Odpolední program (1. den) (kon.) | Dopolední program (2. den) (kon.)
koniec udalosti
Dopolední program (2. den)

cz Sobota 16.07.2022, 19:35 • Hayward Field, Eugene, Oregon • Majstrovstvá sveta
     
    Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 19:35.
     
    Světový šampionát v atletice pokračuje v sobotu druhým soutěžním dnem. V tomto přenosu se budeme věnovat dopolednímu programu, během něhož bude k vidění celkem sedm soutěžních disciplín a budou rozdány i dvě sady medailí. O ty se střetnou kladiváři, kteří prošli do finále z páteční kvalifikace, a pak také vytrvalkyně v závodě na 10 kilometrů.
     
    Co nás v dopoledním programu čeká?
    Hlavními taháky dopoledního programu druhého soutěžního dne budou jednoznačně finálové závody kladivářů a běžkyň na deset kilometrů. To však není vše, co Eugene v sobotu nabídne. Své rozběhy absolvují čeští překážkáři na 110 i 400 metrech. Kromě toho se můžeme těšit na rozběhy závodu na 3000 metrů překážek, tzv. steeplechase. A napilno bude i v technických sektorech. Svou kvalifikaci absolvují trojskokanky a výškařky.
     
    Česká stopa v dopoledním programu
    Do akce se dostane už sedmatřicetiletý překážkář Petr Svoboda, který se na mistrovství světa vrací po dlouhých sedmi letech. Letos startoval už na halovém šampionátu v Bělehradu, kde na šedesátce překážek skončil v semifinále. A minimálně postup do semifinále je jeho cílem i na jeho oblíbené trati 110 metrů překážek, na které mu letos patří ve světovém žebříčku 28. místo.

    V rozbězích na 400 metrů překážek bude startovat Vít Müller. Pětadvacetiletý český reprezentant, kterému patří 35. místo ve světovém žebříčku, je aspirantem na postup do semifinále, do něhož pronikl také na loňských olympijských hrách. Z posledního světového šampionátu v Dauhá 2019, na kterém startoval, má na kontě konečné 19. místo.
     
    Finálové závody
    Finálový program započne ve 21 hodin středoevropského času. Jako první se na stadion vydají kladiváři, jejich páteční kvalifikaci vyhrál s hodem dlouhým 80,09 metrů Polák Pawel Fajdek. Tento polský reprezentant je i díky tomuto výkonu pasován do role spolufavorita závodu, stejně jako jeho krajan a olympijský šampion Wojciech Nowicki. O medaile ale rozhodně chtějí usilovat i Bence Halász nebo domácí naděje Daniel Haugh, druhý z kvalifikace, a Rudy Winkler.

    Druhou finálovou disciplínou, která bude mít start ve 21:20 (SEČ) bude desítka žen. Hlavní favoritkou závodu bude světová jednička Sifan Hassanová, fenomenální běžkyně s excelentními závěry, která se bude snažit odrazit nápor tradičně silných Etiopanek či Keňanek v čele s Margaret Chelimo Kipkemboiovou, Letesenbet Gideyovou či Hellen Obiriovou. Do medailového boje by se ráda zapojila ale i Britka Eilish McColganová.
     
    Další hvězdy programu
    I v dalších závodech ale bude rozhodně na co koukat. V trojskoku žen se můžeme těšit na vystoupení superfavorizované Yulimar Rojasové z Venezuely, která letos skočila už 15,74 metrů! A jako jediná ze všech startujících překonala v této sezoně 15 metrů. V jaké formě vstoupí do světového šampionátu Norah Jerutová, Keňanka v barvách Kazachstánu? Světová jednička v rozběhu bude chtít potvrdit, že bude největší favoritkou závodu, nicméně velkou konkurenci bude mít například ve Winfred Mutile Yaviové nebo Courtney Frerichsové.

    Ženská výška nenabídne start své světové jedničky Mariji Lasickeneové, a tak se diváci mohou těšit alespoň na představení Jaroslavy Mahučichové. Ukrajinka jako jediná ze všech startujících dokázala v této sezoně zdolat 203 centimetrů (přes dva metry se letos ze startujících dostala ještě Eleanor Pattersonová). V kvalifikaci na to nenaváže, ale hladký postup je jasným cílem. Grant Holloway, Hansle Parchment nebo Devon Allen – to jsou jména největších favoritů stodesítky překážek. A konečně na 400 metrech překážek si fanoušci atletiky nesmí nechat ujít start Karstena Warholma, superfavorita celého závodu, který v této sezoně ještě soutěžní čtvrtku neběžel.
     
    Program
    19:30 Trojskok žen, kvalifikace
    19:35 3000m překážek žen, rozběhy
    20:10 Skok do výšky žen, kvalifikace
    20:25 110m překážek mužů, rozběhy (Petr Svoboda)
    21:00 Hod kladivem mužů, finále
    21:20 10 000m žen, finále
    22:20 400m překážek mužů, rozběhy (Vít Müller)
     
    Dopolední program zahájen.
     
    Světový šampionát v Eugene pokračuje svým druhým soutěžním dnem a v sobotu bude rozhodně, na co se dívat. A to už během tohoto dopoledního programu, během něhož budou k vidění dva finálové závody. Jako první však dění na atletickém stadionu odstartují trojskokanky.
     
    3skok
    Kvalifikační limit pro postup do finále je 14,40 metrů. A hned prvním pokusem jej zdolala Shanieka Rickettsová, která celou kvalifikaci odstartovala. Jamajčanka předvedla 14,46 metrů!
     
    3skok
    A ještě lépe skočila superfavoritka a světová jednička Yulimar Rojasová! Venezuelanka započala dění ve skupině B, předvedla 14,73 metrů a může si začít balit věci. Do sektoru se vrátí až ve finále.
     
    3000mp
    Hned zkraje programu budou k vidění také rozběhy žen na 3000 metrů překážek. A hned v prvním rozběhu se představí současná světová jednička a největší favoritka mistrovství světa Norah Jerutová. Do finále projdou z každého běhu tři nejrychlejší a dalších šest běžkyň na základě zaběhnutých časů.
     
    3skok
    Ale rychle zpět do trojskoku. Maryna Bechová-Romančuková skáče prvním pokusem 14,54 metrů a je už třetí jistou finalistkou! Naopak Senni Salminenové 14,06 metrů prozatím nestačí.
    Maryna Bechová-Romančuková a její kvalifikační pokus
     
    3000mp
    Jerutová hned zkraje zaujala vedoucí postavení ve svém rozběhu, sekunduje jí u toho Keňanka Jackline Chepkoechová.
     
    3skok
    Kristiina Mäkeläová z Finska si stanovila nový osobní rekord a se 14,49 metry se stala čtvrtou finalistkou trojskoku! Zatím se skáče poměrně daleko, velmi blízko k finále má také Jamajčanka Kimberly Williamsová, která předvedla 14,28 metrů a za limitem zaostala jen o 12 centimetrů.
     
    3000mp
    Jerutová si na dráze buduje náskok a v polovině trati se vzdálila soupeřkám o několik metrů! Stíhat se jí snaží především Etiopanka Getachewová a Američanka Coburnová. Čtvrtá Keňanka Chepkoechová nabírá už poměrně vysokou ztrátu.
     
    3000mp
    Jerutová se dál vzdaluje! Kazaška předvádí už v rozběhu skvělý výkon a dává najevo, že je jasnou favoritkou trojky s překážkami!
     
    3000mp
    Dva okruhy před cílem má Jerutová náskok už ve výši přes šest sekund! Parádní výkon kazašské reprezentantky. Na postupových příčkách jsou zatím i Coburnová s Getachewovou.
     
