Odpolední program (1. den) (kon.) | Dopolední program (2. den) (kon.)
koniec udalosti
Odpolední program (1. den)

cz Sobota 16.07.2022, 00:10 • Hayward Field, Eugene, Oregon • Majstrovstvá sveta
     
    Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 00:10.
     
    Všichni fanoušci té nejlepší světové atletiky se dočkali, nezvykle po třech letech tu máme další, v pořadí 18. mistrovství světa! Je až neuvěřitelné, že jde o vůbec první, které se koná v historicky nejúspěšnější zemi, v USA. Ačkoliv by se zdálo, že "konečně", tuto volbu provází několik kontroverzí. Oregonské město Eugene, snad jediné místo v USA, kde je atletika nejpopulárnějším sportem, bylo totiž vybráno bez řádného hlasování z několika kandidátů. A ne zrovna přívětivě je brána také skutečnost, že právě Eugene je místem vzniku jedné z největších světových atletických značek, Nike.
     
    Šampionát se měl původně konat podle pravidelného dvouletého intervalu loni, ale covidová pandemie a s ní související posun olympiády v Tokiu znamenal také posun této největší světové čistě atletické akce. Konat se bude tradičně po dobu 10 dní, od 15. do 24. července.

    Co se samozřejmě nezměnilo, je stadion. Hayward Field prošel právě kvůli tomuto mistrovství kompletní proměnou, kdy původní stadion byl zbourán a na stejném místě byl vystavěn zcela nový, který je proveden netradičně v zelené barvě. Na tuto akci byla jeho kapacita rozšířena na 30 000 diváků, v základní konfiguraci je méně než poloviční. Jméno nese po slavném šéftrenérovi atletiky na Univerzitě Oregon z let 1904-1947.
    Nový Hayward Field, dějiště mistrovství
     
    Česká výprava

    Český tým pro mistrovství světa v roce 2022 tvoří celkem 24 atletů (15 mužů a 9 žen) a proti dřívějším letům bohužel nemá větší medailové ambice. Jedinou reálnou nadějí je oštěpař Jakub Vadlejch, stříbrný medailista z Tokia. Jeho senzačně bronzový kolega Vítězstav Veselý, mistr světa z roku 2013, jede již na sedmý šampionát, což z něj dělá nejzkušenějšího člena výpravy. Naopak hned pro 10 závodníků jde o premiérové mistrovství.
     
    Nominace Česka na mistrovství světa

    Muži:
    Marek Bárta (disk), Michal Desenský (4x400 m), Vít Hlaváč (chůze 35 km), Jan Jirka (200 m), Radek Juška (dálka), Ondřej Kopecký (desetiboj), Matěj Krsek (4x400 m), Pavel Maslák (4x400 m), Vít Müller (400 m př., 4x400 m), Filip Sasínek (1500 m), Petr Svoboda (110 m př.), Jiří Sýkora (desetiboj), Patrik Šorm (400 m, 4x400 m), Jakub Vadlejch, Vítězslav Veselý (oba oštěp).

    Ženy:
    Tereza Ďurdiaková (chůze 35 km), Tereza Hrochová (maraton), Helena Jiranová (100 m př.), Eliška Martínková (chůze 20 km), Kristiina Mäki, Diana Mezuliáníková (obě 1500 m), Nikola Ogrodníková (oštěp), Amálie Švábíková (tyč), Lada Vondrová (400 m).
     
