Petržalka – Košice 2:2 (kon.) | Slovan Bratislava U21 – Rača 0:1 (kon.)
FC Petržalka
2:2 (0:1)
FC Košice
Nedeľa 04.09.2022, 10:30 • Štadión FC Petržalka • MONACObet liga • 8. kolo

Košice prichádzajú o dvojgólové vedenie a s ním aj o dva body. Východniari mohli ísť na čelo tabuľky, zásahy Jakúbeka a Pačindu na to nestačili. Petržalka vyrovnala na konečných 2:2 v priebehu siedmich minút, keď sa presadili žolíci z lavičky – Štefanec a Sliacky. (12:24:20)

90+4

90+3
    Striedanie v tíme FC Petržalka:
    z ihriska odchádza Haris Harba, prichádza Roland Gerebenits.
    90+3. Golikov (VSS)

90+3
    Sokol podcenil vysoký Golikov center, ktorý poskočil ešte pred bránou, no Sagna nedokázal doraziť loptu do prázdnej siete!

90+2
    Tomáš Stašík takticky zastavil protihráča aj za cenu žltej karty.
    90+1. Štefanec (FCP), Kira (VSS)

90+1
    Na ich začiatku Šimon Štefanec pálil volejom zo štrnástich metrov iba do náručia Kiru!

90+1
    Nadstavujú sa tri minúty.

90
    Ide do tuhého, Kuník čistým spôsobom odzbrojil Gálla.

89
    Rozohrávku spred vlastnej šestnástky si berie na starosť Matúš Kira, ktorý bude nakopávať hlboko na polovicu súpera.

88
    Pačindov pád vo veľkom vápne, Pavel Ochotnický tomu ani nevenoval pozornosť. Domáci diváci si pre kapitána hostí pýtajú žltú kartu za simulovanie.

87
    Pačindov nákop odvrátený, postaral sa o to Stašík. Protiútok Petržalky sa skončil ofsajdom Lásika. Tu nebolo o čom.

86
    Krivák v pozícii na koncovku, ale na malom priestore sa zamotal. Päť minút do konca, nadstavený čas bude bohatý.

85
    Tréner brankárov Petržalky Martin Krnáč vidí z rúk hlavného arbitra červenú kartu. S osudom na trávniku to ale nespraví nič.

84
    Košičania sa ponúkali k strele, vo finále je z toho rohový kop. Peter Sokol za protesty vidí žltú kartu.

83
    Dvadsať minút pred koncom bolo ešte 0:2, v 77. minúte už vyrovnané. Ak by Harba nefauloval teraz Kriváka, tak sme mohli mať už 3:2. Nedovolený zákrok to však bol jasný.

82
    Striedanie v tíme FC Košice:
    z ihriska odchádza Boris Turčák, prichádza Vladimír Majdan.

81
    Opäť pri lopte Gáll, ktorý sprava nepresne centroval.

80
    Nie, chce to taký center, ako vyslal Pačinda v 26. minúte na Jakúbeka. Odvtedy sa kvalita rohov výrazne znížila.

79
    Gállovo zakončenie zo strednej vzdialenosti tečované Kohútom, pred nami roh.

78
    Michal Obročník ostro zostrelil Pačindu, ktorému sa to nepáči. Žltá karta pre domáceho futbalistu.
    77. Viktor SLIACKY - 2:2

77
    Petržalka dala gól! Čo sa teraz stalo v košickej šestnástke! Lásik na dvakrát neprekonal zo šiestich metrov Kiru, ktorý vytiahol fantastický zákrok. Z otočky z malého vápna neskóroval ani Harba, ale až na štvrtý raz sa to podarilo! Hrdinom momentu je VIKTOR SLIACKY, erupcia radosti v Petržalke.

76
    Štefanec padá už v pokutovom území, keď doslova narazil na Kriváka. Penalta? Určite nie. Pavel Ochotnický je dnes neoblomný.

75
    Východniari nevedia v týchto chvíľach loptu podržať, čo sa môže ukázať ako rozhodujúce.

74
    Lásik si s Obročníkom nerozumeli, zadarmo lopta pre Košice.
    73. Harba (FCP), Golikov (VSS)

73
    Razom je všetko inak, Petržalka na koni! Mohlo byť expresne vyrovnané, keď Sliacky vyhral hlavičkový súboj s Krivákom, Harba šiel sám na Golikova, vystrelil, ale trafil iba padajúceho a obetavého Ukrajinca. Roh.
    71. Šimon ŠTEFANEC - 1:2

71
    Petržalka dala gól! Výstavná trefa, možno aj celého kola. ŠIMON ŠTEFANEC sa zmocnil lopty na hranici šestnástky, vzal si ju viac na os ihriska a z dvadsiatich metrov technickou ranou pravačkou vymietol pavučiny v ľavom hornom rohu Kirovej brány!

