Odpolední program (2. den) (kon.) | Dopolední program (3. den) (kon.)
koniec udalosti
Dopolední program (3. den)

cz Nedeľa 17.07.2022, 15:15 • Hayward Field, Eugene, Oregon • Majstrovstvá sveta
     
    Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 15:15.
     
    Světový šampionát v atletice pokračuje v neděli svým třetím soutěžním dnem. Dopolední blok disciplín toho znovu nabídne spoustu a začne se hodně brzy, jelikož na programu je také první maratonský běh!
     
    Co nás v dopoledním programu čeká?
    Vedle maratonu mužů, který celý program zahájí už v 06:15 tamního času, v 15:15 středoevropského času, budou k vidění i souboje o medaile v hodu kladivem žen a v běhu na deset kilometrů mužů. Kromě toho bude zahájen pikantní ženský sedmiboj, který v dopoledním programu nabídne hned tři disciplíny. Na dráhu se postaví rovněž čtvrtkaři a čtvrtkařky k rozběhům svých běžeckých disciplín.
     
    Česká stopa v dopoledním programu
    V dopoledním programu se objeví dva čeští čtvrtkaři. V rozbězích na 400 metrů mužů bude startovat Patrik Šorm, aktuálně 27. v pořadí světového žebříčku. Osmadvacetiletý reprezentant byl letos na halovém mistrovství světa na čtvrtce pátý, ale v halovém prostředí je to tak trochu jiná, kontaktní disciplína. To na klasické čtvrtce letos zaběhl čas 45,78 a startoval převážně na českých mítincích.

    V ženských rozbězích na 400 metrů bude startovat talentovaná dvaadvacetiletá Lada Vondrová, mistryně Evropy do 23 let z roku 2021. Aktuálně 27. ve světovém žebříčku si letos stanovila nový osobák, který má hodnotu 51 sekund a 13 setin. V červnu startovala v Maroku na Diamantové lize, kde s časem 52,07 vybojovala páté místo. Jinak se ale soustředila na české mítinky, kde sbírala pódiová umístění.
     
    Finálové závody
    Finálový program odstartují maratonci a rozhodně bude co sledovat. Jelikož nejlepší maratonec současnosti Eliud Kipchoge v Eugene vůbec nestartuje, otevírá se šance na zisk zlaté medaile dalším čekatelům. Za Kipchogem, který je olympijským šampionem z Tokia, jsou na vrcholu světového žebříčku hlavně Etiopané Tamirat Tola, Mosinet Geremew a Seifu Tura. Proti jejich dominanci by se rádi postavili nejen Evropané Abdi Nageeye z Nizozemska a Bashir Abdi z Belgie, ale rovněž Japonec Kengo Suzuki.

    Již na atletickém stadionu proběhne finále v hodu kladivem žen. Už kvalifikace naznačila, že do boje o nejcennější kov zasáhnout favorizované Janee' Kassanavoidová a Camryn Rogersová. Skvělým výkonem se ale blýskla rovněž Finka Krista Tervová, která nicméně nepatří k hlavním aspirantkám na zlato. Do tohoto boje totiž zasáhne spíš domácí Brooke Andersenová, která letos překonala 79 metrů!

    Jedním z vrcholů šampionátu bude závod na deset kilometrů mužů a očekávaný souboj Uganďanů Jacoba Kiplima a Joshuy Cheptegeie nejen s Etiopany, ale i Američanem Grantem Fisherem a Kanaďanem Mohammedem Ahmedem.
     
    Další hvězdy programu
    Nafissatou Thiamová, fenomenální belgická vícebojařka, která umí překonat i sedmitisícovou hranici, se pokusí v sedmiboji odolat očekávanému náporu Anouk Vetterové, stříbrné z olympiády v Tokiu, Noor Vidtsové, halové mistryni světa z letošního pětiboje, či Kendell Williamsové. Dvoudenní zápolení vícebojařek nabídne spoustu zajímavých soubojů a pro milovníky všestrannosti je sledování sedmiboje jasnou volbou.

    Na mužské čtvrtce se můžeme těšit na start Kiraniho Jamese, světového a olympijského šampiona, který letos už jednu porážku utržil. A stalo se to právě v Eugene v závodě Diamantové ligy. Tehdy prohrál s Američanem Michaelem Normanem, jenž se následně soustředil na americký šampionát a k dalšímu souboji obou čtvrtkařů dojde pravděpodobně až ve finále.

    Pokořit hranici 50 sekund bude během světového šampionátu cílem většiny čtvrtkařek. Příliš ženám se to letos zatím nepovedlo a nejlepší výchozí pozici má z tohoto hlediska Marleidy Paulinová, která zaběhla čas 49,49. Členka vítězné smíšené štafety právě z probíhajícího šampionátu bude jednou z hlavních hvězd následujících dní.
     
    Program
    15:15 Maraton mužů
    19:35 100 metrů překážek žen, sedmiboj
    20:05 400 metrů mužů, rozběhy (Patrik Šorm)
    20:35 Skok do výšky žen, sedmiboj
    20:35 Hod kladivem žen, finále
    21:00 400 metrů žen, rozběhy (Lada Vondrová)
    22:00 10 000 metrů mužů, finále
    22:25 Vrh koulí žen, sedmiboj
     
    Dopolední program zahájen.
     
    MarM
    Do maratonu mužů, kterým odstartuje během několika okamžiků, nenastoupí světová jedenáctka Kengo Suzuki z Japonska. Závod tak hned zkraje přišel o jednoho z možných aspirantů na cenný kov.
     
    MarM
    Maraton byl se zhruba tříminutovým zpožděním odstartován! Zajímavostí je, že trasa zavede maratonce i do oregonského Springfieldu, jenž je podle Matta Groeninga tím pravým Springfieldem z dnes již legendárního seriálu Simpsonovi.
    Start maratonu mužů
     
    MarM
    Maratonský závod trochu doplácí na rozhodnutí Eliuda Kipchogeho nestartovat na světovém šampionátu. Jeho plánem je totiž vyhrát všechny velké světové klasické maratony a nesoustředit se na mistrovství světa. Olympijský šampion z Tokia tím výrazně oslabil startovní pole dnešního závodu, nicméně z toho mohou těžit jiní.
     
    MarM
    Závod byl odstartován s trochu volnějším tempem. Není se co divit, jelikož byť je teprve ráno před půl sedmou ráno místního času, brzy se začne hodně oteplovat, takže se nikdo ze závodníků nechce vyšťavit nějakým blázněním hned zkraje závodu. I tak ovšem registrujeme první odpadlíky z hlavního pole. Tempo nyní táhne Kanaďan Rory Linkletter.
     
    MarM
    Většina maratonů je v současnosti městských, je tedy trochu příjemnou změnou vidět, jak trasa světového šampionátu vede skrze oregonské lesoparky.
    Maraton vede lesy a parky podél řeky Willamette
     
    MarM
    Z hlavního pole již odpadli například Eduardo Terrance Garcia či Emanuel Giniki Gisamoda.
     
    MarM
    Šao-chuej Jang převzal taktovku závodu a trochu se před občerstvovací stanicí pokusil protáhnout krok. Zdá se, že pokud by vydržel, mohl by se spolu s dalšími čtyřmi muži odpoutat od hlavního balíku. Otázkou ale je, jestli chce v této fázi závodu, po necelých pěti kilometrech, nasadit k brzkému úniku.
     
    MarM
    Od hlavního balíku se trochu odpoutal Shumi Dechasa z Bahrajnu. Jeho zhruba desetimetrový náskok ale neznamená vyloženě útok. Je vidět, že se mu nechce nasadit ostřejšího tempo a pokusit se o sólo závod.
     
    MarM
    Na čelo nyní pronikl už čtyřicetiletý Ser-Od Bat-Ochir z Mongolska. Jeho výkonnost trochu klesá oproti letům předcházejícím, ale na sedmém kilometru tohoto závodu si užívá chvilku své slávy.
    Ačkoliv se zdá, že byl maraton rozběhnutý pomalu, prvních 5 km bylo na mistrovství světa nejrychlejších od roku 2009
     
    MarM
    Na devátém kilometru se vůbec poprvé na čele maratonu objevila i etiopská trojice Lelissa Desisa, Seifu Tura a Tamirat Tola. Příliš se jim ale nechce diktovat tempo, ohlíží se a trochu se diví, jak se vepředu ocitli. Následně se k nim přidal i čtvrtý do party Mosinet Geremew, a tak se do toho afričtí běžci obouvají.
     
    MarM
    Na čelo se po krátké pauze opět vydal Shumi Dechasa, který načíná druhou čtvrtinu celého závodu. Tempo se zase zvýšilo a při probíhání kolem občerstvovací stanice je k vidění dost tuhý boj o to, aby si každý stihnul vzít připravenou vodu. A ne každému se to daří.
     
    MarM
    Nyní bylo k vidění i pěkné gesto již několikrát zmíněného Dechasy, který se občerstvil a podal svůj bidon s vodou etiopským soupeřům. I o tom je maraton, nejen o soupeření a překonávání sebe sama, ale také o rytířském chování a fair-play.
    I po 10 km se stále jedná o nejrychlejší maraton na mistrovství světa od roku 2009
     
    MarM
    V hlavním balíku se i po 14 kilometrech stále nachází 47 závodníků. Na chvostu trochu vlaje Haimro Almaya z Izraele.
     
    MarM
    Maratonci mají za sebou první okruh, vrátili se k atletickému stadionu v Eugene a nyní je čeká okruh druhý. Pokud budou platit papírové předpoklady, rozhodovat se bude až v závěrečných kilometrech a nadále uvidíme pohromadě poměrně velké množství závodníků. Ovšem postupně budou další a další odpadat. Ne každý je schopný ustát strojové tempo.
     
    MarM
    Svou chvíli slávy si užívá také Daniel Do Nascimento z Brazílie, který se rozhodl na sedmnáctém kilometru trochu zahýbat s tempem a ujal se taktovky.
     
    MarM
    Rychlému tempu hodně pomáhají průběhy skrz občerstvovací stanice. Na těchto úsecích se vždy nasadí hodně vysoké tempo předních závodníků, kteří si chtějí bez obtíží sebrat bidon s vodou bez hrozící strkanice se soupeři. A trochu toho nyní využívá Shumi Dechasa, který se pokouší roztrhat hlavní balík.
     
    MarM
    Zezadu se k němu ale hlavní balík už zase blíží. Nicméně poměrně dost očesaný, odpadli další maratonci a bahrajnského závodníka nyní následuje zhruba 25 soupeřů.
     
    MarM
    Jeden z favoritů, Etiopan Lelisa Desisa, si prochází hodně nepříjemnými okamžiky! Musí dohánět ztrátu na hlavní balík a nevypadá v tuto chvíli zrovna čerstvě. Hodně zvedá ramena a má problém udržet techniku běhu.
     
    MarM
    Desisa se s vypětím všech sil vrátil do hlavního balíku, který v tuto chvíli čítá zhruba 30 jmen.
     
