Bilbao – Valencia 1:0 (kon.) | Atlético Madrid – Villarreal 0:2 (kon.) | Sociedad – Barcelona 1:4 (kon.)
Real Sociedad San Sebastian
1:4 (1:1)
FC Barcelona
Nedeľa 21.08.2022, 22:00 • Reale Arena, San Sebastián • Španielska LaLiga • 2. kolo

Vážení diváci, vitajte pri textovom online prenose zo zápasu druhého kola španielskej futbalovej La Ligy medzi tímami Real Sociedad a FC Barcelona.

Stretnutie sa začne o 22:00.

Real Sociedad sa v prvom kole nového ročníka La Ligy predstavil na ihrisku Cádizu. Zverenci trénera Imanola vyhrali gólom novej posily. O výhre 1:0 rozhodol Takefusa Kubo. 21-ročný japonský krídelník do klubu prestúpil z Realu Madrid. V každom prípade, jednalo sa o zaslúžené a veľmi náročné víťazstvo. Hráči tímu však boli v zápase aktívnejší, viac držali loptu a predviedli veľmi dobrý výkon. Do duelu s Barcelonou síce Sociedad nevstúpi ako favorit, rozhodne ale bude chcieť Blaugranas potrápiť. Netreba zabúdať, že pred januárom 2017 bol ich štadión pre Barcu dlhé roky nedobytný.

Hráči FC Barcelona sú po prvom kole ligy sklamaní. Domáce víťazstvo nad Rayom Vallecano malo byť povinnosťou, napokon z toho bola bezgólová remíza po nevýraznom výkone. Tím doplnilo veľa nových hráčov, takže je pochopiteľné, že to bude potrebovať trochu času na zohranie sa. Na ihrisku v San Sebastiáne to bude oveľa náročnejší súper než v prvom kole, Barcelona tak bude musieť predviesť o to lepší výkon. Do zápasu vstúpia zverenci Xaviho ako favorit na výhru, nič ľahké ich však nečaká. O body budú musieť tvrdo zabojovať.

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Elustondo (C), Zubeldia, Le Normand, A. Muñoz – Méndez, Zubimendi, Merino – D. Silva – Isak, Kubo.
    Náhradníci: Zubiaurre – Barrenetxea, Gorosabel, Guevara, Cho, Illarramendi, Karrikaburu, Navarro, Olasagasti, J. Pacheco, Turrientes, U. González
    Trenér: Imanol Alguacil

FC Barcelona: ter Stegen (C) – Araújo, Christensen, García XII, Balde – Pedri, de Jong, Gavi – Dembèlé, Lewandowski, F. Torres.
    Náhradníci: I. Peña, Tenas – Alba, Aubameyang, Depay, Fati, Kessié, Piqué, Pjanić, Raphinha, S. Roberto, Torre
    Trenér: Xavi Hernández

Rozhodca: Montero – López, Moreno

1

1
    Barcelona dala gól!

Prvá strela zápasu a hneď gól! Alejandro Balde viezol loptu po ľavej strane, po vniknutí do šestnástky ju posunul pred bránu a tam bol pripravený ROBERT LEWANDOWSKI, ktorý strelou po zemi prekonal domáceho gólmana. 0:1.

3
    Hra pokračuje kombináciami v strede poľa.

6
    Real Sociedad San Sebastian dal gól!

Tak dnes to naozaj šľape ako hodinky. Takefusa Kubo a David Silva získali loptu v strede ihriska. Druhý menovaný ju posunul na pravé krídlo. Tam sa pekne uvoľnil ALEXANDER ISAK a pred bránou zakončil. Preloboval ter Stegena. 1:1.

9
    Ferrán Torres zakončoval ľavačkou, loptu mu posunul Lewandowski. Jeho strela bola zblokovaná, nasleduje rohový kop.

10
    Blaugranas to teraz skúšali centrovanými loptami, v oboch prípadoch si však domáca defenzíva poradila.

12
    Po kontakte s Ousmaneom Dembèlém ostal na trávniku Aihen Muñoz, o faul sa však nejednalo. Hra pokračuje vhadzovaním Barcelony.

14
    Na polke Barcelony to teraz kombinačne skúšajú domáci futbalisti.

15
    Alexander Isak sa pred šestnástkou Barcelony zrútil k zemi po kontakte s Andreasom Christensenom. Faul sa však nepíska.

17
    Ďalší ležiaci futbalista, tentokrát sa jedná o Alejandra Baldeho. Aritz Elustondo ho totiž v snahe o odkop trafil priamo do tváre.

19
    Pred bránou ter Stegena sa ocitol v šanci Mikel Merino, v spleti tiel sa však nedokázal strelecky presadiť. Lopta bola napokon odkopnutá preč.

20
    A už útočí Barcelona. Zblokovaný strelecký pokus si pripísal Ousmane Dembèlé.

20
    Pedri posunul z ľavej strany šestnástky loptu pred bránku, tam zakončil Robert Lewandowski. Jeho strela však mierila iba priamo do rukavíc gólmana Álexa Remira.