    Hvězdy odpoledního bloku 1. dne

    Při neúčasti Rusů mají velkou šanci na zlato z chodeckého závodu na 20 km závodníci z Japonska. Největší favoritkou soutěže koulařek je v této sezóně pod širým nebem neporažená Američanka Chase Ealeyová, která jako jediná dokázala letos překonat hranici 20,50 m. Mužský steeple by měl ve finále, stejně jako na OH, nabídnout obrovskou bitvu mezi Maročanem Soufianem El Bakkalim a Etiopanem Lamechou Girmou, neprve však musí zvládnout rozběhy, samozřejmě každý běží v jiném. Taktéž v pozici letos neporažené, a to včetně halové sezóny, půjde do kvalifikace tyčky domácí Sandi Morrisová. Mezi dálkaři specialisty pak bude bojovat letošní senzace Simon Ehammer ze Švýcarska, který na konci května vytvořil nový desetibojařský světový rekord v dálce výkonem 845 cm. Hlavním favoritem ale nadále zůstává olympijský vítěz Řek Miltiadis Tentoglou. Trať žen na 1 500 m by se měla stát naháněnou Keňanky Faith Kipyegonové v podání Etiopanek. V rozbězích se tak ale ještě dít nebude. Do role největšího favorita mužské stovky se na americkém národním mistrovství pasoval skvělým časem 9,76 s Fred Kerley, v rozbězích budou ti nejlepší ještě šetřit síly. To kvalifikace koulařů žádné šetření neukáže, konkurence je velká a i světový rekordman Ryan Crouser, který rekordní pokus zaznamenal právě na Hayward Field v loňském roce, se bude muset ohánět, aby na domácí půdě postoupil do finále. V samotném závěru pak uvidíme první finálový závod přímo na stadionu, smíšenou čtvrtkařskou štafetu budou chtít v domácím prostředí ovládnout Američané, kteří mají po nezdaru v Tokiu v podobě pouhého bronzu hodně co napravovat.
     
    Češi v akci

    V odpolední části prvního dne soutěží vstoupí do mistrovství 4 čeští atleti. Tyčkařka Amálie Švábíková i dálkař Radek Juška mají za cíl postup do finále, mílařky Kristiina Mäki i Diana Mezuliáníková by na trati 1 500 m chtěly zaútočit na účast v semifinále.
     
    Program odpoledního bloku 1. dne

    0:10 – 20 km chůze mužů, finále
    2:05 – koule žen, kvalifikace
    2:15 – 3 000 m překážek mužů, rozběhy
    2:20 – tyč žen, kvalifikace
    3:00 – dálka mužů, kvalifikace
    3:10 – 1 500 m žen, rozběhy
    3:50 – 100 m mužů, rozběhy
    3:55 – koule mužů, kvalifikace
    4:50 – 4x400 m smíšená štafeta, finále
     
    Do finále smíšených štafet postoupili z dopoledních rozběhů všichni medailoví favorité. Ale nečekalo se, že už v rozbězích skončí šance družstev Belgie a Velké Británie.
     
    V Eugene je krátce před začátkem odpolední části programu nádherné počasí. Zcela jasno, jen minimální vítr a 27°C. Pro většinu disciplín ideální, jen pro tu, kterou odpolední část úvodního dne zahájíme, by bylo lepší, kdyby bylo chladněji. Chodci se totiž vydají na 20km trať, na které se není kde před sluncem a teplem schovat.
     
    Začátek odpoledního programu 1. dne.
     
    20kmM
    S tříminutovým zpožděním byl odstartován první finálový závod mužů na tomto mistrovství a jak už bylo řečeno, při neúčasti Rusů ze známých důvodů jsou největším favoritem na zlatou medaili členové japonské výpravy, myslí na něj ale také Španělé. Zpozornět by měli i slovenští fanoušci, na trať vyrazili hned dva jejich atleti, Dominik Černý a Miroslav Úradník. Ani jeden by však neměl útočit na přední umístění.
    Chodecký závod mužů, první medailová disciplína odpoledního programu, odstartoval
     
    20kmM
    Již během prvního kilometru se pokouší o trhák Japonec Tošikazu Jamaniši, obhájce zlata a bronzový z domácích olympijských her. Zatím si vypracoval zhruba 5sekundový náskok.
     
    20kmM
    I po dvou kilometrech si Jamaniši udržuje náskok 5 sekund na hlavní pole závodníků, které aktuálně čítá 27 jmen a stále řídne. Ani jeden slovenský chodec se v něm již nevyskytuje, Miroslav Úradník jde ve dvojici s Brazilcem Correou na konci čtvrté desítky, Dominik Černý pak celý závod uzavírá na 45. místě.
     
    20kmM
    Řídnutí hlavní skupiny se prozatím zastavilo, stále jde pohromadě 26 mužů. Ti se zatím marně snaží dohnat stále vedoucího Japonce Jamanišiho, jenž si neustále udržuje několikasekundový náskok.
    Trochu ze zákulisí světového šampionátu. Potkat britskou sprinterku Dinu Asher-Smithovou je vždy zážitek, ať už jste odkudkoliv
     
    20kmM
    V průběhu čtvrtého kilometru byl Jamaniši pohlcen a pole chodců nyní táhne Švéd Perseus Karlström, další z adeptů na medaili. Hlavní skupina po 4 kilometrech stále ještě čítá 24 jmen, nechybí v ní ani jeden ze čtyř Japonců a tří Španělů. Velmi dobře si zatím vede i trojice Ekvádorců.
     