    MarM
    Maraton je zhruba ve své polovině. Tuto polovinu zvládl nejrychleji Američan Galen Rupp s časem 1:06:58.
     
    MarM
    Desisa, mistr světa z Dauhá, vlaje na chvostu hlavního balíku. Ne, dnešní závod mu evidentně nechutná a pokud nepřijde nějaké zmrtvýchvstání, nebude bojovat o medaile. A to pro něj bude ohromné zklamání.
    I po 25 km se stále jedná o nejrychlejší maraton na MS od roku 2009
     
    MarM
    Vedle už tradičního "vodiče" Dechasy se na čele hlavní skupiny nyní objevují i nová jména jako Francouz Hassan Chahdi, Hector Flores z Bolívie či othmane El Goumri z Maroka.
     
    MarM
    A pozor, Lelisa Desisa definitivně odpadnul z hlavní skupiny, nabral více než desetisekundovou ztrátu a mistr světa z Dauhá 2019 bude letos s nejvyšší pravděpodobností hluboko v poli poražených! Tak to je poměrně velké překvapení.
    Trápící se Desisa probíhá cílem druhého ze tří okruhů daleko za hlavní skupinou
     
    MarM
    Maratonci mají za sebou 28 kilometrů a vbíhají do posledního okruhu. Na čele si zhruba desetimetrové vedení vypracoval Shumi Dechasa, který dnes hodně hýbe tempem.
     
    MarM
    Jakmile Desisa odpadnul, tak zbylí Etiopané, kteří se drželi vzadu a nechtěli hýbat tempem ve snaze, aby jejich krajan dostal šanci na comeback, se okamžitě posunuli kupředu a zapojují se do diktování tempa tohoto maratonu.
     
    MarM
    V popředí hlavní skupiny se vedle Dechasy z Bahrajnu a tria Etiopanů Tury, Toly a Geremewa pohybují rovněž Musobo a Kipror z Ugandy či Keňané Kiptum a Kamworor. Aktuálně nejlepšími Evropany jsou Abdi Nageeye z Nizozemska a Bashir Abdi z Belgie, kteří se nachází kolem desátého místa v této skupině.
     
    MarM
    Postupně odpadají další a další běžci z hlavní skupiny. Mimo jiné i Francouz Chahdi, který jen před pár minutami běžel na samém čele závodu.
     
    MarM
    Na 32. kilometru se v čelní skupině pohybuje už pouze jen 15 běžců! Tempo se přiostřuje, čelní skupina dál zrychluje své časy na jednotlivých kilometrech.
    Řídnoucí skupina na čele závodu
     
    MarM
    Tamirat Tola zvyšuje tempo, znovu trhá přední skupinu a vypadá to, že se nepokouší jen roztrhat pole soupeřů, ale také nastoupit!
    Možná rozhodující nástup Toly
     
    MarM
    Etiopan Tamirat Tola se dál vzdaluje svým soupeřům a touží po tom, aby tento nástup měl na konci příchuť zlata! Hodně rychle se vzdaluje soupeřům.
    Tola svým nástupem i definitivně roztrhal hlavní skupinu, zůstává za ním jen několik pronásledovatelů
     
    MarM
    Bahrajňan Dechasa, který takřka celý závod byl v popředí a několikrát roztrhal pole za sebou, už přestává stíhat a nejspíš vypadává z boje o medaili. Ztrácí totiž i na šestičlennou skupinku před sebou.
     
    MarM
    Tamirat Tola si vypracoval na 35. kilometru dvanáctisekundové vedení před Bashirem Abdim, Geoffreyem Kamwororem, Mosinetem Geremewem, Cameronem Levinsem a Gabrielem Geayem. Ztrátu nabírá další z Etiopanů Seifu Tura, stejně jako Shumi Dechasa, Abdi Nageeye či Barnabas Kiptum, kteří ztrácí naděje na boj o medaile!
     
    MarM
    Tempo už nezvládá ani Geay, který vypadl ze stíhací skupiny. Takže za Tolou se pohybuje už jen čtyřčlenná skupinka ve složení Abdi, Kamworor, Geremew a trochu překvapivě Kanaďan Levins.
     
    MarM
    Průběžné pořadí na 36. km
    1. Tamirat Tola (ETH) 1:48:12
    2. Geoffrey Kamworor (KEN) +0:17
    3. Bashir Abdi (BEL) +0:17
    4. Mosinet Geremew (ETH) +0:17
    5. Cameron Levins (CAN) +0:17
    6. Gabriel Gerald Geay (TAN) +0:22
     
    MarM
    Abdi s Geremewem nastupují dvojici Kamwororovi a Levinsovi, kteří ztrácí kontakt s medailovými pozicemi!
     
    MarM
    Tamirat Tola se řítí za ziskem světového zlata! Jeho náskok na 37. kilometru vystoupal už takřka k půl minutě a nevypadá to, že by zpomaloval!
     
    MarM
    Zajímavé je ale i dění za ním. Vypadá to, že Kamworor s Levinsem se ještě probrali a zase dotahují Geremewa s Abdim. Stále je to v boji o medaile otevřené a rozhodně nejsou první tři místa jistá!
     
    MarM
    Tamirat Tola dokonce podle všeho útočí na rekord mistrovství světa. Jeho tempo je po takřka 38 kilometrech drtivé!
    Mezitím v cíli čekají nejen medaile, ale také obrovská přesila fotografů
     
    MarM
    Kamworor a Levins se dotáhli k Abdimu s Geremewem a o druhé a třetí místo znovu bojuje čtyřčlenná skupina. A skoro to vypadá, že by Keňan Kamworor chtěl nastoupit k úniku.
     
    MarM
    Jedna z posledních občerstvovacích stanic pro vedoucího Etiopana Tamirata Tolu, jehož o titul mistra světa může v tuto chvíli připravit snad jen sportovní tragédie v podobě zranění nebo totálního vytuhnutí. Ale vypadá skvěle, běží skvěle a svůj náskok dál zvyšuje.
     
    MarM
    V boji o druhé místo se Abdi Nageeye z Nizozemska a Seifu Tura z Etiopie snaží dotáhnout ke čtyřčlenné skupině. Vypadá to, že mohutně stahují svou ztrátu! To by byl velmi zajímavý zvrat v událostech.
     
    MarM
    Mezitím přišla informace, že Lelisa Desisa dnešní maraton vůbec nedokončí. Obhájce titulu mistra světa nakonec po velkém trápení odstoupil ještě před třicátým kilometrem.
     
    MarM
    Vědomí, že se dotahují další soupeři, přinutilo Bashira Abdiho a Mosineta Geremewa nasadit k zvýšenému tempu a zase pláchnout od Geoffreye Kamworora a Camerona Levinse!
     
    MarM
    Tolovi zbývá do cíle už jen zhruba 1500 metrů! Kilometr a půl, co jej dělí od největšího úspěchu kariéry.
     
    MarM
    V boji o stříbro si to rozdají Bashir Abdi z Belgie a Mosinet Geremew z Etiopie. Keňan Kamworor a Kanaďan Levins už nestíhají.
     
    MarM
    Gemerew nastupuje Abdimu!
    Gemerew nastupuje v boji o stříbro
     
    MarM
    Tamirat Tola si po stříbru z mistrovství světa 2017 dobíhá pro premiérový titul mistra světa v maratonu! A to v novém rekordu světového šampionátu, který má hodnotu 2:05:35!
    Tamirat Tola se stává novým mistrem světa v maratonu
     
    MarM
    Mosinet Geremew dokázal svůj nástup udržet a má před cílem zajímavý náskok na Abdiho. To by už měl uhájit!
     
    MarM
    Etiopský double! Stříbrnou medaili získává Mosinet Geremew! Bronz putuje do Belgie zásluhou Bashira Abdiho.
    Doběh Gemerewa s Abdim a společná radost všech tří medailistů v cíli
     
    MarM
    Na čtvrtém místě dobíhá v novém národním rekordu 2:07:10 Kanaďan Cameron Levins. Životní závod pro kanadského maratonce. Pátý je Geoffrey Kamworor z Keni.
     
    MarM
    Šestý dobíhá Seifu Tura z Etiopie, sedmý Gabriel Geay z Tanzánie, osmý Daniel do Nascimento z Brazílie, devátý Shumi Nechasa z Bahrajnu a elitní desítku uzavírá v čase 2:07:57 a v národním rekordu Zimbabwe Isaac Mpofu.
     
    MarM
    Opakuje se tedy situace z Dauhá, kdy první dvě místa rovněž patřila Etiopanům. Naopak bronz Bashira Abdiho, byť je to rodák ze Somálska, je vůbec první evropskou medailí z maratonu od roku 2007.
    Tamirat Tola, nový světový šampion v novém rekordu mistrovství světa!
     
    MarM
    Konečné pořadí maratonu mužů

    1. Tamirat Tola (ETH) 2:05:36 hod (CR)
    2. Mosinet Geremew (ETH) 2:06:44
    3. Bashir Abdi (BEL) 2:06:48
    4. Cameron Levins (CAN) 2:07:09 (NR)
    5. Geoffrey Kamworor (KEN) 2:07:14 (SB)
    6. Seifu Tura (ETH) 2:07:17
    7. Gabriel Gerald Geay (TAN) 2:07:31 (SB)
    8. Daniel do Nascimento (BRA) 2:07:35
    9. Shumi Dechasa (BRN) 2:07:52 (SB)
    10. Isaac Mpofu (ZIM) 2:07:56 (NR)
    11. Maru Teferi (ISR) 2:07:59
    12. Othmane El Goumri (MAR) 2:08:14
    13. Jusuke Nišijama (JPN) 2:08:35
    14. Hamza Sahlí (MAR) 2:08:45
    15. Barnabas Kiptum (KEN) 2:08:59
    16. Oqbe Kibrom Ruesom (ERI) 2:09:02
    17. Hassan Chahdi (FRA) 2:09:20
    18. Melikhaya Frans (RSA) 2:09:24 (PB)
    19. Galen Rupp (USA) 2:09:36 (SB)
    20. Rory Linkletter (CAN) 2:10:24 (PB)
    21. Mohamed Reda El Aaraby (MAR) 2:10:33
    22. Goitom Kifle (ERI) 2:11:10 (SB)
    23. Kuo-ťien Tung (CHN) 2:11:14 (SB)
    24. Elkanah Kibet (USA) 2:11:20
    25. Tasama Moogas (ISR) 2:11:36
    26. Ser-Od Bat-Ochir (MGL) 2:11:39 (SB)
    27. José Marcío Leão da Silva (BRA) 2:11:43
    28. Ben Preisner (CAN) 2:11:47 (SB)
    29. Patricio Castillo (MEX) 2:11:51 (SB)
    30. Thomas De Bock (BEL) 2:11:54 (SB)
    31. Šao-chuej Jang (CHN) 2:11:56
    32. Olivier Irabaruta (BDI) 2:12:00
    33. Jackson Kiprop (UGA) 2:12:14
    34. Filex Malewa Chemongesi (UGA) 2:12:16
    35. Tebello Ramakongoana (LES) 2:12:35 (SB)
    36. Hector Garibay Flores (BOL) 2:12:44
    37. Paulo Roberto Paula (BRA) 2:13:39
    38. Gaku Hoši (JPN) 2:13:44
    39. Nicolás Cuestas (URU) 2:13:52
    40. Fred Musobo (UGA) 2:13:58 (SB)
    41. Eulalio Muñoz (ARG) 2:14:29 (SB)
    42. Bjambajav Ceveenravdan (MGL) 2:14:44
    43. Tom Gröschel (GER) 2:14:56 (SB)
    44. Hiskel Tewelde (ERI) 2:15:01 (SB)
    45. Ťien-chua Pcheng (CHN) 2:16:12 (SB)
    46. Colin Mickow (USA) 2:16:36 (SB)
    47. Thijs Nijhuis (DEN) 2:16:55 (SB)
    48. Haimro Almaya (ISR) 2:17:05
    49. Joshua Griffiths (GBR) 2:17:37
    50. Ernesto Andrés Zamora (URU) 2:17:54
    51. Dario Castro (MEX) 2:18:32
    52. Tumelo Motlagale (RSA) 2:20:21
    53. Eduardo Terrance Garcia (ISV) 2:23:16 (SB)
    54. Krishna Bahadur Basnet (NEP) 2:24:19 (SB)
    Lahsene Bouchikhi (BEL) DNF
    Ibrahim Hassan (DJI) DNF
    Lelisa Desisa (ETH) DNF
    Ču-han O (KOR) DNF
    Gantulga Dambadarjaa (MGL) DNF
    Abdi Nageeye (NED) DNF
    David Nilsson (SWE) DNF
    Emanuel Giniki Gisamoda (TAN) DNF
    Kengo Suzuki (JPN) DNS
     
