koniec udalosti
Večerní program (1. den)
Jan Vojkůvka
Koule mužů, finále
1. Filip Mihaljević (CRO) 21,88 m (SB)
2. Armin Sinančević (SRB) 21,39
3. Tomáš Staněk (CZE) 21,26
4. Nick Ponzio (ITA) 20,98
5. Michał Haratyk (POL) 20,90
6. Konrad Bukowiecki (POL) 20,74
7. Leonardo Fabbri (ITA) 20,72
8. Asmir Kolašinac (SRB) 20,15
9.Marcus Thomsen (NOR) 19,91
10. Scott Lincoln (GBR) 19,90
11.Simon Bayer (GER) 19,83
12. Andrei Rares Toader (ROU) 19,15
10 000 m žen, finále
1. Yasemin Canová (TUR) 30:32,57 min (SB)
2. Eilish McColganová (GBR) 30:41,05
3. Lonah Chemtai Salpeterová (ISR) 30:46,37 (NR)
4. Konstanze Klosterhalfenová (GER) 31:05,21 (SB)
5. Selamawit Teferiová (ISR) 31:24,03 (SB)
6. Samantha Harrisonová (GBR) 31:46,87
7. Valerija Zinenková (UKR) 31:55,60 (PB)
8. Alina Rehová (GER) 32:14,02
9. Camilla Richardssonová (FIN) 32:19,27 (PB)
10. Jessica Juddová (GBR) 32:23,98
11. Silke Jonkmanová (NED) 32:30,92
12. Alessia Zarbová (FRA) 32:36,28
13. Mekdes Wolduová (FRA) 32:39,54
14. Sarah Lahtiová (SWE) 32:42,27 (SB)
15. Beatriz Álvarezová (ESP) 33:04,18
16. Jasmijn Lauová (NED) 33:14,00 (SB)
17. Maitane Melerová (ESP) 33:46,71
18. Julia Mayerová (AUT) 33:57,29
Koule žen, finále
1. Jessica Schilderová (NED) 20,24 m (EL, NR)
2. Auriol Dongmová (POR) 19,82 (NR)
3. Jorinde van Klinkenová (NED) 18,94
4. Fanny Roosová (SWE) 18,55
5. Sara Gambettaová (GER) 18,48
6. Julia Ritterová (GER) 18,29
7. Axelina Johanssonová (SWE) 18,04
8. Katharina Maischová (GER) 18,01
9. Jessica Inchudeová (POR) 17,93
10. María Belén Toimilová (ESP) 17,86
11. Dimitriana Bezedeová (MDA) 16,98
12. Sophie McKinnaová (GBR) 16,29
Desetiboj po 5 disciplínách
1. Simon Ehammer (SUI) 4 661 b.
2. Dario Dester (ITA) 4 327
3. Sander Skotheim (NOR) 4 324
4. Janek Õiglane (EST) 4 208
5. Paweł Wiesiołek (POL) 4 205
6. Rik Taam (NED) 4 193
7. Niklas Kaul (GER) 4 184
8. Kai Kazmirek (GER) 4 155
9. Adam Sebastian Helcelet (CZE) 4 122
10. Maicel Uibo (EST) 4 109
11. Sven Roosen (NED) 4 067
12. Marcus Nilsson (SWE) 4 041
13. Karel Tilga (EST) 4 036
14. Niels Pittomvils (BEL) 4 021
15. Baptiste Thiery (FRA) 3 993
16. Martin Roe (NOR) 3 978
17. Fredrik Samuelsson (SWE) 3 904
19. Arthur Abele (GER) 3 851
Tim Nowak (GER) DNF
Jiří Sýkora (CZE) DNF
Kevin Mayer (FRA) DNF
Desetiboj mužů, výška
Skupina A
1. Sander Skotheim (NOR) 211 cm - 906 b
2. Simon Ehammer (SUI) 208 (PB) - 878
2. Maicel Uibo (EST) 208 - 878
4. Tim Nowak (GER) 208 (PB) - 878
5. Niklas Kaul (GER) 202 - 822
5. Kai Kazmirek (GER) 202 - 822
7. Janek Õiglane (EST) 202 - 822
8. Marcus Nilsson (SWE) 199 (SB) - 794
9. Adam Sebastian Helcelet (CZE) 199 - 794