    20kmM
    Velké problémy s technikou má Guatemalec José Alejandro Barrondo, který ještě v první čtvrtině závodu nasbíral už dvě napomenutí za špatnou techniku chůze, další napomenutí pro něj bude znamenat dvouminutový odpočinek v trestné zóně.
     
    20kmM
    Klid před bouří. Po dohnání Jamanišiho se hlavní skupina pohybuje konstantním tempem a nikdo se nesnaží nijak nastoupit. První místo si ale stále hlídá Karlström. Slováci jsou stále na chvostu závodu, Miroslav Úredník je ve čtvrtině trati na 37. místě a stále jde ve dvojici s Brazilcem Correou, Dominik Černý se odlepil z posledního místa, dostal se před Peruánce Campose a jde osamocen na 44. příčce.
     
    20kmM
    Před občerstvovací stanicí v polovině šestého kilometru se posunul na vedoucí pozici opět Jamaniši, ale poté, co se Karlström občerstvil, bere si vedení zpět.
     
    20kmM
    Guatemalec Barrondo se nepoučil a dostal třetí napomenutí od rozhodčích, takže musel zastavit v trestné zóně, kde stráví 2 minuty. Další napomenutí pro něj poté znamená vyloučení ze závodu.
     
    20kmM
    Pořadí chodeckého závodu po 7 kilometrech
    1. Tošikazu Jamaniši (JPN) 28:23
    2. Brian Daniel Pintado (ECU) +0:00
    3. Alvaro Martín (ESP) +0:00
    4. Perseus Karlström (SWE) +0:00
    5. Koki Ikeda (JPN) +0:01
    ...
    35. Miroslav Úradník (SVK) +1:24
    43. Dominik Černý (SVK) +2:56
    Čelní skupina nadále čítá 19 závodníků. Tempo se snaží diktovat hlavně vytáhlý Perseus Karlström
    Peruánští fanoušci atletiky si užívají aktuální medailové pořadí a historický úspěch své země
     
    20kmM
    Na čele závodu se stále pohybují známé firmy Karlström s Jamanišim, doplňuje je Peruánec César Augusto Rodríguez, jehož největším úspěchem je prozatím bronzová medaile z mistrovství Jižní Ameriky. Vedoucí skupina se i po 8 kilometrech skládá z 19 mužů.
     
    20kmM
    Tempo hlavní skupiny nedokáže udržet Španěl Alberto Amezcua a začíná odpadat. Také Japonec Eiki Takahaši už v ní chybí, takže jediné dvě vícečlenné výpravy, které jsou v hlavním poli stále kompletní, jsou čínská a ekvádorská.
     
    20kmM
    Už i Korejec Čö je v ohrožení zastávky v trestném území. Dostal druhé napomenutí. Aktuálně se nachází na 28. pozici.
     
    20kmM
    V polovině závodu jde v kontaktu stále 17 mužů, další dva, Španěl Amezcua a Ekvádorec Jiménez Arrobo se snaží zuby nehty udržet, ale mají před sebou mezeru. Na samotném čele není vůbec nic nového. Jamaniši, Karlström a Rodríguez.
     
    20kmM
    Slovenští chodci drží pozice. Miroslav Úradník je stále na 34. místě, ale dotáhl se na Američana Christieho, Dominik Černý na 43. místě vidí kousek před sebou Mexičana Calderona a snaží se o kontakt.
     
    20kmM
    Tošikazu Jamaniši se opřel do tempa a rázem má skupina na čele už pouze 12 členů! Nástup mu ale nevyšel natolik, aby si vypracoval náskok, takže se znovu zařadil mezi ostatní.
     
    20kmM
    Brazilec Correa musel zastavit po třetím napomenutí v trestné zóně a Miroslav Úradník ztrácí soupeře, se kterým šel ve dvojici téměř 10 kilometrů. Dokonce se lepší ze slovenských chodců posunul už na 32. pozici a i snaha Dominika Černého přinesla ovoce, Mexičana Calderona nejen dohnal, ale i předešel a je na 42. příčce.
     
