Topo – Molčan sk 0:2 (kon.) | Kovalík – Rehberg sk 2:1 (kon.)
Alex Molčan
Alex Molčan
2
7 6
Pondelok 18.07.2022, 12:59ATP Hamburg - Hamburg European Open (antuka) • 1. kolo

Iba 18-ročný nemecký tenista Marko Topo predviedol najmä v prvom sete solídny výkon proti Alexovi Molčanovi. Ten rozhodli najmä väčšie skúsenosti Molčana, keď ho rozhodol jediným brejkom v závere, ale dovtedy bol Topo na podaní dominantný. Molčan využil momentum a ihneď vstúpil aj do druhého setu brejkom a odvtedy už neposkytol mladému domácemu tenistovi žiadnu šancu, naopak sám uzavrel zápas pri podaní Topa. Takže Molčan splnil úlohu favorita s menšími problémami a postúpil do osemfinále na turnaji ATP v Hamburgu, v ktorom sa stretne buď so španielskym tenistom Pablom Carrenom Bustom alebo talianskym tenistom Lucom Nardim. To je odo mňa z tohto zápasu všetko, ďakujem za pozornosť a teším sa pri tenisových online prenosoch znova nabudúce! (14:40:36)

Koniec zápasu

3:6
    Veľké šťastie na záver pre Alexa Molčana, keď jeho forhendový return prešiel na polovicu Marka Topa s pomocou pásky a po setoch 7:5 a 6:3 postupuje do osemfinále na turnaji ATP v Hamburgu!

40-A
    Topo vyhodil hneď druhý bekhendový úder a Molčan má prvý mečbal!

40-40
    Famózny defenzívny úder Molčana, ktorý letel tesne za sieť a gem je na zhode.

40-30
    Víťazná smeč Topa a gembal pre nemeckého tenistu.

30-30
    Molčan vytiahol skvelý víťazný forhend po čiare a Topo má vážne problémy.

30-15
    Topo trafil bekhendový úder do siete v dlhšej výmene od základnej čiary.

30-0
    Ďalší pokus Molčana o dropshot sa nedostal na druhú stranu.

15-0
    Topo už podáva na udržanie v zápase a dočkal sa Molčanovho forhendu do siete.

3:5
    Topo zahral exhibičný úder medzi nohami, ale bol nepresný a Molčan sa približuje k víťazstvu, pretože vedie 5:3 v druhom sete.

0-40
    Ďalší priamy bod pre Molčana, ktorý nemá najmenšie problémy na podaní.

0-30
    Ani krížny bekhend Topa neskončil v kurte.

0-15
    Topo nevrátil do hry druhé podanie Molčana.

3:4
    Koniec prestávky, podávať bude Alex Molčan.

3:4
    Nasleduje prestávka a výmena strán.

3:4
    Diváci tlieskajú ďalšiemu Topovmu víťaznému forhendu, ktorý znamená zníženie na 3:4 v druhom sete.

A-40
    Po priamom bode má nemecký tenista výhodu.

40-40
    Topo ho odvrátil veľmi rýchlo víťazným forhendom.

30-40
    Naopak Topovi pokus o skrátenie absolútne nevyšiel a Molčan má brejkbal!

30-30
    Skrátenie hry Molčanovi vyšlo, pretože Topo bol síce pri loptičke včas, ale bekhendový úder poslal do siete.

30-15
    Po vynikajúcom podaní prišla víťazná smeč Topa.

15-15
    Molčan bol opäť na sieti, ale Topo ho dokázal prinútiť k chybe tvrdým forhendom.

0-15
    Topov forhend doletel za základnú čiaru.

2:4
    Aj sa tak deje, Molčan na sieti zakončil pohodlne bekhendovým volejom a vedie 4:2 v druhom sete.

0-40
    Priamy bod pre Molčana aj z druhého podania a šanca na čistú hru.

0-30
    Bekhendový return Topa neprešiel cez sieť.

0-15
    Molčan otvára gem na podaní víťazným bekhendom po čiare.

