Topo – Molčan sk 0:2 (kon.) | Kovalík – Rehberg sk 2:1 (kon.)
3 7 6
Max Hans Rehberg
1
6 5 1
Pondelok 18.07.2022, 17:53ATP Hamburg - Hamburg European Open (antuka) • 1. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:30.

Vitajte pri sledovaní tenisového turnaja ATP v nemeckom Hamburgu, ktorý sa hrá tradične na antukovom povrchu v hale a nás bude zaujímať najmä počínanie dvoch slovenských tenistov. Jozef Kovalík musel prejsť náročnou kvalifikáciu, v ktorej si poradil s Laaksonenom a Schevchenkom. Do šestnásťfinále však dostal veľmi prijateľného súpera, ktorým je domáci držiteľ divokej karty Max Hans Rehberg. Ten sa nachádza až na 830. mieste v rebríčku, preto doteraz hral len turnaje najnižšej kategórie ITF. Preto je Kovalík veľkým favoritom a snáď sa nedočkáme prekvapenia na jeho úkor.

Kovalík a Rehberg sa už rozohrávajú na menšom kurte, na podaní začne slovenský tenista.

0:0

0-15
    Úvodná výmena priniesla nepresný forhend Kovalíka.

0-30
    Rehberg sa toho od začiatku nebojí a pripisuje si aj víťazný forhend.

15-30
    Kovalík odpovedá razantným útokom a víťazným smečom.

30-30
    Priamy bod pre Kovalíka.

30-40
    Opatrná výmena, ale Kovalíkov forhend bol predsa len dlhý a Rehberg má brejkbal už v úvodnom geme!

40-40
    Kovalíkov technický servis Rehberg nedokázal vrátiť do hry.

A-40
    Prvá nevynútená chyba Rehberga, ktorý poslal bekhend za základnú čiaru.

1:0
    Kovalík trafil víťazný forhend po čiare a ujíma sa vedenia 1:0 v prvom sete, predtým však musel odvrátiť jeden brejkbal.

0-15
    Priamy bod pre mladého nemeckého tenistu.

0-30
    Nasledoval forhend Kovalíka za základnú čiaru.

15-30
    Rehberg reagoval na kratší úder Kovalíka, ale svoj bekhend trafil do siete.

15-40
    Kovalíkovi to zatiaľ príliš lieta, teraz vyhodil forhend úplne mimo.

30-40
    Konečne to Kovalíkovi sadlo a trafil víťazný forhend k ľavej čiare.

1:1
    Napokon priamy bod Rehberga, ktorý vyrovnáva na 1:1 v prvom sete.

0-15
    Rehbergov útok bol úspešný a na sieti mal ľahkú pozíciu na víťazný úder.

15-15
    Dlhý forhend Rehberga za základnú čiaru.

30-15
    Kovalík si dobrým podaním otvoril cestu za víťazným forhendom po čiare.

40-15
    Skrátenie Kovalíka zafungovalo, pretože zahral víťazný bekhend do otvoreného kurtu.

40-30
    Prvý gembal nie je využitý, keď Kovalík zbytočne chybuje z druhého úderu.

40-40
    Opäť chcel Kovalík rozhodnúť druhým úderom, ale forhend poslal za základnú čiaru a je tu zhoda.

A-40
    Kovalík predviedol úspešný útok do bekhendovej strany Rehberga a má výhodu.

2:1
    Kovalík ukončil gem esom von z kurtu a dostáva sa do vedenia 2:1 v prvom sete.

2:1
    Nasleduje prestávka a výmena strán.

2:1
    Koniec prestávky, podávať bude Max Hans Rehberg.

0-15
    Kovalík bol neskoro pri bekhendovom údere, ktorý nedostal cez sieť.

15-15
    Rehberg na sieti zlyhal a neporadil si s bekhendovým obhodením Kovalíka.