    20kmM
    Tošikazu Jamaniši si jen chvilku odpočinul a opět se snaží o trhák!
    Tošikazu Jamaniši už poněkolikáté protáhnul krok a vybudoval si drobný náskok. Chce své soupeře utahat
     
    20kmM
    I tentokrát je ještě ostatními polapen, ale těch ostatních už je pouze devět. Na některou z mědailí mohou pomýšlet kromě obhájce zlata Švéd Perseus Karlström, Keňan Samuel Kireri Gathimba, Australan Declan Tingay, Ekvádorci David Hurtado s Brianem Danielem Pintadem, Španělé Álvaro Martín s Diegem Garcíou Carrerou a další dva Japonci, Koki Ikeda a Hiroto Jušo.
     
    20kmM
    Pořadí po 14. kilometrech
    1. Tošikazu Jamaniši (JPN) 56:06
    2. Samuel Kireri Gathimba (KEN) +0:01
    3. Koki Ikeda (JPN) +0:01
    4. Hiroto Jušo (JPN) +0:01
    5. Brian Daniel Pintado (ECU) +0:01
    6. Perseus Kartlström (SWE) +0:01
    ...
    28. Miroslav Úradník (SVK) +3:37
    41. Dominik Černý (SVK) +6:48
     
    20kmM
    Tošikazu Jamaniši stále udává tempo na čele a zdá se, že ho akceptují už pouze jeho krajan Koki Ikeda a Keňan Samuel Kireri Gathimba! 5 km před cílem se dost možná rozhoduje o medailistech!
     
    20kmM
    Hlavně Keňan Gathimba je obrovským překvapením závodu, dosud byl puze 3x mistrem Afriky, což ale v chodeckém světě nic moc neznamená.
     
    20kmM
    Švéd Perseus Karlström se s vypětím všech sil dokázal dotáhnout zpátky na čelo, snaží se i Ekvádorec Brian Daniel Pintado. Ostatní ztrácí stále víc. O medaile nejspíš reálně bojuje 5 mužů. Zbývají 4 kilometry.
    Na čele se osamostatnila čtveřice Karlström, Gathimba, Jamaniši a Ikeda. Dotáhnout se snaží Pintado
     
    20kmM
    Miroslav Úradník se posunul už na 28. místo, ale před sebou má aktuálně 40sekundovou díru, výš už to nejspíš nepůjde. I Dominik Černý se o jedno místo zlepšil a jde na 41. pozici, ta se navíc ještě vylepší, protože José Alejandro Barrondo z Guatemaly dostal čtvrté napomenutí a je prvním diskvalifikovaným mužem závodu!
     
    20kmM
    Pozor, Perseus Karlström začíná znovu ztrácet a také snaha Briana Daniela Pintada je zatím zbytečná, na čele je znovu dvojice Japonců a senzačně Keňan Gathimba!
     
    20kmM
    Jamaniši s Ikedou dokázali odpárat i Gathimbu a rozdají si to o zlatou medaili! Papírové předpoklady se v tomto ohledu naplňují.
     
    20kmM
    Dva kilometry před cílem dostává napomenutí Koki Ikeda, který aktuálně udává tempo, následován je Tošikazem Jamanišim. Samuel Kireri Gathimba stále ztrácí pouze 3 sekundy, ale nezvládá se docvaknout zpět. Perseus Karlström jde čtvrtý s odstupem dalších 5 sekund, o 3 sekundy za ním je Brian Daniel Pintado.
     
    20kmM
    Nějakých 1 300 metrů před cílem narostla ztráta Keňana na téměř 10 sekund, je jasné, že zlato poputuje do Japonska! Ale kdo si ji pověsí na krk?
     
    20kmM
    A Karlström se dotáhl na Gathimbu, bude se bojovat i o bronz!
     
    20kmM
    Je to potvrzené, kilometr před cílem vede dvojice Japonců o 10 sekund.
     
    20kmM
    Na předposlední obrátce drtivě zaútočil Tošikazu Jamaniši a přes jedno napomenutí se řítí za obhajobou zlaté medaile! Koki Ikeda vůbec nestačí!
     
    20kmM
    Poslední obrátka, do cíle zbývá zhruba 300 metrů a o prvních dvou medailích je rozhodnuto. Ale kdo získá bronz? Zdá se, že lépe je na tom Perseus Karlström a senzační keňská chodecká medaile se nakonec konat nebude!
     