2:3

2:3

2:3
    Na záver Molčanov forhend letel do siete, takže Topo sa stále drží v druhom sete a znižuje na 2:3.

40-30
    Topo si neporadil s vysokým forhendom Molčana a sám poslal forhendový úder za základnú čiaru.

40-15
    Ďalší priamy bod pre Topa, ktorý má dva gembaly.

30-15
    Molčan chcel hrať šikovný bekhendový úder do protipohybu Topa, lenže tesne netrafil.

15-15
    Topo odpovedá priamym bodom.

0-15
    Paradný útok Molčana, ktorý si vytvoril pozíciu k víťaznému forhendu.

1:3
    Molčanove dobré podanie potvrdila empajrová rozhodkyňa, takže po priamom bode vedie 3:1 v druhom sete.

15-40
    Ďalší skvelý úder Molčana, ktorý nachytal Topa pri sieti krížnym bekhendovým úderom.

15-30
    Molčanovi určite pomohol priamy bod.

15-15
    Topo menil smer úderov a Molčan už bol neskoro pri bekhende, ktorý trafil do siete.

0-15
    Skvelý moment v podaní Molčana, ktorý dobehol kratší volej a zahral víťazný forhend po čiare.

1:2

1:2

1:2
    Molčan na sieti nepochodil forhendovým volejom a Topo znižuje na 1:2 v druhom sete.

40-15
    Priamy bod a dva gembaly pre Topa.

30-15
    Z ťažkej pozície zahral Topo vynikajúce skrátenie, takže nemecký tenista predviedol svoj talent.

15-15
    Ale nasledovala dlhšia výmena, ktorá skončila nepresným bekhendom Topa.

15-0
    Topo už zrejme bude viac riskovať a teraz mu agresívny bekhend vyšiel.

0:2
    Ani bekhendový úder Topa neprešiel cez sieť, takže Molčan potvrdil brejk a vedie 2:0 v druhom sete.

40-A
    Molčan si vybojoval ďalší gembal po Topovom forhende do siete.

40-40
    Mladý nemecký tenista ukázal veľmi rýchle nohy, keď dobehol skrátenie Molčana a zahral víťazný forhend.

30-40
    Molčan sa viac tlačí do bekhendovej strany Topa, z ktorej nemecký tenista urobil ďalšiu chybu.

30-30
    Ale nie je to úplne jednoduchý gem, keďže Molčanov krížny bekhend neskončil v kurte.

15-30
    Víťazný dropshot Molčana, ktorý si už začína zápas viac užívať.

15-15
    V dlhších výmenách už má jednoznačne viac navrch Molčan, keď Topo poslal bekhend do siete.

15-0
    Molčan začal hru na potvrdenie brejku dvojchybou.

0:1
    Lenže tretiu šancu už Topo neodvrátil, keď bol zle postavený k bekhendovému úderu, ktorý zamieril do siete a Molčan berie hneď na úvod druhého setu domácemu tenistovi podanie!

30-40
    V ďalšej výmene Topo útočil a prišiel si po víťazný forhend.

15-40
    Konečne si Topo pomohol priamym bodom.

0-40
    Topo nebol pripravený na sieti a Molčan ho obhodil krížnym forhendom, takže hneď trojica brejkbalov pre slovenského tenistu!

0-30
    Ďalšia dlhšia výmena a Topo v nej neuspel, pretože jeho bekhend letel za základnú čiaru.

0-15
    Molčan vstupuje aj do druhého setu veľmi dobre, keď rozbehal Topa a vynútil si chybu.

0:0
    Koniec prestávky, podávať bude Marko Topo.

0:0

5:7
    Hneď prvý setbal Molčan využíva priamym bodom a v nečakane vyrovnanom prvom sete napokon uspel pomerom 7:5!

15-40
    Molčan však v ďalšej výmene odpovedá rovnakým spôsobom, Topo trafil forhend len do siete a sú tu dva setbaly!

15-30
    Topo sa ešte nevzdáva, pritlačil forhendom a Molčana prinútil k chybe.

0-30
    Molčan sa pohral s Topom v tejto výmene, keď po skrátení zahral skvelý lob.

