Lotyšsko – Fínsko 1:6 (kon.) | USA – Nemecko 5:1 (kon.) | Švédsko – Švajčiarsko 3:2 (kon.)
Švédsko
3:2 (0:0, 1:0, 2:2)
Švajčiarsko
Streda 10.08.2022, 20:10Majstrovstvá sveta do 20 rokov • Skupina B

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:00.

Prajem pekný večer pri sledovaní online zápasu MS juniorov medzi Švédskom a Švajčiarskom.

Švédsko
    Švédi prehrali obidva prípravné zápasy. Prvý so svojím veľkým rivalom z Fínska 1:2 po predĺžení. V druhom zápase podľahli domácej 3:4. V dnešnom zápase sú však favoritom a očakáva sa, že získajú tri body. Švédi sa v skupine stretnú ešte s Nemeckom USA a Rakúskom.

Švajčiarsko
    Švajčiari hrali tak isto dva prípravné zápasy. V prvom zápase zdolali naších chlapcov 3:2 a v druhom prehrali vysoko s USA 1:6. Hráči s helvétskym krížom na hrudi majú veľké ambície a určite budú chcieť prekvapiť súpera a bodovať v tomto zápase.

Posledné vzájomné zápasy

Švédsko : Švajčiarsko 5:2

Švédsko : Švajčiarsko 0:2

Švédsko : Švajčiarsko 7:2

00:01

01:21
    Švédi začali veľmi aktivne. Držia puk na svojích hokejkách.

02:12
    Švajčiari zahrozili. Wallstedt mal čo robiť, aby neinkasoval.

03:11
    Lekkerimäki sa pekne uvoľnil medzi kruhmi, ale jeho strela míňa súperovú bránu.

04:34
    Knak si vymenil puk s Fahrnim, ktorý vystrelil, ale Wallstedt zasiahol betónom a puk vyrazil.

05:33
    Výborné tempo zápasu a sledujeme zatiaľ vyrovnaný priebeh. Švajčiari perfektne korčuĺujú a Švédi s nimi majú problémy.

06:43
    Streule našiel pred bránou Grafa, ale ten nedokázal prepasírovať puk cez Wallstedta.

07:53
    Švédi mali výbornú šancu! Magnusson sa natlačil pred Patenaudeho, ale puk nepretlačil za bránkovú čiaru.

08:22
    Aktuálny pomer striel na bránu 2:1

09:21
    Švajčiari opäť zahrozili. Strelu jedného z útočníkov zachytil do lapačky Wallstedt.

10:10
    Prerušenie hry a následuje prvá komerčná prestávka.

10:51
    Knak je veľmi aktívny. Obral o pik Gransa a takmer z uhlu prekvapil Wallstedta.

11:54
    Vylúčenie hráča Švédska!
    Victor Stjernborg dostáva dve minúty za držanie.

13:11
    Švédi sa výborne bránia a nedovolujú súperovi sa usadiť v pásme a rozvinúť tak útočnú akciu.

13:54
    Švédi v plnom počte. Bez problém zvládli svoje prvé oslabenie.

14:07
    Švajčiari naďalej robia problémy. Ritzmann našiel pred bránou Nicoleta, tomu však puk preskočil hokejku.

14:11
    Vylúčenie opäť na strane Švédska. Za zdržovanie dostáva dve minúty Ake Stakkestad

14:48
    Sidler napriahol od modrej čiary, ale jeho delovka skončila len na zadnom mantinely.

15:58
    Švédi sa dostali v oslabení do prečíslenia, ale prihrávku Niederbacha na olaussona Zanetti zachytil.

16:52
    Ďaľšie vylúčenie na strane Švédska. Za nebezepečnú hru s vysokou hokejkou dostáva dve minúty Theodor Niederbach.

17:33
    Knak v dvoch dobrých príležitostiach! Najprv dostal prihrávku cez pásmo a z prvej vystrelil, puk sa k nemu dostal opäť a jeho strela však našla len pripravenú lapačku Patenaudeho.