    3000mp
    Norah Jerutová, rodačka z Keni, šestinásobná vítězka mítinku Diamantové ligy, zvítězila v prvním rozběhu dominantním výkonem! Druhou v pořadí, Wekuhu Getachewovou, porazila o takřka 10 sekund a zaznamenala čas 9:01,54! Postup do finále slaví ze třetího místa nakonec Tunisanka Marwa Bouzayaniová. Domácí Emma Coburnová totiž začala v závěru tuhnout a propadla se na čtvrté místo. S časem 9:15,19 by ale měla také postupovat.
     
    3skok
    Těsně prozatím unikl limit pro finále Leyanis Pérezové z Kuby, která skočila 14,24 metrů a Keturah Orjiové ze Spojených států, jež skočila o centimetr méně.
     
    3000 metrů steeplechase ženy – 1. rozběh

    1. Norah Jerutová (KAZ) 9:01,54 Q
    2. Werkuha Getachewová (ETH) 9:11,25 Q
    3. Marva Bouzayaniová (TUN) 9:12,14 Q
    4. Emma Coburnová (USA) 9:15,19
    5. Elizabeth Birdová (GBR) 9:23,17
    6. Jackline Chepkoechová (KEN) 9:27,50
    7. Belén Casettaová (ARG) 9:29,05
    8. Lea Meyerová (GER) 9:30,81
    9. Regan Yeeová (CAN) 9:36,22
    10. šuang-šuang Sü (CHN) 9:39,17
    11. Brielle Erbacherová (AUS) 9:40,55
    12. Simone Ferrazová (BRA) 9:53,52
    13. Nilani Rathnayakaová (SRI) 9:54,10
    14. Juno Jamanakaová (JPN) 10:18,18
     
    3skok
    Finka Salminenová si ve druhé sérii polepšila na 14,22 metrů. Ještě lépe ale teď v první sérii v rámci skupiny A skočila Thea Lafondová! Reprezentantka Dominiky předvedla 14,39 metrů a limit jí utekl jen o jeden centimetr.
     
    3000mp
    Chystá se druhý rozběh na 3000 metrů překážek. Favoritkami tohoto běhu jsou Peruth Chemutaiová z Ugandy, Mekides Abebeová z Etiopie či Němka Gesa Felicitas Krauseová, která toho ale letos tolik nenaběhala a její reálná forma je aktuálně trochu zahalena tajemstvím...
     
    3000mp
    Chemutaiová na nic nečeká a okamžitě se dere do čela svého rozběhu. Diktuje tempo, ale tak rychlý čas, jaký zaběhla Jerutová, se očekávat tentokrát nedá.
     
    3000mp
    Němka Krauseová zatím trochu zaostává, startovní pole se dost natahuje. Nevypadá to, že vyladila formu na světový šampionát. Ale má stále dost času, aby něco se svou pozicí udělala. Tempo Chemutaiové jí ale nevoní.
     
    3000mp
    Komu naopak chutná je Albánka Luiza Gegaová, která se snaží takticky držet za Chemutaiovou, byť už ji několikrát málem předběhla a vždy se tak trochu zabrzdila. Nechce se jí běžet do úniku a případně vytuhnout.
     
    3skok
    Mezitím Tori Franklinová skáče ve druhé sérii 14,36 metrů. Po pokusu Američanky se přes 14 metrů dostalo už 14 trojskokanek.
     
    3000mp
    Do popředí se protáhla také Etiopanka Mekides Abebeová a s ní se vytáhla Američanka Courtney Waymentová. Zatím se jedná o vyrovnaný boj o tři postupové příčky.
     
    3000mp
    Gegaová se začíná trochu propadat, naopak na čelní pozici se prodrala Britka Aimee Prattová!
     
    3000mp
    Půl okruhu před cílem je v boji o tři příčky ještě šest atletek! Byť Prattové začíná trochu docházet...
     
    3000mp
    A nakonec je to Alice Finotová! Francouzka vyhrála druhý rozběh v národním rekordu s časem 9:14,34! Mekides Abebeová zaostala o necelou půl sekundu a ze třetího místa postupuje Luiza Gegaová z Albánie. Čtvrtá je domácí Courtney Waymentová a až pátá doběhla Peruth Chemutaiová. Jedna z favoritek má nyní třetí nejrychlejší běžecký čas mimo postupové příčky. Postup do finále by jí tak neměl uniknout. Ale ukázala slabiny. Němka Krauseová je až sedmá za Prattovou, která stanovila nový britský rekord.
     
    3000 metrů steeplechase ženy – 2.rozběh

    1. Alice Finotová (FRA) 9:14,34 Q
    2. Mekides Abebeová (ETH) 9:14,83 Q
    3. Luiza Gegaová (ALB) 9:14,91 Q
    4. Courtney Waymentová (USA) 9:14,95
    5. Peruth Chemutaiová (UGA) 9:16,66
    6. Aimee Prattová (GBR) 9:18,91
    7. Gesa Felicitas Krauseová (GER) 9:21,02
    8. Amy Cashinová (AUS) 9:21,46
    9. Chiara Scherrerová (SUI) 9:22,15
    10. Irene Sánchezová-Escribanová (ESP) 9:23,94
    11. Purity Kiruiová (KEN) 9:26,88
    12. Parul Chaudharyová (IND) 9:38,09
    13. Grace Fetherstonhaughová (CAN) 9:49,85
    14. Carolina Lozanová (ARG) 10:03,51
     
    3skok
    Jistý postup do finále stále drží pouze Rojasová, Bechová-Romančuková, Mäkeläová a Rickettsová. Další trojskokanky se poměrně dost přibližují k limitu, definitivu ale ještě nemají. Na druhou stranu 14,39 Lafondové, 14,36 Franklinové, 14,32 Jose Timaové a 14,30 Pérezové jsou výkony, které by měly také stačit.
     
    3000mp
    Chystá se poslední rozběh na 3000 metrů překážek. Daisy Jepkemeiová, další Keňanka v barvách Kazachstánu, by ráda navázala na výkon své krajanky Jerutové.
     
    3000mp
    A obdobně jako Jerutová se rozhodla hned zkraje závodu diktovat tempo svého rozběhu. Za ní je v těsném kontaktu Etiopanka Almayewová.
     
    3000mp
    Yaviová z Bruneje a Chespolová z Keni se ale chtějí také předvést v dobrém světle a prostřídávají na čele etiopsko-kazašský tandem. Dopředu se posouvá i Američanka Frerichsová.
     
    3skok
    Probíhají už třetí série. Ackelia Smithová skáče 14,36 metrů a stanovuje si svůj nový osobní rekord! I ona má nyní hodně blízko k postupu do finále.
     
    Výška
    Startuje také kvalifikace ženské výšky. Limit pro finále je 195 centimetrů, základní laťka je ve výši 175 centimetrů. Do kvalifikace nakonec nenastoupila Britka Morgan Lakeová.
     
    3000mp
    Ale zpět na dráhu. Jepkemeiová v tuto chvíli nejspíš trochu odpočívá, jelikož figuruje až na šestém místě. Hodně vysoko je Slovinka Maruša Mišmaš Zrimšeková, která touží po přímém postupu!
     
    3000mp
    Celiphine Chepteek Chespolová je vítězkou posledního rozběhu, ale přímý postup slaví také Maruša Mišmaš Zrimšeková ze Slovinska, která v závěru sváděla souboj o druhé místo s Winfred Mutile Yaviovou z Bahrajnu. Naopak do finále nepostoupí Daisy Jepkemeiová, která skončila až šestá a její čas 9:23,07 nestačí!
     
    3000mp
    S časem postupují do finále Američanky Courtney Waymentová, Emma Coburnová a Courtney Frerichsová, Uganďanka Peruth Chemutaiová, Britka Aimee Prattová a nakonec i Němka Gesa Felicitas Krauseová.
     