10. Karel Tilga (EST) 196 (SB) - 767
Kevin Mayer (FRA) DNS
Skupina B
1. Niels Pittomvils (BEL) 202 cm (SB) - 822 b.
2. Paweł Wiesiołek (POL) 202 (SB) - 822
3. Dario Dester (ITA) 202 (SB) - 822
4. Fredrik Samuelsson (SWE) 196 (=SB) - 767
5. Rik Taam (NED) 193 - 740
6. Baptiste Thiery (FRA) 190 - 714
7. Martin Roe (NOR) 187 (SB) - 687
8. Sven Roosen (NED) 184 - 661
9. Arthur Abele (GER) 181 - 636
Jiří Sýkora (CZE) DNS
Desetiboj mužů, 400 m
1. rozběh
1. Marcus Nilsson (SWE) 49,77 s (SB) - 825 b.
2. Paweł Wiesiołek (POL) 49,88 (SB) - 820
3. Adam Sebastian Helcelet (CZE) 50,16 (SB) - 807
4. Maicel Uibo (EST) 50,21 (SB) - 805
5. Karel Tilga (EST) 50,66 (SB) - 784
6. Martin Roe (NOR) 50,83 (SB) - 777
7. Niels Pittomvils (BEL) 51,09 (SB) - 765
2. rozběh
1. Sander Skotheim (NOR) 48,27 s (PB) - 896 b.
2. Janek Õiglane (EST) 48,80 (PB) - 871
3. Arthur Abele (GER) 50,37 - 798
4. Fredrik Samuelsson (SWE) 50,70 - 783
Tim Nowak (GER) DNS
Jiří Sýkora (CZE) DNS
Kevin Mayer (FRA) DNS
3. rozběh
1. Simon Ehammer (SUI) 47,40 s (SB) - 938 b.
2. Rik Taam (NED) 47,61 - 928
3. Baptiste Thiery (FRA) 47,66 - 926
4. Sven Roosen (NED) 47,69 (SB) - 924
5. Niklas Kaul (GER) 47,87 (PB) - 915
6. Dario Dester (ITA) 47,90 - 914
7. Kai Kazmirek (GER) 48,24 (SB) - 898
400 m mužů, rozběhy
1. rozběh
1. Lionel Spitz (SUI) 45,46 s Q (PB)
2. Patrik Šorm (CZE) 45,66 Q (SB)
3. Iñaki Cañal (ESP) 45,83 Q (PB)
4. Manuel Sanders (GER) 46,21
5. Lorenzo Benati (ITA) 46,26
6. Danylo Danylenko (UKR) 46,39 (SB)
2. rozběh
1. Davide Re (ITA) 45,26 s Q (SB)
2. Ricky Petrucciani (SUI) 45,26 Q (SB)
3. Boško Kijanović (SRB) 45,75 Q
4. João Coelho (POR) 45,78 q
5. Joseph Brier (GBR) 46,06
6. Marvin Schlegel (GER) 46,19
7. Jochem Dobber (NED) 46,36 (SB)
3. rozběh
1. Benjamin Lobo Vedel (DEN) 45,50 s Q (=NR)
2. Gilles Biron (FRA) 45,82 Q
3. Matěj Krsek (CZE) 46,12 Q
4. Håvard Bentdal Ingvaldsen (NOR) 46,18 (SB)
5. Óscar Husillos (ESP) 46,42
6. Šimon Bujna (SVK) 46,79
4. rozběh
1. Thomas Jordier (FRA) 45,39 s Q (PB)
2. Patrick Schneider (GER) 45,58 Q
3. Edoardo Scotti (ITA) 45,87 Q
4. Pavel Maslák (CZE) 45,92 q (SB)
5. Gustav Lundholm Nielsen (DEN) 46,05 q (SB)
6. Manuel Guijarro (ESP) 46,18
400 m žen, rozběhy
1. rozběh
1. Laviai Nielsenová (GBR) 51,60 s Q (SB)
2. Eveline Saalbergová (NED) 51,81 Q
3. Silke Lemmensová (SUI) 52,27 Q
4. Virginia Troianiová (ITA) 52,83
5. Mette Baasová (FIN) 53,02
6. Phil Healyová (IRL) 53,10
7. Linn Oppegaardová (NOR) 53,29
2. rozběh
1. Iga Baumgartová-Witanová (POL) 51,09 s Q (SB)
2. Amandine Brossierová (FRA) 51,26 Q (SB)
3. Susanne Walliová (AUT) 51,73 Q (SB)
4. Camille Lausová (BEL) 51,91 q
5. Alice Mangioneová (ITA) 51,92 q
