Šamorín – KFC Komárno 1:0 (kon.) | Petržalka – Pohronie 3:2 (kon.)
FC ŠTK 1914 Šamorín
1:0 (0:0)
KFC Komárno
Nedeľa 21.08.2022, 10:30 • FC ŠTK 1914 Šamorín • MONACObet liga • 6. kolo

Už po záverečnom hvizde Peter Ziemba vysvetľuje hráčom Komárna, prečo neodpískal penaltu po ruke Pančíka. Hostia sa cítia dotknutí, ale dnes to nebol ich najlepší výkon sezóny. Ba čo viac, pripisujú si vôbec prvú prehru po góle Szolgaia, od 53. minúty dohrávali bez vylúčeného Bayemiho.

Šamorín sa najtesnejším triumfom posúva na druhé miesto s trinástimi bodmi, prvý je Púchov len o lepšie skóre. (12:28:52)

90+5

90+4
    S exekúciou priameho kopu sa Šamorínčania neponáhľajú.

90+4
    Je pravdepodobne rozhodnuté. Szabó si kľučkou vypýtal priamy kop z dvadsiatich metrov, pričom Špiriak môže byť rád, že nevidel druhú žltú.

90+3
    Komárno sa nevie dostať k lopte, sto sekúnd do konca nadstavenia.

90+2
    Leginus z azda 30 metrov loboval Brédu, no s ním prestrelil aj bránu. Škoda, že si nevšimol, že mu v tandeme šprintoval Yarosh.

90+1
    Nadstavujú sa štyri minúty. Komárno už vkladá všetko do útoku.

90
    Krušná dvojminútovka za nami, hrá sa ďaleko od Petrášovej svätyne.

89
    Domáci sa s rohovým kopom neponáhľali, sekundy plynú jedna radosť.

89
    Striedanie v tíme KFC Komárno:
    z ihriska odchádza Michal Horodník, prichádza Matej Chorvát.

88
    Žlté karty za protesty vidia hosťujúci Dominik Špiriak a Šimon Šmehyl.

88
    Z brejku mohol pridať definitívnu Leginus, ale Bréda parádnym zákrokom drží KFC nad vodou!

87
    Hneď traja hráči Komárna si pýtajú pokutový kop po údajnej ruke domácich! Peter Ziemba diskusiu odmieta, ale opakovaný záznam ukazuje, že Pančík rukou naozaj hral!

87
    Petráš sa neponáhľa s výkopom od brány, to však nie je nič neočakávané. Štyri minúty plus nadstavený čas do konca.

86
    Striedanie v tíme FC ŠTK 1914 Šamorín:
    z ihriska odchádza Máté Szolgai, prichádza Mykola Yarosh.
    z ihriska odchádza Bálint Csóka, prichádza Hassim Badjie.

z ihriska odchádza Péter Varga, prichádza Tamás Németh.

85
    Dobranskyi si znovu pýta našu pochvalu. Ukrajinský stopér dnes perfektný v srdci obrany Šamorína.

84
    Miloslav Bréda drží Komárno v hre o body! Skvelý zákrok zoči-voči Szabóovi.

83
    V rovnakej minúte ofsajdové postavenie Leginusa.

83
    Aldo Baéz si nešikovne predkopol loptu, Šmehyl ju získava na svoje kopačky.

82
    Podkopnutie Šmehyla má na starosti Ferenc Bögi. Žltá karta pre striedajúceho borca FC ŠTK ako bonus.

81
    Zaujímavé je, že aj napriek početnej výhode Šamorínčania nakopávajú loptu.

80
    Vyzerá to presne opačne, akoby presilovku hrali hostia a nie domáci. Pred nami ešte zaujímavých desať minút.

79
    Lenže Šamorín dlho nedokáže vydržať pred šestnástkou Brédu.

78
    Útočný faul na Mariča-Bjekiča od Mészárosa. Takto sa hostia ochudobňujú o cenné sekundy.

77
    z ihriska odchádza Péter Nagy, prichádza Aldo Baez.
    z ihriska odchádza Brahim Moumou, prichádza Ferenc Bögi.

76
    Mészáros neodcentroval z pravej strany, Dobranskyi si svoju prácu urobil.

75
    Teraz už Péter Nagy bude potrebovať odísť z ihriska. Na malý moment budeme vidieť hru desiatich na desiatich.

73
    z ihriska odchádza Damián Kachút, prichádza Juraj Pančík.

72
    z ihriska odchádza Peter Štepanovský, prichádza András Mészáros.

71
    Dvadsať minút do konca. Presilovka Šamorína, no jednogólový náskok neznamená vo futbale nič.

70
    Szolgai na Csóku, ktorý neustál súboj s Horodníkom v pokutovom území. Peter Ziemba dodatočne udelil Bálintovi Csókovi žltú kartu – pravdepodobne za simulovanie.

69
    Špiriakov nákop len do rukavíc brankára FC ŠTK, ktorý okamžite rozohráva smerom dopredu.