15-30
    Kovalík mal ďalšiu výmenu dobre rozohratú, lenže opäť ho nepodržal forhend, ktorý bol dlhý.

15-40
    Nevydarený forhendový return Kovalíka proti druhému podaniu Rehberga.

2:2
    Nakoniec nepresný Kovalíkov krížny bekhend, preto je vyrovnané 2:2 v prvom sete.

0-15
    Rehberg potrestal kratší úder Kovalíka víťazným krížnym forhendom.

0-30
    Kovalík sa postupne priblížil k sieti, lenže neporadil si s forhendovým volejom a opäť má problémy na podaní.

15-30
    Dôležitý priamy bod pre Kovalíka.

15-40
    Rehberg však dobehol skrátenie a zahral víťazný forhend, preto má zaslúžene dva brejkbaly!

30-40
    Kovalík zahral presný druhý forhendový úder a Rehberg sa neubránil.

2:3
    Ale v ďalšej výmene mal Rehberg aj veľké šťastie, keď jeho lob skončil aj so šťastím na základnej čiare a Kovalík už len vyhodil forhend, takže outsider vedie 3:2 v prvom sete!

2:3

2:3

0-15
    Kovalík dobre skrátil hru, ale potom nezvládol poslať forhend cez sieť z jasnej pozície.

0-30
    Vôbec to nejde Kovalíkovi, teraz výrazne vyhodil bekhend.

0-40
    Po priamom bode má Rehberg šancu na čistú hru.

2:4
    Ďalší bekhend Kovalíka zamieril do siete, takže Rehberg čistou hrou potvrdil brejk a vedie 4:2 v prvom sete.

15-0
    Rehbergovi nevyšiel pokus o forhendové obhodenie.

15-15
    Ale Kovalík opäť pomáha súperovi ľahkým bekhendom do siete.

15-30
    Ani forhendový úder Kovalíka nepadol do kurtu a je tu ďalší ťažký gem na podaní.

30-30
    Prichádza pomoc v podobe priameho bodu.

30-40
    Lenže Rehberg zakončil dlhú výmenu vynikajúcim víťazným krížnym forhendom a má ďalší brejkbal!

40-40
    Kovalík ho však odvrátil zatiaľ svojím najlepším úderom zápasu, keď elegantne skrátil hru.

A-40
    Priamy bod a výhoda pre Kovalíka.

40-40
    Rehberg zaútočil krížnym bekhendom a vynútil si Kovalíkovu chybu.

A-40
    Kovalík sa musel brániť a Rehberg napokon pokazil dropshot.

3:4
    Rehberg poslal defenzívny forhend do siete, takže Kovalík zvládol náročný gem a znižuje na 3:4 v prvom sete.

3:4

3:4

15-0
    Kovalík začína na returne nádejne, keď sa dočkal Rehbergovho forhendu do siete.

15-15
    Ale v ďalšej výmene pokazil trochu zbytočne bekhendový úder.

30-15
    Konečne však aj Rehberg pomáha jednoduchou forhendovou chybou.

30-30
    Rehberg ju napravil priamym bodom.

30-40
    Kovalík sa zatiaľ nechopil svojej šance, keď trafil bekhend do siete.

3:5
    Napokon priamy bod Rehberga, ktorý si udržal podanie a vedie 5:3 v prvom sete.

15-0
    Kovalík podáva na udržanie v prvom sete a začína priamym bodom.

15-15
    Ale vzápätí vyhodil hneď druhý bekhendový úder.

30-15
    Rehberg poslal forhend do siete.

30-30
    Opäť však nasledoval dlhý forhend Kovalíka, ktorý si komplikuje aj tento gem.

40-30
    Aspoň teraz svetlý moment Kovalíka, ktorý trafil víťazný forhend po čiare.

40-40
    Ale Rehberg odpovedá víťazným krížnym forhendom, takže gem je na zhode.

A-40
    Vydarený útok Kovalíka zakončený víťazným forhendom.

