Česko – Bulharsko 64:87 (kon.)
Česká republika
64:87 (17:18, 30:37, 38:60)
Bulharsko
cz Pondelok 15.08.2022, 17:15 • Universiada Hall, Sofie (BUL) • ME do 16 rokov - muži (divízia B) • Skupina B

27:20
    Po zisku balonu se poprvé v utkání prosazuje Mihajl Kalinov. Zdá se být rozhodnuto. Česko zažívá čtvrtinu jako z hororu. (32:55)

22:31
    Češi se v úvodu třetí čtvrtiny ne a ne střelecky chytit. Po trojce Teodora Trifonova prohrávají naši mladíci už o dvanáct bodů. Na programu je vcelku logicky oddechový čas. (32:44)

17:21
    Bulharsko otáčí skóre ve svůj prospěch. Aleksandar Gavaljugov vypálil z levého rohu palubovky čistou trojku. (30:33)

15:16
    Stejný hráč vzápětí nabral rychlost na levém křídle a z dvojtaktu vrátil Česku vedení. (28:27)

14:34
    Macht v zakončení ani nadvakrát neuspěl. Alexander Jilev trestal na druhé straně dalšími dvěma body pro Bulharsko. Silnou domácí pasáž se snaží František Rón narušit oddechovým časem. (24:27)

12:59
    Křišťan nedal trojku, zvládl se ale zmocnit odraženého balonu. Potáhl ho po pravé straně a přihrál pod koš, kde číhal připravený David Nejezchleb. Tentokrát si bere oddechový čas bulharská střídačka. (24:21)

09:06
    Ševčík nahodil míč na koš a ze vzduchu jej umisťoval Viktor Ivánek. Domácí příznivci slavili blok, jenže odpískán byl technický koš. Česko jde do vedení! (17:16)

05:33
    Kalinov zkoušel z pravé strany trojku. Po ofenzivním doskoku Trifonova se míč vrátil zpět k prvně jmenovanému, jenž z otočky zaznamenal dva body. Na sedmibodové manko již reaguje kouč František Rón prvním oddechovým časem. (9:16)

03:34
    Daniel Duhajský promarnil po faulu Koleva oba trestné hody. To je velká škoda! (7:12)

Filip Lefenda

Česká republika: Duhajský, Macht, Ševčík, Zajíc, Nejezchleb, Křišťan, Mršťák, Motyčka, Bečka, Pomezný, Juříček, Ivánek
    Tréner: František Rón

Bulharsko: Durev, Gavaljugov, Jilev, Kolev, Trifonov, Dimitrov, Hinkov, Kalinov, Šopov, Skrinskij, Varčev, Vasilev
    Tréner: Julijan Valčev Aladžov

Rozhodca: Nagy (HUN), Majová (POL), Sand (NOR)
    Štvrtiny: 17:18, 30:37, 38:60, 64:87