    3000 metrů steeplechase ženy – 3. rozběh

    1. Celiphine Chepteek Chespolová (KEN) 9:16,78 Q
    2. Maruša Mišmaš Zrimšeková (SLO) 9:17,14 Q
    3. Winfred Mutile Yaviová (BRN) 9:17,32 Q
    4. Courtney Frerichsová (USA) 9:17,91
    5. Sembo Almayewová (ETH) 9:21,10
    6. Daisy Jepkemeiová (KAZ) 9:23,07
    7. Natalya Strebkovová (UKR) 9:25,85
    8. Tatiane Raquel Da Silvaová (BRA) 9:26,25
    9. Carolina Roblesová (ESP) 9:28,24
    10. Celi McCabeová (CAN) 9:32,73
    11. Cara Feainová-Ryanová (AUS) 9:43,41
    12. Adva Cohenová (ISR) 9:44,74
    13. Kingo Króliková (POL) 9:44,74
    14. Rejmi Jošimuraová (JPN) 9:58,07
     
    3skok
    Ve velkých problémech je Patricia Mamonaová. Stříbrná medailistka z olympiády v Tokiu skočila v první sérii 14,05 metrů, ve druhé sérii přešlápla a nyní se potřebuje zlepšit, jinak do finále neprojde!
     
    3skok
    Mamonaová v poslední sérii nakonec kýžené zlepšení zaznamenala, skáče 14,32 metrů a posouvá se pořadím! Postup do finále by jí uniknout nyní neměl!
    Mamonaová a její klíčový kvalifikační pokus
     
    110mpř
    Chystá se start rozběhů na 110 metrů překážek. A hned v prvním rozběhu sedmatřicetiletý Petr Svoboda, nejstarší překážkář ve startovním poli!
     
    110mpř
    Startér nechal překážkáře poměrně dlouho vycukat v blocích. Nakonec Trey Cunningham ze Spojených států zvítězil v čase 13,28 před Jamajčanem Broadbellem, Britem Pozzim a Švýcarem Josephem.

    Petr Svoboda, který nastupoval se zraněním nohy, si během závodu své zranění nejspíš trochu zhoršil, protože hned po doběhu na sedmém místě poskakoval po jedné noze a nyní mu pomáhá Andrew Pozzi s odchodem z dráhy. Jeho čas je 13,65.
    Rozběh s Petrem Svobodou
     
    110 metrů překážek muži – 1. rozběh

    1. Trey Cunningham (USA) 13,28 Q
    2. Rasheed Broadbell (JAM) 13,36 Q
    3. Andrew Pozzi (GBR) 13,45 Q
    4. Jason Joseph (SUI) 13,49 Q
    5. Pascal Martinot-Lagarde (FRA) 13,49
    6. Mikdat Sevlet (TUR) 13,61
    7. Petr Svoboda (CZE) 13,65
    8. Jeremie Laaraudeuse (MRI) 14,19
     
    3skok
    Kvalifikační limit trojskoku splnily jen Yulimar Rojasová, Maryna Bechová Romančuková, Ana Lucia Jose Timaová (stanovila výkonem 14,52 nový národní rekord). Kristiina Mäkeläová a Shanieka Rickettsová.

    Další postupové příčky tak zaujaly trojskokanky na základě výkonů. Uspěly Thea Lafondová, Keturah Orjiová, Ackelia Smithová, Patricia Mamonaová, Leyanis Pérezová Hernándezová, Tori Franklinová a Kimberly Williamsová.
     
    Postupující do finále trojskoku žen

    1. Yulimar Rojasová (VEN) 14,72m Q
    2. Maryna Bechová-Romančuková (UKR) 14,54m Q
    3. Ana Lucia Joseová Timaová (DOM) 14,52m Q
    4. Kristiina Mäkelä (FIN) 14,48m Q
    5. Shanieka Rickettsová (JAM) 14,45m Q
    6. Thea Lafondová (DMA) 14,39m
    7. Keturah Orjiová (USA) 14,37m
    8. Ackelia Smithová (JAM) 14,36m
    9. Tori Franklinová (USA) 14,36m
    10. Patrícia Mamonaová (POR) 14,32m
    11. Leyanis Pérezová Hernándezová (CUB) 14,30m
    12. Kimberly Williamsová (JAM) 14,27m
     
    110mpř
    Američan Grant Holloway bude výrazným favoritem druhého rozběhu, z něhož postoupí do semifinále také čtyři nejrychlejší.
     
    110mpř
    Grant Holloway má skvělou formu! Okamžitě po startu si vypracoval náskok, přes plůtky doslova přeletěl a v čase 13,14 vítězí o 23 setin před Polákem Damianem Czykierem. Postupují také Joshua Zeller a Eduardo Rodrigues.
     
    110 metrů překážek muži – 2. rozběh

    1. Grant Holloway (USA) 13,14 Q
    2. Damian Czykier (POL) 13,37 Q
    3. Joshua Zeller (GBR) 13,41 Q
    4. Eduardo Rodrigues (BRA) 13,46 Q
    5. Nicholas Hough (AUS) 13,51
    6. Wen-ťün Sie (CHN) 13,58
    7. Louis Francois Mendy (SEN) 13,70
    8. Kchu-ej-žu čchen (TPE) 13,82
     
    Výška
    Ve skoku do výšky registrujeme první závodnice, které v kvalifikaci končí. Na 181 centimetrech třikrát laťku shodily Jennifer Rodriguezová z Kolumbie a Ťia-wen Lu z Číny. Další postupnou výškou je 186 centimetrů.
     
    Výška
    Ukrajinka Jaroslava Mahučichová vstoupila do kvalifikace právě na 186 centimetrech. Aktuální světová dvojka s přehledem laťku překonala. Její největší soupeřka Marija Lasickeneová nesmí na světovém šampionátu jako Ruska startovat.
     
    110mpř
    Třetí rozběh na 110 metrů překážek přinesl obrovskou sportovní tragédii pro jednoho z favoritů! Americký šampion Daniel Roberts v poslední třetině trati škobrtnul o překážku, spadl a šampionát pro něj končí!
    Pád Daniela Robertse v rozběhu
     
    110mpř
    Postup slaví Asier Martínez s vítězným časem 13,37, Amine Bouanani, Sasha Zhoya a Šuhei Išikawa.
     
    110 metrů překážek muži – 3. rozběh

    1. Asier Martínez (ESP) 13,37 Q
    2. Amine Bouanani (ALG) 13,44 Q
    3. Sasha Zhoya (FRA) 13,48 Q
    4. Šuhej Išikawa (JPN) 13,53 Q
    5. Orlando Bennett (JAM) 13,55
    6. Rasheem Brown (CAY) 13,78
    7. Gregor Traber (GER) 13,81
    Daniel Roberts (USA) DNF
     
    110mpř
    Chystá se čtvrtý rozběh, ve kterém se představí světová jednička Hansle Parchment z Jamajky. Roli favorita by rád potvrdil i Brazilec Rafael Pereira.
     
    110mpř
    Ve výborném čase 13,17 zvítězil favorizovaný Parchment, jenž o šest setin porazil Brazilce Pereiru. Postupují také Just Kwaou-Mathey a Shane Brathwaite, který letos výsledkově trochu paběrkuje.
     
    110 metrů překážek muži – 4. rozběh

    1. Hansle Parchment (JAM) 13,17 Q
    2. Rafael Pereira (BRA) 13,23 Q
    3. Just Kwaou-Mathey (FRA) 13,32 Q
    4. Shane Brathwaite (BAR) 13,47 Q
    5. Enrique Llopis (ESP) 13,58
    6. Rachid Muratake (JPN) 13,73
    7. Elmo Lakka (FIN) 13,91
    8. Chris Douglas (AUS) 13,95
     
    Výška
    Ve výškařském sektoru probíhají opravy na 186 centimetrech. Do problémů se dostalo pět výškařek.
     