40-40
    Stále však nie je dobjované, pretože Kovalík nezvládol výmenu na sieti a krížny úder nebol presný.

40-A
    V tejto chvíli má Rehberg prvý setbal, keď Kovalík vyhodil forhend za základnú čiaru!

40-40
    Ten dokázal Kovalík odvrátiť, ale Rehberg mu pomohol nepresným krížnym forhendom.

40-A
    Druhý setbal Rehberga prichádza po ďalšej jednoduchej forhendovej chybe Kovalíka!

3:6
    Rehberg sa chopil šance, keď trafil víťazný krížny bekhend a v prvom sete ako veľký outsider úplne zaslúžene vyhral 6:3! Naopak Kovalík sa musí zamyslieť, pretože ak bude pokračovať v tomto slabučkom výkone s množstvom chýb, tak dnes nemá šancu proti mladému odhodlanému nemeckému tenistovi.

0:0

0:0

0-15
    Druhý set odštartoval Rehberg priamym bodom.

15-15
    Rehberg sa celkom zdatne bránil, lenže potom pokazil forhend.

15-30
    Ale potom prišla Kovalíkova forhendová chyba v dobre rozbehnutej výmene.

15-40
    Rehbergov bekhendový úder dopadol na základnú čiaru a Kovalík svoj úder vôbec netrafil.

0:1
    Rehberg naďalej dominuje, v ďalšej výmene predviedol presvedčivý útok a víťazný forhend, takže do druhého setu vstupuje podržaným podaním.

15-0
    Kovalík zahral úspešné skrátenie, tak aspoň týmto by sa mohol nakopnúť.

30-0
    Rehberg bol neskoro pri forhendovom údere, ktorý netrafil do kurtu.

40-0
    Kovalík si šikovne otváral priestor na víťazný forhend po čiare.

40-15
    Rehberg za tohto stavu zariskoval a nabehol si na víťazný bekhendový return.

1:1
    Kovalík zakončil gem esom, takže konečne jednoduchšia hra a je vyrovnané 1:1 v druhom sete.

0-15
    Rehberg si tiež pomáha priamym bodom.

0-30
    Kovalík nezvládol ďalšiu výmenu a trafil bekhend do siete.

15-30
    Nevydarený druhý bekhendový úder Rehberga.

15-40
    Stále Kovalík nemá šancu na returne, pretože Rehberg vytiahol víťazný krížny bekhend.

30-40
    Ale gem ešte pokračuje, keď Rehberg zamieril bekhend do siete.

1:2
    Vzápätí však Rehberg trafil vôbec prvé eso v zápase von z kurtu a je vo vedení 2:1 v druhom sete.

1:2

1:2
    Koniec prestávky, podávať bude Jozef Kovalík.

15-0
    Víťazný forhend Kovalíka po kvalitnom podaní.

30-0
    Nasledoval priamy bod pre Kovalíka.

40-0
    Konečne aj dlhá výmena v prospech Kovalíka, dokonca zakončená aj víťazným bekhendom po čiare.

40-15
    Čistá hra to však nebude, pretože Rehberg trafil nádherný víťazný krížny bekhend v behu.

2:2
    Kovalík tvrdým forhendom prinútil Rehberga k chybe a vyrovnáva na 2:2 v druhom sete.

0-15
    Rehberg sa opäť zaskvel skelým víťazným bekhendom po čiare.

0-30
    Následne pridal víťaznú smeč.

15-30
    Vôbec prvá dvojchyba zápasu a zaznamenal ju Rehberg.

15-40
    Kovalík si obehol loptičku na forhendový úder, ktorý poslal do autu.

30-40
    Rehberg si ešte gem komplikuje dlhým bekhendom.

2:3
    Lenže opäť to bolo všetko na returne v podaní Kovalíka, ktorý poslal forhend do siete a Rehberg je vo vedení 3:2 v druhom sete.

