Grécko – Česko 78:51 (kon.)
Grécko
78:51 (15:16, 44:34, 68:39)
Česká republika
cz Nedeľa 21.08.2022, 15:00 • Pavilhao Municipal de Guiföes, Matosinhos (POR) • ME do 16 rokov - ženy • Skupina D

Řekyně vítězí hladce 78:51 a dál tak postupují ze druhého místa tabulky skupiny D. Češky končí až třetí.

Po vyrovnané první čtvrtině přebraly Řekyně otěže zápasu. Mimojiné Lvice deptaly střelami z tříbodové vzdálenosti. Z české strany byla tragická zejména třetí čtvrtina, kterou prohrály 5:24. V závěrečné desetiminutovce se pak zápas už jen dohrával.

Nejlepší střelkyní dnes byla Panagiota Stoligkaová. Ta nastřílela 21 bodů. Český prapor držela se 17 body Emilie Brzoňová. (16:47:21)

Konec zápasu. (78:51)

39:20
    Natala Arseniadouová se prosazuje z podkošového prostoru. (78:51)

38:47
    Večeřová dává oba a posouvá svůj tým přes hranici 50 nastřílených bodů. (76:51)

38:47
    Večeřová dostala přihrávku pod koš. Syrpaová ji poslala k zemi, takže trestné hody. (76:49)

38:38
    Arseniadouová střílela šestky, které proměnila. (76:49)

37:58
    Dvoubodový koš pro Vasiliku Sioumourekiovou. Pro ni to jsou první body v utkání. (74:49)

37:42
    Nikola Kubínová uspěla na šestkách a snížila. (72:49)

37:37
    Zápas je už dávno rozhodnutý. Dohrává se v tréninkovém tempu. (72:47)

37:07
    Marie Hamzová neproměnila ani jeden trestný hod... (72:47)

36:56
    Řekyně přišly o míč poté, co nestačily zakončit útok ve 24 sekundovém limitu. (72:47)

36:31
    Nepřesná dalekonosná střela Javanské. (72:47)

36:16
    Oddechový čas kouče Fouska. (72:47)

36:16
    Giapitzoglouová mohla potrestat českou ztrátu. Sama pak ale selhala při zakončení nájezdu. (72:47)

35:25
    Česká obrana zastavila nájezd Chatiraové. Lvice mohou dopředu. (72:47)

34:36
    Daniella Felouriová úspěšná na trestných hodech. (72:47)

34:23
    Nepřesnost v českém útoku. Kubínová se natahovala po delší přihrávce než bylo zdrávo a míč neudržela. (70:47)

33:30
    Bernasová šestky využila stoprocentně. (70:47)

33:30
    Nella Bernasová byla poslána na značku trestných hodů. Provinila se Felouriová. (70:45)

32:56
    Emilie Brzoňová střílí tříbodový koš! (70:45)

32:38
    Kubínová nezvládla zakončení jednou rukou. Míč do koše nepropadl. (70:42)

32:18
    Eliška Javanská snižuje dvoubodovým košem. (70:42)

31:43
    Stoligkaová netrefila trojku. Paraskevopoulouová však zaznamenala dva body po doskoku. (70:40)

31:26
    Felouriová to zkoušela z tříbodové vzdálenosti nepřesně. (68:40)

30:40
    Nikola Večeřová se blýskla povedeným blokem vůči Cholopoulouové. (68:40)

30:18
    Alespoň jednu šestku Češka dokázala proměnit. (68:40)

30:18
    Javanská byla faulována při nájezdu do koše a má šanci snížit. (68:39)

30:01
    Začala čtvrtá čtvrtina. (68:39)

Třetí čtvrtinu Řekyně vyhrály 24:5 a definitivně tak tento duel rozhodly. Lvicím v téhle části hry nevyšlo vůbec nic.

30:00
    Třetí čtvrtina skončila. (68:39)

29:57
    Felouriová proměnila i trestný hod. (68:39)

29:57
    Řekyně jsou na koni! Daniella Felouriová dala trojku a ještě s faulem. (67:39)

29:28
    Proměnila jednu. Řekyně vedou o propastných 25 bodů. (64:39)

29:28
    Kaducová faulovala a Chatiraová jde házet šestky. (63:39)

29:13
    Angeliki Ziakaová střílí další dva body pro řecký tým. (63:39)

28:05
    Stoligkaová trefuje dvoubodový koš z větší vzdálenosti. (61:39)

27:38
    Angeliki Ziakaová zvyšuje už na rozdíl dvaceti bodů. Vypadá to na druhou českou porážku. (59:39)

27:14
    Lydia Chatiraová střílela šestky, z nichž proměnila jednu. (57:39)

26:41
    Aristea Paraskevopoulouová přidává trojku a je tu time-out české střídačky. (56:39)