6. Tereza Petržilková (CZE) 52,35 q
7. Janet Richardová (MLT) 53,49 (NR)
8. Milja Thuresonová (FIN) 53,63
3. rozběh
1. Cátia Azevedová (POR) 51,63 s Q
2. Gunta Vaičuleová (LAT) 52,26 Q
3. Alica Schmidtová (GER) 52,52 Q
4. Anna Polinariová (ITA) 52,60
5. Sokhna Lacosteová (FRA) 52,62
6. Sharlene Mawdsleyová (IRL) 52,63
7. Naomi van den Broecková (BEL) 52,80
8. Norcady Reyesová (GIB) 59,59
1 500 m mužů, rozběhy
1. rozběh
1. Jakob Ingebrigtsen (NOR) 3:38,48 min Q
2. Ismael Debjani (BEL) 3:38,96 Q
3. Ignacio Fontes (ESP) 3:39,00 Q
4. Gonzalo García (ESP) 3:39,20 Q
5. Jake Heyward (GBR) 3:39,30 q
6. Baptiste Mischler (FRA) 3:39,58
7. Charles Grethen (LUX) 3:40,33
8. Samuel Pihlström (SWE) 3:40,70
9. Luke McCann (IRL) 3:40,98
10. Jan Friš (CZE) 3:40,99
11. Tarik Moukrime (BEL) 3:41,46
12. Isaac Nader (POR) 3:44,59
13. Mohamed Mohumed (GER) 3:45,53
Ossama Meslek (ITA) DQ
2. rozběh
1. Michał Rozmys (POL) 3:37,36 min Q
2. Pietro Arese (ITA) 3:37,95 Q
3. Mario García (ESP) 3:38,04 Q
4. Neil Gourley (GBR) 3:38,07 Q
5. Matthew Stonier (GBR) 3:38,37 q
6. Azeddine Habz (FRA) 3:38,47 q
7. Andrew Coscoran (IRL) 3:38,74 q
8. Christoph Kessler (GER) 3:39,32
9. Simas Bertašius (LTU) 3:40,19
10. Ferdinand Kvan Edman (NOR) 3:41,30
11. Jervand Mkrčjan (ARM) 3:43,42
12. István Szögi (HUN) 3:44,20
13. Ruben Verheyden (BEL) 3:44,76
Filip Sasínek (CZE) DNF
Disk žen, kvalifikace
Skupina A
1. Sandra Perkovićová (CRO) 65,94 m Q
2. Claudine Vitaová (GER) 63,51 Q
3. Shanice Craftová (GER) 62,64 q
4. Jorinde van Klinkenová (NED) 62,18 q
5. Melina Robertová-Michonová (FRA) 58,85 q
6. Jade Lallyová (GBR) 57,68 q
7. Irina Rodriguesová (POR) 57,04 q
8. Daria Zabawská (POL) 56,54
9. Daisy Osakueová (ITA) 56,54
10. Salla Sipponenová (FIN) 56,47
11. Dragana Tomaševićová (SRB) 55,51
12. Androniki Ladaová (CYP) 52,80
13. Vanessa Kamgaová (SWE) 51,66
Skupina B
1. Liliana Cáová (POR) 65,21 m Q (SB)
2. Kristin Pudenzová (GER) 64,25 Q
3. Marija Toljová (CRO) 62,51 q
4. Lisa Brix Pedersenová (DEN) 59,40 q
5. Chrysoula Anagnostopoulouová (GRE) 58,13 q
6. Stefania Strumillová (ITA) 56,90
7. Ieva Zarankaitéová (LTU) 56,85
8. Alida van Daalenová (NED) 56,05
9. Özlem Becereková (TUR) 56,01
10. Kirsty Lawová (GBR) 54,83
11. Amanda Nganduová-Ntumbaová (FRA) 54,70
12. Karolina Urbanová (POL) 54,33
Trojskok mužů, kvalifikace
Skupina A
1. Pedro Pichardo (POR) 17,36 m Q
2.Jean-Marc Pontvianne (FRA) 16,96 Q
3. Tobia Bocchi (ITA) 16,84 q
4. Ben Williams (GBR) 16,47 q
5. Răzvan Cristian Grecu (ROU) 16,44 q
6. Pablo Torrijos (ESP) 16,12 q
7. Levon Aghasjan (ARM) 16,03
8. Simo Lipsanen (FIN) 15,93
9. Nikolaos Andrikopoulos (GRE) 15,39