    Výška
    Druhými pokusy se v soutěži zachránily Lälläová z Finska, Jungfleischová z Německa, Baikštytéová z Litvy, McCoyová ze Spojených států, Dubovická z Kazachstánu, další Finka Tuuriová a Řekyně Gusinová.
     
    Výška
    Naopak soutěž končí po třech neúspěších pro Britky Lauru Zialorovou a Emily Borthwickovou, a také pro domácí Rachel Glennovou.
     
    110mpř
    Poslední rozběh vyhrál Devon Allen ze Spojených států v čase 13,47. Byl to nejpomalejší rozběh. Postupují také Milan Trajkovic z Kypru, Šunsuke Izumija z Japonska a Brit David King.
     
    110 metrů překážek muži – 5. rozběh

    1. Devon Allen (USA) 13,47 Q
    2. Milan Trajkovic (CYP) 13,52 Q
    3. Šunsuke Izumija (JPN) 13,56 Q
    4. David King (GBR) 13,57 Q
    5. Antonio Alkana (RSA) 13,64
    6. Wellington Zaza (LBR) 13,81
    7. Richard Diawara (MLI) 14,35
    Gabriel Constantino (BRA) DQ
     
    110mpř
    S časem postupují do semifinále Pascal Martinot-Lagarde, Nicholas Hough, Orlando Bennett a Enrique Llopis.

    Petr Svoboda obsadil i přes zranění konečné 28. místo, vyrovnal tedy svou pozici ze světového žebříčku. Důležité pro něj bude se nyní hlavně vyléčit a zkusit se připravit na evropský šampionát.
     
    Klad
    Kromě jiného se konečně chystá první medailová disciplína! Bude jí hod kladivem mužů! Favority hledejme hlavně v polské dvojici Wojciechu Nowickim a Pawlovi Fajdkovi. Pokořit se je pokusí zejména Bence Halász, Quentin Bigot a domácí dvojice Rudy Winkler a Daniel Haugh. Zaútočit ale hodlá i norský viking Eivind Henriksen.
     
    Výška
    Ve výškařském sektoru pokračuje 24 výškařek, které nyní zdolávají 190 centimetrů. Hladce laťku překonaly rychle prvním pokusem Jaroslava Mahučichová či Kimberly Williamsová, která skákala na všech laťkách a všechny zdolala prvním pokusem.
     
    Klad
    Ale pojďme na finále kladivářů. Celou soutěž odstartoval olympijský šampion Wojciech Nowicki, na své poměry ale tak trochu průměrně. Háže 77,40 metrů, což dnes určitě na medaili stačit nebude.
     
    Klad
    Ovšem Američan Alex Young se ani vzdáleně nepřiblížil. Pouhých 73,60 metrů.
     
    Výška
    190 centimetrů překonaly již také Elena Vallortigaraová, Safina Sadullajevová, Iryna Geraščenková, Lamara Distinová, Eleanor Pattersonová, Daniela Stanciuová, Lia Apostolovskiová, Karmen Bruusová a Tatiana Gusinová. Zatím tedy uspělo 11 výškařek. Pokračuje se druhými pokusy.
     
    Klad
    Do čela kladivářského finále pronikl domácí Rudy Winkler, který háže 78,91 metrů. Dostal se tak před Nowickiho.
    Úvodní pokus domácího Rudyho Winklera
     
    Klad
    Francouz Quentin Bigot háže kladivo také hodně daleko! Předvedl 79,52 metrů a přebírá vedoucí pozici od Winklera. Mezitím se na třetí místo prodral Ukrajinec Mychajlo Kochan.
     
    Výška
    Ve výškařském sektoru se bude pokračovat i na 193 centimetrech. Úspěšnou opravu totiž zapsaly Marija Vukovičová, Nicola Oslyslagersová a Naděžda Dubovická. A další nadále zkouší své štěstí.
     
    Klad
    Se 79,12 metry se na průběžné druhé místo dostal Maďar Bence Halász. Naopak favorizovaný Pawel Fajdek první pokus pokazil a hodil jen 74,71 metrů.
     
    Klad
    Eivind Henriksen zahájil finále výkonem 78,89 a je těsně čtvrtý za Winklerem.
     
    Klad
    Daniel Haugh, který je americkým šampionem z Eugene s výkonem 80,18 metrů, v první sérii předvedl pouze 76,80 metrů a to pro něj znamená průběžné osmé místo.
     
    Výška
    Julija Levčenková a Maja Nilssonová se zachránily posledními pokusy. Soutěž naopak končí pro Kristinu Ovčinnikovovou, Sinni Lälläovou, Ellu Junnilaovou, Vashti Cunninghamovou a Hetu Tuuriovou.
     
    Klad
    Wojciech Nowicki zahájil druhou sérii nejlepším možným způsobem! Háže 80,07 metrů a jde do čela závodu!
    Úvodní osmdesátimetrový pokus finále kladivářů
     
    Výška
    Mezitím z kvalifikace výšky vypadla také Němka Marie-Laurence Jungfleischová, která si překonáním 186 centimetrů vylepšila sezonní maximum. Nynějších 190 centimetrů už pro ni bylo moc vysoko.
     
    Výška
    V soutěži se posledním pokusem zachránila domácí Rachel McCoyová. Končí Urtě Baikštytéová. Na laťku ve výši 193 centimetrů, což ještě není kvalifikační limit, tak nastoupí 17 výškařek.
     
    10km
    Chystá se finále v běhu žen na 10 000 metrů! Hlavními favoritkami jsou Letesenbet Gideyová, Sifan Hassanová či Hellen Obiriová. Do boje o medaili by ráda vstoupila Britka Eilish McColganová ši Margaret Chelimo Kipkemboiová.
     
    Klad
    Mychajlo Kochan si ve druhé sérii polepšil na 78,83 metrů, což je jeho nové sezonní maximum. Stačí to ale až na šesté místo.
     
    10km
    Tempo závodu diktují zkraje Britka McColganová a Japonka Hironakaová.
     
    Klad
    Bence Halász si pojistil průběžné třetí místo, když si polepšil na 79,46 metrů. Je za Nowickim a Bigotem.
     
    Klad
    Ale už to neplatí! Pořadím pořádně zamíchal druhý pokus Poláka Pawla Fajdeka, jehož kladivo doletělo do vzdálenosti 80,58 metrů, což je zároveň jeho nové sezonní maximum! A průběžné vedení o více než půl metru.
     
    Klad
    Hned vzápětí se ale do kruhu vydal Nor Eivind Henriksen, který přebírá první pozici! Jeho nové sezonní maximum má hodnotu 80,87 metrů, a to je skutečně výrazně hozená rukavice všem finálovým konkurentům!
    Eivind Henriksen se tímto pokusem dostal po dvou sériích kladivářského finále do vedení
     
    10km
    Hironakaová se zatím zdá být na čele neúnavná. Trpělivě diktuje tempo závodu, za ní se veze Eilish McColganová, Hellen Obiriová a také Kipkiruiová, další z mnoha keňských závodnic v barvách Kazachstánu.
     
    Klad
    V kladivářském sektoru je k vidění opravdu divoká přestřelka! Do čela se zase vrací Wojciech Nowincki, jenž ve třetí sérii háže 81,03 metrů! Takže na titul mistra světa už nestačí dnes překonat osmdesátimetrovou hranici, je potřeba dostat kladivo ještě o metr dál!
    Wojciech Nowicki se třetím pokusem přihlásil o vedení
     
    Výška
    Jaroslava Mahučichová, Naděžda Dubovická, Elena Vallortigaraová, Safina Sadullajevová, Iryna Geraščenková a Eleanor Pattersonová dokázaly už překonat 193 centimetrů a přiblížily se postupu do finále.
     
