásně do šibenice z 25 metrů sám.
    Maccabi Haifa v předkolech pořádně zaskočila favority z Pirea i Bělehradu, v Lisabonu ale nepředvedla vůbec nic a zaslouženě odjíždí s prázdnou. (22:57:50)

Držení míče: 56 % : 44 %.
    Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 5:4. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 13:12.

90+3

90+2
    Vlachodimos musel zneškodnit rychlý brejk přes celé hřiště, zakončený Atzilim křížně po zemi.

90+1
    Po Florentinově rohu zakončoval opět Fernandez, jeho volej srazil Rukavycja na další roh z opačné strany.
    90+1. Fernándezova šance se od tyče a Cohenových zad odráží na roh

90+1
    Teď to mělo být o tři. Od tyče se odráží projektil zcela volného Enza Fernándeze do Cohenových zad a od nich šťastně pro hosty na roh.

90+1
    Benfica dohrává zápas na polovině soupeře, to jí plně stačí.

90
    Rozhodčí Ekberg nastavuje tři minuty.

89
    Nepříliš výrazný Petar Musa se teď připomněl prudkou ranou z těžkého úhlu výrazně nad břevno. Radost udělal hlavně divákovi, který na tribuně suvenýr zachytil.

87
    Hazizův centr však domácí hlavičkáři dostali pryč z vápna a Chery z druhé vlny jen nakopává bezmyšlenkovitě do zámezí.

86
    Abu Faniho centr srazil právě António Silva na třetí roh za poslední tři minuty ve prospěch Haify.

85
    Osmnáctiletý António Silva si pokryl míč tělem před Atzilim a nechal ho doskákat za čáru.

84
    Dnešní utkání sleduje 28 392 diváků.

83
    Haziza si roh zopakoval, ale ani z druhého pokusu nevzešlo ohrožení lisabonské brány.

83
    Maccabi Haifa se může pokusit o zázrak, tečovaný nákop Daniela Sundgrena vynesl roh.