10. Benjamin Compaoré (FRA) 15,17
Nazim Babajev (AZE) NM
Tibor Galambos (HUN) NM
Skupina B
1. Emmanuel Ihemeje (ITA) 17,20 m Q (SB)
2. Andrea Dallavalle (ITA) 16,83 q
3. Marcos Ruiz (ESP) 16,76 q
4. Enzo Hodebar (FRA) 16,70 q
5. Tiago Pereira (POR) 16,36 q
6. Jesper Hellström (SWE) 16,07 q
7. Georgi Načev (BUL) 16,04
8. Dimitrios Tsiamis (GRE) 15,99
9. Adrian Świderski (POL) 15,97
10. Andreas Pantazis (GRE) 15,86
Alexis Copello (AZE) NM
Necati Er (TUR) NM
Program večerního bloku 1. dne
18:15 - disk žen, kvalifikace
18:30 - desetiboj mužů, výška
19:00 - 400 m mužů, rozběhy
19:25 - disk žen, kvalifikace
19:35 - 400 m žen, rozběhy
20:05 - trojskok mužů, kvalifikace
20:15 - 1 500 m mužů, rozběhy
20:38 - koule žen, finále
20:58 - koule mužů, finále
21:15 - desetiboj mužů, 400 m
21:48 - 10 000 m žen, finále
1. Filip Mihaljević (CRO) 21,88 m (SB)
2. Armin Sinančević (SRB) 21,39
3. Tomáš Staněk (CZE) 21,26
4. Nick Ponzio (ITA) 20,98
5. Michał Haratyk (POL) 20,90
6. Konrad Bukowiecki (POL) 20,74
7. Leonardo Fabbri (ITA) 20,72
8. Asmir Kolašinac (SRB) 20,15
9.Marcus Thomsen (NOR) 19,91
10. Scott Lincoln (GBR) 19,90
11.Simon Bayer (GER) 19,83
12. Andrei Rares Toader (ROU) 19,15
10 000 m žen, finále
1. Yasemin Canová (TUR) 30:32,57 min (SB)
2. Eilish McColganová (GBR) 30:41,05
3. Lonah Chemtai Salpeterová (ISR) 30:46,37 (NR)
4. Konstanze Klosterhalfenová (GER) 31:05,21 (SB)
5. Selamawit Teferiová (ISR) 31:24,03 (SB)
6. Samantha Harrisonová (GBR) 31:46,87
7. Valerija Zinenková (UKR) 31:55,60 (PB)
8. Alina Rehová (GER) 32:14,02
9. Camilla Richardssonová (FIN) 32:19,27 (PB)
10. Jessica Juddová (GBR) 32:23,98
11. Silke Jonkmanová (NED) 32:30,92
12. Alessia Zarbová (FRA) 32:36,28
13. Mekdes Wolduová (FRA) 32:39,54
14. Sarah Lahtiová (SWE) 32:42,27 (SB)
15. Beatriz Álvarezová (ESP) 33:04,18
16. Jasmijn Lauová (NED) 33:14,00 (SB)
17. Maitane Melerová (ESP) 33:46,71
18. Julia Mayerová (AUT) 33:57,29
Koule žen, finále
1. Jessica Schilderová (NED) 20,24 m (EL, NR)
2. Auriol Dongmová (POR) 19,82 (NR)
3. Jorinde van Klinkenová (NED) 18,94
4. Fanny Roosová (SWE) 18,55
5. Sara Gambettaová (GER) 18,48
6. Julia Ritterová (GER) 18,29
7. Axelina Johanssonová (SWE) 18,04
8. Katharina Maischová (GER) 18,01
9. Jessica Inchudeová (POR) 17,93
10. María Belén Toimilová (ESP) 17,86
11. Dimitriana Bezedeová (MDA) 16,98
12. Sophie McKinnaová (GBR) 16,29
Desetiboj po 5 disciplínách
1. Simon Ehammer (SUI) 4 661 b.
2. Dario Dester (ITA) 4 327
3. Sander Skotheim (NOR) 4 324
4. Janek Õiglane (EST) 4 208
5. Paweł Wiesiołek (POL) 4 205
6. Rik Taam (NED) 4 193
7. Niklas Kaul (GER) 4 184