    10km
    Závod na deset kilometrů je zhruba ve své třetině. Zatím se hlavní favoritky drží všechny pospolu v jednom balíku, který nadále vede Ririka Hironakaová.
     
    10km
    Favorizované Etiopanky se v polovině závodu dál nachází kolem 6. až 10. místa. Zatím běží takticky a nikam se neženou. Nechávají soupeřky na čele trochu "vybláznit".
     
    10km
    McColganová trochu natahuje svůj krok, za ní běží Obiriová a drží její ostré tempo.
     
    Klad
    Pawel Fajdek zaznamenal nejdelší hod této sezony v hodu kladivem! Nový nejlepší výkon roku má hodnotu 81,98 metrů! Tak to je útok na zlato jako hrom! Ještě nikdo v této sezoně nehodil dál.
    Pawel Fajdek předvedl nejdelší pokus této sezóny
     
    10km
    Osm okruhů před cílem se už na čelní pozice tlačí Etiopanky. Je tam Gideyová, je tam Tayeová... Nizozemka Hassanová zatím zachovává klid a zůstává schována v balíku.
     
    10km
    Sifan Hassanová se začíná posouvat trochu směrem kupředu. Trochu vlála na chvostu vedoucí skupinky, ale ukazuje, že sil má dostatek.
     
    10km
    Jenže první desítka v sezoně, kterou Hassanová běží, se zatím nejspíš nevyvíjí zcela podle jejích představ. Tempo Etiopanek a Keňanek na čele je hodně ostré.
     
    10km
    Hassanová se ale postupně dere kupředu. Předběhla dvě soupeřky a pohybuje se na sedmé pozici. Stále schovaná v balíku.
     
    10km
    Poslední dva okruhy do cíle závodu! Tak kdo bude mít nejlepší závěr?
     
    10km
    Gideyová, Tayeová, Obiriová, nebo snad Hassanová?
     
    10km
    Obiriová s Gideyovou se snaží nastoupit. Tayeová je o kousek za nimi. Poslední okruh!
     
    10km
    Sifan Hassanová je zatím až pátá!
     
    10km
    Sifan Hassanová nastupuje a dere se dopředu!
     
    10km
    Hassanová ale tuhne a bude bez medaile! Gideyová běží na čele fantasticky!
     
    10km
    A je to Letesenbet Gideyová, kdo slaví zisk titulu mistryně světa v čase 30:09,90, což je nový nejlepší výkon sezony! Za Gideyovou, světovou rekordmankou, se seřadily Hellen Obiriová a Margaret Chelimo Kipkemboiová. Smutná Hassanová v závěru začala po skvělém finiši tuhnout a nakonec skončila čtvrtá se ztrátou 49 setin sekundy na bronz.
    Finiš závodu na 10 000 metrů žen
     
    10 000 metrů žen – finále

    1. Letesenbet Gideyová (ETH) 30:09,94
    2. Hellen Obiriová (KEN) 30:10,02
    3. Margaet Chelimo Kipkemboiová (KEN) 30:10,07
    4. Sifan Hassanová (NED) 30:10,56
    5. Rahel Danielová (ERI) 30:12,15
    6. Ejgayehu Tayeová (ETH) 30:12,45
    7. Caroline Chepkoech Kipkiruiová (KAZ) 30:17,64
    8. Bosena Mulatieová (ETH) 30:17,77
    9. Karissa Schweizerová (USA) 30:18,05
    10. Eilish McColganová (GBR) 30:34,60
    11. Jessica Juddová (GBR) 30:35,93
    12. Ririka Hironakaová (JPN) 30:39,71
    13. Alicia Monsonová (USA) 30:59,85
    14. Stella Chesangová (UGA) 31:01,04
    15. Natosha Rogersová (USA) 31:10,57
    16. Mercyline Chelangatová (UGA) 31:28,26
    17. Dominique Scottová (RSA) 31:40,73
    18. Dolshi Tesfuová (ERI) 31:49,29
    19. Rino Gošimaová (JPN) 32:08,68
    Sheila Chepkirui Kiprotichová (KEN) DNS
     
    Klad
    V kladivářském sektoru nadále vede Pawel Fajdek s výkonem 81,98 metrů. Druhý je Nowicki, třetí Henriksen. Do užšího finále se nedostali Američan Young, Brit Miller, Chilan Mansilla a Řek Frantzeskakis.
     
    Výška
    Vyvrcholila kvalifikace výškařek, ze které se do finále dostaly Elena Vallortigaraová, Safina Sadullajevová, Iryna Geraščenková, Eleanor Pattersonová, Jaroslava Mahučichová, Daniela Stanciuová, Karmen Bruusová, Naděžda Dubovická, Nicola Olyslagersová, Kimberly Williamsonová, Lia Apostolovská a Lamara Distinová. K postupu stačilo skočit 193 centimetrů či mít dobrý zápis na laťce ve výši 190 centimetrů.
     
    Klad
    V kladivářském sektoru se rozbíhají čtvrté série, do kterých prošla osmička nejlepších v čele s Pawlem Fajdekem a Wojciechem Nowickim. Jsou v ní také třetí Eivind Henriksen, čtvrtý Quentin Bigot, pátý Bence Halász, šestý Rudy Winkler, sedmý Mychajlo Kochan a osmý Daniel Haugh.
     
    Postupující do finále výškařek

    Elana Vollortigaraová (ITA) 1,93m
    Safina Sadullajevová (UZB) 1,93
    Iryna Geraščenková (UKR) 1,93
    Eleanor Pattersonová (AUS) 1,93
    Jaroslava Mahučichová (UKR) 1,93
    Daniela Stanciuová (ROU) 1,93
    Karmen Bruusová (EST) 1,93
    Nadězda Dubovitská (KAZ) 1,93
    Nicola Olyslagersová (AUS) 1,93
    Kimberly Williamsonová (JAM) 1,90
    Lia Apostolovská (SLO) 1,90
     
    Klad
    Zatím žádný z kladivářů se nedokázal ve čtvrté sérii zlepšit. Bence Halász a Wojciech Nowicki zapisují neplatné pokusy.
     
    Klad
    Ač je to prapodivné, tak Christos Frantzeskakis figuruje v užším finále. Podal totiž protest proti jednomu svému pokusu, který byl údajně špatně změřen. Zatím ale nepodává výkony, které by jej mohly posunout na lepší než deváté místo.
     
    Klad
    Američan Rudy Winkler si v páté sérii polepšil na 78,99 metrů, jenže mu to nestačí k vylepšení svého šestého místa. Od medailí je stále vzdálen takřka dva metry.
     
    Klad
    Maďar Bence Halász, jenž si ve třetí sérii vylepšil osobní rekord, když hodil 80,15 metrů, se marně snaží ještě protáhnout svůj hod o něco dál, aby zaútočil na čtvrtého Bigota. Henriksenových 80,87 metrů na třetím místě je už asi až příliš daleko.
     
    Klad
    Nowicki předposledním pokusem hodil 79,45 metrů. Vypadá to, že dlouhá patnáctiminutová pauza neskutečně ublížila kladivářskému finále. Je škoda, že do toho pořadatelé takto necitelně zasáhli.
     
    400mpř
    Poslední disciplínou dopoledního programu bude 400 metrů překážek a rozběhy, ze kterých do semifinále vždy projdou čtyři nejlepší a následně ještě čtyři s časem.
     
    Klad
    Američan Daniel Haugh má finále kladiva za sebou. Poslední pokus se mu ani měřit nebude, a tak výkonem 78,10 končí osmý.
     