    Nyní bude následovat zhruba dvouhodinová přestávka, než bude dopolední program 3. soutěžního dne mistrovství světa pokračovat. V 19:35 je na programu začátek sedmiboje během na 100 metrů překážek.
     
    Ač bez české účasti, sedmiboj nabídne i v Eugene znovu spoustu kvalitního atletického zastoupení. Vítám vás zpět u textového přenosu z probíhajícího mistrovství světa.
     
    Dnes jsme viděli už jednu finálovou disciplínu, maraton mužů, a triumf v novém rekordu šampionátu v podání Etiopana Tamirata Toly. Během tohoto dopoledního programu se rozdají ještě dvě sady medailí, a to v hodu kladivem žen a v běhu na 10 kilometrů mužů. K vidění toho tedy bude spousta, a to včetně českých čtvrtkařů Patrika Šorma a Lady Vondrové.
     
    7boj
    Sedmiboj na letošním mistrovství světa absolvuje celkem 16 vícebojařek. Hned v prvním běhu se představí největší favoritka Nafissatou Thiamová z Belgie. Kromě ní startovat například i Nizozemka Emma Oosterwegelová nebo výborná překážkářka Odile Ahouanwanouová z Beninu. Ta ale nepatří k aspirantkám na světové medaile. Stejně jako Katarina Johnsonová-Thompsonová, která měla životní formu v roce 2020 před olympijskými hrami. Ty ale byly odloženy a od té doby si Britka prošla zdravotními problémy a na tomto šampionátu může pouze překvapit.
     
    7boj
    Úvodní běh, který již měl proběhnout, zatím není připraven. Vícebojařky si dávají na čas.
    Ještě jeden návrat k maratonu a zajímavá perlička k nejlepšímu Kanaďanovi v historii maratonu na MS
     
    7boj
    Vícebojařky prvního rozběhu jsou připraveny ke startu. Původně mělo startovat více závodnic a úvodní disciplína měla být rozdělena na tři běhy, proto registrujeme sedmiminutové zpoždění.
     
    7boj
    Odile Ahouanwanouová nakonec vůbec nestartuje!
     
    7boj
    Skvěle vystartovala právě zmíněná Katarina Johnsonová-Thompsonová, jenže ještě v první třetině trati se před všechny prodrala Nafissatou Thiamová a největší favoritka víceboje si vylepšila osobní rekord v čase pod 13,30!
     
    7boj
    A nakonec je to 13,21! Parádní čas Thiamové, která za to získá do tabulky 1093 bodů.
     
    7boj
    Druhá doběhla Emma Oosterwegelová z Nizozemska v čase 13,44, což činí 1059 bodů. Američanka Ashtin Zamzowová-Mahlerová bere 1055 bodů... Sophie Weissenbergová si stanovila nový osobák časem 13,51 a získává 1049 bodů. A Katarina Johnsonová-Thompsonová po skvělém startu nakonec končí pátá v novém sezonním maximu 13,55 a se ziskem 1043 bodů.
     
    7boj
    Rychle bude následovat druhý rozběh. A v něm je pole hodně našlapané. Počínaje současnou světovou dvojkou Anouk Vetterovou přes Noor Vidtsovou, Kendell Williamsovou, Adriannu Sulekovou, což je fantastická překážkářka stejně jako domácí Michelle Atherleyová, až po Maďarku Xénii Krizsánovou. Očekávejme ještě rychlejší čas než v prvním běhu.
     
    7boj
    Sedmiboj žen – 100 m překážek

    1. rozběh

    1. Nafissatou Thiamová (BEL) 13,21 s (PB) – 1 093 b.
    2. Emma Oosterwegelová (NED) 13,44 (SB) – 1 059
    3. Ashtin Zamzowová-Mahlerová (USA) 13,47 (SB) – 1 055
    4. Sophie Weissenbergová (GER) 13,51 (PB) – 1 049
    5. Katarina Johnsonová-Thompsonová (GBR) 13,55 (SB) – 1 043
    6. Claudia Conteová (ESP) 13,65 (PB) – 1 028
    7. Paulina Ligarská (POL) 14,19 – 952
    Odile Ahouanwanouová (BEN) DNS
     
    7boj
    13,12 zaběhla Michelle Atherleyová, domácí vícebojařka, která jde do čela sedmiboje se ziskem 1106 bodů! Druhá Annik Kälinová si vylepšila osobák na 13,17 a jde na druhé místo se ziskem 1099 bodů. Před Nafissatou Thiamovou bude po úvodní disciplíně také další Američanka Anna Hallová se ziskem 1094 bodů a Noor Vidtsová z Belgie se stejným ziskem.
     
    7boj
    Anouk Vetterová nakonec doběhla šestá s časem 13,30 a získala do hodnocení víceboje 1080 bodů.
     
    7boj
    Pomyslný vícebojařský chléb se ale bude krájet až v dalších disciplínách. A už skok do výšky, který startuje za necelých 45 minut, může s nadějemi jednotlivých závodnic dost zamíchat.
     
    7boj
    Sedmiboj žen – 100 m překážek

    2. rozběh

    1. Michelle Atherleyová (USA) 13,12 s – 1 106 b.
    2. Annik Kälinová (SUI) 13,17 (PB) – 1 099
    3. Anna Hallová (USA) 13,20 – 1 094
    4. Noor Vidtsová (BEL) 13,20 (SB) – 1 094
    5. Adrianna Sułeková (POL) 13,28 – 1 083
    6. Anouk Vetterová (NED) 13,30 – 1 080
    7. Xénia Krizsánová (HUN) 13,46 – 1 056
    8. Kendell Williamsová (USA) 13,54 – 1 044
     
    400m
    Další disciplínou, která na Hayward Field proběhne, bude 400 metrů mužů, konkrétně pak rozběhy i s Patrikem Šormem, jenž bude startovat hned v prvním rozběhu. Do semifinále z každého běhu projedou tři nejrychlejší a dalších šest pak projde s časem.
     
    7boj
    Průběžné pořadí sedmiboje žen po 1. disciplíně

    1. Michelle Atherleyová (USA) 1 106 b.
    2. Annik Kälinová (SUI) 1 099
    3. Anna Hallová (USA) 1 094
    3. Noor Vidtsová (BEL) 1 094
    5. Nafissatou Thiamová (BEL) 1 093
    6. Adrianna Sułeková (POL) 1 083
    7. Anouk Vetterová (NED) 1 080
    8. Emma Oosterwegelová (NED) 1 059
    9. Xénia Krizsánová (HUN) 1 056
    10. Ashtin Zamzowová-Mahlerová (USA) 1 055
    11. Sophie Weissenbergová (GER) 1 049
    12. Kendell Williamsová (USA) 1 044
    13. Katarina Johnsonová-Thompsonová (GBR) 1 043
    14. Claudia Conteová (ESP) 1 028
    15. Paulina Ligarská (POL) 952
    Odile Ahouanwanouová (BEN) DNS
     
    400m
    V závodě na 400 metrů bude scházet Steven Gardiner, obhájce titulu mistra světa z Dauhá a také olympijský šampion z Tokia. Pro celý závod je to obrovská ztráta, na druhou stranu šance pro Patrika Šorma, který nebude muset proti fenomenálnímu Američanovi, jenž se před startem šampionátu musel odhlásit kvůli zranění, běžet.
     
    400m
    I tak jej ale čeká náročná práce. Byť je Šorm aktuálně 22. mužem světového žebříčku, tak favority běhu musíme hledat jinde. Zejména jimi budou Jonathan Jones či Wayde Van Niekerk, který má fantastický osobák 43,03, což je také šest let starý světový rekord. Co se týče nejlepšího sezonního výkonu, pak má Patrik Šorm ze všech běžců v prvním rozběhu nejhorší čas.
     
    400m
    Patrik Šorm se to pokusil napálit a do poslední začátky se dostává v boji o čtvrté místo!
     
    400m
    Na ty nejlepší to nestačilo, ale Patrik Šorm rozhodně nezklamal! Dlouho bojoval o čtvrté místo, a nakonec je s časem 46,07 na pátém místě. Nyní bude čekat, jestli se vejde mezi šestku nejlepších poražených.

    Vítězství v rozběhu slaví Wayde Van Niekerk v čase 45,18, avšak po doběhu tento čerstvě třicetiletý Jihoafričan kulhá, což není po strastech se zraněními v posledních letech vůbec dobré znamení. Postupují také Barbadosan Jones a Brit Haydock-Wilson. Přímý postup unikl Japonci Walshovi.
    Cílová rovinka s Patrikem Šormem ve 4. dráze
     
    400m
    Nicméně je potřeba zdůraznit, že pro Patrika Šorma bude hlavním vrcholem sezony srpnové mistrovství Evropy. Navíc bude ještě v Eugene určitě startovat ve štafetě na 4x400 metrů.
     
    400mM
    1. rozběh 400 m mužů

    1. Wayde van Niekerk (RSA) 45,18 s Q
    2. Jonathan Jones (BAR) 45,46 Q
    3. Alex Haydock-Wilson (GBR) 45,62 Q
    4. Julian Jrummi Walsh (JPN) 45,90
    5. Patrik Šorm (CZE) 46,07
    6. Steven Solomon (AUS) 46,87
     
    400m
    Jak ale Šorm přiznal, se svým časem není vůbec spokojený. A sám nepočítá s tím, že by se mezi postupující s časem vešel.
     