21
    Žltú kartu za faul na Alejandra Baldeho videl Aritz Elustondo.

22
    Ďalší kontakt v strede ihriska, tentokrát ostáva na zemi Robert Lewandowski. Rozhodca mu ukazuje, aby v hre pokračoval.

24
    Ferrán Torres sa prezentoval strelou ľavou nohou z hranice šestnástky, no trafil iba tesne vedľa brány.

27
    Mikel Merino sa ocitol úplne voľný na ľavej strane a zakončil na bránu. Marc-André ter Stegen jeho strelu vyrazil, k dorážke sa dostal Takefusa Kubo. Strela ale minula bránu.

29
    Kombináciu domácich v strede ihriska končí nepresný pas, vhadzovať môže Barcelona.

30
    Rohový kop bude rozohrávať Barcelona.

31
    Z rohu nič nebolo, Ousmaneovi Dembèlému center nesadol a z odrazenej lopty hostia nič nevymysleli, naopak, stratili ju.

31
    Zaujímavo vyzerajúcu akciu teraz vyprodukovali hráči Realu Sociedad. Na jej konci bola prihrávka Alexandera Isaka z voleja pred bránu, loptu ale netrafil ideálne.

32
    Blaugranas si vybojovali loptu v strede ihriska a opäť tak môžu prihrávkami založiť ďalšiu útočnú akciu.

35
    Prihrávky Barcelony od zisku lopty stále nepretržite pokračujú.

35
    Hostia po troch minútach stratili loptu a po pravom krídle sa to snažil využiť Alexander Isak. Vybojoval rohový kop, loptu naň odvrátil Eric García.

37
    Útok aj na druhej strane a taktiež sa bude kopať roh. Loptu si na nohe neudržal Ferrán Torres.

37
    Ousmane Dembèlé si naviedol loptu na šestnástku a vypálil ľavou nohou, mieril ale veľmi vysoko a nepresne. Odkop od domácej brány.

38
    Štatistika držania lopty v percentách je v tejto chvíli v pomere 45:55.

39
    Ďalšia strata v strede ihriska, do protiútoku vyráža Barcelona.

40
    Blaugranas hru ukľudnili a dopredu sa nenáhlili. Opäť to skúšajú postupnou kombináciou z vlastnej polovice.

41
    Z ľavej strany centroval pred bránu Lewandowski, lopta bola zblokovaná. Nasleduje roh pre hostí.

41
    Za faul na Roberta Lewandowskeho ešte dodatočne videl žltú kartu Robin Le Normand.

42
    Barcelonský roh neúspešný, po centri Gaviho nepresne hlavičkoval Eric García.

43
    Ďalší faul v blízkosti stredového kruhu. Previnil sa David Silva.

44
    David Silva vystrelil po zemi zhruba z 12 metrov od bránky, loptu musel končekmi prstov vyrážať na roh Marc-André ter Stegen.

45
    Z rohového kopu domáci nič nevyťažili, loptu má opäť Barcelona.

45+1
    K prvému polčasu sa pridávajú 2 minúty.

45+1
    Obrovská śanca! Nakopnutá lopta zo stredu ihriska prešla až pred bránu, kde sa v nábehu sám na brankára ocitol Gavi. Álex Remiro však zasiahol ako prvý a loptu odvrátil na rohový kop.

45+2
    Frenkie de Jong odcentroval z pravej strany a Robert Lewandowski vyslal na bránu hlavičku. Brankár Álex Remiro s ňou ale nemal najmenší problém a zakročil.

45+3

Sledovali sme zaujímavé prvé dejstvo. Zápas začal z ostra, už v 1. minúte sa z prvej strely stretnutia ujali vedenia hráči Barcelony. Po prihrávke Alejandra Baldeho sa presadil Robert Lewandowski. Domáci na seba s odpoveďou nenechali dlho čakať a už o 5 minút neskôr, teda v 6. minúte sa gólovým lobom z pravej strany prezentoval Alexander Isak. Šance potom boli na oboch stranách, gól však už nepadol. Do druhého polčasu je tak všetko otvorené, rozhodne sa je na čo tešiť.

46

47
    Dnešný zápas sleduje priamo na štadióne 36 201 divákov.

48
    Barcelona v úvode druhého polčasu drží loptu na kopačkách, domáci sa k nej už zopár minút nedokážu dostať.

48
    A predsa prišla strata lopty, domáci hráči získali vhadzovanie. Následne ju však stratili aj oni.

49
    Na rohové kopy je to v tejto chvíli 2:5.

50
    David Silva bol v strede ihriska faulovaný Frenkiem de Jongom.

51
    Ďalší faul, tentokrát už schopná štandardka pre Real Sociedad. Ronald Araújo nedovolene zastavil Takefusu Kuba a videl za to aj žltú kartu.

52
    A aj do tretice je highlightom minúty nedovolený zákrok, tentokrát si priamy kop hráči Sociedadu presunuli na pravú stranu ihriska.

53
    Brais Méndez vyslal nebezpečný center z priameho kopu a lopta napokon doputovala až do siete. Hru však ovplyvnili hráči v ofsajdovom postavení, gól teda neplatí.