71
    Spáčil s hlasným výkrikom padol na trávnik, rozhodcovia žiaden faul neavizovali.

70
    Dnešné stretnutie sleduje 463 divákov. Pomerne nízka návšteva na Petržalku. Dôvodom budú predošlé výsledky aj dnešné počasie.

69
    Ani z tohto šanca nebola, no pri dvojgólovom náskoku to Košice mrzieť nemusí.

68
    Ponechaná výhoda po zákroku na Sagnu, Turčák to nemal na strelu. Vo finále je tu štandardka z ľavej strany ako pred niekoľkými minútami.

67
    Urastený útočník si navyše líha na zem a len pomaly vstáva späť.

66
    Harba sa dnes trápi, v tejto minúte iba nastrelil protihráča.

65
    Počujeme pokyny z košickej lavičky, ktorá nie je spokojná s uplynulou päťminútovkou. Niet sa čomu čudovať.

64
    Sliackeho nákop nenašiel nikoho v čiernom, hostia sa ubránili.
    63. Obročník (FCP), Kira (VSS)

63
    Ľavá noha Obročníka preverila Kiru, ktorý musel špičkami prstov zasiahnuť. Viktor Sliacky uteká zahrať roh.

62
    Pavel Ochotnický hru prerušuje a vysvetľuje práve Krivákovi a Spáčilovi, čo sa mu nepáči.

61
    Krivák skalou hosťujúcej obrany nielen dnes, ale celú sezónu.

60
    Bude to na zmenu stačiť? Polhodina do konca, Košice dominujú vývoju stretnutia.

59
    z ihriska odchádza Filip Bobrovský, prichádza Šimon Štefanec.
    z ihriska odchádza Tomáš Brigant, prichádza Viktor Sliacky.

59
    Mizerák vytočil fanúšikov Petržalky, keď prv avizoval zranenie ruky, len aby o pár sekúnd neskôr vhadzoval.

58
    Razantný výskok domáceho gólmana, Pačinda sa len usmieva. Na to by nemal nárok ani pri dvoch metroch.

57
    Petržalka bude mať čo robiť, aby sa vrátila do hry o body. Z lavičky môžu prísť Piroska, Sliacky či Gerebenits, avšak so žolíkmi netreba dlho otáľať.
    55. Erik PAČINDA - 0:2

55
    Tím FC Košice dal gól! Golikov vypálil zvnútra šestnástky a bol to teč ERIKA PAČINDU, ktorý znamená zvýšenie košického náskoku! Sokol inkasuje druhý raz z ničoho nič.

54
    Turčák sa z pravého krídla presúva na ľavé, Gáll ide na pravý kraj. Spáčil sa nepresadil v šestnástke.

53
    z ihriska odchádza Matúš Smieško, prichádza Boris Gáll.

52
    Pokus o signál na os ihriska totálne zlyhal, lopta už je na deliacej čiare.

51
    Privrel zobral Pačindu cez nohy, štandardka pre Košice z ľavej strany. Pačinda prenecháva loptu Turčákovi, ktorému dnes centre príliš nevychádzajú.

50
    Richard Lásik sa ospravedlňuje, ale je neskoro. Žltá karta pre kapitána domácich a bývalého hráča Košíc po faule na Smieška.

49
    Keď sa tu tímy naposledy stretli na jar, tak východniari vyhrali 8:3 – a to ešte hrali viac ako polčas bez vylúčeného Moška. Dnes to gólové hody asi nebudú.

48
    Prihrávka Sagnu do šestnástky, Pačinda pätičkou na Smieška, ktorý ale nestihol zareagovať.

47
    Hra zo začiatku polčasu asi trikrát prerušená, tempo sa rozbieha pomaly.

46
    z ihriska odchádza Marek Pittner, prichádza Branislav Spáčil.

46

Zaslúžené vedenie Košičanov, ktorí boli aktívnejší a pokojne mohli vyhrávať aj 3:0. Jakúbek si svojím pohybom gól vypýtal, ďalšie nepridal Sagna. Na opačnej strane najviac zaujala situácia medzi Brigantom a Krivákom, keď to zaváňalo penaltou.

Druhý polčas sa začne približne o 11:34.

45+2

45+1
    Ošetrenie pred prestávkou potrebuje autor jediného gólu. Matej Jakúbek zostáva ležať na zemi, nešťastne sa tvári pri ňom stojaci František Pavúk.

45+1
    Nadstavuje sa jedna minúta.

45
    Potlesk na otvorenej scéne, po polminúte môžu hostia pokračovať. Obročník polčas určite dohrá.

44
    V rovnakej minúte Mizerák nechtiac triafa Obročníka do pravého kolena, Košičania v rámci fair-play zakopávajú loptu.