25:42
    Brzoňová selhala v jasné pozici pod košem. (53:39)

25:32
    Navíc proměněná šestka. (53:39)

25:32
    Koš s faulem pro Angeliku Ziakaovou. Provinila se Kubínová. (52:39)

24:32
    Nella Bernasová snižuje na rozdíl 11 bodů. (50:39)

23:52
    Řekyně si v posledních útocích dávají na čas se střelbou. Chatiraová to opět zkoušela za tři zároveň s klaksonem a neuspěla. (50:37)

23:26
    Emilie Brzoňová se prosadila po individuální akci. (50:37)

23:00
    Chatiraová netrefila trojku v závěru řeckého limitu pro zakončení útoku. (50:35)

22:16
    Natala Arseniadouová sebrala na půlce míč Hamzové a utíkala sama na koš. Samozřejmě to skončilo dalšími dvěma body pro Řecko. (50:35)

21:19
    Natala Arseniadouová přidala na řecké konto další dva body. (48:35)

20:55
    Chatiraová minula dvoubodový pokus z delší vzdálenosti. (46:35)

20:28
    Emilie Brzoňová házela dvě šestky. Uspěla při druhé. (46:35)

20:20
    Česká ztráta na útočné polovině. Arseniadouová ji potrestala. (46:34)

20:01
    Začala třetí čtvrtina. (44:34)

Po prvním poločase prohrávají Češky s Řeckem 34:44. Po vyrovnané první čtvrtině začaly Řekyně výtečně střílet trojky, s čímž se česká obrana zatím nedokázala vyrovnat. Soupeřky proměnily hned sedm tříbodových pokusů oproti jedinému na straně Lvic. Už 19 bodů má na kontě Panagiota Stoligkaová. Za Česko nastřílela 9 bodů Emilie Brzoňová.

20:00
    Druhá čtvrtina skončila. (44:34)

19:45
    Delší dvojka z ruky Emy Bláhové. Desetibodový rozdíl. (44:34)

19:33
    Po střele Ziakaové nedoskákal míč přes obroučku do koše. (44:32)

19:00
    Kalogirouová doskočila míč po nepřesné střele spoluhráčky a pod košem si věděla rady. (44:32)

18:37
    Česká reprezentantka šestky zužitkovala. (42:32)

18:37
    Trestné hody po faulu na Brzoňovou. Provinila se Stoligkaová. (42:30)

18:09
    Nájezd Brzoňové bez úspěchu. (42:30)

17:36
    Stoligkaová další trojku nepřidala. Mířila do obroučky. (42:30)

17:18
    Po další trefě Nikoly Večeřové si bere Řecko time-out. (42:30)

16:40
    Večeřová alespoň snižuje dvěma body. (42:28)

16:22
    Další trojka Panagioty Stoligkaové! Řekyním to tam teď padá neskutečně. (42:26)

16:00
    Nikola Kubínová střílela trestné hody. Proměnila jeden. (39:26)

15:46
    Tříbodový koš však dává také Panagiota Kalogirouová. (39:25)

15:23
    Vůbec první trojka Češek! Dává ji Emilie Brzoňová. (36:25)

15:03
    Panagiota Stoligkaová dává další trojku! Lvice potřebují bránit lépe střelbu z dálky. (36:22)

14:44
    Řekyně proměnila druhou šestku. (33:22)

14:44
    Kaducová faulovala Arseniadouovou. Trestné hody pro Řecko. (32:22)

14:22
    Emilii Brzoňové se povedl nájezd z levé strany. (32:22)

13:58
    Sofia Giapitzoglouová skórovala po nájezdu. Na šňůru 0:9 reaguje česká střídačka time-outem. (32:20)

13:42
    Řekyně začínají utíkat! Po trojce Stoligkaové je rozdíl ve skóre poprvé dvojciferný! (30:20)

12:52
    Ten ještě o dva body narostl. Po střele Stoligkaové skákal balón po obroučce a nakonec zapadl do koše. (27:20)

12:35
    Stoligkaová vrátila Řekyním pětibodový náskok. (25:20)

12:14
    Trestný hod už Staňková nedala. (23:20)

12:13
    Koš Marie Staňkové po útočném doskoku. Navíc to bylo s faulem. (23:20)

12:01
    Další tříbodový koš Řekyň! Po přesné střele Stoligkaové přichází time-out pro českou střídačku. (23:18)

11:28
    Trojka Paraskevopoulouové! To je v této kategorii velká pomoc. (20:18)

10:49
    Marie Staňková překlápí vedení na stranu Češek. (17:18)

10:23
    Šestku už mladá Řekyně neproměnila. (17:16)

10:23
    Natala Arseniadouová dává koš s faulem! (17:16)