18:52
    Švédi ubránili aj tretiu presilovku v zápase.

20:00

Skončila sa nám prvá tretina v ktorej boli aktívnejší Švajčiari. Švédi hrali veľmi nedisciplinovane a hrali až tri krát.v oslabení. Všetky oslabenia však zvládli a tak je stav po prvej tretine 0:0

Pomer striel po prvej tretine je 4:9

20:01

21:01
    Wallstedt v pohotovosti. Henryho strela vyprášila jeho betón.

21:34
    Stakkestad to mal na dlhú hokejku. Ak by prihrávku zachytil rútil by sa sám na Patenaudeho.

22:01
    Ohgren tečoval strelu Edvinssona od modrej čiary, ale Patenaudeho lapačka bol bezchybná.

22:25
    Švédi prvý krát zatlačili súpera a Patenaude je teraz v permanencii. Strela Roséna však nemala nárok na úspech.

23:12
    Wallinderov pokusom Patenaude v pohode zakryl lapačkou.

23:55
    Švédi hrajú podstatne lepšie ako v úvodnej časti. Lekkerimäkiho strela nebola presná.

25:08
    Fahrni si vymenil puk s Allenspachom a vyskúšal Wallstedttovu pozornosť. Ten však bez problém puk chytil a rozohral. švédi začínajú útočnú akciu spoza svojej brány.

26:44
    Akcia Knak, Fahrni, Zanetti, ale táto snaha konči opäť na brankárovi Švédov.

27:12
    Aktuálny pomer striel 10:12

27:31
    Magnusson zahodil obrovskú šancu. Ocitol sa žoči voči Patenaudovi, ale jeho pokus chytil hosťujúci golman. Uf to bola šanca.

29:21
    Nicolet nabral rýchlosť Grans ho nestihol zastaviť a Švajčiar sa takmer dosta pred Wallstedta. Na poslednú chvíľu ho zastavil Rosén.
    29:21 Oskar Magnusson (SWE)

32:03
    Lyseil sa dostal do potyčky s Despontom, ale tento inciddent zostane bez vylúčenia.

33:11
    Biasca spoza brány naservíroval puk Henrymu, ale ten jeho prihrávku premáchol. Škod toho. To bola dobrá príležitosť.

33:52
    Vylúčenie na strane Švédska. Už štvrté v tomto zápase. Theodor Niederbach ide v tomtto zápse už druhý krát ns ľavicu hanby. Tento krát za podrazenie

34:33
    Švédi sa opäť bránia výborne. Vyhadzujú puk cez všetky čiary.

35:35
    Obrovská šanca Švajčiarov v presilovke! Allenspach svojou tvrdou ranou opečiatkoval brvno!

35:52
    Švédi to napokon zvládli a ubránili aj štvrté oslabenie v zápase.

36:55
    Švédsko dalo gól! Strelcom gólu je DANIEL TORGERSSON.
    Edvinsson strieľal od modrej čiary, jeho strela bola zblokovaná, dostala sa k Torgerssonovi, ktorý chrbtom k bráne posunul puk na bránu a ten prepadol za Patenauda.
    36:55 Daniel TORGERSSON - 1:0

38:55
    Švédom narástli krídla a opäť sa dostávali do šance. Strela Sjodina skončila v Patenaudeho lapačke.

40:00

Skončila sa nám druhá tretina. Videli sme v nej jeden gól, ktorý strelili Švédi, konkrétne Torgersson. Sledujeme výborný hokej. Švajčiari nastrelili v presilovke brvno a Švédi napremenili samostatný únik.

40:01

40:24
    Švédsko dalo gól! Strelcom gólu je DANIEL TORGERSSON
    Po 24 sekundách Švédi odskakujú na dva góly. Peknú prihrávku Niederbacha zúžitkoval svojím druhým gólom v zápase Torgersson.
    40:24 Daniel TORGERSSON - 2:0

40:34
    Švédsko dalo gól! Strelcom gólu je ISAK ROSÉN. Po 10 sekundách prichádza ďalší gól Švédov. Isak Rosén prekonáva Patenuada.
    40:34 Isak ROSÉN - 3:0

43:11
    Švajčiari zažili úvod tretej tretiny ako z hororu. Strácajú na Švédov už tri góly.