    400m
    Nyní se ale už chystá druhý rozběh s favority Michaelem Normanem, který letos jako jediný porazil Kiraniho Jamese, hlavního favorita závodu při absenci Gardinera, Christopherem Taylorem či Jihoafričanem Zakhitim Nenem. Jak se s touto světovou konkurencí popasuje Belgičan Kevin Borlée?
     
    400m
    Michael Norman vítězí s přehledem v tomto rozběhu v čase 45,37, druhý je Christopher Taylor a třetí Zakhiti Nene! Kevin Borlée měl parádní finiš a tlačil se ještě na třetího Neneho, nicméně nakonec to těsně nestihl a doběhl čtvrtý s časem 45,72. Má i tak velkou naději na postup, je nejrychlejším s poražených.
     
    400m
    Patrik Šorm klesl na třetí místo mezi nejrychlejšími poraženými.
     
    400mM
    2. rozběh 400 m mužů

    1. Michael Norman (USA) 45,37 s Q
    2. Christopher Taylor (JAM) 45,68 Q
    3. Zakhiti Nene (RSA) 45,69 Q
    4. Kevin Borlée (BEL) 45,72
    5. Benjamin Lobo Vedel (DEN) 46,27
    6. Luis Avilés Ferreiro (MEX) 46,47
    7. Kajetan Duszyński (POL) 46,57
    Rekordní čas v historii rozběhů čtvrtky na mistrovství světa letos nejspíš překonán nebude
     
    400m
    Ve třetím rozběhu bude na startu další z velkých favoritů na zisk medaile. Domácí Michael Cherry je současnou světovou dvojkou se sezonním maximem 44,28. Doplnit jej v semifinále by měl Jamajčan Jevaughn Powell. O další postupové místo se ale strhne velký boj, zejména asi mezi Muzalou Samukongem a Alexanderem Doomem.
     
    400m
    Sledovali jsme zatím nejpomalejší rozvrh. Michael Cherry jej vyhrál s vypuštěným závěrem v čase 45,81, těsně za ním doběhl Muzala Samukonga. Překvapením je postup Alexandera Dooma na úkor Jevaughna Powella, jenž v závěru vytuhnul a zaběhl čas 46,42, což pro něj znamená, že i postup na čas by pro něj byl nyní tak trochu zázrakem!
     
    400mM
    3. rozběh 400 m mužů

    1. Michael Cherry (USA) 45,81 s Q
    2. Muzala Samukonga (ZAM) 45,82 Q
    3. Alexander Doom (BEL) 46,18 Q
    4. Jevaughn Powell (JAM) 46,42
    5. Ricky Petrucciani (SUI) 46,60
    6. Anthony Pesela (BOT) 47,36
    7. Obediah Timbaci (VAN) 53,32
     
    400m
    Co je ale podstatné, Patrik Šorm zůstává na třetím místě mezi nejrychlejšími poraženými! Zdá se, že dráha neběží tak, jak se předpokládalo. Zatím nejsou k vidění žádné oslnivé časy.
     
    400m
    V dalším rozběhu budou hlavními papírovými favority na postup Isaac Makwala, Champion Allison a Dylan Borlée. Nicméně, Davide Re či Dwight St. Hillaire mohou výrazně zamíchat pořadím. Jsou to velmi kvalitní čtvrtkaři.
    Zábava v hledišti v podání maskota mistrovství
     
    Ještě než proběhne čtvrtý rozběh, je potřeba zmínit, že se pomaličku chystá nejen skok do výšky vícebojařek, ale především finále ženského hodu kladivem. Na Hayward Field se toho nyní bude dít spoustu.
     
    400m
    Champion Allison rozběhl závod trochu pomaleji, ale v cílové rovince se doslova přehnal přes soupeře a vítězí v čase 45,56. Druhý je Dylan Borlée a třetí Isaac Makwala. Čtvrtý je Michail Litvin v čase 46,00 a dostává se mezi nejlepší poražené. Předstihl Patrika Šorma, který klesá na čtvrtou pozici.
     
    400mM
    4. rozběh 400 m mužů

    1. Champion Allison (USA) 45,56 s Q
    2. Dylan Borlée (BEL) 45,70 Q
    3. Isaac Makwala (BOT) 45,93 Q
    4. Michail Litvin (KAZ) 46,00
    5. Davide Re (ITA) 46,49
    6. Dwight St.Hillaire (TTO) 46,60
    7. Boško Kijanović (SRB) 46,85
     
    400m
    Kirani James, současná světová jednička, se představí v pátém rozběhu! Postup by spolu s ním měl potvrdit i Bayapo Ndori. Kdo bude třetím přímo postupujícím? Těžko spekulovat, Jamajčan Allen či Japonec Sato rozhodně chtějí o postup bojovat.
     
    400m
    Nejrychlejší závod dne! Bayapo Ndori v novém osobáku 44,87 zvítězil a hodil rukavici všem svým soupeřům. Z dalších pozic postupují Kirani James a Nathan Allen. Časy Fugy Sata a Alexe Becka jsou lepší než u Patrika Šorma, který je nyní posledním postupujícím na čas.
     
    Klad
    Rozběhlo se finále kladivářek. Největší favoritka Brooke Andersenová v první sérii předvedla 74,81 metrů a zaujala průběžné vedení. Druhá Sara Fantiniová háže 71,45 metrů.
     
    400mM
    5. rozběh 400 m mužů

    1. Bayapo Ndori (BOT) 44,87 s Q
    2. Kirani James (GRN) 45,29 Q
    3. Nathon Allen (JAM) 45,61 Q
    4. Fuga Sato (JPN) 45,88
    5. Alex Beck (AUS) 45,99
    6. Edoardo Scotti (ITA) 46,46
    7. Dexter Mayorga (NCA) 48,40
     
    7boj
    Také se rozběhla druhá disciplína sedmiboje. Vícebojařky jsou rozdělené do dvou skupin – té s kvalitnějšími výškařkami a té s trochu slabšími výškařkami.
     
    400m
    Chystá se poslední rozběh na 400 metrů. Světová sedmička Liemarvin Bonevacia, Matthew Hudson-Smith a Lidio Andres Feliz jsou hlavními aspiranty na postup.
     
    400m
    Matthew Hudson-Smith vítězí v čase 45,49, Liemarvin Bonevacia a Lidio Andres Feliz rovněž postupují přímo. Čtvrtý Christopher O'Donnell, klíčový čas pro Patrika Šorma, zaběhl 46,01, což znamená, že český reprezentant v semifinále nepoběží! Mezi nejrychlejšími poraženými je sedmý, přičemž postupuje šest nejlepších.
     
    400mM
    6. rozběh 400 m mužů

    1. Matthew Hudson-Smith (GBR) 45,49 s Q
    2. Liemarvin Bonevacia (NED) 45,82 Q
    3. Lidio Andres Feliz (DOM) 45,87 Q
    4. Christopher O'Donnell (IRL) 46,01
    5. Kaito Kawabata (JPN) 46,34
    6. Lucas Carvalho (BRA) 47,53
    7. Aiden Hazzard (AIA) 51,44
     
    400m
    S časem se do semifinále probojovali Kevin Borlée, Fuga Sato, Julian Jrummi Walsh, Alex Beck, Michail Litvin a Christopher O'Donnel.
     
    400mM
    400 m mužů – postupující na čas

    Kevin Borlée (BEL) 45,72
    Fuga Sato (JPN) 45,88
    Julian Jrummi Walsh (JPN) 45,90
    Alex Beck (AUS) 45,99
    Michail Litvin (KAZ) 46,00
    Christopher O'Donnell (IRL) 46,01
     
    Klad
    Zpět do kladiva. Camryn Rogersová, kanadská reprezentantka, v první sérii předvedla 72,61 metrů a pronikla na druhé místo za vedoucí Andersenovou. Naopak další z aspirantek na medaili, Janee' Kassanavoidová, má neplatný pokus.
     
    Klad
    Italka Sara Fantiniová se ve druhé sérii zlepšila na 73,18 metrů a posouvá se před Rogersovou zpět na druhou příčku. Přes 70 metrů se ve druhé sérii, o 32 centimetrů, dostala Finka Kosonenová, které náleží čtvrtá příčka.
     
    400m
    Po rozbězích mužů se nyní na dráze budou konat rozběhy žen na 400 metrů. Lada Vondrová bude startovat v posledním šestém rozběhu.
     
    7boj
    Ve dvou výškařských sektorech zatím pokračují všechny vícebojařky. Skupina A, ve které jsou Thiamová, Vidtsová či Johnsonová-Thompsonová, se posunula na 177 centimetrů. Skupina B s Vetterovou, Atherleyovou, Oosterwegelovou nebo Williamsovou je na 171 centimetrech.
     
    Klad
    Skvělý hod ve druhé sérii předvedla domácí Janee' Kassanavoidová, která háže 74,86 metrů a o pět centimetrů se dostává před svou krajanku Brooke Andersenovou do čela finálového závodu!
     
    Klad
    Camryn Rogersové naopak druhý pokus nevyšel a momentálně figuruje na čtvrté pozici. Bude se potřebovat zlepšit v dalších sériích, jestli nechce přijít o medaili.
     
    400m
    V prvním rozběhu je hlavní favoritkou Shaunae Millerová-Uibová. Postupový klíč je stejný jako u mužů, tedy do semifinále půjdou tři nejlepší z každého běhu a dalších šest s časem.
     
    400m
    Bahamská reprezentantka vypouštěla závěr, doslova si do cíle doklusala, a i tak vítězí s časem 51,10 s náskokem takřka 9 desetin sekundy před Aliyah Abramsovou z Guyany. Postup slaví také Gabby Scottová z Portorika.
     
    400mŽ
    1. rozběh 400 m žen

    1. Shaunae Millerová-Uibová (BAH) 51,10 s Q
    2. Aliyah Abramsová (GUY) 51,98 Q
    3. Gabby Scottová (PUR) 52,05 Q
    4. Susanne Walliová (AUT) 52,18
    5. Paola Moránová (MEX) 52,28
    6. Kendall Ellisová (USA) 52,55
    7. Miranda Charlene Coetzeová (RSA) 53,30
     
    7boj
    Nafissatou Thiamová vstoupila do druhé disciplíny až na 180 centimetrech, s přehledem překonala a má za sebou tolik potřebný základ.
     
    Klad
    I ve třetí sérii dokázala Fantiniová přehodit sedmdesátimetrovou hranici. Tentokrát to byl ale nejslabší pokus, který měří 70,80 metrů.
    Thiamová rozhodně má na to, aby překonala rekord mistrovství světa ve výšce sedmibojařek
     
    400m
    Druhý rozběh nabídne vystoupení světové trojky Stephenie Ann McPhersonové z Jamajky a světové osmičky Natalie Kaczmarekové, která letos zaznamenala nový osobák ve výši 50,16. To jsou dvě hlavní aspirantky na přímý postup.
     