10:01
    Začala druhá čtvrtina. (15:16)

10:00
    První čtvrtina skončila. (15:16)

10:00
    Stoligkaová netrefila s klaksonem tříbodovou střelu. První čtvrtina končí. (15:16)

08:44
    Panagiota Stoligkaová dává první trojku zápasu! (15:16)

08:15
    Paraskevopoulouová střílela šestky. Jendu proměnila. (12:16)

07:53
    Bláhová netrefila z tříbodové vzdálenosti. Následně nevyšel ani nájezd Kubínové. (11:16)

07:22
    A oba proměnila! (11:16)

07:22
    Oba týmy se už vyfaulovaly. Trestné hody jdou nyní házet Lvice – konkrétně Nikola Kubínová. (11:14)

07:20
    Paraskevopoulouová se odhodlala ke střele z tříbodové distance, ale netrefila se. (11:14)

06:56
    Řecká hráčka proměnila obě šestky. (11:14)

06:46
    Stoligkaová byla faulována Bernasovou. Trestné hody. (9:14)

06:34
    Následný brejk Lvice proměnily! Po nahrávce Bernasové se prosazuje Eliška Javanská. Řekyně berou time-out. (9:14)

06:25
    Únik Ziakaové košem neskončil. Češky navíc mají obranný doskok. (9:12)

05:58
    Nella Bernasová doskočila po vlastní neproměněné střele a na druhý pokus už míč do koše dostala! Dobrá práce. (9:12)

05:36
    Marie Hamzová zaznamenala koš s faulem! Následný trestný hod už ale nevyužila. (9:10)

05:25
    Střela Chatiraové z dobré pozice skončila jen na obroučce. (9:8)

04:30
    Na koš Syrpaové odpověděla také dvěma body Anna Holá. (9:8)

04:00
    Na rozdíl jediného bodu koriguje Emilie Brzoňová. (7:6)

03:48
    Ta proměnila také jen jednu. (7:4)

03:48
    Brzoňová posílá na šestky Chatiraovou. (6:4)

03:31
    Trestné hody Marie Staňkové. Česká hráčka využila jen první. (6:4)

03:16
    Foteini Syrpaová se prosazuje střelou z modře vybarveného území pod košem. (6:3)

02:53
    Nepřesnost v českém útoku, po níž se k míči dostaly Řekyně. (4:3)

02:16
    Julie Pilařová házela šestky poté, co ji Cholopoulouová odzbrojila s pomocí nohou. Pískán nesportovní faul. Pilařová proměnila první trestný hod. (4:3)

01:58
    Emilie Brzoňová najela pod koš a zapsala první dva české body. (4:2)

01:40
    Foteini Syrpaová zvyšuje řecký náskok. (4:0)

01:18
    Nikola Večeřová zakončila nájezd jen do obroučky. (2:0)

00:28
    První dva body si připsaly Řekyně. Konkrétně Foteini Syrpaová. (2:0)

00:01
    Utkání právě začalo. (0:0)

Řecko: Stoligkaová, Giapitzogluová, Chatiraová, Arseniadouová, Felouriová, Sioumourekiová, Ziakaová, Kalogirouová, Paraskevopoulouová, Tsinaslanidouová, Cholopoulouová, Syrpaová
    Trenér: Ioannis Ktistakis

Česko: Brzoňová, Bláhová, Kopecká, Večeřová, Pilařová, Javanská, Bernasová, Staňková, Hamzová, Holá, Kubínová, Kaducová
    Trenér: Richard Fousek

Rozhodčí: Teixeiraová (POR), Dehondt (BEL), Ferraraová (ITA).

Vítám tu všechny basketbalové příznivce! V portugalském Matosinhos probíhá evropský šampionát dívek do 16 let. České reprezentantky dnes zakončí skupinovou fázi duelem s Řeckem. Oba týmy mají na kontě shodně výhru nad Dánskem a porážku s Francouzkami. Hrát se tedy bude o postup do play-off z druhé pozice tabulky skupiny D.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Martin Augustin

Grécko: Stoligkaová, Giapitzogluová, Chatiraová, Arseniadouová, Felouriová, Sioumourekiová, Ziakaová, Kalogirouová, Paraskevopoulouová, Tsinaslanidouová, Cholopoulouová, Syrpaová
    Tréner: Ioannis Ktistakis

Česká republika: Brzoňová, Bláhová, Kopecká, Večeřová, Pilařová, Javanská, Bernasová, Staňková, Hamzová, Holá, Kubínová, Kaducová
    Tréner: Richard Fousek

Rozhodca: Teixeiraová (POR), Dehondt (BEL), Ferraraová (ITA)
    Štvrtiny: 15:16, 44:34, 68:39, 78:51