45:03
    Prvé vylúčenie Švajčiarov. Za krošček odchádza na dve minúty Despont.

45:33
    Švédi už točia kolotoč v tretine súpera. Švajčiari nevedia kam skôr skočiť.

46:10
    Niedebach z prvej vystrelil, ale Patenaud vytiahol efektný zákrok lapačkou.

47:06
    Švajčiari v plnom počte.

48:47
    Švajčiarsko dalo gól!
    Gól strelil ATTILIO BIASCA.
    Henry vyviezol puk z pásma. V útočnej tretine našiel Biasca, ktorý švihom prekonáva Wallstedta.
    48:47 Attilio BIASCA - 3:1

49:47
    Švajčiarsko dalo gól! Strelcom gólu je DARIO ALLENSPACH
    Zlá rozohrávka Švédska. Švajčiari to využili a znižujú na rozdiel jediného gólu.
    49:47 Dario ALLENSPACH - 3:2

51:23
    V záverenčej desaťminútovke sa máme na čo tešiť.

52:45
    Švédi sú pod miernym tlakom švajčiarov. Tí zacítili šancu a idú za vyrovnaním.

53:01
    Aktuálny pomer striel na bránu je 26:19

53:02
    Vylúčenie v drese Švédska. Theodor Niederbach si ide sadnúť dnes už tretí krát na trestnú ľavicu za vrazenie na mantinel. Dostáva 5 minút + DZ

53:40
    Švajčiari majú dlhý čas na to, aby si im podarilo vyrovnať.

54:21
    Strelu Desponta Wallstedt chytil a nedovolil súperovi dorážať.

55:01
    Švédi forčekúju súpera a robia mu veľký problém s rozohrávkou.

56:22
    Obrovské množstvo síl stáli dnešné oslabenia Švédov.

56:29
    Vylúčenie na strane Švajčiarska. Knak to prehnal s dôrazom a ide si sadnúť na 2 minuty za nedovolené bránenie.

58:02
    Švédi sa ubránili a začínam im skrátená presilová hra.

58:40
    Už oba celky v plnom počte.

59:30
    Švajčiari odvolali brankára a už sú na ľade v šestici.

59:45
    Švajčiari mohli vyrovnať! Dionicio od modrej čiary vypálil! jeho strela bola tečovaná, ale Wallstedt zachránil svojm tím do vyrovnania.

Skončil sa nom zápas medzi Švédskom a Švajčiarom. Hráči zo severu si z neho odnášajú tribody, ale treba povedať, že Švajčiari im boli vyrovnaným súperom.

Štatistiky
    Strely na bránu: 29:23
    Vylúčenia: 6:2
    Využitie presiloviek 0:0
    Vhadzovania: 29:25 (22:32:19)

Lissko

Góly a asistencie: 37. Torgersson (Edvinsson, Grans), 41. Torgersson (Niederbach), 41. Rosén (Ljungman) – 49. Biasca (Henry, Zanetti), 50. Allenspach (Fahrni)

Švédsko: Wallstedt (Clang) – Grans, Edvinsson (A), Forsfjäll, Jansson, Andrae (C), Wallinder – Ljungman, Lysell, Rosén – Olausson, Lekkerimäki, Niederbach – Stakkestad (A), Öhgren, Torgersson – Sjödin, Stjernborg, Magnusson – Sjöberg.
    Švajčiarsko: Patenaude (Pasche) – Zanetti, Sidler (A), Dionicio, Chanton, Despont, Streule, Meile, Nussbaumer – Knak (C), Allenspach, Fahrni – Henry, Biasca (A), Graf – Nicolet, Baechler, Ritzmann – Alge, Muggli, Taibel.

Rozhodca: Fernandez (USA), Hennessey (USA) – Huseby (CAN), Ray (USA)