44
    Na miesto priestupku sa postavil Michal Obročník. Rana z diaľky, záložník Petržalky triafa len a len Galloviča.

43
    Pomáhanie si rukami a stiahnutie Lásika za dres na zem pri rozvinutom útoku znamená jediné. Žltá karta pre Dávida Galloviča. Ako bonus priamy kop z približne 28 metrov.

42
    Nákop na prednú žrď, lopta prepadla ďalej. Gallovič spadol, ani z tohto pokutový kop nie je.

41
    Štandardka taká úspešná nebola, pred nami roh aj z opačnej strany. Ten bude pre zmenu zahrávať Turčák.

40
    V rozhodujúcom momente sa Pačinda pošmykol a nedokázal zakončiť zo sľubnej príležitosti. Turčák vrátil loptu do ohňa, Sagna cez Privrela hlavičkoval. Uvidíme roh.

39
    Pri kontakte tejto dvojice došlo aj k zraneniu, dvojica musela byť ošetrovaná. Dobrou správou je, že ako Sagna, tak aj Sokol môžu pokračovať.
    38. Sagna (VSS), Sokol (FCP)

38
    Mohlo to byť 0:2! Jakúbek z kontry vysunul Sagnu, ktorý zo siedmich metrov trafil len Sokola! Stopercentná šanca vychádza nazmar.

37
    Sagna mohol zobrať odrazenú loptu a dokonca aj strieľať, o dvadsať sekúnd hrá s nohou Kira. Nepáči sa to ani trénerovi Šoltisovi.

36
    Posledná minúta priniesla viacero nepresností, na svedomí ich majú Mizerák i Lásik.

35
    Kira upokojuje situáciu po zlom nákope Kuníka. Tlak celku z hlavného mesta sa zvyšuje.

34
    Priamy kop Lásika dopadol na hlavu prvého obrancu, Mizerák ale neodkopáva ďaleko.

33
    Podstatné pre domácich bolo, aby sa po inkasovaní prebrali. To sa aj stalo, Petržalka s priamym kopom z pravej strany.

32
    Lásik dnes už niekoľkýkrát vystrelil iba do súpera. Opäť to bol Krivák, ktorý znegoval nebezpečenstvo.

31
    Nuž, za toto sa budú domáci cítiť ukrivdení. Penalta to asi mala byť, Brigantov pohyb a kľučky sú najväčšou hrozbou pre východniarov.

30
    Stret Briganta s Krivákom, domáci borec padá v pokutovom území! Pavel Ochotnický penaltu odmieta, hoci opakovaný záznam ukazuje, že kontakt tam aj bol.
    29. Sagna (VSS)

29
    Ďalší nevydarený center Turčáka z pravého krídla, ale to nemuselo vadiť. V rovnakej minúte napriahol z veľkej diaľky Landing Sagna, lopta minula brvno o meter!

28
    Príliš dlho si posúval Brigant loptu, až nakoniec o ňu prišiel. Črtá sa kontra Košíc.
    26. Matej JAKÚBEK - 0:1

26
    Tím FC Košice dal gól! MATEJ JAKÚBEK si úspešnú trefu pýtal svojou aktivitou! Center Pačindu z rohu pred malé vápno, kde bol Jakúbek sám, Lásik ho nestihol trasovať. Hostia sú po gólovej hlavičke v tomto momente na čele tabuľky.

25
    K ničomu vážnejšiemu to neviedlo, na opačnej strane sa bude zahrávať roh.

24
    Opäť vysoký pressing domácich, k Harbovi sa pridali Kohút aj Brigant.

23
    Dvojička Golikov – Brigant dnes bude pod drobnohľadom hlavného arbitra. Ukrajinský krajný obranca prebrúsil Briganta, žltej karte pre tento moment unikol.

22
    Harba využil chybu Kriváka a už sa zdalo, že pôjde sám na Kiru. Košický gólman čítal hru, včas vybehol a hlavičkoval do pomerného bezpečia. Akcia Petržalky pokračovala, vyústila v nepresnú koncovku Lásika.

21
    Ostrý hlavičkový stret v strede poľa, Jakúbek Pavla Ochotnického k odpískaniu voľného kopu neprinútil.

20
    Strely pribúdajú, na čisté príležitosti ešte len čakáme. Sledujeme súboj o každú loptu, divák musí byť spokojný.

19
    Obročník napriahol z azda 23 metrov. Urastený stredopoliar mieril len do miest, kde bol na zákrok pripravený Kira.

