2:3 (1:0, 1:0, 0:2 - 0:0)
Česko
cz Streda 27.07.2022, 15:30 • Vierumäki • Reprezentácia žien

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

České hokejistky mají před sebou další přípravný zápas před přeloženým světovým šampionátem. Ve finském Vierumäki vyzvou domácí reprezentaci. Ta skončila na letošní olympiádě v Pekingu třetí, když v semifinále nestačila na Spojené státy americké, ale v souboji o bronz porazila Švýcarky 4:0. Finky tak obhájily bronzovou medaili z Koreji.

Češky se v únoru vůbec poprvé v samostatné historii probojovaly na olympijské hry. Ve čtvrtfinále podlehly USA poměrem 1:4. Po olympiádě rezignoval kouč Pacina, nahradila jej Carla MacLeodová. Ta se stala první trenérkou české reprezentace. Bývalá kanadská hokejistka vlastní dvě zlaté olympijské medaile, konkrétně z Turína 2006 a Vancouveru 2010. Jak uvádí server iRozhlas, tak MacLeodová právě v roce 2010 ukončila kariéru a vrhla se na trénování. Na přelomu srpna a září čeká někdejší mistryni světa a trojnásobnou medailistku ze světových šampionátů turnaj v Dánsku.

Finsko: Räisänenová (Keisalaová) – Savolainenová, Hiirikoskiová (C), Viitasuová, Laitinenová, Karjalainenová, Parkkonenová, Rantalaová, Lindstedtová – Nieminenová (A), Tapaniová, Karvinenová (A) – Holopainenová, Tulusová, Vainikkaová – Vesaová, Nylundová, Liikalaová – Yrjänenová, Vanhanenová, Sundelinová – Antti-Roiková.
    Trenér: Juuso Toivola

Česko: Švejdová (Peslarová) – Horálková, Tejralová (A), Lásková, Pejšová, Radová, Čajanová, Trnková, Seroiszková – Hymlárová, Pejzlová, Křížová (A) – Neubauerová, Mrázová, Mlýnková – Pátková, Mills (C), Přibylová – Lerchová, Sarnovská, Erbanová.
    Trenér: Carla MacLeodová.

00:01

00:01
    Češky nastoupily v bílém, Finky v modrém.

00:35
    Český tým vystřídal a poslal na led lajnu kolem Mills, Finky hrají nyní po mantinelu.

01:20
    Právě Mills srazila střelu levé obránkyně do ochranné sítě.

01:55
    Tejralová počkala na to až přijede Horálková do útočného pásma, ale si netroufla na střelu z pravé strany.

02:23
    Finky tečovaly přízemí pokus Tejralové vedle pravé tyče, pak si Češky vůbec nedaly pozor na Tapaniovou z druhé vlny.

03:11
    Holopainenová se natahovala po nahrávce zprava pod sebe na přední tyči.

04:01
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Češky přečkaly brejk dvě na jednu, ale si potáhla JENNIINA NYLUNDOVÁ puk na pozici levé obránkyně a dokonala využila toho, že česká gólmanka měla zakrytý výhled. Bez asistence.
    04:01 NYLUNDOVÁ - 1:0

05:01
    Křížová nezvládla souboj se soupeřkou na levém kruhu a finská brankářka nemusela zasahovat.

05:40
    Češky kombinovaly v pravé části útočného pásma, ale Keisalaovou neohrozily.

06:44
    Finky opět vysunuly forčekink a získaly tak kotouč, po rozehrávce Parkkonenové to zkusili po levé straně a vybojovaly buly před českou brankou.

07:10
    Mrázová vystřelila z levé strany přes bránící hokejistku.

07:50
    Český tým si zatím nevypracoval vyloženou příležitost, Finsko udeřilo de facto ze své jediné pořádné střely mezi tři tyče.

08:35
    Nieminenová si říkala o nahrávku za obranu, ale puk skončil až u české gólmanky, která přerušila hru.

08:49
    Češky si úplně nepřebraly Finky po buly a na pravé straně byla volná Holopainenová při křižném pasu.

09:33
    Karajalainenová ztratila kotouč na pravé straně, oba celky následně vystřídaly a rozehrávky se chopila Pátková.

10:26
    Parkkonenová se nabízela na pas na levou stranu a potenciální zakončení bez přípravy, kotouč se k ní nedostal.

