Vlci Žilina – Vsetín sk 2:5 (kon.) | Vítkovice – Trenčín sk 7:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Pardubice 2:1 (po s.n.)
Litoměřice – Chomutov 4:2 (kon.) | Slavia – Kladno 2:3 (kon.) | Třebíč – Skalica sk 5:4 (kon.)
Zlín – Poruba 2011 4:3 (kon.) | Jihlava – Tábor 3:2 (kon.) | Prostějov – Frýdek-M. 3:1 (kon.)
Prešov – Lipt. Mikuláš 2:1 (kon.) | Nové Zámky – Moser Medical Graz 99ers sk 6:1 (kon.) | Opava – Kopřivnice 5:3 (kon.)
Liberec – Litvínov 3:4 (kon.) | Vrchlabí – Letňany 4:0 (kon.) | Kometa Brno – Zvolen sk 5:3 (kon.)
Šumperk – Přerov 3:3 (Nedohr.)
HC Vítkovice Ridera
7:2 (3:0, 2:0, 2:2)
HK DUKLA Trenčín
cz Štvrtok 01.09.2022, 17:00 • RT TORAX ARENA • Prípravný zápas

Vítkovice si připisují další výhru v přípravě, když porazili hosty z Trenčína 7:2. Domácí byli většinu zápasu aktivnějším celkem a byla vidět jejich převaha. Až na začátku třetí třetiny se hra trochu vyrovnala a Trenčín také skóroval. Do několika šancí se v zápase dostal Dominik Lakatoš, který však na hostujícího gólmana recept nenašel, to ho ale nemusí mrzet, jelikož Vítkovice vítězí. (19:13:05)

59:50
    Lukáš Krenželok se snažil vylepšit si pozici ke střele, ale nakonec neudržel útočné pásmo.

58:37
    Vítkovice se drží v pásmu a zaměstnávají trenčínského brankáře.

57:37
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    A hned je tu branka na druhé straně. Fridrichovo zakončení vyrazil Lacouveé mezi kruhy, kde stál připravený TOBIAS LINDBERG, který puk dorazil do téměř odkryté klece. Asistence: Petr Fridrich a Daniel Krenželok.

57:03
    Dukla Trenčín právě vstřelila branku!
    FRENKS RAZGALS se dostal k odraženému puku, nejdřív to vypadalo, že má Klimeš kotouč pod kontrolou, jenže po chvíli mu vypadl za zády. Bez asistence.

56:45
    Další tvrdá rána Kocha zaduněla o zadní mantinel.

55:41
    Nahození Valacha ze středního pásma Klimeš zastavil a rychle rozehrál.

55:13
    Chlán se šikovně prodral přes celé kluziště, jeho zakončení drží Lacouveé v lapačce. Vhazování po levé ruce trenčínského brankáře.

53:59
    Pietroniro trefil jen zadní mantinel.

53:22
    Lakatoš se po několikáté v zápase dostal do velké šance. Nyní se prosmýkl až před brankáře, jenže ten proti jeho střele vytáhl betony.

53:10
    Teď už útočí Vítkovice. Gewiese ale trefil pouze prvního bránícího hráče.

52:17
    Trenčín byl sice v pásmu, ke střele se ale nedostal.

51:21
    Kalus trefuje beton hostujícího brankáře.

50:36
    Fridrich zavezl kotouč do pásma, kde ho přenechal Dejovi, který teď čeká, až se mu objeví volný spoluhráč.

49:21
    Teď už si Lacouveé neporadil. WILLIE RASKOB si najel na pravou stranu, odkud překonal ležícího gólmana. Asistence: Rostislav Marosz a Lukáš Krenželok.

49:03
    Koch pálil znovu, tentokrát jeho střelu vyrazil Lacouveé betonem.

48:55
    První střela Kocha byla zblokována, ta druhá skončila v ochranné síti. Vhazování po pravé ruce hostujícího gólmana.

48:38
    Mueller proklouzl do pásma a přihrál Bukartsovi, tomu sjel kotouč z hole, a tak nemohl v akci pokračovat.

47:16
    Na druhou stranu se řítil Lindberg, puk se ale zastavil u hostující obrany.

47:01
    Trenčín je v posledních minutách aktivnější a využívá toho. Thelinovu střelu sice Klimeš vyrazil, jenže na dorážku PETERA SOJČÍKA z pravé strany už domácí gólman nestačil. Asistence: Joakim Thelin.

46:48
    Chromiak od modré trefil Klimešův beton.

45:58
    Až teď se domácím podařilo dostat z obranného pásma, jenže při přechodu přes modrou čáru si domácí hokejisté nerozuměli, a tak se píská ofsajd.

45:16
    Trenčín je teď při chuti a posílá jednu střelu za druhou. Od modré to zkoušel Nemčík, který však nebyl přesný.