    20kmM
    Tošikazu Jamaniši obhajuje zlatou medaili z Dauhá v čase 1:19:09 hod, což je jeho nejlepší letošní výkon! Stříbro, stejně jako na domácí olympiádě, získává Koki Ikeda, který nakonec byl docela rád, že už je v cíli, třetí Perseus Karlström se mu totiž přiblížil na pouhé 4 sekundy! I Švéd dokázal obhíjit svoji pozici z posledního mistrovství světa.
    Po několika nástupech se Tošikazu Jamaniši utrhnul i Kokimu Ikedovi a obhajuje titul mistra světa v chůzi na 20 kilometrů!
     
    20kmM
    Na senzačním, ale přesto smutném čtvrtém místě dokončil závod keňský chodec Samuel Kireri Gathimba, pátý dokončil nejlepší z Ekvádorců Brian Daniel Pintado, dokonce v osobním rekordu. Pod hranici 1:20 hod se dostal ještě šestý Brazilec Caio Bonfim, který na posledních 2 kilometrech překonal hned 5 soupeřů.
     
    20kmM
    Miroslav Úradník si velmi dobře rozvrhl tempo a ač se na začátku pohyboval až na konci čtvrté desítky, je v cíli na 26. místě se ztrátou 6 minut a 33 sekund na vítěze. Svému reprezentačnímu kolegovi Dominiku Černému nadělil téměř celé kilometrové kolo, na průchod cílem druhého Slováka stále ještě čekáme.
     
    20kmM
    Dominik Černý už je také v cíli, ze samotného chvostu se v průběhu závodu prokousal až na konečnou 37. pozici.
     
    Chůze na 20 kilometrů mužů, finále
    1. Tošikazu Jamaniši (JPN) 1:19:07 hod (SB)
    2. Koki Ikeda (JPN) 1:19:14
    3. Perseus Karlström (SWE) 1:19:18 (SB)
    4. Samuel Kireri Gathimba (KEN) 1:19:25 (SB)
    5. Brian Daniel Pintado (ECU) 1:19:34 (PB)
    6. Caio Bonfim (BRA) 1:19:51
    7. Álvaro Martín (ESP) 1:20:19
    8. Hiroto Jušo (JPN) 1:20:39
    9. Alberto Amezcua (ESP) 1:20:44
    10. César Augusto Rodríguez (PER) 1:20:59
    11. David Hurtado (ECU) 1:21:11
    12. Wayne Snyman (RSA) 1:21:23
    13. Kchaj-chua Wang (CHN) 1:21:41 (SB)
    14. Li-chung Cchuej (CHN) 1:22:17
    15. Francesco Fortunato (ITA) 1:22:50
    16. Diego García Carrera (ESP) 1:23:21
    17. Declan Tingay (AUS) 1:23:28
    18. Andreas Eduardo Olivas Núňez (MEX) 1:23:36
    19. Rhydian Cowley (AUS) 1:23:37
    20. Aleksi Ojala (FIN) 1:23:40
    21. José Eduardo Ortiz (GUA) 1:23:48
    22. Eider Arévalo (COL) 1:24:32
    23. Jordy Rafael Jiménez Arrobo (ECU) 1:24:35
    24. Ťün Čang (CHN) 1:24:35
    25. Julio César Salazar (MEX) 1:25:16
    26. Miroslav Úradník (SVK) 1:25:40
    27. José Oswaldo Calel (GUA) 1:26:24
    28. Georgij Šejko (KAZ) 1:26:40
    29. Eiki Takahaši (JPN) 1:26:46
    30. Matheus Correa (BRA) 1:27:31
    ...
    37. Dominik Černý (SVK) 1:29:41
    Nejen, že Tošikazu Jamaniši obhájil titul v chůzi na 20 kilometrů z roku 2019, ale Japonsko nescházelo na stupních vítězů od moskevského šampionátu v roce 2013
     
    Na další disciplíny odpoledního programu se už vrátíme přímo na Hayward Field, kvalifikace koulařek začíná zhruba za 15 minut. Na prozatím nepříliš zaplněném stadionu teď probíhá slavnostní zahájení mistrovství.
     