11:03
    Parkkonenová byla zdvojena na pravé straně, vzápětí Tapaniová úspěšně otravovala rozehrávající české hokejistky.

11:43
    Vyloučení v týmu Finsko:
    Tulusová – 2 min., zdržování hry / porušení postupu vhazování.

12:10
    Keisalaová kryla dorážku Křížové z levé strany.

12:50
    Yrjänenová se snažila o pas z otočky na pravé straně do jízdy a rýsoval se samostatný únik v oslabení.

13:26
    Puk se odrazil na pravou stranu a Liikalaová táhla brejk dvě na jednu, postrčil puk křížem a česká brankářka nadvakrát zlikvidovala obrovskou šanci Finek na dosažení druhého gólu!

14:08
    Střelu Tapaniové přizvedla bránící hráčka hokejkou do ochranné sítě.

14:55
    Vracející se Antti-Roiková vypíchla přihrávku na pravou stranu, Finky se ale ještě musí bránit.

15:26
    Finky zablokovaly pokus z pravé strany, ale pak jen odevzdaly kotouč.

16:15
    Yrjänenová byla jako první u nahození bekhendem z pravé strany, ale Finky nevymyslely v útočné třetině vůbec nic.

16:50
    Zakázané uvolnění Finska.

17:11
    Opět Finky nezaložily útok přesně přes levou stranu.

17:37
    Nieminenová podpořila protiútok Finska, ale žádná z hráček ze severu Evropy se neodhodlala ke střele.

18:18
    Erbanová zavezla puk do pásma, ale Laitinenová si pohlídala přihrávku po pravé straně a drží kotouč u mantinelu.

19:08
    Finky vystoupily ve třech z levé strany a překazily rozehrávku Seroiszkové.

19:46
    Karjalainenové se otevřel prostor na střelu z pravé strany na zadní tyč, kde měla gólmanka ruku.

20:00

Finky vedou 1:0, když v páté minutě skórovala Nylundová z pozice levé obránkyně. Češky si zatím nevytvořily vyloženou příležitost. Měly k dispozici jedinou přesilovku, ale při té mohly spíše inkasovat, nicméně Finky nevyužily brejk dvě na jednu. Domácí celek se také často snaží nachytat český tým pasem za obranu, hlavně na Parkkonenovou, ale doposud se realizace nesetkala s přesností.

20:01

20:42
    Zakázané uvolnění českého celku.

21:09
    Češky měly možnost kontru dvě na dvě, ale Finky se vrátily a pro Keisalaovou to byl nakonec relativně snadný zákrok proti střele z levé strany.

21:43
    Finky se postavily na svou obrannou modrou čáru a ubránily se útoku českého týmu.

22:16
    Mills napadala Hiirikoskiovou z pravé strany a potom byla před bránou chvíli volná Radová.

22:56
    Češky jsou aktivnější v úvodu druhé třetiny, ale zatím se to neprojevilo v jisté nejdůležitější statistice.

23:14
    Naopak Finky opět skórují ze své první střely na branku v dané třetině! Po obrovské chybě v českém obranném pásmu se chopila puku Nieminenová a připravil puk zleva na zadní tyč, kde SUSANNA TAPANIOVÁ z jedničky nezaváhala. Asistence: Petra Nieminenová.
    23:14 TAPANIOVÁ - 2:0

25:03
    Radová udělala rychlou kličku zprava na střed a donutila Keisalaovou k zákroku.

25:59
    Střela Lindstedtové z levé strany končí v lapačce Peslarové.

26:16
    Keisalaová přerušuje hru po finské hrubici před vlastní bránou.

27:10
    Tulusová vjela do ofsajdu na levé straně.

27:25
    Karjalainenová chtěla napodruhé v pádu překonat Peslarovou, ta zasáhla.

28:35
    Lindstedtová dostoupila Pátkovou z levé strany, Finky pak nahodily kotouč před Peslarovou.

28:44
    Jedna z českých hráček byla sama na středu proti Keisalaové, vzápětí přišel faul Lindstedtové.

29:14
    Viitasuová chtěla odehrát puk bekhendem, ale nepovedlo se a docela si zavařila.

29:54
    Finská lavička oceňuje zákrok Keisalaové, vhazovat se bude na levém kruhu.

30:25
    Keisalaové vypadla z lapačky střela Mils od modré čáry, Radová se nedostala k dorážce.