68
    A znovu v sľubnej šanci hostia, ale Petráš drží čisté konto!

66
    Bleskovo mohlo byť vyrovnané! Štepanovský samučký sám pred malým vápnom Šamorína, strela mu však vôbec nesadla...

64
    Šamorín dáva gól! Dlho to viselo vo vzduchu, až to napokon padlo! Csókovu koncovku zo šiestich metrov ešte Bréda vyrazil, ale na dorážku už komárňanský gólman nemal šancu. Úplne voľný MÁTÉ SZOLGAI z niekoľkých metrov využíva presilovku.

64
    Kachútova obaľovačka z dvadsiatich metrov, Bréda zasahuje pred bránkovou čiarou. Na prvý pohľad to vyzeralo nebezpečnejšie, ako to naozaj bolo.

63
    Výmena lopty medzi Bahim a Moumoum, Varga blokuje center na roh.

62
    Dobrou správou je, že Nagy pokračuje v zápase aj desať minút po likvidačnom zákroku Bayemiho, ktorý je v týchto momentoch už v šatni hostí.

61
    Pýtalo si to lepšiu orientáciu v šestnástke, Szolgai z jej hranice mieril nad.

60
    Tlak sa stupňuje a stupňuje, lopty lietajú pred Brédu. Ten sa, naopak, neponáhľa s rozohrávkami z malého vápna.

58
    FC ŠTK zatiaľ bez striedania, ale to by sa malo čochvíľa zmeniť. Moumou z uhla napol len bočnú sieť brány.

56
    Takýchto akcií budeme vídať čoraz viac. Csókov výpad sprava, strela a Bréda chytá!

55
    Domáci kapitán vyskúšal technickú koncovku ľavačkou, Bréda trajektóriu lopty kontroloval očami.

54
    Takmer celopolčasová presilovka pre Šamorín, Nagy je pre tento moment v poriadku.

53
    Hlavný arbiter dlhšie rozmýšľal nad trestom, aby nakoniec vytiahol priamu červenú kartu. To bol nechutný šľapák na stojnú nohu Pétra Nagya, navyše zozadu...

52
    Úplne zbytočné odplácanie zozadu od Christiana Bayemiho. Útočník Komárna vidí priamu červenú kartu!

51
    Na opačnej strane zase iba do Špiriaka napálil loptu Leginus. Tímy na nič nečakajú.

50
    Bayemi mohol viesť kontru, ale nepresne nahral na čerstvého Tótha.

49
    Ďalšia žltá karta pre defenzívneho hráča Komárna. Kachút preletel cez Martina Šimka, ktorý sa už len prizerá žltej farbe z vrecka Petra Ziembu.

48
    Petráš poľahky zachytil vysoký center z ľavej strany.

47
    Dvojitá zmena na strane Komárna, ktoré to potrebovalo viac. Uvidíme, či príchod Tótha so Šmehylom niečo zmenia.

46
    z ihriska odchádza Ganbayar Ganbold, prichádza Šimon Šmehyl.
    z ihriska odchádza Filip Szetei, prichádza Gábor Tóth.

46

Šamorín lepším tímom, ale góly domáci nedali. Komárno pôsobím defenzívnym dojmom, hostia akoby si prišli po bezgólovú remízu.

Druhý polčas sa začne približne o 11:35.

45+1

45+1
    Nagy v náročnom výskoku hlavičkoval len vysoko do vzduchu. Bréda zbiera loptu.

45+1
    Nadstavuje sa jedna minúta.

45
    Výsledkom je nedovolený zákrok na Nagya pri lavičke Šamorína.

44
    Šamorín bude chcieť pred prestávkou niečo vymyslieť po dlhom vhadzovaní.

43
    Bahi neguje hrozbu odkopom, na druhý pokus sa Komárno dostalo do ofsajdu.

42
    Bayemiho nákop naslepo na prednú žrď, Petráš to nečakal. Kmeňový brankár Dunajskej Stredy loptu na poslednú chvíľu vyrazil na roh.

41
    Szabó premrhal ideálny moment na zakončenie. Mohla prísť strela z prvej, namiesto toho tam bol zbytočný dribling.

40
    Obaja borci museli byť ošetrení, na konci 40. minúty je dvojica legionárov stále za postrannou čiarou.

39
    Už bez-tak vybičované derby sa stáva každou minútou viac emotívne. Na zemi po vzdušnom súboji zostali Adayilo a Moumou.

38
    Tvrdý sklz dvomi nohami na Szeteia, Draško Matej Marič-Bjekič sa žltej karte nemôže diviť.

37
    Moumou s nákopom do ohňa, hostia naďalej držia čisté konto.

36
    Žltou kartou je desať minút pred prestávkou napomínaný kapitán Komárna Ladislav Szöcs.

35
    Obrana KFC si môže vydýchnuť, ostatné dve minúty sa odohrali pred šestnástkou Šamorína.

33
    Bréda znovu v permanencii, keď musel vytlačiť ranu Nagya z pätnástich metrov! Niektorí domáci hráči už dvíhali ruky nad hlavu.