2:3

2:3

0-15
    Rehbergovi pomáha aj páska, keď jeho forhend prešiel s jej pomocou na Kovalíkovu stranu.

0-30
    Ale Rehberg si to v tejto výmene sám uhral na sieti a zakončil víťazným forhendom.

0-40
    Neuveriteľné šťastie pre nemeckého tenistu, teraz páska pomohla jeho bekhendovému úderu a Kovalík čelí trom brejkbalom!

2:4
    Je však treba dodať, že Rehberg je naozaj lepším tenistom, teraz zakončil asi najlepšiu výmenu zápasu víťazným bekhendom a v druhom sete odskakuje do vedenia 4:2!

15-0
    Domáci tenista však musí potvrdiť brejk a začína len forhendom do siete.

15-15
    Kovalík mal opäť dobre rozohratú výmenu, lenže skončila jeho dlhým bekhendom.

15-30
    Ani táto výmena nepriniesla nič pozitívne pre Kovalíka, ktorý vyhodil ďalší bekhendový úder.

30-30
    Konečne niečo navyše predviedol Kovalík, ktorý si pripisuje víťazné skrátenie.

40-30
    Kovalík sa dočkal prvého brejkbalu v zápase, keď Rehberg netrafil ideálne forhend!

3:4
    Rehberg zaznamenal druhú dvojchybu v najhoršej chvíli, takže brejk nepotvrdil a Kovalík znižuje na 3:4 v druhom sete!

3:4

3:4

15-0
    Rehbergov forhend sa nezmestil na ľavú čiaru, čo potvrdil empajrový rozhodca.

15-15
    Najprv Rehberg predviedol zaujímavý úder, ktorým rozhodil Kovalíka, a potom trafil víťazný krížny forhend.

30-15
    Kovalík prinútil Rehberga k bekhendovej chybe.

40-15
    Úspešný útok Kovalíka, ktorý dokončil smečom.

4:4
    Dlhý forhend Rehberga, takže Kovalík je zatiaľ z najhoršieho vonku a vyrovnáva na 4:4 v druhom sete.

0-15
    Kovalík asi teraz cíti šancu, lenže vôbec mu nevyšiel forhendový úder.

15-15
    Rehberg však pomáha forhendom do siete.

15-30
    Kovalík sa nechal zatlačiť, čo nebolo správne a nemal šancu proti forhendu Rehberga.

30-30
    Naopak v tejto výmene diktoval Kovalík a Rehberg sa forhendom neubránil.

40-30
    Vzápätí dvojchyba nemeckého tenista a Kovalík má veľkú šancu v podobe brejkbalu!

40-40
    Kovalík skrátil hru, ale Rehberg ukázal rýchle nohy a brejkbal odvrátil smečom.

40-A
    V bekhendovej výmene chyboval Kovalík a Rehberg má výhodu.

4:5
    Nakoniec priamy bod Rehberga, ktorý prežil jeden brejkbal a je vo vedení 5:4 v závere druhého setu.

4:5

4:5

15-0
    Kovalík nenechal nič na náhodu a podanie na udržanie v zápase začal víťazným forhendom.

15-15
    Rehberg odpovedá útočným forhendom po čiare, s ktorým si Kovalík neporadil.

30-15
    Kovalík zvládol dôležitý prechod na sieť, ktorý zakončil bekhendovým volejom.

30-30
    Ale Rehberg na sieti zahral výborne a po víťaznom bekhendovom voleji je blízko k mečbalu.

40-30
    Kovalík zvládol dôležitý moment a po krížnom forhende má gembal.

5:5
    Na pomoc Kovalíkovi prišlo eso a je vyrovnané 5:5 v druhom sete.

15-0
    Rehberg vyhodil krížny bekhend.

30-0
    Vzápätí jednoduchá forhendová chyba mladého nemeckého tenistu.

40-0
    Kovalík si výmenu dohral víťazným bekhendovým úderom a má možno rozhodujúce tri brejkbaly!