0-15
    Molčan podáva na víťazstvo v prvom sete a pomáha si priamym bodom.

5:6

5:6

5:6
    Molčanovi to však nemusí vadiť, pretože v ďalšej výmene bol trpezlivý a dočkal sa Topovho forhendu do siete, takže slovenský tenista ide do vedenia 6:5 v prvom sete!

30-40
    Molčan bol v dobrej pozícii vo výmene, ale posledný forhend netrafil ideálne a nakoniec skončil v tesnom aute, čo potvrdila empajrová rozhodkyňa.

15-40
    Po podaní Topo prešiel k sieti, ale nezvládol forhendový volej a Molčan má hneď dva brejkbaly!

15-30
    Ale rýchla odpoveď Topa, keď trafil víťazný forhend k základnej čiare.

0-30
    Ďalšia neúspešná snaha Topa, keď jeho útočný forhend skončil v sieti.

0-15
    Topo trafil forhend rámom rakety, takže gem na podaní začína prehranou výmenou.

5:5
    Víťazný forhend Molčana k pravej čiare a je rýchlo vyrovnané 5:5 v prvom sete.

0-40
    Topo pridáva bekhendovú chybu a Molčan má šancu na čistú hru.

0-30
    Následne pritlačil forhendom po čiare, čo mu stačilo.

0-15
    Molčan podáva na udržanie v prvom sete a začína priamym bodom.

5:4

5:4

5:4
    Víťazný forhend Topa ukončil gem, takže nemecký tenista prežil ťažkú situáciu a vedie 5:4 v prvom sete.

A-40
    Po priamom bode má domáci tenista výhodu.

40-40
    Topo ho však odvrátil útočnou hrou a donútil Molčana k forhendovej chybe.

30-40
    Topo zariskoval na podaní, ale skončilo to iba dvojchybou a Molčan má brejkbal!

30-30
    Molčan sa rozhodol byť aktívnejší a trafil víťazný krížny bekhend.

30-15
    Konečne urobil aj Topo nejakú chybu vo výmene na podaní, keď poslal forhend do siete.

30-0
    Molčan nedostal dobiehaný bekhendový úder cez sieť.

15-0
    Topo si pripravil jasnú pozíciu na sieti a zakončil víťazným forhendom.

4:4
    Napokon však Topo vyhodil bekhend, preto sa Molčan opäť doťahuje a je vyrovnané 4:4 v prvom sete.

30-40
    Gem sa ešte predlžuje, keďže Topovi prialo šťastie a páska poslala bekhendový úder na Molčanovu polovicu.

15-40
    Molčan zaznamenal druhú dvojchybu, ale v tejto chvíli si ju mohol dovoliť.

0-40
    Topov rozhodujúci forhend po čiare skončil v tesnom aute.

0-30
    Dobré zakončenie bekhendovým volejom od Molčana na sieti, ktoré už Topo nevrátil.

0-15
    Molčan po kvalitnom podaní rozhodol výmenu hneď forhendovým útokom.

4:3

4:3
    Topo uzavrel esom tretí čistý gem na podaní a je vo vedení 4:3 v prvom sete.

40-0
    Molčan sa stále trápi na returne, keď jeho krížny forhend letel do autu.

30-0
    Účinné skrátenie zahral Topo, pretože následne trafil víťazný bekhend po čiare.

15-0
    Topo si zatiaľ často pomáha podaním a pripisuje si priamy bod.

3:3
    Konečne aj prvé eso, ktoré zaznamenal Molčan a tiež čistou hrou vyrovnáva na 3:3 v prvom sete.

0-40
    Priamy bod pre Molčana.

0-30
    Naopak sám Molčan v tejto výmene zvládol smeč dokonale.

0-15
    Parádna výmena, v ktorej musel Molčan predviesť vynikajúcu defenzívu a nakoniec sa dočkal Topovho nečisto trafeného smeču.

3:2

3:2

3:2
    Pokazený forhend Molčana, ktorý je naďalej nemohúcny na returne a Topo vedie 3:2 v prvom sete.

40-0
    Po priamom bode má Topo šancu na ďalšiu čistú hru.