44:30
    Sám na brankáře ujížděl Razgals, Klimeš si svým zákrokem sice nebyl úplně jistý, ale nakonec puk do brány nepustil.

44:04
    Thelin znovu střílel ve velké rychlosti, ale ani teď Klimeše nepřekonal.

43:22
    Kotouč se odrazil k trenčínskému gólmanovi, který rychle rozehrává.

42:29
    Pokus Pietronira proletěl nad vítkovickou brankou. Trenčín dále kombinuje v pásmu.

41:56
    Zakázané uvolnění domácího celku.

41:50
    Další střela Trenčína. Tentokrát to zkoušel z pravé strany Ozols, ale Klimeš byl připraven.

41:00
    Thelin nabral velkou rychlost, ale zakončil jen do betonu.

40:46
    Lakatoš pálil hned po vhazování, ale puk proletěl kolem branky.

40:38
    Mikuš se prokličkoval před branku, ale Lacouveé s jeho zakončením neměl žádné potíže.

40:01

Ve druhé části hry přidaly Vítkovice další dva góly. V posledních minutách si domácí vytvořili obrovský tlak a Trenčín měl velké potíže. Klimeš zatím moc práce neměl a je bezchybný.

Další třetina začne přibližně v 18:40.

40:00

39:47
    Mueller posouval puk před branku, kam si najížděl Grman, ten však kotouč nestihl zpracovat.

39:43
    Domácí už se znovu ženou k trenčínské bráně.

39:25
    Ofsajd Trenčína.

38:54
    Vítkovice měly výhodu a v šesti hráčích dokázaly zvýšit svůj náskok. PATRIK KOCH si najel k levému kruhu, odkud zamířil nad levý beton hostujícího gólmana. Bez asistence.

38:14
    Jeden z trenčínských hráčů fauloval, domácí tak mají výhodu.

37:34
    Fridrich se snažil dorazit kotouč do brány, ale neuspěl.

36:52
    Icing Trenčína vrátí hru před hostující branku.

36:34
    Vítkovice jsou ale znovu v pásmu, kde kombinují.

35:45
    Hudec trefil pouze beton Klimeše.

35:25
    Domácí teď mají neuvěřitelný tlak, trápí je však zakončení.

34:57
    Muellerovi se nepodařilo procpat kotouč kolem betonu hostujícího brankáře.

34:35

34:30

34:21
    Bukarts zamířil těsně nad branku.

33:33
    Boj o puk za trenčínskou brankou pro Vítkovice.

33:29
    Gewiese od modré přestřelil branku.

32:54
    Slobodovu střelu vyráží Klimeš do rohu kluziště.

32:35
    Síly na ledě se vyrovnají, neboť za sekání je vyloučen hostující Sojčík.

32:30
    Za nedovolené bránění si jde odpykat trest domácí Lindberg.

31:59
    Slobodovi se podařilo vypálit přes obranu, ale Klimeš jeho ránu vyrazil betonem.

30:53
    Nahození Trenčína zachytili domácí ve středním třetině a posouvají puk přes modrou čáru.

30:32
    Grman krouží u vlastní branky, aby jeho spoluhráči vystřídali.

29:39
    Nemčíkova střela byla sražena mimo hřiště. Vhazování po pravé ruce Klimeše.

28:49
    Domácí se přesunuli do pásma, kde PETER MUELLER dostal přihrávku na pravý kruh od Lindberga, pak si položil gólmana a zakončil pod horní tyč. Asistence: Tobias Lindberg a Roberts Bukarts.

28:24

27:37
    Střela Pietronira se zastavila v klubku bránících hráčů. Na druhou stranu se pak vydal Chlán, který orazítkoval beton hostujícího brankáře.

27:31
    Hosté jsou zpět v pásmu, ale domácí dobře brání.

27:00
    Domácím se podařilo vyhodit kotouč za trenčínskou branku.

26:24
    Vítkovický Lindberg je odváděn na trestnou lavici za porušení postupu při vhazování.

26:20
    Ani teď se domácím rozehrávka nepovedla. Další vhazování před Klimešem.

26:11
    Zakázané uvolnění vrátí hru před Klimeše. Vhazování po pravé ruce domácího gólmana.

25:27
    Trenčín neudržel pásmo. Na druhé straně jel sám na gólmana Lakatoš, ale Lacouveé si s jeho zakončením poradil.

25:14
    Vše je v pořádku, bude se vhazovat po pravé ruce Klimeše.

25:14
    Domácí branka je posunuta, musíme počkat na její úpravu.

24:54
    Bukarts nedokázal zachytit přihrávku Muellera, a tak se k puku dostávají hosté.

24:33
    Trenčín začíná od vlastní branky.

23:59
    Ani jednomu celku se teď nedaří projít přes střední pásmo, k vidění je spousta nepřesností.