    Klad
    Mychajlo Kochan z Ukrajiny se v poslední sérii nezlepšil. Se 78,83 metry obsadil konečné sedmé místo.
     
    400mpř
    Světová trojka Rai Benjamin zvládl první rozběh nejlépe a vyhrál v čase 49,06. Postupují rovněž Abdelmalik Lahoulou, Ezekiel Nathaniel a Kazuki Kurokawa.
     
    400 metrů překážek muži – 1. rozběh

    1. Rai Benjamin (USA) 49,06 Q
    2. Abdelmalik Lahoulou (ALG) 49,58 Q
    3. Ezekiel Nathaniel (NGR) 49,64 Q
    4. Kazuki Kurokawa (JPN) 50,02 Q
    5. Chieh Čchen (TPE) 50,28
    6. Chris McAlister (GBR) 51,55
    Jordin Andrade (CPV) DNF
    Dany Brand (SUI) DNS
     
    Klad
    Rudy Winkler posledním pokusem háže 78,89 metrů, o deset centimetrů méně než činí jeho nejlepší výkon, a končí na šestém místě.
     
    Klad
    Bence Halász zůstává na pátém místě. S 80,15 metry ale bude nakonec spokojen, vždyť je to jeho nový osobák.
     
    400mpř
    Ve druhém rozběhu poběží současná světová jednička Alison Dos Santos, který patří k velkým favoritům celého závodu. A měl by být hlavním soupeřem Karstena Warholma, který většinu sezony zatím promarodil.
     
    Klad
    Quentin Bigot si také 80,24 metrů ze třetí série nevylepšil a končí těsně pod stupni vítězů.
     
    Klad
    Stříbrný medailista z olympiády v Tokiu končí na světovém šampionátu v Eugene bronzový! Už ve druhé sérii hodil 80,87 metrů. Na favorizované Poláky to tentokrát nestačilo.
     
    Klad
    Olympijský šampion z Tokia nedokázal navázat na své osmdesátimetrové hody a s výkonem 81,03 metrů ze třetí série končí na druhé pozici. Musel se sklonit před Pawlem Fajdekem.
     
    Klad
    Mistrem světa je díky 81,98 metrům ze třetí série Pawel Fajdek! Polský reprezentant vybojoval už pátý světový titul. V poslední sérii se už nedokázal zkoncentrovat k nějakému velehodu a nenechává si pokus změřit.
     
    Hod kladivem muži – finále

    1. Pawel Fajdek (POL) 81,98m
    2. Wojciech Nowicki (POL) 81,03m
    3. Eivind Henriksen (NOR) 80,87m
    4. Quentin Bigot (FRA) 80,24m
    5. Bence Halász (HUN) 80,15m
    6. Rudy Winkler (USA) 78,99m
    7. Mychajlo Kochan (UKR) 78,83m
    8. Daniel Haugh (USA) 78,10m
    9. Christos Frantzeskakis (GRE) 77,04m
    10. Humberto Mansilla (CHI) 73,91m
    11. Nick Miller (GBR) 73,74m
    12. Alex Young (USA) 73,60m
    Pawel Fajdek vybojoval pátý titul světového šampióna
     
    400mpř
    Druhý rozběh se stal kořistí Alisona Dos Santose, který závěr dost vypouštěl a přesto vyhrál časem 49,41. Druhý je Kemar Mowatt, třetí Wilfried Happio a postupuje i Nick Smidt. Jihoafričan Sokwakhana Zazini doběhl trochu nečekaně až pátý s časem 50,09. Zatím ale má nejlepší čas z nepostupových pozic.
     
    400 metrů překážek muži – 2. rozběh

    1. Alison dos Santos (BRA) 49,41 Q
    2. Kemar Mowatt (JAM) 49,44 Q
    3. Wilfried Happio (FRA) 49,60 Q
    4. Nick Smidt (NED) 49,80 Q
    5. Sokwakhana Zazini (RSA) 50,09
    6. Takajuki Kišimoto (JPN) 50,66
    7. Jabir Madari Palliyalil (IND) 50,76
     
    400mpř
    A teď už přijde na řadu tolik očekávaná chvíle... na dráhu se vydá Nor Karsten Warholm, který je držitelem světového rekordu s časem 45,94!
     
    400mpř
    Muž, který v mládí, tedy on je stále mladý, ale ještě jako junior koketoval s desetibojem, však rekordu dosáhl loni. Jenže jak na tom bude letos? V jediném závodě, který absolvoval v Rabatu na Diamantové lize, nedokončil a od pátého června se na žádném mítinku nepředstavil. Dnes má tedy dvojnásobný mistr světa šanci ukázat, jak se po zdravotních patáliích na vrcholnou akci připravil.
     
    400mpř
    Připravil se fantasticky! Karsten Warholm letěl přes překážky jako skvěle namazaný stroj a do cíle doběhl s vypuštěným závěrem jako první v čase 49,34! I tak o půl sekundy porazil Belgičana Juliena Watrina. Třetí je Jaheel Hyde a čtvrtý Keňan Moitalel Mpoke Naadokila, který se prosmýkl přes Švýcara Bonvina.
     
    400 metrů překážek muži – 3. rozběh

    1. Karsten Warholm (NOR) 49,34 Q
    2. Julien Watrin (BEL) 49,83 Q
    3. Jaheel Hyde (JAM) 50,03 Q
    4. Moitalel Mpoke Naadokila (KEN) 50,19 Q
    5. Julien Bonvin (SUI) 50,40
    6. Ned Azemia (SEY) 53,07
    7. Juander Santos (DOM) 58,80
     
    400mpř
    Čtvrtý rozběh nabídne souboj mezi Trevorem Bassittem, Rasmusem Magim a Yasmanim Copellem. Od všech tří se očekává jasný postup do semifinále.
     
    400mpř
    Parádní čas zaběhl Estonec Rasmus Mägi, který zvítězil v čase 48,78! Thomas Barr je druhý, třetí je Gerald Drummons a čtvrtý Trevor Bassitt. Turek Yasmani Copello doběhl až sedmý s časem 49,83, což mu zatím stačí na postup. Nicméně umístění je velkým překvapením.
     
    400 metrů překážek muži – 4. rozběh

    1. Rasmus Mägi (EST) 48,78 Q
    2. Thomas Barr (IRL) 49,15 Q
    3. Gerald Drummond (CRC) 49,16 Q
    4. Trevor Bassitt (USA) 49,17 Q
    5. Alastair Chalmers (GBR) 49,37
    6. Shawn Rowe (JAM) 49,51
    7. Yasmani Copello (TUR) 49,83
    8. Mahau Suguimati (BRA) 52,43
     
    400mpř
    Kdo bude chtít postoupit z posledního rozběhu na čas, bude muset zaznamenat čas 50,09. V posledním rozběhu se představí i aktuálně světová pětatřicítka Vít Müller, který má ale ze startujících jeden z nejpomalejších sezónních výkonů. Bude to mít náročné.
     
    400mpř
    Kdo by naopak v semifinále neměl chybět jsou Kyron McMaster, Khallifah Rosser a Carl Bengström.
     
    400mpř
    Vít Müller vyrazil z bloku velmi dobře a bojuje o čtvrté postupové místo se Švédem Bengstromem!
     
    400mpř
    Müller ale klopýtl na jedné z překážek před náběhem do cílové rovinky, ztratil rychlost a má po nadějích na postup do semifinále!
     