31:10
    Parkkonenová si zajela za českou obranu a sama proti Peslarové vystřelila na svou levou stranu, kam se přemístila česká gólmanka.

31:44
    Zakázané uvolnění FInek v pravé části hrací plochy.

32:16
    Pejzlová nezpracovala přihrávku a tentokráte se píská český icing.

32:53
    Další české zakázané uvolnění, teď je hra hodně rozkouskovaná.

33:06
    Hiirikoskiová to zkoušela z úhlu a levé straně, ale Peslarová se nenechala nachytat.

33:43
    Mills se málem srazila se spoluhráčkou u české lavičky, poté ji přeskočil puk hokejku na levé straně.

34:09
    Vitasuová se tlačila do brány, Peslarová si poradila.

34:42
    Yrjänenová měla rychlost na pravé straně, dostala se před bránící hráčku a zakončila bekhendem. Vzápětí se Finky natahovaly po dorážce a Češky si musely udělat pořádek před svým brankovištěm.

35:33
    Hiirikoskiová křižovala Erbanovou na pravé straně, nakonec je odpískán asi tak tisící icing ve druhé třetině.

35:59
    Tapaniová si sjela na pas z pravé strany před českou hokejistu a na středu vystřelila dvakrát v krátkém sledu na Peslarovou.

36:12
    Vyloučení v týmu Česko:
    Trnková – 2 min., podrážení.

36:50
    Pejzlová si vyměnila kotouč se spoluhráčkou na levé straně a Češky u mantinelu tahaly čas.

37:23
    Lásková ještě pošetřila čas, nahrála na levou stranu a následná střela letěla křížem vedle brány.

37:50
    Češky srazily střelu z pravé strany v podání Nieminenové.

38:01
    Také Hiirikoskiová z levé strany zablokovaná.

38:59
    Finky kombinovaly v útočném pásmu tak dlouho až přišla střela z pravé strany a pak podle všeho Nieminenová zahodila dorážku do prázdné brány proti ležící Peslarové!

39:33
    Při pasu z pravé strany zavírala Yrjänenová vzdálenější tyč.

40:00

Češky prohrávají po čtyřiceti minutách 0:2. Přitom v úvodu druhé třetiny byly lepší, ale Keisalaová několikrát podržela finský tým. Následně Finky ztrestaly fatální chybu Češek ve vlastním obranném pásmu a Tapaniová zakončila brejk dvě na jednu. Češky nadále pokračovaly v sympatické hře, ale s chybějící kvalitou ve finální fázi. V závěru naopak mohly potřetí inkasovat, když Parkkonenová jela na Peslarovou, anebo Finky spálily dorážku do prázdné brány.

40:01

40:16
    Peslarová si připisuje zákrok proti střele z pravé strany.

41:17
    Česko právě vstřelilo branku!
    Češky šly do protiútoku a DANIELA PEJŠOVÁ vystřelila z pravé strany při souboji jedna na jednu, obránkyně možná tečovala puk hokejkou! Český tým se dostává na kontakt. Asistence: Natálie Mlýnková, Kateřina Mrázová.
    41:17 PEJŠOVÁ - 2:1

42:20
    Nieminenová dostala puk na pravé straně do druhé vlny a byla hákovaná Trnkovou. Ta je dnes podruhé vyloučena.

42:44
    Hiirikoskiové vůbec nesedla střela z pravé strany.

43:14
    Češky mohly vyrovnat v oslabení, ale Keisalaová se skvěle přesunula po ledě při brejku dvě na jednu.

43:51
    Teď už tak činí! Finky udělaly hrubku na své útočné modré čáře a kotouč získala Mlýnková, předala jej na pravou stranu KATEŘINĚ MRÁZOVÉ a ta dotáhla svůj bekhendový blafák na lapačku. Asistence: Natálie Mlýnková.
    43:51 MRÁZOVÁ - 2:2

45:03
    Češky jsou pod tlakem, ale zatím se brání bez úhony.

45:18
    Peslarová vyrazila střelu Rantalaové z pravé strany a poté ještě dorážela Vanhanenová.

45:54
    Peslarová vykopla levou nohou nahození ze středního pásma, na puku jsou ještě Finky.

46:18
    Pejzlová s Křížovou se dopustily ofsajdu na levé straně.