8. Kai Kazmirek (GER) 4 155
9. Adam Sebastian Helcelet (CZE) 4 122
10. Maicel Uibo (EST) 4 109
11. Sven Roosen (NED) 4 067
12. Marcus Nilsson (SWE) 4 041
13. Karel Tilga (EST) 4 036
14. Niels Pittomvils (BEL) 4 021
15. Baptiste Thiery (FRA) 3 993
16. Martin Roe (NOR) 3 978
17. Fredrik Samuelsson (SWE) 3 904
19. Arthur Abele (GER) 3 851
Tim Nowak (GER) DNF
Jiří Sýkora (CZE) DNF
Kevin Mayer (FRA) DNF
Desetiboj mužů, výška
Skupina A
1. Sander Skotheim (NOR) 211 cm - 906 b
2. Simon Ehammer (SUI) 208 (PB) - 878
2. Maicel Uibo (EST) 208 - 878
4. Tim Nowak (GER) 208 (PB) - 878
5. Niklas Kaul (GER) 202 - 822
5. Kai Kazmirek (GER) 202 - 822
7. Janek Õiglane (EST) 202 - 822
8. Marcus Nilsson (SWE) 199 (SB) - 794
9. Adam Sebastian Helcelet (CZE) 199 - 794
10. Karel Tilga (EST) 196 (SB) - 767
Kevin Mayer (FRA) DNS
Skupina B
1. Niels Pittomvils (BEL) 202 cm (SB) - 822 b.
2. Paweł Wiesiołek (POL) 202 (SB) - 822
3. Dario Dester (ITA) 202 (SB) - 822
4. Fredrik Samuelsson (SWE) 196 (=SB) - 767
5. Rik Taam (NED) 193 - 740
6. Baptiste Thiery (FRA) 190 - 714
7. Martin Roe (NOR) 187 (SB) - 687
8. Sven Roosen (NED) 184 - 661
9. Arthur Abele (GER) 181 - 636
Jiří Sýkora (CZE) DNS
Desetiboj mužů, 400 m
1. rozběh
1. Marcus Nilsson (SWE) 49,77 s (SB) - 825 b.
2. Paweł Wiesiołek (POL) 49,88 (SB) - 820
3. Adam Sebastian Helcelet (CZE) 50,16 (SB) - 807
4. Maicel Uibo (EST) 50,21 (SB) - 805
5. Karel Tilga (EST) 50,66 (SB) - 784
6. Martin Roe (NOR) 50,83 (SB) - 777
7. Niels Pittomvils (BEL) 51,09 (SB) - 765
2. rozběh
1. Sander Skotheim (NOR) 48,27 s (PB) - 896 b.
2. Janek Õiglane (EST) 48,80 (PB) - 871
3. Arthur Abele (GER) 50,37 - 798
4. Fredrik Samuelsson (SWE) 50,70 - 783
Tim Nowak (GER) DNS
Jiří Sýkora (CZE) DNS
Kevin Mayer (FRA) DNS
3. rozběh
1. Simon Ehammer (SUI) 47,40 s (SB) - 938 b.
2. Rik Taam (NED) 47,61 - 928
3. Baptiste Thiery (FRA) 47,66 - 926
4. Sven Roosen (NED) 47,69 (SB) - 924
5. Niklas Kaul (GER) 47,87 (PB) - 915
6. Dario Dester (ITA) 47,90 - 914
7. Kai Kazmirek (GER) 48,24 (SB) - 898
400 m mužů, rozběhy
1. rozběh
1. Lionel Spitz (SUI) 45,46 s Q (PB)
2. Patrik Šorm (CZE) 45,66 Q (SB)
3. Iñaki Cañal (ESP) 45,83 Q (PB)
4. Manuel Sanders (GER) 46,21
5. Lorenzo Benati (ITA) 46,26
6. Danylo Danylenko (UKR) 46,39 (SB)
2. rozběh
1. Davide Re (ITA) 45,26 s Q (SB)
2. Ricky Petrucciani (SUI) 45,26 Q (SB)
3. Boško Kijanović (SRB) 45,75 Q
4. João Coelho (POR) 45,78 q
5. Joseph Brier (GBR) 46,06
6. Marvin Schlegel (GER) 46,19
7. Jochem Dobber (NED) 46,36 (SB)
3. rozběh
1. Benjamin Lobo Vedel (DEN) 45,50 s Q (=NR)
2. Gilles Biron (FRA) 45,82 Q
3. Matěj Krsek (CZE) 46,12 Q
4. Håvard Bentdal Ingvaldsen (NOR) 46,18 (SB)
