Lotyšsko – Fínsko 1:6 (kon.) | USA – Nemecko 5:1 (kon.) | Švédsko – Švajčiarsko 3:2 (kon.)

Vyhraté vhadzovania 21:26 (06:44:54)

Skončil sa nám zápas medzi USA a Nemecko. Sledovali sme veľmi svižný hokej vo výbornom tempe. USa mali celý zápas veľkú prevahu o čom svedčí aj skóre 5:1

59:01
    Zápas vstúpil do poslednej minúty tretej tretiny a aj poslednej minúty zápasu.

57:24
    Zápas sa už dohráva.

56:34
    Aktuálny pomer striel na bránu 49:11

55:22
    Coronato s parádnou strelou na Quappa, ale jeho strela nebola úspešná.
    53:12 Joshua SAMANSKI - 5:1

53:12
    Nemecko dalo gól! Strelcom gólu je JOSHUA SAMANSKI. Nemci využívajú svoju prvú presilovú hru v zápase a znižujú stav stretnutia.

52:53
    Vylúčenie v tíme USA. Brett Berard dostáva 2 minuty za nedovolenú výstroj.

52:07
    Duran nahodil on modrej čiary puk na Quappa, tomu narobil veľké problémy. Dorižať sa snažil Pastujov, ale Quapp ho radšej podržal a prerušil hru.

50:54
    Mbereko rozohral akciu USA. Faber vysunul Mazura, ktorý doslova preletel okolo Kleina, snažil sa zasunúť puk po pod Quappa, ale ten si jeho pokus postrážil.

48:11
    Samanski sa pekne uvoľnil a vystrelil. Jeho strela tesne minula bránku.

47:00
    Aktuálny pomer striel na bránu 41:6

46:00
    USA majú nahrané a môžu v pohode dohrať tento zápas. Uvidíme či sa im ešte podrí pridať nejaké góly.

44:11
    Aktívny Hughes mal veľkú šancu, jeho strelu však Quapp vyrazil a dorážka Slaggerta nebola tiež úspešná,

43:04
    Klein vypálil na Mbereka, ale s jeho strelou si brankár USA poradil.

42:21
    Obraz hry sa nezmenil. USA naďalej diktujú tempo.

41:04
    Cooley nabral rýchlosť a takmer sa dostal do šance. V poeslednej chvíli mu puk vypichol van der Linde.

40:01

Skončila sa nám druhá tretina aj v nej boli jednoznačne aktívnejší celok USA. V druhej tretine pridali Američania tri góly a tak vedú už 5:0

40:00
    39:00 Riley DURAN - 5:0

39:00
    USA dalo gól! Strelcom gólu je RILEY DURAN. Tento gól ide na vrub Brankárovi Quappovi. Duran z medzikruhov nahodil puk na bránku a Quapp si ho sám vrazil do brány.

38:21
    Aktuálny pomer striel na bránu 33:6. USA majú obrovskú prevhu.

37:39
    Hughes vyslal bombu na bránu, ale Quapp ju stačil pokryť. To bola delovka.

37:22
    Berard to skúsil individuálne, ale jeho pohyb zastavil telom Klein.

36:03
    Moore pekne prihral cez dve čiary Duranovi, ktorý sa snažil prekvapiť Quappa, ale jeho strela skončila len v jeho lapačke.

34:41
    Po prerušení hry prichádza komerčná prestávka.

32:58
    Američania sa usadili v pásme a vymýšľajú útočnú akciu.

32:39
    Vylúčenie Nemecko – Volek 2 minút sekanie.

31:30
    Gól napokon predsa len neplatí. Po trénerskej výzve ho rozhodcs zrušil.

31:30
    Nemeckí tréner si ešte vyžiadal skontrolovať video.

31:30
    Američania dali gól, ale hlavný rozhodca rozpažil pre hru vysokou hokejkou. Gól tak neplatí.Rozhodcovia si tento verdikt ešte skontrolujú pomocou videa.

30:59
    Sledujeme naozaj veľmi rýchly hokej. Hra má vysoké tempo.

30:15
    Aktuálny pomer striel na bránu 30:5

30:07
    Nedorozumenie v radách USA: Píska sa zakázané uvoľnenie.

28:36
    Prerušenie hry a máme tu komerčnú prestávku.

26:48
    Slaggert je pri chuti. Nahadzoval puk pred bránu, ale Mazura nenašiel.

25:30
    Duran nabral rýchlosť, ale telom ho odstavil Klein.

24:58
    Nemeckí hráči sa nevedia absolútne presadiť. USA má puk na svojích hokejkách a vyrážajú do útoku.

23:54
    Tlak domácich pokračuje. Coronato sa tlačil do šance, ale Szuber mu nedovolil vystreliť.
    21:57 Red SAVAGE - 4:0

21:57
    USA dalo gól! Strelcom gólu je RED SAVAGE. Asistencia Riley Duran. Veľmi pekná akcia USA a druhý rýchly gól po sebe. Duran vystrelil na bránu a Savage doslova dotlačil puk za chrbát Quappa
    21:21 Landon Slaggert (USA) - 3:0

21:21
    USA dalo gól! Strelcom gólu je LANDON SLAGGERT. Asistenti Hughes a Mazur. Landon Slaggert predviedol efektnú otočku po ktorej vystrelil a Quapp nestihol zareagovať.

20:45
    Faber nahodil puk od modrej čiary. tesne pred Quappom sa znašil tečovať Bodreleau, ale tesne puk míňa.