    400m
    A to byl hodně rychlý rozběh! McPhersonová vítězí v čase 50,15, což je nejrychlejší čas v rozbězích v historii mistrovství světa! O šest setin před Kaczmarekovou. Třetí je Lieke Klaverová z Nizozemska, která časem 50,24 stanovila nový národní rekord! Tento rozběh rozhodně neusnadní ostatním atletkám cestu do semifinále z pozic nejrychlejších poražených. Čtvrtá Nicole Yearginová zaběhla trať za 51,17.
     
    400mŽ
    2. rozběh 400 m žen

    1. Stephanie Ann McPhersonová (JAM) 50,15 s Q
    2. Natalia Kaczmareková (POL) 50,21 Q
    3. Lieke Klaverová (NED) 50,24 Q (NR)
    4. Nicole Yearginová (GBR) 51,17
    5. Cátia Azevedová (POR) 51,55
    6. Tabata Vitorinová (BRA) 52,17
    7. Niddy Mingilishiová (ZAM) 52,84
     
    Klad
    Brooke Andersenové se stále nedaří trefit ideálně svůj hod a zatím zaostává trochu za očekáváním. Ve třetí sérii 72,74 metrů a nadále je druhá.
     
    7boj
    Registrujeme první výpadky vícebojařek. Ashtin Zamzowová-Mahlerová a Paulina Ligarská třikrát shodily na 180 centimetrech a odchází ze sektoru se ziskem 941 bodů. Ve slabší skupině B pak už na 174 centimetrech skončily Američanky Michelle Atherleyová a Kendell Williamsová, které si odnáší 867 bodů.
     
    400m
    Charokee Youngová z Jamajky je velkou favoritkou na postup do semifinále ze třetího rozběhu. Spolu s ní jsou mezi hlavními aspirantkami také Sada Williamsová a Modesta Morauskaitéová.
     
    Klad
    Mezitím se v hodu kladivem trefila do odhozu Camryn Rogersová! Kanaďanka háže 75,52 metrů a proniká do čela finálového závodu před dvojici Američanek Kassanavoidovou a Andersenovou.
    Třetí pokus Rogersové, kterým se dostala do vedení
    Třetí pokus Rogersové, kterým se dostala do vedení
     
    400m
    Třetí rozběh byl o poznání pomalejší. Sada Williamsová vítězí v čase 51,05, Modesta Morauskaitéová je druhá a Britka Ama Pipiová třetí. To favoritka Charokee Youngová z Jamajky je až čtvrtá s časem 51,84! Velké zklamání pro tuto závodnici, která letos pokořila hranici 50 sekund.
     
    400mŽ
    3. rozběh 400 m žen

    1. Sada Williamsová (BAR) 51,05 s Q
    2. Modesta Justé Morauskaitéová (LTU) 51,27 Q
    3. Ama Pipiová (GBR) 51,32 Q
    4. Charokee Youngová (JAM) 51,84
    5. Sophie Beckerová (IRL) 52,24
    6. Camille Lausová (BEL) 52,56
    7. Eveline Saalbergová (NED) 52,59
     
    Klad
    Startují čtvrté pokusy. Do užšího finále se nedostaly Grete Ahlbergová, Krista Tervová, Hanna Skydanová a Anette Echikunwokeová.
     
    Klad
    Startují čtvrté pokusy. Do užšího finále se nedostaly Grete Ahlbergová, Krista Tervová, Hanna Skydanová a Anette Echikunwokeová.
     
    400m
    Pozici superfavoritky a světové jedničky potvrdila ve čtvrtém rozběhu Marileidy Paulinová z Dominikánské republiky, která vyhrála v čase 50,76. Přímý postup vybojovaly také Irka Rhasidat Adelekeová a domácí Lynna Irbyová.
     
    400mŽ
    4. rozběh 400 m žen

    1. Marileidy Paulinová (DOM) 50,76 s Q
    2. Rhasidat Adelekeová (IRL) 51,59 Q
    3. Lynna Irbyová (USA) 51,78 Q
    4. Gunta Vaičuleová (LAT) 52,21
    5. Lauren Galeová (CAN) 52,46
    6. Anita Horvatová (SLO) 52,67
    7. Imaobong Nse Uková (NGR) 52,80
     
    7boj
    Se ziskem 903 bodů za skočených 174 centimetrů odchází z výškařského sektoru Xénie Krizsánová, Annik Kälinová a také Němka Sophie Weissenbergová. V soutěži se naopak třetím pokusem zachránila Anouk Vetterová, která nyní útočí na 180 centimetrů spolu se svou krajankou Oosterwegelovou.
     
    Klad
    Brooke Andersenová poslala kladivo hodně daleko, jenže se neudržela v kruhu a přešlápla! Útok na první příčku musí odložit do páté série...
     
    Klad
    Vzápětí Kassanavoidová háže 74,75 metrů, což na zlepšení nestačí a zůstává druhá s výkonem 74,86.
     
    Klad
    Vedoucí Camryn Rogersová znovu poslala kladivo hodně daleko, tentokrát 75,18 metrů, což je o něco kratší než ve třetí sérii.
     
    Klad
    Avšak pozor, Brooke Andersenová si nakonec vymohla změření pokusu pod protestem a do výsledkové listiny jí skočilo 77,42 metrů! To znamená suverénní vedení! Jestli tento výkon zůstane, to je v tuto chvíli otázkou za milión...
     
    400m
    V pátém rozběhu se představí v roli favoritky Talitha Diggsová, která letos stanovila nový osobák 49,99! O postup bude usilovat i Fiordaliza Cofilová z Dominikánské republiky.
     
    400m
    A nakonec Fiordaliza Cofilová, držitelka zlaté medaile ze smíšené štafety, vítězí v pátém rozběhu v čase 51,19. Druhá je Talitha Diggsová a třetí Roxana Gómezová.
     
    400mŽ
    5. rozběh 400 m žen

    1. Fiordaliza Cofilová (DOM) 51,19 s Q
    2. Talitha Diggsová (USA) 51,54 Q
    3. Roxana Gómezová (CUB) 51,85 Q
    4. Alice Mangioneová (ITA) 52,72
    5. Silke Lemmensová (SUI) 52,86
    6. Aiyanna Stiverneová (CAN) 53,07
    7. Naomi Van den Broecková (BEL) 53,16
     
    7boj
    Emma Oosterwegelová nedokázala zdolat 180 centimetrů a odchází ze sektoru s 941 body. Vetterová naopak úspěšně pokračuje v soutěži. Ve skupině A mezitím nepřekonaly 186 centimetrů Noor Vidtsová a Katarina Johnsonová-Thompsonová, které si tak připisují na konto 1016 bodů.
     
    Klad
    I kdyby čtvrtý pokus nakonec neplatil, Brooke Andersenové to vadit nemusí! V páté sérii totiž háže svůj nejdelší pokus – 77,56 metrů! A definitivně se prodrala do čela závodu!
    Pátý pokus Andersenové, kterým stvrzuje své vedení
     
    400m
    V posledním rozběhu budou hlavními favoritkami na postup Candice McLeodová z Jamajky a Anna Kiełbasińská z Polska. Mezi startujícími je i Lada Vondrová, která si letos stanovila osobní rekord v hodnotě 51 sekund a 13 setin. To by bohatě stačilo na postup do semifinále. Aktuálně šestou nejrychlejší poraženou je Gunta Vaičuleová z Lotyšska s časem 52,21.
     
    7boj
    Anouk Vetterová už 183 centimetrů překonat nedokázala. A tak odchází ze skoku do výšky se ziskem 978 bodů, což bude výrazná ztráta na Thiamovou.
     
    400m
    Mistryně Evropy do 23 let, Lada Vondrová, předvedla výborný výkon, dobíhá čtvrtá a s časem 51,55 postupuje do semifinále!

    Přímý postup vybojovaly Anna Kiełbasińská, která vyhrála s časem 50,63, Candice McLeodová a Victoria Ohuruoguová.
    Lada Vondrová v 8. dráze běží pro postup do semifinále
     
    400mŽ
    6. rozběh 400 m žen

    1. Anna Kiełbasińská (POL) 50,63 s Q
    2. Candice McLeodová (JAM) 50,76 Q
    3. Victoria Ohuruoguová (GBR) 51,07 Q
    4. Lada Vondrová (CZE) 51,55
    5. Natassha McDonaldová (CAN) 52,41
    6. Tiffani Marinhová (BRA) 52,80
    7. Shereen Vallabouyová (MAS) 53,57
    8. Rosie Elliottová (NZL) 54,92
     
    400m
    S časem do semifinále postupují Nicole Yearginová, Cátia Azevedová, Lada Vondrová jako třetí nejrychlejší, Charokee Youngová, Tabata Vitorinová a Susanne Walliová.
     
    400mŽ
    400 m žen – postupující na čas

    Nicole Yearginová (GBR) 51,17 s
    Cátia Azevedová (POR) 51,55
    Lada Vondrová (CZE) 51,55
    Charokee Youngová (JAM) 51,84
    Tabata Vitorinová (BRA) 52,17
    Susanne Walliová (AUT) 52,18
     
    7boj
    Anna Hallová a Claudia Conteová nedokázaly překonat 189 centimetrů a odchází si odpočinout se ziskem 1054 bodů.
     
    Klad
    Vrcholí soutěž v kladivu. Sara Fantiniová z Itálie na medaili nedosáhne. V poslední sérii háže 71,04 metrů, zůstává jí zapsáno 73,18 metrů a končí čtvrtá.
     
    Klad
    Je jasné, že Brooke Andersenová, Camryn Rogersová a Janee' Kassanavoidová budou mít medaile. Jaké hodnoty?
     
    Klad
    Kassanavoidová svých 74,86 metrů ze druhé série nevylepšila a domácí mistrovství světa pro ni končí se ziskem bronzové medaile!
     
    Klad
    Camryn Rogersová v poslední sérii hodila 74,36, další daleký pokus. Její nejlepší však má hodnotu 75,52, což znamená druhé místo a stříbrnou medaili.
     
    Klad
    Mistryní světa je tím pádem Brooke Andersenová, nejlepší kladivářka sezony, která v poslední sérii ještě přitlačila a mrštila svým kladivem do vzdálenosti 78,96 metrů! Fantastický hod a skvělá tečka za finále mistrovství světa!
    Závěrečný a vůbec nejlepší hod Andersenové
     
    7boj
    Pomalu vrcholí druhá disciplína víceboje. Nafissatou Thiamová překonala posledním pokusem 192 centimetrů a může útočit na další postupnou výšku. Skončila Polka Adrianna Suleková, která za 189 centimetrů bere 1093 bodů. Takže v tuto chvíli pokračuje už jen Thiamová.
     
    7boj
    To znamená, že Thiamová po dvou disciplínách bude ve vedení před Polkou Sulekovou s minimálním náskokem ve výši 49 bodů. Třetí je Američanka Hallová, čtvrtá Belgičanka Vidtsová a pátá Španělka Conteová. Nyní jde už jen o to, kolik bodů získá Thiamová.
     