    400mpř
    Vít Müller doběhl v posledním rozběhu poslední a postup do semifinále mu po technické chybě unikl. Vítězství slaví Američan Rosser s časem 48,62, postupují také Angela, Bengström a McMaster.
    Závěrečný rozběh dopoledního programu
     
    400 metrů překážek muži – 5. rozběh

    1. Khallifah Rosser (USA) 48,62 Q
    2. Ramsey Angela (NED) 49,62 Q
    3. Carl Bengtström (SWE) 49,64 Q
    4. Kyron McMaster (IVB) 49,98 Q
    5. Pablo Andres Ibaňez Guevara (ESA) 50,18
    5. Mario Lambrughi (ITA) 50,18
    7. Vít Müller (CZE) 50,71
     
    S časem se do semifinále dostali Alastair Chalmer, Shawn Rowe, Yasmani Copello a Sokwakhana Zazini.
     
    Dopolední program skončil.
     
    Dopolední program druhého soutěžního dne je u konce. Překážkáři Petr Svoboda a Vít Müller se bohužel do semifinálových běhů neprobojovali, když je oba zradilo vlastní tělo. Zatímco Svoboda odešel z rozběhu na 110 metrů překážek kulhající a měl problém vystoupat i do schodů, Vít Müller si na 400 metrech překážek lehce podvrtnul kotník, na osmé překážce zakopl o plůtek a postup do semifinále jako na olympiádě v Tokiu nezopakoval.

    Rozdány byly i dvě sady medailí. V hodu kladivem se výkonem 81,98 metrů k již pátému titulu mistra světa proházel Polák Pawel Fajdek, který porazil téměř o metr svého krajana a olympijského šampiona Wojciecha Nowickiho. Třetí skončil Nor Eivind Henriksen. V závodě na 10 000 metrů se z vítězství radovala světová rekodmanka Letesenbet Gideyová, která v těsném doběhu porazila Keňanky Hellen Obiriovou a Margaret Kipkemboiovou.
     
    Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost. (23:07:14)

    Jan Vojkůvka

    Postupující do finále výškařek
    Elana Vollortigaraová (ITA) 1,93m
    Safina Sadullajevová (UZB) 1,93
    Iryna Geraščenková (UKR) 1,93
    Eleanor Pattersonová (AUS) 1,93
    Jaroslava Mahučichová (UKR) 1,93
    Daniela Stanciuová (ROU) 1,93
    Karmen Bruusová (EST) 1,93
    Nadězda Dubovitská (KAZ) 1,93
    Nicola Olyslagersová (AUS) 1,93
    Kimberly Williamsonová (JAM) 1,90
    Lia Apostolovská (SLO) 1,90
    Postupující do finále trojskoku žen
    1. Yulimar Rojasová (VEN) 14,72m Q
    2. Maryna Bechová-Romančuková (UKR) 14,54m Q
    3. Ana Lucia Joseová Timaová (DOM) 14,52m Q
    4. Kristiina Mäkelä (FIN) 14,48m Q
    5. Shanieka Rickettsová (JAM) 14,45m Q
    6. Thea Lafondová (DMA) 14,39m
    7. Keturah Orjiová (USA) 14,37m
    8. Ackelia Smithová (JAM) 14,36m
    9. Tori Franklinová (USA) 14,36m
    10. Patrícia Mamonaová (POR) 14,32m
    11. Leyanis Pérezová Hernándezová (CUB) 14,30m
    12. Kimberly Williamsová (JAM) 14,27m
    10 000 metrů ženy - finále
    1. Letesenbet Gideyová (ETH) 30:09,94
    2. Hellen Obiriová (KEN) 30:10,02
    3. Margaet Chelimo Kipkemboiová (KEN) 30:10,07
    4. Sifan Hassanová (NED) 30:10,56
    5. Rahel Danielová (ERI) 30:12,15
    6. Ejgayehu Tayeová (ETH) 30:12,45
    7. Caroline Chepkoech Kipkiruiová (KAZ) 30:17,64
    8. Bosena Mulatieová (ETH) 30:17,77
    9. Karissa Schweizerová (USA) 30:18,05
    10. Eilish McColganová (GBR) 30:34,60
    11. Jessica Juddová (GBR) 30:35,93
    12. Ririka Hironakaová (JPN) 30:39,71
    13. Alicia Monsonová (USA) 30:59,85
    14. Stella Chesangová (UGA) 31:01,04
    15. Natosha Rogersová (USA) 31:10,57
    16. Mercyline Chelangatová (UGA) 31:28,26
    17. Dominique Scottová (RSA) 31:40,73
    18. Dolshi Tesfuová (ERI) 31:49,29
    19. Rino Gošimaová (JPN) 32:08,68
    Sheila Chepkirui Kiprotichová (KEN) DNS
    Trojskok ženy - kvalifikace
    Skupina A

    Shanieka Rickettsová (JAM)
    Ruth Usorová (NGR)
    Ackelia Smithová (JAM)
    Maryna Bechová-Romančuková (UKR)
    Jessie Madukaová (GER)
    Jasmine Mooreová (USA)
    Kristiina Mäkeläová (FIN)
    Keturah Orjiová (USA)
    Ottavia Cestonarová (ITA)
    Neja Filipičová (SLO)
    Hanna Minenková (ISR)
    Leyanis Pérezová-Hernándezová (CUB)
    Patrícia Mamonaová (POR)
    Thea Lafondová (DMA)

    Skupina B

    Yulimar Rojasová (VEN)
    Senni Salminenová (FIN)
    Davisleydi Velazcová (CUB)
    Spyridoula Karydiová (GRE)
    Marija Jefremovová (KAZ)
    Jekaterina Sarijevová (AZE)
    Kimberly Williamsová (JAM)
    Naomi Metzgerová (GBR)
    Tori Franklinová (USA)
    Gabriele Sousa dos Santosová (BRA)
    Neele Eckhardtová (GER)
    Ana Lucia Joseová Timaová (DOM)
    Tugba Danismazová (TUR)
    Liadagmis Poveaová (CUB)
    3000 metrů steeplechase ženy - rozběhy
    1/3

    1. Norah Jerutová (KAZ) 9:01,54 Q
    2. Werkuha Getachewová (ETH) 9:11,25 Q
    3. Marva Bouzayaniová (TUN) 9:12,14 Q
    4. Emma Coburnová (USA) 9:15,19 q
    5. Elizabeth Birdová (GBR) 9:23,17
    6. Jackline Chepkoechová (KEN) 9:27,50
    7. Belén Casettaová (ARG) 9:29,05
    8. Lea Meyerová (GER) 9:30,81
    9. Regan Yeeová (CAN) 9:36,22
    10. šuang-šuang Sü (CHN) 9:39,17
    11. Brielle Erbacherová (AUS) 9:40,55
    12. Simone Ferrazová (BRA) 9:53,52
    13. Nilani Rathnayakaová (SRI) 9:54,10
    14. Juno Jamanakaová (JPN) 10:18,18

    2/3

    1. Alice Finotová (FRA) 9:14,34 Q
    2. Mekides Abebeová (ETH) 9:14,83 Q
    3. Luiza Gegaová (ALB) 9:14,91 Q
    4. Courtney Waymentová (USA) 9:14,95 q
    5. Peruth Chemutaiová (UGA) 9:16,66 q
    6. Aimee Prattová (GBR) 9:18,91 q
    7. Gesa Felicitas Krauseová (GER) 9:21,02 q
    8. Amy Cashinová (AUS) 9:21,46
    9. Chiara Scherrerová (SUI) 9:22,15
    10. Irene Sánchezová-Escribanová (ESP) 9:23,94
    11. Purity Kiruiová (KEN) 9:26,88
    12. Parul Chaudharyová (IND) 9:38,09
    13. Grace Fetherstonhaughová (CAN) 9:49,85
    14. Carolina Lozanová (ARG) 10:03,51