22:26

22:02
    Lakatoš objel branku a přihrával před ni, tam si málem jeden z hostujících hráčů sklepl kotouč do brány, ale Lacouveé dával pozor a puk zastavil.

21:32
    Z mezikruží pálil Valach, jeho střelu zblokoval Grman.

21:09
    Heinerö vyslal tvrdou střelu, se kterou si však Klimeš poradil.

21:00
    Stehlík se teď nestihl zorientovat, kde je puk, který nakonec končí na hokejkách hostujících hokejistů.

20:22
    Za krosček je vyloučen domácí Chlán.

20:17
    Chlánovi se nepodařilo prostrčit kotouč před branku.

20:01

Hráči i rozhodčí jsou na ledě, 2. třetina začne za malou chvíli.

Vítkovice byly v první třetině jasně lepším týmem a vytvořily si náskok tří branek. První branka padla už v čase 02:01, když Willie Raskob prostřelil trenčínského brankáře. Domácí se poté dostali do několika slibných šancí, jenže zakončení se jim příliš nedařilo. Až 16. minuta nabídla další gól, to střílel Roberts Bukarts. O dvě minuty později domácí zvýšili na 3:0, do brány doklepával Tobias Lindberg. Trenčín toho zatím moc nepředvedl, tak uvidíme, co nabídne další třetina.

Další třetina začne přibližně v 17:50.

20:00

19:59
    Hra je přerušena kvůli ofsajdu Vítkovic.

19:15
    Lindberg mohl přidat další trefu, jenže branku přestřelil.

17:47
    Po ráně Kocha jen zaduněly betony hostujícího gólmana.

17:32
    Bernovský střílel z pravého kruhu, střela by těsně minula branku, před tou však zrovna projížděl TOBIAS LINDBERG, který usměrnil puk do brány. Asistence: Jan Bernovský.

17:05
    Mikuš trefil hned prvního hráče, od kterého se puk odrazil do střední třetiny.

16:38
    Daniel Krenželok čekal za brankou, aby jeho spoluhráči mohli vystřídat. Teď už Vítkovice míří do pásma.

16:00
    Bernovský posouval puk před branku, jenže tam nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.

15:05
    Domácí využívají přesilovou hru, když Mueller našel na pravém kruhu ROBERTSE BUKARTSE, který se trefil do horní části branky. Asistence: Peter Mueller.

15:00
    Z prostoru před branku znovu pálil Mueller, hostující gólman si připsal další zákrok.

14:47
    Raskob pálil od modré, několik hráčů se snažilo dorážet, ale Lacouveé si se vším dokázal poradit.

14:27
    Raskob posunul puk na Muellera, jeho střelu drží Lacouveé v lapačce.

14:00
    Trenčín se osvobozuje, domácí tak musí začít od vlastní branky.

13:21
    Vyloučení v týmu HK Dukla Trenčín:
    Sloboda – 2 min., podrážení.

12:54
    Muellerovi se nepodařilo před brankou zpracovat kotouč, Vítkovice ale drží pásmo.

12:07

11:06
    Hosté kombinovali v pásmu, ke střele se ale nedostali.

10:52
    Ve vlastním oslabení se do útočné třetiny dokázal prodrat Fridrich, Lacouveé ale neměl žádnou práci, neboť puk letěl mimo bránu.

10:12
    Domácím se ale hned podařilo vyhodit kotouč přes všechny čáry.

10:07
    Vítkovický Lakatoš si jde odpykat trest za sekání.

09:50
    Lakatoš před hostující brankou získal puk, udělal pár kliček, ale zakončil těsně vedle tyče.

09:39
    Zakázané uvolnění Trenčína. Vhazování po levici trenčínského brankáře.

08:42
    Pietroniro mířil hodně mimo, Trenčín ale zůstává v pásmu.

07:16
    Domácí znovu ve velké šanci. Marosz přihrával před branku neobsazenému Lakatošovi, který ale zakončil pouze do betonu a Lacouveé si připisuje zákrok.

06:55
    Obrovská chyba Trenčína. Před hostující brankou se ocitl úplně volný Lakatoš, bránu však přestřelil.

06:33
    Mueller si zastavil kotouč v pravém kruhu, pak přihrál Bukartsovi, po jeho pokusu je hra přerušena.

05:55
    Gewiese vyslal velmi ostrou střelu, ale trefil pouze prvního bránícího hráče.

05:17
    Přes modrou čáru prošel Sloboda, jenže pak ho o puk obral Fridrich.

04:53
    Trenčínu se nepovedlo rozehrát, a tak se k puku dostávají domácí.

04:26
    Ránu Lukáše Krenželoka z pravého kruhu Lacouveé vyrazil, chvíli poté schoval do lapačky střelu Kocha, bude se vhazovat po pravé ruce trenčínského brankáře.