    Své projevy postupně přednesli Sebastian Coe, prezident IAAF, který však zároveň čelil kritice za pravděpodobný střet zájmů (ač to popírá) při přidělování pořádání mistrovství do Eugene kvůli svému tehdejšímu souběžnému angažmá placeného poradce u firmy Nike, a guvernérka státu Oregon Kate Brownová.
    Ferdinand Omanyala, keňský sprinter s osobním rekordem 9,77 sekundy, získal víza pro vstup do Ameriky teprve ve čtvrtek. Čekal jej náročný čtyřiadvacetihodinový přesun z Nairobi a do Eugene se dostal tři hodiny před startem!
    Krásný sportovní moment z cíle chodeckého závodu mužů
     
    Slavnostní ceremonie je zakončena hymnou pořádající země, pro USA v tradiční zpívané formě. S posledními tóny přelétla nad Hayward Field dvojice slavných námořních stíhaček F-14 Tomcat.
     
    KouleŽ
    Kvalifikaci koulařek zahajuje Němka Julia Ritterová pokusem dlouhým 18,22 m, který na postup do finále zcela jistě stačit nebude. Limit je 18,90 m, případně postupuje 12 nejlepších výkonů.
     
    KouleŽ
    Největší favoritka soutěže koulařek Chase Ealeyová nezaváhala a limit překonala hned prvním kvalifikačním pokusem. 18,96 m a může jít pro dnešek relaxovat.
    Chase Ealeyová předvedla jako první splnění kvalifikačního limitu
     
    KouleŽ
    Téměř jistou účast ve finále má i Číňanka Li-ťiao Kung, prvním pokusem poslala kouli do vzdálenosti 18,74 m. To sice je 16 cm pod limitem, ale ten 12 žen s největší pravděpodobností nepokoří.
     
    KouleŽ
    Další jistou finalistkou je Jamajčanka Danniel Thomasová-Doddová. Obhájkyně stříbrné medaile jako první překonala 19 m, přesně o 9 cm.
     
    3kmpM
    Na dráze mezitím začaly rozběhy steeplařů. Jejich kvalifikační kritéria pro postup do finále jsou 3 nejlepší z každého ze 3 běhů, plus celkem 6 dalších mužů postoupí na čas.
     
    3kmpM
    A hned v prvním rozběhu se představuje největší favorit, olympijský vítěz a letos neporažený Maročan Soufiane El Bakkali.
     
    TyčŽ
    Za malý okamžik začne kvalifikace dálkařů, která hodně zajímá české fanoušky. O postup do finále bude bojovat Amálie Švábíková. Limit je stanoven na 465 cm, případně postoupí 12 nejlepších výkonů.
     
    KouleŽ
    Dalšími dvěma jistými finalistkami se stávají Nizozemka Jessica Schilderová výkonem 19,16 m a Portugalka Auriol Dongmová, letošní halová mistryně světa, která předvedla zatím nejlepší vrh celé kvalifikace, 19,38 m.
     
    3kmpM
    Soufiane El Bakkali neponechal nic náhodě a pohlídal si postup do finále z prvního místa úvodního rozběhu. Za ním se seřadili dva Keňané, Leonard Kipkemoi Bett a Abraham Kibiwot. Pouze na čas bude čekat například Etiopan Getnet Wale. Čas vítěze 8:16,65 min, první čekající Wale zaběhl 8:17,49 min, což je důležitá informace pro účastníky dalších dvou rozběhů.
     
    1. rozběh na 3000m překážek
    1. Soufiane El Bakkali (MAR) 8:16,65 Q
    2. Leonard Kipkemoi Bett (KEN) 8:16,94 Q
    3. Abraham Kibiwot (KEN) 8:17,04 Q
    4. Getnet Wale (ETH) 8:17,49
    5. Sebastián Martos (ESP) 8:18,94
    6. Ahmed Abdelwahed (ITA) 8:21,04
    7. Benard Keter (USA) 8:21,94
    8. John Gay (CAN) 8:27,02
    9. Ben Buckingham (AUS) 8:29,15
    10. Kosei Jamaguči (JPN) 8:30,92
    11. Bilal Tabti (ALG) 8:38,45
    12. Frederik Ruppert (GER) 8:45,55
    13. Tim van de Velde (BEL) 9:03,11
     
    KouleŽ
    Li-ťiao Kung se do druhého kvalifikačního pokusu opřela ještě víc a pojišťuje si postup zatím nejlepším vrhem celé soutěže, 19,51 m, což je její nejlepší letošní výkon!
     