20:01

Po prvej tretine vedä hráči USA nad Nemeckom 2:0 a treba povedať, že úplne zaslúžene. Pomer striel na bránu po prvej tretine je 24:4.

20:00

18:34
    USA majú obrovský tlak. Berard takmer prekonal Quappa. Jeho strela tesne minula bránu.
    18:01 Logan COOLEY - 2:0

18:01
    USA dalo gól!
    Hráči USA využívajú presilovku. Strelcom gólu je LOGAN COOLEY.
    Cooley si pekne nakorčulova pre Quappa. Dostal perfektnú prihrávku od Coronata. Jeho prvú strelu ešte Quapp vyrail, ale na dorážku už nedosiahol.
    16:17 Bennet Rossmy (GER)

16:17
    Vylúčenie na strane Nemecka. Bennet Rossmy dostáva 5 + DK za napadnutie. Trest si odpyká Thomas Heigl.

16:03
    Je avizované vylúčenie Nemeckého hráča. USA si zahrajú ďaľšiu presilovku.

15:11
    Aktuálny počet striel na bránu 16:3

14:34
    Hráči USA sú naďalej veľmi aktívni. Knies po prihrávke Cooleyho preveril strelou Quappa.
    13:39 Luke HUGHES - 1:0

13:39
    Gól strelil LUKE HUGHES. Asistencie Landon Slaggert,
    Máme tu prvý gól dnešného zápas. Luke Hughes sa dokázal presadiť po prihrávke Slaggerta. Na jeho ranu nemal Quapp nárok.

12:22
    Duran prihrával Pastujovi, ten strieľal z prvej, ale jeho pokus bol zblokovaný.

11:23
    USA majú jasné prevahu a hráčov Nemecka do ničoho nepúšťajú. Dá sa povedať, že je otázkou času kedy USA strelia gól.

10:54
    Hugnes sa dostal poľahky do pásma súpera. Pred bránou hľadal Mazura, ale toho odstavili súperovi obrancovia.

10:32
    Následuje komerčná prestávka.

9:57
    Pekná kombinácia hráčov USA. Strela letela od modrej čiary, ale puk chytil pozorno Quapp.

8:59
    Coronato z pravej strany vyskúšal pozornosť gólmana, ale jeho strela nemala nárok na ná úspech.

8:21
    Pomer striel na bránu v doterajšom priebehu 10:0

7:23
    USA sa natlačili pred Quappovu bránu. Samoskevich sa snažil pretlačiť puk za brankovú čiaru. Szuber mu to však nedovolil.

6:03
    Nemeckí hokejsti sa dostali do pásma. Volek hľadal pred bránou Samanskeho, ale jeho úmysel dobre prečítal Peart.

5:11
    USA zatiaľ v tomto zápase dominujú. ďaľšiu strelu na Quappa vyslal Cooley, ale jeho pokus nebol nebezpečný.

3:54
    Nemci sa úbránili. Hrajú v plnom počte.

3:05
    USA hrajú presilovku veľmi dobre. ďaľšia strela od Mazura, ale k dorážke sa hráči USA už nedostali.

2:24
    USA zatlačili súpera. Pekná strela Moora, ale Quapp bol pripravený.

1:51
    USA si zahrajú prvú presilovku. Rutkowski sa previnil hákovaním. Dostáva 2 min.

0:24
    Prvá strela v zápase z hokejok USA. Postaral a o ňu Mazur. Jeho strelui však Quapp pokryl.

00:01

Prajem príjemné skoré ráno pri sledovaní online zápasu MS juniorov medzi USA a Nemeckom.

USA
    USA patria už tradične k najväčším favoritom turnaja. Obhajcovia turnaja zdolali na poslednom šampionáte vo finále Kanada 2:0. V prípravných zápasoch majú štatistiku 1:1 V zápase s Fínskom prehrali 2:5. V druhom zápase však zdolali Švajčiarko jednoznačne 6:1. V tomto zápase sú jednoznačným favoritom a nič iného ako trojbodový zisk si nepripúšťajú.

Nemecko
    Nemecko je nepríjemný mužstvo pre každého súpera. V tomto ročníku sa nezostupuje tak môže Nemecko hrať uvoľnene a narobiť problémy viacerým favoritom. Obidva prípravné zápasy Nemci prehrali. Najprv podľahli naším hokejistom 3:5 a v ďaľšom zápase podľahli Lotyšsku 1:3. V tomto zápase sú outsiderom a akýkoľvek bodový zisk by bol veľkým prekvapením.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 04:00.

Lissko

Góly a asistencie: 14. Hughes (Slaggert), 19. Cooley (Coronato, Peart), 22. Slaggert (Hughes, Mazur), 22. Savage (Duran), 39. Duran (Pastujov, James) – 54. Samanski (Szuber, Quapp)

USA: Mbereko (Keopple) – Faber (A), Hughes, Kaiser, Truscott, Kleven, Peart, Moore – Bordeleau (A), Slaggert (A), Mazur – Coronato, Cooley, Knies – Samoskevich, James, Berard – Duran, Pastujov, Savage.
    Tréner: N. Leaman

Nemecko: Quapp (Lunemann, Bugl) – Glötzl (C), Klein, Szuber (A), van der Linde, Geibel, Dziambor, Elten – Samanski (A), Volek, Schweiger – Leonhardt, Eham, Blank – Rutkowski, Hänelt, Rossmy – Proske, Del Monte, Heigl – Heigl.
    Tréner: T. Abstreiter

Rozhodca: Brander, Hiff – MacKey, Špůr