7 4 3
Petra Kvitová
2
66 6 6
cz Sobota 20.08.2022, 17:08 • Centrální kurt, Cincinnati (USA) • WTA Cincinnati - Western & Southern Open (tvrdý povrch) • Semifinále

Petra Kvitová vítězí v náročné bitvě s domácí Madison Keysovou a stejně jako loni ji vyřazuje z tisícovkového turnaje v Cincinnati. Česká tenistka v první sadě odevzdala podání sérií tří dvojchyb, dokázala si ho ale vzít zpět a dovést sadu do tie-breaku, který po velmi těsném průběhu ztratila 6:8. Ve druhém setu Keysová častěji chybovala, většina výměn se dál rozhodovala přímo nebo bezprostředně po podání a Kvitová za stavu 5:2 podávala na zisk setu. Přišlo sice zakolísání, ztráta podání čistou hrou, dva neproměněné setboly při podání soupeřky, ale do třetice již Petra set ukořistila.
    V rozhodující sadě již byla Češka výrazně lepší hráčkou, s brejkem v zádech soupeřku zničila i ze stavu 0:40 a poté jí z třetího mečbolu sebrala podání i v posledním gemu. Nakonec tedy nevadil ani dvouciferný počet dvojchyb.
    Finálová soupeřka vzejde z druhého semifinále, které za malou chvíli rozehrají Běloruska Sabalenková a Francouzka Garcíová. (19:34:31)

Konec zápasu
    1:2; 3:6 - Petra Kvitová

3:6
    Madison Keysová zakončuje ostrou přestřelku výrazným výhozem a na domácím turnaji do finále neprojde!

40-A
    Keysová skončila po dělovém returnu české hráčky vsedě na zemi a míček nedokázala vrátit.

40-40
    Druhá shoda po špatně zahraném bekhendu Keysové do sítě.
    1:1; 3:5; A-40 - Madison Keysová

A-40
    Madison Keysová zrychlila hru a přímočarým winnerem trefila odkrytou levou polovinu Petřiny strany.

40-40
    Přímý bod na téčko proti druhému mečbolu.

30-40
    Kvitová se houževnatě bránila, Keysová však nezakolísala a prodlužuje zápas winnerem do protipohybu.
    1:1; 3:5; 15-40 - Petra Kvitová

15-40
    Dva mečboly pro Češku! Opět mířila do stejného místa a Američanka odpovídá forhendem do sítě.

15-30
    Petra Kvitová trefila technickým forhendem roh kurtu, soupeřka vyškrabuje míček na dlouhou ruku do zámezí.

15-15
    Aut naopak hlášen po returnu Petry Kvitové.

0-15
    Po podání Keysová těsně přestřeluje, míčku scházel do kurtu podle jestřábího oka takový centimetr.
    1:1; 3:5 - Petra Kvitová

3:5
    Po čtyřech přímých bodech v řadě si poslední míček skvělého obratu Kvitová uhrála ve výměně, zakončené vítězným bekhendem po čáře! Z 0:40 si udržela podání a soupeřku teď dostává pod velký tlak.