30-0
    V tejto výmene mal Molčan väčšiu šancu, lenže jeho krížny bekhend bol nepresný.

15-0
    Vynútená forhendová chyba Molčana, ktorý bol neskoro pri údere.

2:2
    Molčanov bekhend skončil priamo na základnej čiare a Topo už nezareagoval, takže je vyrovnané 2:2 v prvom sete.

15-40
    Topo sa predviedol víťazným forhendovým returnom.

0-40
    Ďalší vydarený forhendový útok Molčana, ale teraz do bekhendovej strany Topa.

0-30
    Molčanov forhend po čiare bol dostatočne agresívny a prinútil Topa k chybe.

0-15
    Topo si naskočil na krížny bekhendový úder, ale nedostal ho do kurtu.

2:1

2:1

2:1
    Molčan pomohol ďalším vyhodeným forhendom, takže Topo si podržal podanie čistou hrou a vedie 2:1 v prvom sete.

40-0
    Vzápätí ďalší bod z podania a Topo útočí na čistú hru.

30-0
    Priamy bod si pripisuje Topo.

15-0
    Nepresný krížny forhend Molčana, ktorý sa zatiaľ vo výmenách celkom trápi.

1:1
    Molčan opäť zvolil dropshot, po ktorom sa mu otvorila cesta za víťazným bekhendom, preto napokon vyrovnáva na 1:1 v prvom sete.

40-A
    Tentokrát víťazné skrátenie Molčana, takže už má výhodu.

40-40
    Priamym bodom Molčan odvrátil druhý brejkbal.

40-30
    Po prvýkrát Molčan skrátil hru a Topo síce loptičku dobehol, ale poslal úder do siete.

40-15
    Nečakané problémy pre Molčana, ktorý netrafil do kurtu bekhend po čiare a bude čeliť dvom brejkbalom!

30-15
    Topo hral opäť útočnejšie a Molčan sa neubránil, keď jeho bekhend zamieril do siete.

15-15
    Napravil ju však priamym bodom z druhého podania.

15-0
    Molčan otvára gem na podaní dvojchybou, čo nie je pozitívna správa.

1:0
    Nasledoval ďalší priamy bod nemeckého tenistu, ktorý vstupuje do zápasu úspešne a vedie 1:0 v prvom sete.

A-40
    Molčanovi nevyšiel bekhendový return, ktorý trafil do siete.

40-40
    Topo však gembal zahodil zbytočnou dvojchybou.

A-40
    Výhoda pre domáceho tenistu, ktorý si vytvoril tlak a zakončil víťazným forhendom.

40-40
    Zatiaľ najdlhšia výmena zápasu a uspel v nej Molčan, keď Topo pokazil forhend.

40-30
    Ani krížny bekhend Molčana neskončil v kurte, takže Topo má gembal.

30-30
    Druhý forhendový úder Molčana skončil za základnou čiarou.

15-30
    Molčan bol v zaujímavej pozícii, ale nenamieril do kurtu bekhend po čiare.

0-30
    Následne krížny bekhendový úder Topa nadvihla páska do autu.

0-15
    Topo sa snažil od úvodu pritlačiť, lenže jeho tretí forhend letel do siete.

0:0

Vitajte pri sledovaní tenisového turnaja ATP v nemeckom Hamburgu, ktorý sa hrá tradične na antukovom povrchu v hale a nás bude zaujímať najmä počínanie dvoch slovenských tenistov. Alex Molčan nastúpi na prvý zápas od vypadnutia na Wimbledone v treťom kole s Fritzom a v šestnásťfinále ho čaká pomerne neznámy nemecký tenista Marko Topo, ktorý sa nachádza až na 585. mieste v rebríčku. Topo si účasť v hlavnej súťaži musel vybojovať v dvojkolovej kvalifikácii, v ktorej zdolal Travagliu a Mollekera. Napriek tomu, že Topo má výhodu domáceho prostredia a je rozohratý, tak Molčan by mal potvdiť svoje kvality a nič iné ako postup sa od neho neočakáva.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 12:30.