5. Óscar Husillos (ESP) 46,42
6. Šimon Bujna (SVK) 46,79
4. rozběh
1. Thomas Jordier (FRA) 45,39 s Q (PB)
2. Patrick Schneider (GER) 45,58 Q
3. Edoardo Scotti (ITA) 45,87 Q
4. Pavel Maslák (CZE) 45,92 q (SB)
5. Gustav Lundholm Nielsen (DEN) 46,05 q (SB)
6. Manuel Guijarro (ESP) 46,18
400 m žen, rozběhy
1. rozběh
1. Laviai Nielsenová (GBR) 51,60 s Q (SB)
2. Eveline Saalbergová (NED) 51,81 Q
3. Silke Lemmensová (SUI) 52,27 Q
4. Virginia Troianiová (ITA) 52,83
5. Mette Baasová (FIN) 53,02
6. Phil Healyová (IRL) 53,10
7. Linn Oppegaardová (NOR) 53,29
2. rozběh
1. Iga Baumgartová-Witanová (POL) 51,09 s Q (SB)
2. Amandine Brossierová (FRA) 51,26 Q (SB)
3. Susanne Walliová (AUT) 51,73 Q (SB)
4. Camille Lausová (BEL) 51,91 q
5. Alice Mangioneová (ITA) 51,92 q
6. Tereza Petržilková (CZE) 52,35 q
7. Janet Richardová (MLT) 53,49 (NR)
8. Milja Thuresonová (FIN) 53,63
3. rozběh
1. Cátia Azevedová (POR) 51,63 s Q
2. Gunta Vaičuleová (LAT) 52,26 Q
3. Alica Schmidtová (GER) 52,52 Q
4. Anna Polinariová (ITA) 52,60
5. Sokhna Lacosteová (FRA) 52,62
6. Sharlene Mawdsleyová (IRL) 52,63
7. Naomi van den Broecková (BEL) 52,80
8. Norcady Reyesová (GIB) 59,59
1 500 m mužů, rozběhy
1. rozběh
1. Jakob Ingebrigtsen (NOR) 3:38,48 min Q
2. Ismael Debjani (BEL) 3:38,96 Q
3. Ignacio Fontes (ESP) 3:39,00 Q
4. Gonzalo García (ESP) 3:39,20 Q
5. Jake Heyward (GBR) 3:39,30 q
6. Baptiste Mischler (FRA) 3:39,58
7. Charles Grethen (LUX) 3:40,33
8. Samuel Pihlström (SWE) 3:40,70
9. Luke McCann (IRL) 3:40,98
10. Jan Friš (CZE) 3:40,99
11. Tarik Moukrime (BEL) 3:41,46
12. Isaac Nader (POR) 3:44,59
13. Mohamed Mohumed (GER) 3:45,53
Ossama Meslek (ITA) DQ
2. rozběh
1. Michał Rozmys (POL) 3:37,36 min Q
2. Pietro Arese (ITA) 3:37,95 Q
3. Mario García (ESP) 3:38,04 Q
4. Neil Gourley (GBR) 3:38,07 Q
5. Matthew Stonier (GBR) 3:38,37 q
6. Azeddine Habz (FRA) 3:38,47 q
7. Andrew Coscoran (IRL) 3:38,74 q
8. Christoph Kessler (GER) 3:39,32
9. Simas Bertašius (LTU) 3:40,19
10. Ferdinand Kvan Edman (NOR) 3:41,30
11. Jervand Mkrčjan (ARM) 3:43,42
12. István Szögi (HUN) 3:44,20
13. Ruben Verheyden (BEL) 3:44,76
Filip Sasínek (CZE) DNF
Disk žen, kvalifikace
Skupina A
1. Sandra Perkovićová (CRO) 65,94 m Q
2. Claudine Vitaová (GER) 63,51 Q
3. Shanice Craftová (GER) 62,64 q
4. Jorinde van Klinkenová (NED) 62,18 q
5. Melina Robertová-Michonová (FRA) 58,85 q
6. Jade Lallyová (GBR) 57,68 q
7. Irina Rodriguesová (POR) 57,04 q
8. Daria Zabawská (POL) 56,54
9. Daisy Osakueová (ITA) 56,54
10. Salla Sipponenová (FIN) 56,47
11. Dragana Tomaševićová (SRB) 55,51
12. Androniki Ladaová (CYP) 52,80
13. Vanessa Kamgaová (SWE) 51,66