40-15
    Rehberg prvý odvrátil ofenzívnou hrou a víťazným forhendom.

40-30
    Priamy bod pre Rehberga, ktorý zmazal aj druhý brejkbal.

6:5
    Ale na sieti Rehberg nezvládol bekhendový volej, takže Kovalík bude podávať za stavu 6:5 v druhom sete!

6:5

6:5

0-15
    Nepresný bekhendový úder Kovalíka na úvod podania na víťazstvo v druhom sete.

0-30
    Rehberg dobehol skrátenie a vytiahol víťazný forhendový úder.

15-30
    Kovalík prešiel na sieť, ale nemusel zahrať volej, pretože Rehbergov bekhend zamieril do siete.

30-30
    Priamy bod pre Kovalíka v dôležitej chvíli.

40-30
    Kovalík na sieti zakončil víťazným bekhendovým volejom a má setbal!

7:5
    Kovalík pritlačil forhendom a Rehberga prinútil k forhendovej chybe, takže zaujímavú otočku z 2:4 na 7:5 predviedol slovenský favorit a vybojoval si rozhodujúci set!

0:0

0:0

15-0
    Kovalík vstupuje do tretieho setu presným útokom a víťazným forhendom.

30-0
    Opäť Kovalík prinútil aktívnou hrou Rehberga k bekhendovej chybe.

30-15
    Škoda tejto výmeny, v ktorej Kovalík pokazil čopovaný bekhend.

30-30
    Rehberg si pomáha priamym bodom.

40-30
    Kovalík má však predsa len brejkbal po forhendovej chybe Rehberga!

1:0
    Kovalík je už lepším hráčom, gem zakončil víťazným forhendom k ľavej čiare a do rozhodujúceho setu vstúpil najlepším spôsobom!

0-15
    Kovalík nezačal podanie na potvrdenie brejku dobre, pretože jeho bekhend skončil v sieti.

15-15
    Ale dobrý prechod na sieť Kovalíka zakončený víťazným volejom.

15-30
    Čopovaný bekhend Kovalíkovi nevyšiel a dostáva sa do problémov.

15-40
    Zbytočná forhendová chyba Kovalíka, ktorá darovala Rehbergovi dva brejkbaly!

30-40
    Prvý z nich Kovalík odvrátil priamym bodom.

40-40
    Teraz kvalitné podanie a víťazný forhend, takže gem je na zhode.

A-40
    Kovalík už má výhodu, keď rozbehal Rehberga a prinútil k chybe.

2:0
    Kovalík zvládol ďalší dôležitý gem, keď odvrátil dva brejkbaly a v rozhodujúcom sete vedie už 2:0.

0-15
    Rehberg na sieti nezaváhal a Kovalíkovi nevyšiel lob.

0-30
    Priamy bod pre Rehberga.

15-30
    Rehberg síce dobehol skrátenie, ale úder z dobrej pozície poslal do autu.

30-30
    Ďalšia forhendová chyba Rehberga, ktorý sa naozaj už výrazne trápi.

40-30
    Následne bol forhend Rehberga dlhý a Kovalík má ďalší brejkbal!

40-40
    Odvrátil ho však priamym bodom.

A-40
    Kovalík si vybojoval ďalší brejkbal ofenzívnou hrou z forhendu a Rehberg sa neubránil!

3:0
    Ten už Kovalík využíva, takže v rozhodujúcom sete má komfortný náskok 3:0 s dvomi brejkami a smeruje za postupom do osemfinále!

3:0

3:0

15-0
    Dlhý forhend Rehberga, ktorý je už za tohto stavu frustrovaný.

30-0
    Kovalík si pripisuje aj víťazný forhend.

30-15
    Technický bekhendový úder Kovalíkovi nevyšiel, ale za tohto stavu ho to mrzieť nemusí.