54
    Ousmane Dembèlé s ďalšou strelou z úrovne hranice šestnástky, bola tečovaná. Rohový kop pre Barcelonu.

55
    Zmätky v obrane domácich a šanca pre hostí! Gavi sa dostal k zakončeniu, napokon však všetko zneškodnila defenzíva Realu Sociedad.

57
    Frenkie de Jong nedovolene zastavil Takefusu Kuba.

58
    Mikel Merino vystrelil z ľavej strany z voleja ľavačkou a zakročiť musel Marc-André ter Stegen.

60
    Dobrým obranným zákrokom sa prezentoval Aihen Muñoz, vhadzovať môže Barcelona.

62
    Tlak Blaugranas sa pomaly ale isto stupňuje, domáci prežívajú dlhé chvíle bez lopty.

64
    Striedanie v tíme FC Barcelona:
    z ihriska odchádza Ferrán Torres, prichádza Ansu Fati.
    z ihriska odchádza Alejandro Balde, prichádza Raphinha.

65
    K strele sa dostal Robert Lewandowski, pre gólmana však nebola nijako nebezpečná.

66

Pätičkou poslal loptu na ľavé krídlo zo stredu striedajúci Ansu Fati, loptu si spracoval OUSMANE DEMBÈLÉ a ľavačkou ju úspešne napálil na vzdialenejšiu žrď brány. 1:2.

67
    Robert Lewandowski posunul loptu naľavo, kde bol voľný Ansu Fati. Ten vystrelil, smeroval však priamo na gólmana Álexa Remira.

68

Tlak hostí prináša ovocie, vedenie je navýšené! Loptu prudko poslal do šestnástky Pedri, pred bránu ju posunul Ansu Fati a tam bol nepokrytý ROBERT LEWANDOWSKI, ktorý sa v týchto situáciách nemýli. 1:3.

70
    Striedanie v tíme Real Sociedad San Sebastian:
    z ihriska odchádza Alexander Isak, prichádza Robert Navarro.
    z ihriska odchádza David Silva, prichádza Benat Turrientes.
    z ihriska odchádza Takefusa Kubo, prichádza Mohamed-Ali Cho.

71
    z ihriska odchádza Ousmane Dembèlé, prichádza Jordi Alba.

72
    Mohamed-Ali Cho sa hneď po príchode na ihrisko prezentoval nádejnou akciou, loptu však ľahko pozbieral Marc-André ter Stegen.

74
    Barcelona s ďalším držaním lopty, pekne si stráži svoje vedenie.

75
    Domáci budú opäť striedať, tréner Imanol Alguacil pošle na ihrisko dvojicu čerstvých hráčov.

78
    z ihriska odchádza Aritz Elustondo, prichádza Andoni Gorosabel.
    z ihriska odchádza Mikel Merino, prichádza Jon Karrikaburu.

79

Raphinha prihral z pravej strany na stred pred šestnástkou, loptu pekne z otočky posunul vpred Robert Lewandowski a sám pred brankárom nezaváhal striedajúci ANSU FATI. 1:4.

80
    Ansu Fati s unikátnou bilanciou 1+2 za necelých 20 minút na ihrisku.

81
    Igor Zubeldia fauloval v strede ihriska.

82
    Peknou prienikovou prihrávkou hľadal Robert Lewandowski za obranou Raphinhu, pri lopte bol však ako prvý gólman Álex Remiro.

84
    z ihriska odchádza Frenkie de Jong, prichádza Sergi Roberto.
    z ihriska odchádza Gavi, prichádza Franck Kessié.

85
    Franck Kessié hneď po príchode na trávnik s faulom v strede poľa.

87
    Nastrelený bol Jordi Alba, potreboval to trochu rozdýchať. Po pár sekundách prerušenej hry sa pokračuje.

89
    Nepresná prihrávka v kombinácii domácich na polke hostí. Vhadzovať bude Barcelona.

90
    Martín Zubimendi nedovolene zastavený zhruba 35 metrov od brány. Previnil sa Ansu Fati.

90+1
    K druhému polčasu sa pridávajú 3 minúty.

90+1
    Priamy kop domácich končí nepresnou strelou, kopať od brány môže Marc-André ter Stegen.

90+3
    Zápas sa už iba dohráva prihrávkami v strede ihriska.

90+4

Držanie lopty: 41 % : 59 %.
    Strely na bránu: 5:7. Strely mimo bránu: 3:3. Rohové kopy: 3:6. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 15:7.

Barcelona v druhom polčase potvrdila svoju kvalitu a zápas zaslúžene vyhrala. Víťazný gól si pripísal Ousmane Dembèlé. Výsledok ešte podčiarkol ďalší gól Roberta Lewandowskeho a presadil sa aj aktívny Ansu Fati. Ten si za ani nie 20 minút na ihrisku pripísal 1 gól a 2 asistencie.

Z dnešného stretnutia je to všetko, ďakujem za pozornosť. Prajem ešte pekný večer, prípadne už dobrú noc. (23:56:16)