03:53
    Po vhazování pálil od modré Chromiak, ale Klimeš byl pozorný a vyráží kotouč do rohu kluziště.

03:30
    Trenčín byl sice dlouho před Klimešem, jenže ke střele se nikdo z hostujících hráčů nedostal.

02:01
    Vítkovice otevírají skóre zápasu. Domácím se podařilo nahodit kotouč do pásma. Na pravé straně stál úplně volný WILLIE RASKOB, který po přihrávce Kocha propálil hostujícího gólmana. Asistence: Patrik Koch.

00:26
    Starosta se prosmýkl do útočného pásma, ale ani jeho střela přesná nebyla.

00:10
    Vítkovice se hned v úvodu natlačily do útočné třetiny, z pravé strany to zkoušel Bukarts, ale puk jen proletěl kolem brány.

00:01

HC Vítkovice Ridera: Klimeš (Stezka) – Mikuš, Grman, Gewiese, Stehlík, Koch, Raskob, D. Krenželok – Bukarts, Chlán, Mueller (A) – L. Krenželok (C), Marosz, Lakatoš (A) – Fridrich, Lindberg, Bernovský – Lednický, Dej, Kalus
    Trenér: Miloš Holaň

HK Dukla Trenčín: Lacouveé (Borák) – Starosta (C), Pietroniro, Ulrych, Martiška, Nemčík, Ozols, Chromiak – Razgals, Heinerö, Thelin – Sloboda, Čacho (A), Valach – Hudec, Sojčík (A), Jakubec – Krajčovič, Gaťár, Vaňo
    Trenér: Róbert Döme

Rozhodčí: Šír, Koziol – Lederer, Hlavatý.

HK Dukla Trenčín

Účastník slovenské extraligy má za sebou šest zápasů, ve kterých si připsal jen dvě výhry, což znamená, že čtyřikrát na svého soupeře nevyzrál.

V posledním utkání přivítali hokejisté Trenčína na svém ledě Olomouc. Na první branku si museli fanoušci počkat až do 35. minuty, kdy se po střele olomouckého Knotka odrazil puk za záda trenčínského gólmana – 0:1. Pět minut po zahájení poslední třetiny však bylo vyrovnáno, nádherně se totiž prosadil Starosta – 1:1. Víc už základní hrací doba nenabídla, a tak následovalo prodloužení. V tom se puk dostal k volnému Hudcovi, který puk doklepl do branky – 2:1p.

Sestava z posledního utkání proti Olomouci:
    LaCouvee – Starosta, Pietroniro, Ulrych, Martiška, Nemčík, Ozols, Hlaváč – Valach, Heinerö, Thelin – Razgals, Čacho, Hudec – Sloboda, Sojčík, Jakubec – Krajčovič, Gaťár, Stahoň

HK Dukla Trenčín – HC Olomouc 2:1p

Vítkovice dnes odehrají předposlední přípravný zápas. V předešlých osmi si připsali pět výher a tři prohry.

Domácí v posledním utkání zajížděli na půdu Olomouce. Už v šesté minutě otevřeli skóre modrobílí, když dorážel Lindberg – 0:1. Na tabuli svítil čas 30:18, když vítkovičtí udeřili znovu, tentokrát olomoucký brankář nestačil na střelu Marosze 0:2. Více branek zápas nepřinesl, a tak si Vítkovice do Ostravy přivezly výhru.

Soupiska z posledního utkání proti Olomouci:
    Stezka – D. Krenželok, Grman, Gewiese, J. Stehlík, Koch, Raskob, L. Kovář – Bukarts, Marosz, Lednický – Fridrich, Lindberg, Bernovský – L. Krenželok, Dej, M. Kalus – A. Kotásek, Chlán, Půček

HC Olomouc – HC Vítkovice Ridera 0:2

Krásný čtvrtek z Ostravy! Vítkovice se dnes v porubské RT TORAX ARENĚ představí proti Trenčínu. Úvodní buly bude vhozeno v 17:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Klára Bártková

Góly a asistencie: 3. Raskob (Koch), 16. Bukarts, 18. Lindberg (Bernovský), 29. Mueller (Lindberg, Bukarts), 39. Koch, 50. Raskob (Marosz, Krenželok), 58. Lindberg (Fridrich, Krenželok) – 48. Sojčík (Thelin), 58. Razgals

Tréner: Miloš Holaň

HK DUKLA Trenčín: Lacouveé (Borák) – Starosta (C), Pietroniro, Ulrych, Martiška, Nemčík, Ozols, Chromiak – Razgals, Heinerö, Thelin – Sloboda, Čacho (A), Valach – Hudec, Sojčík (A), Jakubec – Krajčovič, Gaťár, Vaňo
    Tréner: Róbert Döme

Rozhodca: Šír, Koziol – Lederer, Hlavatý