Brighton – Leicester 5:2 (kon.) | Manchester United – Arsenal 3:1 (kon.)
Manchester United
3:1 (1:0)
Arsenal FC
Nedeľa 04.09.2022, 17:30 • Old Trafford, Manchester • Anglická Premier League • 6. kolo

90+4
    Christian Eriksen obdržal za zdržiavanie času pri rohovom kope žltú kartu.

90+2
    Arsenal odíde domov bez bodov. Emile Smith-Rowe chcel loptu poslať pod brvno, z dvadsiatich metrov ju nasmeroval len a len nad.

87
    Frustrácia evidentná. Bukayo Saka nielenže dostáva žltú kartu po zbytočnom dohraní Malaciu, ale obral Arsenal o celú minútu času...

86
    Volej z prvej, Fábio Vieira z osemnástich metrov mieri nad! Nebola to ľahká pozícia, hostia ich veľa mať nebudú.

81
    Harry Maguire na ihrisku niečo vyše minútu a už je potrestaný za zákrok na Gabriela Jesusa. Žltá karta na správnom mieste. Hostia s priamym kopom z približne 23 metrov.

80
    Striedanie v tíme Arsenal FC:
    z ihriska odchádza Ben White, prichádza Takehiro Tomijasu.

80
    Striedanie v tíme Manchester United:
    z ihriska odchádza Lisandro Martínez, prichádza Harry Maguire.
    z ihriska odchádza Marcus Rashford, prichádza Casemiro.

76
    Gabriel Jesus vidí žltú kartu za protesty.
    75. Marcus Rashford (MAN) - 3:1

75
    Manchester United dal gól! Noví hráči sa ani nestihli zahriať a už majú hlavu dole! Fantastická kontra, Bruno Fernandes vysunul Eriksena, ktorý šiel na bránu. Dvojicu mu tvoril MARCUS RASHFORD a ten dobre vie, kam sa má postaviť. Finálny pas prakticky do prázdnej brány, Rashford zvyšuje na 3:1.

73
    z ihriska odchádza Olexandr Zinčenko, prichádza Fábio Vieira.
    z ihriska odchádza Martin Ödegaard, prichádza Emile Smith-Rowe.
    z ihriska odchádza Albert Sambi Lokonga, prichádza Eddie Nketiah.

71
    Práve Jesus zakončil z otočky z hranice šestnástky. Nebolo to márne, lopta minula cieľ o menej ako meter.

71
    Scott McTominay so žltou kartou po zápasníckom chvate na Gabriela Jesusa.
    69. Bruno Fernandes (MAN)

69
    Zinčenko chybuje, Fernandes nepreloboval Ramsdalea z pätnástich metrov! Do šance sa ako slepé kura k zrnu dostal aj McTominay, no ani on nepochodil!

67
    z ihriska odchádza Jadon Sancho, prichádza Fred.
    66. Marcus Rashford (MAN) - 2:1

66
    Manchester United dal gól! Ale vidíte to, stačí jedna akcia a je všetko inak! Zisk lopty, dve kolmé prihrávky po sebe od Eriksena i Fernandesa a MARCUS RASHFORD šiel cez dvoch obrancov sám na bránu. Ramsdale zmenšil strelecký uhol, ale ani to nestačilo na zákrok. Rashford prestreľuje gólmana hostí.
    60. Bukayo Saka (ARS) - 1:1

60
    Arsenal FC dal gól! Viselo to vo vzduchu a máme to tu! Druhopolčasový tlak hostí sa končí vyrovnaním. Diera v obrane United potrestaná, Ödegaard vysunul Jesusa, ktorý ešte neprekonal de Geu, no z dorážky sa nemýlil BUKAYO SAKA.

58
    z ihriska odchádza Antony, prichádza Cristiano Ronaldo.

55
    Znovu to bol Saka, tentokrát z druhej strany. Center z bránkovej čiary mal nájsť Gabriela Jesusa, lopta skončila na brvne!

52
    Martin Ödegaard a ani Bukayo Saka zvnútra šestnástky nevyrovnávajú na 1:1! Krížna rana druhého menovaného preletela okolo pravej žrde, vlastný gól si mohol dať Martínez.
    35. Antony (MAN) - 1:0

35
    Manchester United dal gól! Debut ako hrom! ANTONY ľavačkou obstreľuje Ramsdalea zvnútra šestnástky. Fantastická rozohrávka Eriksena, Bruno Fernandes udržal loptu v hre aj napriek faulu stopéra Gabriela. Rashford posunul na svojho nového spoluhráča a ten už vedel, čo má robiť s loptou.

32
    Opäť fantastický de Gea, ktorý likviduje hlavičku Martinelliho z hranice malého vápna! Skvelý center Martina Ödegaarda, dorážke Jesusa zabránil Martínez.

30
    David de Gea musel kryť bližšiu žrď futsalovým spôsobom. Gabriel Martinelli sa zbavil Dalota, ktorý koncovku ešte tečoval.

24
    Súboj na hrane, Martínez nefauloval Saku na pokutový kop, avšak na konci 24. minúte hostia pri brejku už áno. Nedovolene si proti Sanchovi počínal William Saliba. Je z toho žltá karta.
    15. Martin Ödegaard (ARS)

15
    Takmer tri minúty komunikácie medzi Paulom Tierneym a kolegami za videosystémom ukázali, že Ödegaard naozaj Eriksena fauloval. Gól neplatí!

13
    Hráči United protestujú a majú prečo! Ukazuje sa, že Ödegaard pri odobratí Eriksena od lopty na guľaté teleso nesiahol. To bude rozhodujúce. Tierney sa na to celé ide dodatočne pozrieť.

12
    Arsenal FC dal gól! Nedáš, dostaneš! GABRIEL MARTINELLI na konci rýchleho brejku, keď ho vysunul Saka, aby Martinelli šikovne preloboval de Geu.

11
    Sancho pálil z uhla, Aaron Ramsdale vyráža pred seba – so šťastím k svojim obrancom! Old Trafford žije od prvej minúty.

9
    V stopercentnej šanci na druhej strane osamotený William Saliba, ktorý z desiatich či jedenástich metrov trestuhodne prestreľuje nad!
    8. Christian Eriksen (MAN)

8
    Mohlo byť 1:0! Antony sa zbavil strážcu na pravom krídle, čím vytvoril dostatok priestoru pred Dalota na center. Prihrávka na zadnú žrď, Eriksen z voleja ľavačkou tesne míňa!