Skupina B
1. Liliana Cáová (POR) 65,21 m Q (SB)
2. Kristin Pudenzová (GER) 64,25 Q
3. Marija Toljová (CRO) 62,51 q
4. Lisa Brix Pedersenová (DEN) 59,40 q
5. Chrysoula Anagnostopoulouová (GRE) 58,13 q
6. Stefania Strumillová (ITA) 56,90
7. Ieva Zarankaitéová (LTU) 56,85
8. Alida van Daalenová (NED) 56,05
9. Özlem Becereková (TUR) 56,01
10. Kirsty Lawová (GBR) 54,83
11. Amanda Nganduová-Ntumbaová (FRA) 54,70
12. Karolina Urbanová (POL) 54,33
Trojskok mužů, kvalifikace
Skupina A
1. Pedro Pichardo (POR) 17,36 m Q
2.Jean-Marc Pontvianne (FRA) 16,96 Q
3. Tobia Bocchi (ITA) 16,84 q
4. Ben Williams (GBR) 16,47 q
5. Răzvan Cristian Grecu (ROU) 16,44 q
6. Pablo Torrijos (ESP) 16,12 q
7. Levon Aghasjan (ARM) 16,03
8. Simo Lipsanen (FIN) 15,93
9. Nikolaos Andrikopoulos (GRE) 15,39
10. Benjamin Compaoré (FRA) 15,17
Nazim Babajev (AZE) NM
Tibor Galambos (HUN) NM
Skupina B
1. Emmanuel Ihemeje (ITA) 17,20 m Q (SB)
2. Andrea Dallavalle (ITA) 16,83 q
3. Marcos Ruiz (ESP) 16,76 q
4. Enzo Hodebar (FRA) 16,70 q
5. Tiago Pereira (POR) 16,36 q
6. Jesper Hellström (SWE) 16,07 q
7. Georgi Načev (BUL) 16,04
8. Dimitrios Tsiamis (GRE) 15,99
9. Adrian Świderski (POL) 15,97
10. Andreas Pantazis (GRE) 15,86
Alexis Copello (AZE) NM
Necati Er (TUR) NM
Program večerního bloku 1. dne
18:15 - disk žen, kvalifikace
18:30 - desetiboj mužů, výška
19:00 - 400 m mužů, rozběhy
19:25 - disk žen, kvalifikace
19:35 - 400 m žen, rozběhy
20:05 - trojskok mužů, kvalifikace
20:15 - 1 500 m mužů, rozběhy
20:38 - koule žen, finále
20:58 - koule mužů, finále
21:15 - desetiboj mužů, 400 m
21:48 - 10 000 m žen, finále
Ve finále ženské koule zaznamenala nejdelší evropský hod sezony Jessica Schilderová, která výkonem 20,24 metrů vybojovala zlato před Auriol Dongmovou a Jorinde van Klinkenovou. Mistryní Evropy se stala také Yasemin Canová z Turecka v běhu na 10 kilometrů, která porazila Eilish McColganovou a Lonah Chemtai Salpeterovou.
1. Yasemin Canová (TUR) 30:32,57 min (SB)
2. Eilish McColganová (GBR) 30:41,05
3. Lonah Chemtai Salpeterová (ISR) 30:46,37 (NR)
4. Konstanze Klosterhalfenová (GER) 31:05,21 (SB)
5. Selamawit Teferiová (ISR) 31:24,03 (SB)
6. Samantha Harrisonová (GBR) 31:46,87
7. Valerija Zinenková (UKR) 31:55,60 (PB)
8. Alina Rehová (GER) 32:14,02
9. Camilla Richardssonová (FIN) 32:19,27 (PB)
10. Jessica Juddová (GBR) 32:23,98
11. Silke Jonkmanová (NED) 32:30,92
12. Alessia Zarbová (FRA) 32:36,28
13. Mekdes Wolduová (FRA) 32:39,54
14. Sarah Lahtiová (SWE) 32:42,27 (SB)
15. Beatriz Álvarezová (ESP) 33:04,18
16. Jasmijn Lauová (NED) 33:14,00 (SB)
17. Maitane Melerová (ESP) 33:46,71
18. Julia Mayerová (AUT) 33:57,29