40-15
    Kovalík na sieti nebol úplne presvedčivý, ale Rehbergovi nevyšlo bekhendové obhodenie.

40-30
    Nečisto trafený forhend Kovalíka, ktorý si ide aj vymeniť raketu.

40-40
    Kovalík až v tejto chvíli zaznamenal vôbec prvú dvojchybu v zápase.

40-A
    Rehberg vytiahol skvelý krížny forhendový return a z ničoho nič má brejkbal!

40-40
    Kovalík zariskoval taktikou servis-volej, ale odvrátil vďaka nej brejkbal.

40-A
    Lenže zbytočná forhendová chyba Kovalíka, ktorý bude čeliť ďalšiemu brejkbalu!

3:1
    Kovalík netrafil do kurtu technický bekhend, takže sám si komplikuje situáciu a Rehberg znižuje na 1:3 v rozhodujúcom sete!

0-15
    Kovalík opäť nečisto trafil forhendový úder, ktorý vyletel mimo.

0-30
    Nasledoval priamy bod Rehberga.

15-30
    Po dlhej dobe si Rehberg pripisuje dvojchybu.

15-40
    V ďalšej výmene však Rehberg pritlačil forhendom a má dva gembaly.

30-40
    Kovalík trafil víťazný forhend, takže gem pokračuje.

40-40
    Víťazný return Kovalíka prekvapil Rehberga, takže gem je na zhode.

A-40
    Kovalík zaútočil z forhendovej strany a má ďalší brejkbal!

40-40
    Ten zahodil nepresným bekhendom.

A-40
    Rehberg netrafil do kurtu forhend po čiare, takže Kovalík má opäť brejkbal!

4:1
    Nasledovala bekhendová chyba Rehberga, preto má Kovalík jasný náskok 4:1 v rozhodujúcom sete!

4:1

4:1

0-15
    Kovalík na podaní začína bekhendom do siete.

15-15
    Ale aj Rehberg pomáha dlhým bekhendom.

30-15

40-15
    Tvrdý forhend Kovalíka rozhodol a slovenský tenista má dva gembaly.

40-30
    Kovalíkov pokus o dropshot neprešiel cez sieť.

5:1
    Nakoniec však Rehberg prestrelil forhend za základnú čiaru a Kovalík vedie 5:1 v rozhodujúcom sete!

0-15
    Rehberg si pripisuje priamy bod pri podaní na udržanie v zápase.

0-30
    Konečne aj víťazný forhend v podaní Rehberga.

15-30
    Kovalík odpovedá rovnakým spôsobom.

30-30
    Kovalík má jednoznačne viac fyzických síl a zahral kratší úder, ktorý Rehberg už nevrátil.

30-40
    Rehberg má gembal po dobrom útoku.

40-40
    Gem je však na zhode, pretože Kovalík prinútil Rehberga k chybe.

A-40
    Na svete je prvý mečbal po vyhodenom forhende Rehberga!

6:1
    Zápas končí dvojchybou Maxa Hansa Rehberga, takže Jozef Kovalík postupuje do osemfinále turnaja ATP v Hamburgu po vydarenej otočke a setoch 3:6, 7:5 a 6:1!

Koniec zápasu

Mladý 18-ročný nemecký tenista Max Hans Rehberg vyhrával 6:3 a 4:2, ale zlomovým momentom bolo nepotvrdenie brejku a Jozef Kovalík od tej chvíle povolil súperovi vyhrať iba dva gemy. Postupne sa Kovalík zlepšoval a v rozhoodujúcom sete už bol dominantný, ale to hlavne aj kvôli tomu, že Rehberg už nemal viditeľne dostatok fyzických aj psychických síl. V osemfinále na Kovalíka čaká hráč úplne inej kategórie, pretože španielsky tenista Alejandro Davidovich Fokina v ňom bude rozhodne favoritom. To je odo mňa všetko, ďakujem za pozornosť a prajem ešte príjemný zvyšok večera! (20:16:18)