32
    Vo vzduchu dominuje Bréda, navyše bol avizovaný ofenzívny priestupok.

31
    Séria rohov pokračuje, FC ŠTK si z nich vie vypracovať slušné príležitosti.

30
    Leginus nevedel, čo s loptou, tak strieľal. Trafil kapitána hostí, pred nami ďalší z rohov.

29
    Aktívnejší jednoznačne Šamorín, ktorý bol pred výkopom miernym favoritom.

28
    Špiriak síce center nezasiahol, ale odstavil Leginusa, ktorý si nabiehal na prihrávku Csóku. A to sa počíta.

27
    Taktický faul Štepanovského odzadu, za takéto zákroky sa v prvom polčase karty nedávajú.

26
    Adayilov center sa ani len nepriblížil k Petrášovi. Márne čakáme na otvárací gól.

25
    Lopta po rohovom kope ani nedoletela do šestnástky, Peter Ziemba píska útočný faul FC ŠTK.

25
    Marič-Bjekič zvnútra pokutového územia pálil k pravej žrdi, Bréda vykopáva nohou!

24
    Bayemi zabojoval pri vlastnej bránkovej čiare, rohovému kopu nezabránil.

23
    Szolgai si rovnal loptu pred šestnástkou, ale nepodarilo sa mu zakončiť.

22
    V derby vidíme mnoho emócií, aktéri sú ešte viac nabudení ako v iných dueloch.

21
    Kontra Komárna koncovkou nevyvrcholila, keď výborne zasiahol Dobranskyi.

20
    Nákop Moumoua na zadnú žrď, kde zakončoval Marič-Bjekič. Alebo to bolo skôr sklepnutie na malé vápno? Bréda si každopádne môže vydýchnuť.

19
    Péter Varga poslal k zemi Moumoua naozaj tvrdým spôsobom za cenu žltej karty. A to môže byť Varga rád, že nevidel kartu červenú.

18
    Hostia sa museli znovu brániť, ale zvládli to. Ďalší rohový kop odvrátený.

17
    Kachút s centrovanou loptou do šestnástky, finálna prihrávka mu však nevyšla.

15
    Akcia domáceho mužstva po ľavej strane úspech neslávila. Brankár hostí bude odkopávať od svojej svätyne.

13
    Szöcs nepúšťa Leginusa do šestnástky, navyše budú hostia rozohrávať po nedovolenom priestupku súpera.

12
    Petráš v poslednej chvíli rozohral pred pressujúcim Bayemim na Bahiho.

11
    Mohlo byť 1:0. Bahi vo výbornom výskoku hlavičkuje zo siedmich metrov vedľa ľavej žrde!

10
    Rohový kop je aj na opačnej strane. S vyrazeným dychom bojuje Varga.

9
    Atak Komárna z pravého krídla, domáca obrana neinkasovala.

8
    Nacvičený signál z kopačky Szeteia na hranicu šestnástky nevyšiel podľa predstáv.

7
    Pokračujeme v slabšom začiatku. Po odvrátenom centri Ganbolda tu máme roh.

5
    Šamorín s viacerými posilami z Dunajskej Stredy – najväčšími sú brankár Petráš a krídelník Moumou.

3
    Opatrný začiatok šlágra kola. Pri lopte Komárňania.

1

FC ŠTK 1914 Šamorín: Petráš – Kachút, Marič-Bjekič, Dobranskyi, Bahi – Szolgai, Nagy (C) – Csóka, Szabó, Moumou – Leginus
    Náhradníci: Gyurákovics – Yarosh, Badjie, Lehotský, Pančík, Baéz, Appiah, Bögi, Ferleťák
    Trenér: Michal Kuruc

KFC Komárno: Bréda – Adayilo, Špiriak, Szöcs (C), Horodník, Varga, Štepanovský, Šimko, Ganbold, Szetei, Bayemi
    Náhradníci: Laky – Matič, Saláta, Šurnovský, Mészáros, Tóth, Chorvát, Németh, Šmehyl
    Trenér: Mikuláš Radványi

Rozhodca: Peter Ziemba – Peter Čajka, Michal Železňák.

Pred nedeľou piaty Šamorín bude mať v prípade víťazstva rovnaký počet bodov ako prvý Púchov (13) a bude záležať len od skóre, či ho predbehne. FC ŠTK minulý víkend remizovalo vonku s Pohroním 2:2, predtým ale trikrát po sebe vyhralo. V zápase mesiaca II. ligy sú domáci podľa stávkových kancelárií miernym favoritom.

Siedme Komárno má o bod menej (9) ako jeho súper. KFC v novom ročníku ešte neprehralo, keď dvakrát bralo tri body a tri razy sa rozišlo po remíze. Bolo tomu tak aj uplynulú sobotu na pôde Humenného, duel gól nepriniesol.

Vážení diváci, vitajte pri textovom online prenose zo zápasu 6. kola II. ligy medzi FC ŠTK 1914 Šamorín a KFC Komárno.

Stretnutie sa začne o 10:30.