18
    Ironický potlesk pre Turčáka, ktorý za domáci tím odohral štyri sezóny. Dôvodom je však nepresný center sprava, lopta doletela cez ochranné pletivo až do neďalekého lesa.

17
    Brigant vyzvŕtal Golikova, no spolu s ním aj sám seba. Krídelník Petržalky na mokrej umelej tráve spadol, Kira bude vykopávať do poľa.

17
    Jasný ofsajd Erika Pačindu, ktorý sa už ani nesnažil zakončiť.

16
    Po piatich minútach tlaku sa osmeľuje už aj Petržalka. Harba kombinoval na ľavom krídle, štandardku si nevypýtal.

15
    Jakúbek vzápätí po odrazenej lopte pálil do spoluhráča, od ktorého sa lopta dokotúľala vedľa brány Sokola. Pochváliť musíme ofenzívne chúťky stopéra Pavúka.

14
    Ďalší pokus na bránu Jakúbek zatiaľ nepošle, v poslednej chvíli ho sklzom znegoval Stašík.

13
    Privysoký center zľava na Pittnera, výskok bol márny.

12
    Šikovná akcia od Briganta, ktorý obišiel Kriváka i Golikova. Horšie už dopadlo zakončenie, to šlo zo šiestich metrov mimo...

11
    Neujala sa ani technická koncovka Pačindu z dvadsiatich metrov. Hostia sa dostávajú do palubných pozícií častejšie.

10
    Ďalší pokus Jakúbeka z pokutového územia. Pačindov nákop spadol na zem, košický záložník následne pálil pomerne nad.

10
    Rohový kop pre Košice, zahrá ho tradične Pačinda. Vybojoval ho Mizerák.

9
    Vysoký pressing Petržalky, jasný taktický pokyn od trénera Jána Haspru. Dokáže z toho štrnásty tím ligy vyťažiť?

8
    Na dvakrát, ale predsa vypálil Jakúbek po spolupráci so Smieškom. Bolo to už z uhla, Sokol nemal vážnejšie problémy.

7
    Štvorgólový Sagna z minulého kola prvý raz pri lopte. Hlavička Senegalčana smerovala mimo.

6
    Strata lopty Golikova, Harba ju získal a vystrelil z azda 35 metrov. Zakončenie skončilo len na ochrannom pletive.

5
    Center Turčáka Pačindu nenašiel, následne si veľkou silou vypomohol Golikov.

4
    Do zaujímavej pozície sa dostal Lásik, ktorý posúval prihrávku na malé vápno na Harbu. Škoda však, že domáci kapitán už hral mimo ihriska.

3
    Smieško s útočným faulom, ktorý minulú sezónu hral ešte za starší dorast Košičanov.

2
    Krivák krásne vyviezol loptu cez dvoch hráčov a preniesol hru doľava na Mizeráka.

1
    Center na zadnú žrď, tam už košická jednotka dominovala a loptu zo vzduchu stiahla.

1
    Výkop patril domácim Petržalčanom, ktorí už po dvanástich sekundách získavajú roh. Deje sa tak po chybe Golikova s Kirom.

1

FC Petržalka: Sokol – Kuník, Privrel, Stašík, Kohút, Bobrovský, Obročník, Lásik (C), Brigant, Pittner, Harba
    Náhradníci: Krížik – Tóth, Kozák, Štefanec, Piroska, Spáčil, Sliacky, Gerebenits, Tomovič
    Trenér: Ján Haspra

FC Košice: Kira – Golikov, Krivák, Pavúk, Mizerák – Gallovič, Jakúbek, Pačinda (C) – Turčák, Sagna, Smieško
    Náhradníci: Valach – Majdan, Gáll, Magda, Jonec, Voleský, Pedro, Gladiš
    Trenér: Anton Šoltis

Rozhodca: Pavel Ochotnický – Peter Čajka, Denis Poruban.

Petržalka sa v novom ročníku trápi, keď jej pred nedeľou patrí pozícia číslo štrnásť a na konci zápasu to môže byť ešte horšie. Bratislavčania nazbierali dokopy sedem bodov zo siedmich duelov, naposledy však prehrali v Komárne tesne 0:1.

Košice sa po prekvapivej facke v Považskej Bystrici v otváracom kole oklepali a idú hore tabuľkou. Pred nedeľou sú štvrté so štrnástimi bodmi a ak dnes v hlavnom meste Slovenska triumfujú, tak budú prvé o bod pred dvojicou Púchov – Šamorín. Práve nad Šamorínom východniari ostatnú sobotu triumfovali doma vysoko 5:1 po štyroch góloch Landinga Sagnu.

Vážení diváci, vitajte pri textovom online prenose zo zápasu 8. kola II. futbalovej ligy medzi FC Petržalka a FC Košice.

Stretnutie sa začne o 10:30.