    3/3

    1. Celiphine Chepteek Chespolová (KEN) 9:16,78 Q
    2. Maruša Mišmaš Zrimšeková (SLO) 9:17,14 Q
    3. Winfred Mutile Yaviová (BRN) 9:17,32 Q
    4. Courtney Frerichsová (USA) 9:17,91 q
    5. Sembo Almayewová (ETH) 9:21,10
    6. Daisy Jepkemeiová (KAZ) 9:23,07
    7. Natalya Strebkovová (UKR) 9:25,85
    8. Tatiane Raquel Da Silvaová (BRA) 9:26,25
    9. Carolina Roblesová (ESP) 9:28,24
    10. Celi McCabeová (CAN) 9:32,73
    11. Cara Feainová-Ryanová (AUS) 9:43,41
    12. Adva Cohenová (ISR) 9:44,74
    13. Kingo Króliková (POL) 9:44,74
    14. Rejmi Jošimuraová (JPN) 9:58,07
    Skok vysoký ženy - kvalifikace
    Skupina A

    Morgan Lakeová (GBR)
    Sini Lallaová (FIN)
    Elena Vallortigaraová (ITA)
    Julija Levčenková (UKR)
    Safina Sadullajevová (UZB)
    Maja Nilssonová (SWE)
    Irina Geraščenkovová (UKR)
    Laura Zialorová (GBR)
    Kristina Ovčinikovová (KAZ)
    Marie-Laurence Jungfleischová (GER)
    Rachel McCoyová (USA)
    Lamara Distinová (JAM)
    Eleanor Pattersonová (AUS)
    Urté Baikštytéová (LTU)
    Ťia-wen Lu (CHN)

    Skupina B

    Naděžda Dubovitská (KAZ)
    Jaroslava Mahučichová (UKR)
    Marija Vukovićová (MNE)
    Nicola Olyslagersová (AUS)
    Kimberly Williamsonová (JAM)
    Rachel Glennová (USA)
    Heta Tuuriová (FIN)
    Jennifer Rodríguez (COL)
    Vashti Cunninghamová (USA)
    Emily Borthwicková (GBR)
    Tatiana Gusinová (GRE)
    Daniela Stanciuová (ROU)
    Lia Apostolovskiová (SLO)
    Ella Junnilaová (FIN)
    Karmen Bruusová (EST)
    110 metrů překážek muži - rozběhy
    1/5

    1. Trey Cunningham (USA) 13,28 Q
    2. Rasheed Broadbell (JAM) 13,36 Q
    3. Andrew Pozzi (GBR) 13,45 Q
    4. Jason Joseph (SUI) 13,49 Q
    5. Pascal Martinot-Lagarde (FRA) 13,49 q
    6. Mikdat Sevlet (TUR) 13,61
    7. Petr Svoboda (CZE) 13,65
    8. Jeremie Laaraudeuse (MRI) 14,19

    2/5

    1. Grant Holloway (USA) 13,14 Q
    2. Damian Czykier (POL) 13,37 Q
    3. Joshua Zeller (GBR) 13,41 Q
    4. Eduardo Rodrigues (BRA) 13,46 Q
    5. Nicholas Hough (AUS) 13,51 q
    6. Wen-ťün Sie (CHN) 13,58
    7. Louis Francois Mendy (SEN) 13,70
    8. Kchu-ej-žu čchen (TPE) 13,82

    3/5

    1. Asier Martínez (ESP) 13,37 Q
    2. Amine Bouanani (ALG) 13,44 Q
    3. Sasha Zhoya (FRA) 13,48 Q
    4. Šuhej Išikawa (JPN) 13,53 Q
    5. Orlando Bennett (JAM) 13,55 q
    6. Rasheem Brown (CAY) 13,78
    7. Gregor Traber (GER) 13,81
    Daniel Roberts (USA) DNF

    4/5

    1. Hansle Parchment (JAM) 13,17 Q
    2. Rafael Pereira (BRA) 13,23 Q
    3. Just Kwaou-Mathey (FRA) 13,32 Q
    4. Shane Brathwaite (BAR) 13,47 Q
    5. Enrique Llopis (ESP) 13,58 q
    6. Rachid Muratake (JPN) 13,73
    7. Elmo Lakka (FIN) 13,91
    8. Chris Douglas (AUS) 13,95

    5/5

    1. Devon Allen (USA) 13,47 Q
    2. Milan Trajkovic (CYP) 13,52 Q
    3. Šunsuke Izumija (JPN) 13,56 Q
    4. David King (GBR) 13,57 Q
    5. Antonio Alkana (RSA) 13,64
    6. Wellington Zaza (LBR) 13,81
    7. Richard Diawara (MLI) 14,35
    Gabriel Constantino (BRA) DQ
    Hod kladivem muži - finále
    1. Pawel Fajdek (POL) 81,98m
    2. Wojciech Nowicki (POL) 81,03m
    3. Eivind Henriksen (NOR) 80,87m
    4. Quentin Bigot (FRA) 80,24m
    5. Bence Halász (HUN) 80,15m
    6. Rudy Winkler (USA) 78,99m
    7. Mychajlo Kochan (UKR) 78,83m
    8. Daniel Haugh (USA) 78,10m
    9. Christos Frantzeskakis (GRE) 77,04m
    10. Humberto Mansilla (CHI) 73,91m
    11. Nick Miller (GBR) 73,74m
    12. Alex Young (USA) 73,60m
    400 metrů překážek muži - rozběhy
    1/5

    1. Rai Benjamin (USA) 49,06 Q
    2. Abdelmalik Lahoulou (ALG) 49,58 Q
    3. Ezekiel Nathaniel (NGR) 49,64 Q
    4. Kazuki Kurokawa (JPN) 50,02 Q
    5. Chieh Čchen (TPE) 50,28
    6. Chris McAlister (GBR) 51,55
    Jordin Andrade (CPV) DNF
    Dany Brand (SUI) DNS

    2/5

    1. Alison dos Santos (BRA) 49,41 Q
    2. Kemar Mowatt (JAM) 49,44 Q
    3. Wilfried Happio (FRA) 49,60 Q
    4. Nick Smidt (NED) 49,80 Q
    5. Sokwakhana Zazini (RSA) 50,09 q
    6. Takajuki Kišimoto (JPN) 50,66
    7. Jabir Madari Palliyalil (IND) 50,76

    3/5

    1. Karsten Warholm (NOR) 49,34 Q
    2. Julien Watrin (BEL) 49,83 Q
    3. Jaheel Hyde (JAM) 50,03 Q
    4. Moitalel Mpoke Naadokila (KEN) 50,19 Q
    5. Julien Bonvin (SUI) 50,40
    6. Ned Azemia (SEY) 53,07
    7. Juander Santos (DOM) 58,80

    4/5

    1. Rasmus Mägi (EST) 48,78 Q
    2. Thomas Barr (IRL) 49,15 Q
    3. Gerald Drummond (CRC) 49,16 Q
    4. Trevor Bassitt (USA) 49,17 Q
    5. Alastair Chalmers (GBR) 49,37 q
    6. Shawn Rowe (JAM) 49,51 q
    7. Yasmani Copello (TUR) 49,83 q
    8. Mahau Suguimati (BRA) 52,43

    5/5

    1. Khallifah Rosser (USA) 48,62 Q
    2. Ramsey Angela (NED) 49,62 Q
    3. Carl Bengtström (SWE) 49,64 Q
    4. Kyron McMaster (IVB) 49,98 Q
    5. Pablo Andres Ibaňez Guevara (ESA) 50,18
    5. Mario Lambrughi (ITA) 50,18
    7. Vít Müller (CZE) 50,71
    Program
    19:30 Trojskok žen, kvalifikace
    19:35 3000m překážek žen, rozběhy
    20:10 Skok do výšky žen, kvalifikace
    20:25 110m překážek mužů, rozběhy (Petr Svoboda)
    21:00 Hod kladivem mužů, finále
    21:20 10 000m žen, finále
    22:20 400m překážek mužů, rozběhy (Vít Müller)