    7boj
    Thiamová hned prvním pokusem překonala 195 centimetrů! Vyrovnala tím historicky nejlepší výkon ve skoku do výšky v rámci víceboje na mistrovství světa.
     
    7boj
    Belgičanka nyní zkouší překonat 198 centimetrů. Prvním pokusem ale laťku shazuje.
     
    KladŽ
    Kladivo žen

    1. Brooke Andersenová (USA) 78,96 m
    2. Camryn Rogersová (CAN) 75,52
    3. Janee' Kassanavoidová (USA) 74,86
    4. Sara Fantiniová (ITA) 73,18
    5. Jillian Weirová (CAN) 72,41
    6. Bianca Florentina Ghelberová (ROU) 72,26
    7. Silja Kosonenová (FIN) 70,81
    8. Na Luo (CHN) 70,42
    9. Grete Ahlbergová (SWE) 70,11
    10. Krista Tervoová (FIN) 69,04
    11. Hanna Skydanová (AZE) 69,01
    12. Annette Nneka Echikunwokeová (USA) 68,12
     
    10km
    Už se ale chystá další finálový závod tohoto programu. Závod na 10 000 metrů mužů! Koho favorizovat v dnešním běhu? Rozhodně silní budou Uganďani Jacob Kiplimo a Joshua Cheptegei. Výborné výkony v této sezoně předvedli Američan Grant Fisher a Kanaďan Mohammed Ahmed. Tradičně extrémně silní budou Etiopané Selemon Barega, Tadese Worku a Berihu Aregawi... Naopak od Keňanů se tentokrát příliš nečeká a mohou jen překvapit. Rodgers Kwemoi však umí zaběhnout hodně rychle.
     
    7boj
    Ani druhý pokus Thiamové nevyšel. Má před sebou ještě jeden skok, kterým by se mohla přiblížit vysněnému překonání sedmitisícové hranice na světovém šampionátu.
     
    7boj
    Jenže ani třetí pokus Thiamové nevyšel. Belgičanka tak odchází z výškařského sektoru se ziskem 1171 bodů. V součtu má 2264 bodů a před druhou Polkou Adriannou Sulekovou ji hřeje náskok 88 bodů.
     
    10km
    Desítka mužů byla odstartována, všech 24 mužů vyrazilo na nejdelší závod, který se běhá na atletickém oválu.
     
    7boj
    Sedmiboj žen – výška

    1. Nafissatou Thiamová (BEL) 195 cm – 1 171 b.
    2. Adrianna Sułeková (POL) 189 – 1 093
    3. Anna Hallová (USA) 186 – 1 054
    4. Claudia Conteová (ESP) 186 – 1 054
    5. Katarina Johnsonová-Thompsonová (GBR) 183 – 1 016
    6. Noor Vidtsová (BEL) 183 – 1 016
    7. Anouk Vetterová (NED) 180 – 978
    8. Ashtin Zamzowová-Mahlerová (USA) 177 – 941
    9. Paulina Ligarská (POL) 177 – 941
    10. Emma Oosterwegelová (NED) 177 – 941
    11. Sophie Weissenbergová (GER) 174 – 903
    12. Annik Kälinová (SUI) 174 – 903
    13. Xénia Krizsánová (HUN) 174 – 903
    14. Michelle Atherleyová (USA) 171 – 867
    15. Kendell Williamsová (USA) 171 – 867
    Odile Ahouanwanouová (BEN) DNS
     
    7boj
    Sedmiboj žen po 2 disciplínách

    1. Nafissatou Thiamová (BEL) 2 264 b.
    2. Adrianna Sułeková (POL) 2 176
    3. Anna Hallová (USA) 2 148
    4. Noor Vidtsová (BEL) 2 110
    5. Claudia Conteová (ESP) 2 082
    6. Katarina Johnsonová-Thompsonová (GBR) 2 059
    7. Anouk Vetterová (NED) 2 058
    8. Annik Kälinová (SUI) 2 002
    9. Emma Oosterwegelová (NED) 2 000
    10. Ashtin Zamzowová-Mahlerová (USA) 1 996
    11. Michelle Atherleyová (USA) 1 973
    12. Xénia Krizsánová (HUN) 1 959
    13. Sophie Weissenbergová (GER) 1 952
    14. Kendell Williamsová (USA) 1 911
    15. Paulina Ligarská (POL) 1 893
    Odile Ahouanwanouová (BEN) DNS
     
    10km
    Zkraje závodu měl několikrát problém Keňan Mburu, který dokonce jednou spadl. V závodě však pokračuje, stejně jako všichni ostatní. Celý balík je poměrně výrazně natažen, když o tempo se stará Španěl Mayo.
     
    10km
    Na čelní příčky se posunuli Uganďané, což okamžitě zaregistrovali Etiopané. Ti byli takticky zataženi v balíku a rázem se připojili také k čelním příčkám, aby se náhodou nedostali v první třetině závodu do problémů s možným roztrháním pole a dotahováním ztráty.
     
    10km
    Tempo nyní diktuje Stephen Kissa, z ugandských vytrvalců ten papírově nejslabší. Jeho úkolem je pokusit se trochu roztrhat celý balík, jenž stále drží pospolu.
     
    10km
    U Kissy a Cheptegeiem se zjevil Tadese Worku, který se tlačí před oba Uganďany a přiostřuje tempo celého závodu.
     
    10km
    V popředí jsou pochopitelně i Keňané, kteří pečlivě ladili formu právě na mistrovství světa. Letos je ale konkurence ohromná.
     
    10km
    Jacob Kiplimo a Tadese Worku se mírně odpoutali od zbytku pole. Mohou mít tak pětimetrový náskok, a to nutí Cheptegeie protáhnout krok a stahovat manko.
     
    10km
    Kvůli vysokému tempu nyní odpadají z hlavního balíku další a další odpadlíci. Kiplimo odvádí výtečně svou práci.
     
    10km
    V horkém eugenském počasí se dál Uganďané snaží držet hodně vysoké tempo závodu. To akceptuje Barega z Etiopie, který se natlačil mezi oba ugandské soupeře. A zezadu se tlačí Keňané.
     
    10km
    Do cíle zbývá posledních sedm okruhů. Ještě tedy 2,8 kilometrů.
     
    10km
    Cheptegei, který obhajuje titul z Dauhá, se drží na čele závodu už poměrně dlouho. Nenastavil žádné strojové tempo, ale naopak střídá rychlejší a pomalejší tempo, což mnohým závodníkům tolik nechutná.
     
    10km
    Poslední čtyři okruhy! Kdo jako první zkusí nastoupit?
     
    10km
    V popředí se drží i tři Američané, kteří akceptují neustále se měnící tempo Cheptegeie. Ze hry je už Etiopan Tadese Worku.
     
    10km
    Cheptegei se stáhl z vedoucí pozice, přepustil taktovku Baregovi, Aregawimu a Mburuovi.
     
    10km
    Vše směřuje k dramatickému závěrečnému finiši! Stále je pohromadě osm běžců a do cíle zbývá posledních 500 metrů!
     
    10km
    Tempo jde nahoru, neskutečné zrychlení o dobře 4 kilometry v hodině! Cheptegei jde dopředu!
     
    10km
    Cheptegei se neodtrhnul a je následován Baregou.
     
    10km
    Chteptegei ještě zrychluje, Barega to nestíhá!
     
    10km
    Joshua Cheptegei obhajuje titul mistra světa po strhujícím finiši!
     
    10km
    Etiopie je bez medaile! Druhý totiž je keňský reprezentant Stanley Mburu. Třetí končí další Uganďan Jacob Kiplimo.
     
    10km
    To byl závěr! Joshua Cheptegei dokázal na posledních zhruba 150 metrech ještě zvýšit už tak drastické tempo, odpoutat se od Baregy, který naopak na sprinterský finiš doplatil a vytuhnul, a doběhnout si pro další zlatou medaili z mistrovství světa. Mburu druhý, Kiplomo třetí a Američan Grant Fisher v těsném doběhu čtvrtý. Od medaile je pouhých 17 setin sekundy. Nejlepší Etiopan Selemon Barega končí až pátý.
    Strhující finiš závodu na 10 000 m
     
    10kmM
    10 000 m mužů

    1. Joshua Cheptegei (UGA) 27:27,43 min (SB)
    2. Stanley Waithaka Mburu (KEN) 27:27,90 (SB)
    3. Jacob Kiplimo (UGA) 27:27,97 (SB)
    4. Grant Fisher (USA) 27:28,14
    5. Selemon Barega (ETH) 27:28,39
    6. Mohammed Ahmed (CAN) 27:30,27
    7. Berihu Aregawi (ETH) 27:31,00
    8. Daniel Mateiko (KEN) 27:33,57 (SB)
    9. Joe Klecker (USA) 27:38,73 (SB)
    10. Isaac Kimeli (BEL) 27:43,50 (SB)
    11. Jimmy Gressier (FRA) 27:44,55
    12. Sean McGorty (USA) 27:46,30
    13. Carlos Mayo (ESP) 27:50,61
    14. Tadese Worku (ETH) 27:51,25
    15. Rodgers Kwemoi (KEN) 27:52,26
    16. Rodrigue Kwizera (BDI) 28:01,49
    17. Habtom Samuel (ERI) 28:01,81
    18. Egide Ntakarutimana (BDI) 28:24,07
    19. Jack Rayner (AUS) 28:24,12
    20. Ren Tazawa (JPN) 28:24,25
    21. Zouhair Talbi (MAR) 28:28,69
    22. Tacuhiko Ito (JPN) 28:57,85
    23. Patrick Dever (GBR) 29:13,88
    24. Stephen Kissa (UGA) 29:21,10 (SB)
     
    7boj
    Nyní ale poslední část dopoledního programu. Tím je vrh koulí v rámci sedmiboje. Anouk Vetterová začala výborně, háže 14,73 metrů, za což získá 843 bodů. Ale umí o poznání dál přes 15 metrů, což by nutně potřebovala.
     
    7boj
    Katharina Johnsonová-Thompsonová předvedla jen 12,65 metrů. To Adrianna Suleková z Polska, momentálně druhá v rámci víceboje, předvedla 14,06 metrů a pojistila si průběžnou druhou příčku.
     
    7boj
    Vůbec poprvé v této sezoně se do koulařského sektoru vydala Belgičanka Nafissatou Thiamová, která předvedla 14,33 metrů. To jí bohatě stačí k udržení prvního místa, ale ráda by atakovala 15 metrů, což rozhodně umí.
     
    7boj
    Fantastický hod Anouk Vetterové, která ve druhé sérii háže 16,25 metrů, což je její nový osobní rekord! Se ziskem 945 bodů se posouvá na druhé místo a jako druhá po Thiamové má na kontě přes 3000 bodů!
     
    7boj
    Polka Suleková si znovu vylepšila osobák, tentokrát na 14,11 metrů. Ale to posun zpět na druhé místo nezajistí, je třetí za Vetterovou, která zaznamenala ohromný hod.
     
    7boj
    Thiamová ve druhé sérii dokázala přidat! Koule dopadla na metu 14,92 metrů a Belgičanka má díky tomu na čele sedmiboje náskok před Vetterovou ve výši 117 bodů!
     