47:24
    Peslarová zastavila kotouč za svou bránou, Češky pak nerozehrály ideálně a při pokusu Rantalaové měla česká gólmanka zakrytý výhled, i tak si našla kotouč.

47:50
    Neubauerová si najela na levé křídlo, Savolainenová srážela její zakončení vedle bližší tyče.

48:55
    Trnková bude pykat již potřetí v dnešním duelu, a to za zákrok z levé strany na útočné české modré čáře.

49:25
    Nieminenová si říkala o křižný pas na pravý kruh, Češky ji pokryly.

49:49
    Peslarová čelila pokusu bekhendem, pak střílela ještě Savolainenová na pravou ruku do protipohybu české gólmanky.

50:20
    Dvě Finky se totálně nedohodly ve vlastním obranném pásmu, ale Hymlárová trefila bekhendem z pravé strany boční síť.

50:50
    Přibylová si chtěla obhodit hráčku na levém kruhu, poté dobře přečetla hru Keisalaová.

51:43
    Finky clonily Peslarové při střele Liikalaové z pravé strany.

52:40
    Finky mají nyní o něco více ze hry, ale český tým se zatím brání.

53:09
    Podle rozhodčích se nejednalo o podražení českého celku z pravé strany a národní tým tak nepůjde podruhé v této třetině do čtyř.

53:46
    Jedna z Finek se natlačila do brány, následně ještě přišla dorážka Yrjänenové.

54:19
    Seroiszková si hezky sjela na pas zleva pod sebe a snažila se tlačit puk z levého kruhu do kratšího horního rohu brány.

55:40
    Finky se hnaly do rozhozené české obrany poté, co zaváhala rozehrávající Mlýnková.

56:25
    Češky opět nerozehrály dobře, ale Peslarová vytáhla střelu z levé strany.

56:56
    Vesaová se nedostala na pravé straně přes bránící hokejistku.

57:35
    Ofsajd českého celku na levé straně.

57:44
    Finky odehrály puk na zakázané uvolnění.

58:20
    Češky získaly kotouč po velké chybě Finek v rozehrávce a Mills posunula krásně zleva na Pátkovou, která byla sama před Keisalaovou!

58:50
    Finkám se nelíbilo počínání Křížové proti Keisalaové, vylučovat se nebude.

59:36
    Nieminenová si chtěla vyměnit kotouč v rychlosti s Parkkonenovou a moc nechybělo, aby se dostala zpětná přihrávku na pravou stranu před prázdnou bránu.

60:00

Uvidíme prodloužení. Vyrovnaný zápas nepoznal vítěze po šedesáti minutách. Češky prohrávaly 0:2, ale poté vletěly do třetí třetiny. Nejprve skórovala Pejšová a poté v oslabení udeřila Mrázová bekhendovým blafákem na lapačku. Český tým mohl ve zbytku zápasu vyhrát, ale i prohrát. Remíza je asi spravedlivá. Češky možná mohou litovat toho, že na konci normální hrací doby nevyužila Pátková perfektní nahrávky Mills.

60:01

60:29
    Nieminenová vyloučena za krosček zezadu u mantinelu a český tým má velkou šanci rozhodnout tento zápas. Trenérka MacLeodová si bere timeout.

60:56
    Střela Pejšové se odrazila od zadního mantinelu, žádná z Češek nedorážela.

61:10
    Pejšová zablokovaná, poté znovu pálila do zadního mantinelu.

61:36
    To vypadalo na Mlýnkovou, ta udělala stahovačku na levé straně, ale její pokus se neujal, stejně tak dorážka z opačné strany.

62:20
    Hymlárová vystřelila z pravého kruhu, pak ještě zakončovaly Češky na přední tyč, ale Keisalaová zachránila Finky.

63:10
    Při brejku dvě na dvě nezasahovala Keisalaová.

63:50
    Češky napadaly finskou rozehrávku a vybojovaly kotouč, Pejzlová tak kombinuje s Mills.

64:35
    Finky vyhnaly český tým do středního pásma.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Zápas rozhodnou nájezdy. Češky nevyužily v prodloužení přesilovku čtyři na tři poté, co byla vyloučena Nieminenová. Finky neměly větší šanci ke vstřelení vítězné trefy.

Samostatné nájezdy začínají.

1. séria
    0:0
    Liikalaová nenašla prostor mezi nohama Peslarové.