    7boj
    Noor Vidtsová se ve třetí sérii zlepšila na 14,05. Pro tuto Belgičanku se také každý decimetr počítá, jelikož je jednou z aspirantek na medaili. Stejně jako domácí Anna Hallová, jež je prozatím čtvrtá, a to i díky osobáku v hodnotě 13,67 metrů.
     
    7boj
    Poslední pokus Anouk Vetterové, jež ve druhé sérii hodila nový osobák 16,25 metrů, a tento výkon jí také zůstane zapsán. Ve třetí sérii totiž háže 15,42 metrů.
     
    7boj
    I posledním pokusem se mladá Polka Suleková zlepšila, tentokrát o dva centimetry. Nový osobní rekord má tedy hodnotu 14,13 metrů. Zisk 803 bodů, v součtu 2979 bodů a třetí místo. Vetterová je druhá se ziskem 3003 bodů.
     
    7boj
    Zatím náskok 117 bodů má na čele Nafissatou Thiamová. Výkon 14,92 ze druhé série. Nyní poslední pokus.
     
    7boj
    A je to 15,03 metrů! Takže navyšuje své vedení na 124 bodů a překonala onu magickou patnáctku!
     
    7boj
    Nového osobáku dosáhla Noor Vidtsová! Belgičanka háže 14,43 metrů a dostává se na čtvrté místo před Američanku Hallovou. Na bronzovou Sulekovou ztrácí 46 bodů.
     
    7boj
    Anna Hallová už se nezlepšila a po třech disciplínách tedy vede v sedmiboji Nafissatou Thiamová se ziskem 3127 bodů před Anouk Vetterovou (3003), Adriannou Sulekovou (2979), Noor Vidtsovou (2933) a právě Annou Hallovou (2920). Sedmiboj bude pokračovat ještě v odpoledním programu závodem na 200 metrů a zakončen bude třemi disciplínami v pondělí.
     
    7boj
    Sedmiboj žen – koule

    1. Anouk Vetterová (NED) 16,25 m (PB) – 945 b.
    2. Nafissatou Thiamová (BEL) 15,03 (SB) – 863
    3. Noor Vidtsová (BEL) 14,43 (PB) – 823
    4. Emma Oosterwegelová (NED) 14,40 – 821
    5. Adrianna Sułeková (POL) 14,13 (PB) – 803
    6. Paulina Ligarská (POL) 14,08 – 799
    7. Xénia Krizsánová (HUN) 14,08 (SB) – 799
    8. Annik Kälinová (SUI) 13,71 – 775
    9. Anna Hallová (USA) 13,67 (PB) – 772
    10. Sophie Weissenbergová (GER) 13,57 – 765
    11. Ashtin Zamzowová-Mahlerová (USA) 12,99 – 727
    12. Katarina Johnsonová-Thompsonová (GBR) 12,92 – 722
    13. Kendell Williamsová (USA) 12,71 – 708
    14. Michelle Atherleyová (USA) 12,56 – 698
    15. Claudia Conteová (ESP) 12,46 – 692
    Odile Ahouanwanouová (BEN) DNS
     
    7boj
    Sedmiboj žen po 3 disciplínách

    1. Nafissatou Thiamová (BEL) 3 127 b.
    2. Anouk Vetterová (NED) 3 003
    3. Adrianna Sułeková (POL) 2 979
    4. Noor Vidtsová (BEL) 2 933
    5. Anna Hallová (USA) 2 920
    6. Emma Oosterwegelová (NED) 2 821
    7. Katarina Johnsonová-Thompsonová (GBR) 2 781
    8. Annik Kälinová (SUI) 2 777
    9. Claudia Conteová (ESP) 2 774
    10. Xénia Krizsánová (HUN) 2 758
    11. Ashtin Zamzowová-Mahlerová (USA) 2 723
    12. Sophie Weissenbergová (GER) 2 717
    13. Paulina Ligarská (POL) 2 692
    14. Michelle Atherleyová (USA) 2 671
    15. Kendell Williamsová (USA) 2 619
    Odile Ahouanwanouová (BEN) DNS
     
    Dopolední program skončil.
     
    Nedělní dopolední program nabídl spoustu zajímavého atletického zápolení. Už brzy ráno odstartoval maraton mužů, ve kterém si Tamirat Tola si po stříbru z mistrovství světa 2017 doběhl pro premiérový titul mistra světa. Zaznamenal rovněž nový rekord světového šampionátu, který má hodnotu 2:05:35! Etiopský úspěch posléze završil druhým místem Mosinet Geremew, bronz pak putoval do Belgie zásluhou Bashira Abdiho.

    Medailové disciplíny byly k vidění ještě dvě. Mistryní světa v hodu kladivem se stala Brooke Andersenová, nejlepší kladivářka sezony, která v poslední sérii zaznamenala skvělých 78,96 metrů. Stříbro slaví Kanada díky Camryn Rogersové a bronz vybojovala další Američanka Janee' Kassanavoidová.

    V běhu na 10 000 metrů se povedlo obhájit titul z Dauhá Joshuovi Cheptegeiovi, který až ve strhujícím finiši upláchl všem svým konkurentům. Stříbro získal Keňan Mburu, bronz Uganďan Kiplimo a vytrvalecká velmoc Etiopie zůstala bez cenného kovu.
     
    Na Hayward Field se představili i dva čeští čtvrtkaři v rozbězích svých disciplín. Patriku Šormovi utekl postup do semifinále o pouhých šest setin sekundy, když dlouho držel jeden z nejrychlejších času mezi poraženými, ale nakonec zůstal první pod čarou.

    To Lada Vondrová postoupila do semifinále s přehledem. Mistryně světa do 23 let sice nevybojovala přímý postup, ale v posledním běhu zaznamenala třetí nejrychlejší čas mezi poraženými, když doběhla na čtvrtém místě za favoritkami, a bude moci ve Spojených státech usilovat o postup do finále.
     
    Atletický program pokračuje krátce po druhé hodině v noci (SEČ) odpoledním programem. Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost. (23:13:08)

    Jan Vojkůvka

    Maraton mužů
    1. Tamirat Tola (ETH) 2:05:36 hod (CR)
    2. Mosinet Geremew (ETH) 2:06:44
    3. Bashir Abdi (BEL) 2:06:48
    4. Cameron Levins (CAN) 2:07:09 (NR)
    5. Geoffrey Kamworor (KEN) 2:07:14 (SB)
    6. Seifu Tura (ETH) 2:07:17
    7. Gabriel Gerald Geay (TAN) 2:07:31 (SB)
    8. Daniel do Nascimento (BRA) 2:07:35
    9. Shumi Dechasa (BRN) 2:07:52 (SB)
    10. Isaac Mpofu (ZIM) 2:07:56 (NR)
    11. Maru Teferi (ISR) 2:07:59
    12. Othmane El Goumri (MAR) 2:08:14
    13. Jusuke Nišijama (JPN) 2:08:35
    14. Hamza Sahlí (MAR) 2:08:45
    15. Barnabas Kiptum (KEN) 2:08:59
    16. Oqbe Kibrom Ruesom (ERI) 2:09:02
    17. Hassan Chahdi (FRA) 2:09:20
    18. Melikhaya Frans (RSA) 2:09:24 (PB)
    19. Galen Rupp (USA) 2:09:36 (SB)
    20. Rory Linkletter (CAN) 2:10:24 (PB)
    21. Mohamed Reda El Aaraby (MAR) 2:10:33
    22. Goitom Kifle (ERI) 2:11:10 (SB)
    23. Kuo-ťien Tung (CHN) 2:11:14 (SB)
    24. Elkanah Kibet (USA) 2:11:20
    25. Tasama Moogas (ISR) 2:11:36
    26. Ser-Od Bat-Ochir (MGL) 2:11:39 (SB)
    27. José Marcío Leão da Silva (BRA) 2:11:43
    28. Ben Preisner (CAN) 2:11:47 (SB)
    29. Patricio Castillo (MEX) 2:11:51 (SB)
    30. Thomas De Bock (BEL) 2:11:54 (SB)
    31. Šao-chuej Jang (CHN) 2:11:56
    32. Olivier Irabaruta (BDI) 2:12:00
    33. Jackson Kiprop (UGA) 2:12:14
    34. Filex Malewa Chemongesi (UGA) 2:12:16
    35. Tebello Ramakongoana (LES) 2:12:35 (SB)
    36. Hector Garibay Flores (BOL) 2:12:44
    37. Paulo Roberto Paula (BRA) 2:13:39
    38. Gaku Hoši (JPN) 2:13:44
    39. Nicolás Cuestas (URU) 2:13:52
    40. Fred Musobo (UGA) 2:13:58 (SB)
    41. Eulalio Muñoz (ARG) 2:14:29 (SB)
    42. Bjambajav Ceveenravdan (MGL) 2:14:44
    43. Tom Gröschel (GER) 2:14:56 (SB)
    44. Hiskel Tewelde (ERI) 2:15:01 (SB)
    45. Ťien-chua Pcheng (CHN) 2:16:12 (SB)
    46. Colin Mickow (USA) 2:16:36 (SB)
    47. Thijs Nijhuis (DEN) 2:16:55 (SB)
    48. Haimro Almaya (ISR) 2:17:05
    49. Joshua Griffiths (GBR) 2:17:37
    50. Ernesto Andrés Zamora (URU) 2:17:54
    51. Dario Castro (MEX) 2:18:32
    52. Tumelo Motlagale (RSA) 2:20:21
    53. Eduardo Terrance Garcia (ISV) 2:23:16 (SB)
    54. Krishna Bahadur Basnet (NEP) 2:24:19 (SB)
    Lahsene Bouchikhi (BEL) DNF
    Ibrahim Hassan (DJI) DNF
    Lelisa Desisa (ETH) DNF
    Ču-han O (KOR) DNF
    Gantulga Dambadarjaa (MGL) DNF
    Abdi Nageeye (NED) DNF
    David Nilsson (SWE) DNF
    Emanuel Giniki Gisamoda (TAN) DNF
    Kengo Suzuki (JPN) DNS
    Kladivo žen - finále
    1. Brooke Andersenová (USA) 78,96 m
    2. Camryn Rogersová (CAN) 75,52
    3. Janee' Kassanavoidová (USA) 74,86
    4. Sara Fantiniová (ITA) 73,18
    5. Jillian Weirová (CAN) 72,41
    6. Bianca Florentina Ghelberová (ROU) 72,26
    7. Silja Kosonenová (FIN) 70,81
    8. Na Luo (CHN) 70,42
    9. Grete Ahlbergová (SWE) 70,11
    10. Krista Tervoová (FIN) 69,04
    11. Hanna Skydanová (AZE) 69,01
    12. Annette Nneka Echikunwokeová (USA) 68,12
    10 000 m mužů - finále
    1. Joshua Cheptegei (UGA) 27:27,43 min (SB)
    2. Stanley Waithaka Mburu (KEN) 27:27,90 (SB)
    3. Jacob Kiplimo (UGA) 27:27,97 (SB)
    4. Grant Fisher (USA) 27:28,14
    5. Selemon Barega (ETH) 27:28,39
    6. Mohammed Ahmed (CAN) 27:30,27
    7. Berihu Aregawi (ETH) 27:31,00
    8. Daniel Mateiko (KEN) 27:33,57 (SB)
    9. Joe Klecker (USA) 27:38,73 (SB)
    10. Isaac Kimeli (BEL) 27:43,50 (SB)
    11. Jimmy Gressier (FRA) 27:44,55
    12. Sean McGorty (USA) 27:46,30
    13. Carlos Mayo (ESP) 27:50,61
    14. Tadese Worku (ETH) 27:51,25
    15. Rodgers Kwemoi (KEN) 27:52,26
    16. Rodrigue Kwizera (BDI) 28:01,49
    17. Habtom Samuel (ERI) 28:01,81
    18. Egide Ntakarutimana (BDI) 28:24,07
    19. Jack Rayner (AUS) 28:24,12
    20. Ren Tazawa (JPN) 28:24,25
    21. Zouhair Talbi (MAR) 28:28,69
    22. Tacuhiko Ito (JPN) 28:57,85
    23. Patrick Dever (GBR) 29:13,88
    24. Stephen Kissa (UGA) 29:21,10 (SB)
    Sedmiboj žen po 3 disciplínách
    1. Nafissatou Thiamová (BEL) 3 127 b.
    2. Anouk Vetterová (NED) 3 003
    3. Adrianna Sułeková (POL) 2 979
    4. Noor Vidtsová (BEL) 2 933
    5. Anna Hallová (USA) 2 920
    6. Emma Oosterwegelová (NED) 2 821
    7. Katarina Johnsonová-Thompsonová (GBR) 2 781
    8. Annik Kälinová (SUI) 2 777
    9. Claudia Conteová (ESP) 2 774
    10. Xénia Krizsánová (HUN) 2 758
    11. Ashtin Zamzowová-Mahlerová (USA) 2 723
    12. Sophie Weissenbergová (GER) 2 717
    13. Paulina Ligarská (POL) 2 692
    14. Michelle Atherleyová (USA) 2 671
    15. Kendell Williamsová (USA) 2 619
    Odile Ahouanwanouová (BEN) DNS
    Sedmiboj žen - 100 m překážek
    1. rozběh

    1. Nafissatou Thiamová (BEL) 13,21 s (PB) - 1 093 b.
    2. Emma Oosterwegelová (NED) 13,44 (SB) - 1 059
    3. Ashtin Zamzowová-Mahlerová (USA) 13,47 (SB) - 1 055
    4. Sophie Weissenbergová (GER) 13,51 (PB) - 1 049
    5. Katarina Johnsonová-Thompsonová (GBR) 13,55 (SB) - 1 043
    6. Claudia Conteová (ESP) 13,65 (PB) - 1 028
    7. Paulina Ligarská (POL) 14,19 - 952
    Odile Ahouanwanouová (BEN) DNS

    2. rozběh

    1. Michelle Atherleyová (USA) 13,12 s - 1 106 b.
    2. Annik Kälinová (SUI) 13,17 (PB) - 1 099
    3. Anna Hallová (USA) 13,20 - 1 094
    4. Noor Vidtsová (BEL) 13,20 (SB) - 1 094
    5. Adrianna Sułeková (POL) 13,28 - 1 083
    6. Anouk Vetterová (NED) 13,30 - 1 080
    7. Xénia Krizsánová (HUN) 13,46 - 1 056
    8. Kendell Williamsová (USA) 13,54 - 1 044
    Sedmiboj žen - výška
    1. Nafissatou Thiamová (BEL) 195 cm - 1 171 b.
    2. Adrianna Sułeková (POL) 189 - 1 093
    3. Anna Hallová (USA) 186 - 1 054
    4. Claudia Conteová (ESP) 186 - 1 054
    5. Katarina Johnsonová-Thompsonová (GBR) 183 - 1 016
    6. Noor Vidtsová (BEL) 183 - 1 016
    7. Anouk Vetterová (NED) 180 - 978
    8. Ashtin Zamzowová-Mahlerová (USA) 177 - 941
    9. Paulina Ligarská (POL) 177 - 941
    10. Emma Oosterwegelová (NED) 177 - 941
    11. Sophie Weissenbergová (GER) 174 - 903
    12. Annik Kälinová (SUI) 174 - 903
    13. Xénia Krizsánová (HUN) 174 - 903
    14. Michelle Atherleyová (USA) 171 - 867
    15. Kendell Williamsová (USA) 171 - 867
    Odile Ahouanwanouová (BEN) DNS
    Sedmiboj žen - koule
    1. Anouk Vetterová (NED) 16,25 m (PB) - 945 b.
    2. Nafissatou Thiamová (BEL) 15,03 (SB) - 863
    3. Noor Vidtsová (BEL) 14,43 (PB) - 823
    4. Emma Oosterwegelová (NED) 14,40 - 821
    5. Adrianna Sułeková (POL) 14,13 (PB) - 803
    6. Paulina Ligarská (POL) 14,08 - 799
    7. Xénia Krizsánová (HUN) 14,08 (SB) - 799
    8. Annik Kälinová (SUI) 13,71 - 775
    9. Anna Hallová (USA) 13,67 (PB) - 772
    10. Sophie Weissenbergová (GER) 13,57 - 765
    11. Ashtin Zamzowová-Mahlerová (USA) 12,99 - 727
    12. Katarina Johnsonová-Thompsonová (GBR) 12,92 - 722
    13. Kendell Williamsová (USA) 12,71 - 708
    14. Michelle Atherleyová (USA) 12,56 - 698
    15. Claudia Conteová (ESP) 12,46 - 692
    Odile Ahouanwanouová (BEN) DNS
    400 m mužů - rozběhy
    1. rozběh

    1. Wayde van Niekerk (RSA) 45,18 s Q
    2. Jonathan Jones (BAR) 45,46 Q
    3. Alex Haydock-Wilson (GBR) 45,62 Q
    4. Julian Jrummi Walsh (JPN) 45,90 q
    5. Patrik Šorm (CZE) 46,07
    6. Steven Solomon (AUS) 46,87

    2. rozběh

    1. Michael Norman (USA) 45,37 s Q
    2. Christopher Taylor (JAM) 45,68 Q
    3. Zakhiti Nene (RSA) 45,69 Q
    4. Kevin Borlée (BEL) 45,72 q
    5. Benjamin Lobo Vedel (DEN) 46,27
    6. Luis Avilés Ferreiro (MEX) 46,47
    7. Kajetan Duszyński (POL) 46,57

    3. rozběh

    1. Michael Cherry (USA) 45,81 s Q
    2. Muzala Samukonga (ZAM) 45,82 Q
    3. Alexander Doom (BEL) 46,18 Q
    4. Jevaughn Powell (JAM) 46,42
    5. Ricky Petrucciani (SUI) 46,60
    6. Anthony Pesela (BOT) 47,36
    7. Obediah Timbaci (VAN) 53,32

    4. rozběh

    1. Champion Allison (USA) 45,56 s Q
    2. Dylan Borlée (BEL) 45,70 Q
    3. Isaac Makwala (BOT) 45,93 Q
    4. Michail Litvin (KAZ) 46,00 q
    5. Davide Re (ITA) 46,49
    6. Dwight St.Hillaire (TTO) 46,60
    7. Boško Kijanović (SRB) 46,85

    5. rozběh

    1. Bayapo Ndori (BOT) 44,87 s Q
    2. Kirani James (GRN) 45,29 Q
    3. Nathon Allen (JAM) 45,61 Q
    4. Fuga Sato (JPN) 45,88 q
    5. Alex Beck (AUS) 45,99 q
    6. Edoardo Scotti (ITA) 46,46
    7. Dexter Mayorga (NCA) 48,40

    6. rozběh

    1. Matthew Hudson-Smith (GBR) 45,49 s Q
    2. Liemarvin Bonevacia (NED) 45,82 Q
    3. Lidio Andres Feliz (DOM) 45,87 Q
    4. Christopher O'Donnell (IRL) 46,01 q
    5. Kaito Kawabata (JPN) 46,34
    6. Lucas Carvalho (BRA) 47,53
    7. Aiden Hazzard (AIA) 51,44
    400 m žen - rozběhy
    1. rozběh

    1. Shaunae Millerová-Uibová (BAH) 51,10 s Q
    2. Aliyah Abramsová (GUY) 51,98 Q
    3. Gabby Scottová (PUR) 52,05 Q
    4. Susanne Walliová (AUT) 52,18 q
    5. Paola Moránová (MEX) 52,28
    6. Kendall Ellisová (USA) 52,55
    7. Miranda Charlene Coetzeová (RSA) 53,30

    2. rozběh

    1. Stephanie Ann McPhersonová (JAM) 50,15 s Q
    2. Natalia Kaczmareková (POL) 50,21 Q
    3. Lieke Klaverová (NED) 50,24 Q (NR)
    4. Nicole Yearginová (GBR) 51,17 q
    5. Cátia Azevedová (POR) 51,55 q
    6. Tabata Vitorinová (BRA) 52,17 q
    7. Niddy Mingilishiová (ZAM) 52,84

    3. rozběh

    1. Sada Williamsová (BAR) 51,05 s Q
    2. Modesta Justé Morauskaitéová (LTU) 51,27 Q
    3. Ama Pipiová (GBR) 51,32 Q
    4. Charokee Youngová (JAM) 51,84 q
    5. Sophie Beckerová (IRL) 52,24
    6. Camille Lausová (BEL) 52,56
    7. Eveline Saalbergová (NED) 52,59

    4. rozběh

    1. Marileidy Paulinová (DOM) 50,76 s Q
    2. Rhasidat Adelekeová (IRL) 51,59 Q
    3. Lynna Irbyová (USA) 51,78 Q
    4. Gunta Vaičuleová (LAT) 52,21
    5. Lauren Galeová (CAN) 52,46
    6. Anita Horvatová (SLO) 52,67
    7. Imaobong Nse Uková (NGR) 52,80

    5. rozběh

    1. Fiordaliza Cofilová (DOM) 51,19 s Q
    2. Talitha Diggsová (USA) 51,54 Q
    3. Roxana Gómezová (CUB) 51,85 Q
    4. Alice Mangioneová (ITA) 52,72
    5. Silke Lemmensová (SUI) 52,86
    6. Aiyanna Stiverneová (CAN) 53,07
    7. Naomi Van den Broecková (BEL) 53,16

    6. rozběh

    1. Anna Kiełbasińská (POL) 50,63 s Q
    2. Candice McLeodová (JAM) 50,76 Q
    3. Victoria Ohuruoguová (GBR) 51,07 Q
    4. Lada Vondrová (CZE) 51,55 q
    5. Natassha McDonaldová (CAN) 52,41
    6. Tiffani Marinhová (BRA) 52,80
    7. Shereen Vallabouyová (MAS) 53,57
    8. Rosie Elliottová (NZL) 54,92