    KouleŽ
    Další jistou postupující je Kanaďanka Sarah Mittonová, 19,38 m ve druhém pokusu.
    V průběhu tohoto programu se dočkáme i finále smíšených štafet. Největší favorité? Domácí Spojené státy
     
    TyčŽ
    Ačkoliv jsou prakticky ideální tyčkařské podmínky, už na 420 cm se nezvykle hodně chybuje. Ty nejlepší ženy tuto výšku ještě vynechávají.
     
    3kmpM
    Ve druhém rozběhu steeplerů běží i druhý největší favorit celé soutěže Lamecha Girma z Etiopie. Zatím kontroluje situaci z 5. místa.
     
    KouleŽ
    Již sedmou jistou finalistkou soutěže koulařek se stala další Číňanka Ťia-jüan Sung, druhým pokusem zvládla 19,08 m.
     
    3kmpM
    Lamecha Girma už převzal vedení ve druhém rozběhu, zbývají dvě kola do cíle.
     
    KouleŽ
    Také Američanky budou ve finále koulařek ve dvojici. Posledním pokusem zvládla kvalifikační limit 18,90 m Maggie Ewenová, překonala ho o 6 cm.
    Zatím nejdelší výkon koulařské kvalifikace předvedla Li-ťiao Kung s výkonem 19,51 metrů
     
    3kmpM
    Lamecha Girma v poklidu pohlídal průběh druhého rozběhu steeplerů a vyhrál ho časem 8:19,64 min, pomalejším, než byl rozběh první. Postupují také Keňan Conseslus Kipruto a k radosti fanoušků také domácí Hillary Bor. Pouza na čas musí čekat například velmi dobrý Francouz Mehdi Belhadj, v součtu obou ukončených rozběhů je na čekací listině třetí.
     
    2. rozběh na 3000m překážek
    1. Lamecha Girma (ETH) 8:19,64 Q
    2. Conseslus Kipruto (KEN) 8:20,12 Q
    3. Hillary Bor (USA) 8:20,18 Q
    4. Mehdi Belhadj (FRA) 8:20,47
    5. Rjudži Miura (JPN) 8:21,80
    6. Edward Trippas (AUS) 8:23,83
    7. Mohamed Ismail (DJI) 8:25,85
    8. Tom Erling Karbo (NOR) 8:26,12
    9. Hichem Bouchicha (ALG) 8:27,39
    10. Ahmed Jaziri (TUN) 8:27,39
    11. Víctor Ruiz (ESP) 8:33,42
    12. Ryan Smeeton (CAN) 8:33,51
    13. Salaheddine Ben Yazide (MAR) 8:38,46
    14. Carlos Andres San Martin (COL) 8:48,66
     
    KouleŽ
    Tak Američanky budou ve finále dokonce ve trojici! Posledním pokusem zvládla kvalifikaci také Jessica Woodardová, 19,08 m.
     
    KouleŽ
    Krátce před koncem kvalifikace koulařek existuje možnost, že o poslední postupující závodnici bude rozhodovat dokonce druhý nejlepší pokus, protože aktuálně 12. a 13. žena v pořadí mají nejlepší pokus shodný!
     
    TyčŽ
    Amálie Švábíková se zařadila mezi tyčkařky, které musely na 420 cm opravovat, ale druhý pokus zvládla a postupuje v kvalifikaci na další výšku, kterou je 435 cm.
     
    3kmpM
    Ve třetím rozběhu steeplerů by si měl pohlídat postup hlavně Keňan Benjamin Kigen. Zatím běží třetí.
     
    KouleŽ
    Kvalifikace koulařek je ukončena a skutečně nastala situace, kdy o poslední postupující rozhodoval až druhý nejlepší pokus! Švédka Axelina Johanssonová i Němka Katharina Maischová totiž dokázaly svými nejlepšími pokusy poslat kouli shodně do vzdálenosti 18,57 m a právě Johanssonová, pro kterou jde o osobní rekord, se může radovat z postupu, jelikož její druhý nejlepší pokus měřil 18,50 m, kdežto Maischová zapsala jen 17,84 m!
     
    Vrh koulí žen, kvalifikace
    1. Li-ťiao Kung (CHN) 19,51 Q
    2. Sarah Mittonová (CAN) 19,38 Q
    3. Auriol Dongmová (POR) 19,38 Q
    4. Jessica Schilderová (NED) 19,16 Q
    5. Danniel Thomasová-Doddová (JAM) 19,09 Q
    6. Ťia-jüan Sung (CHN) 19,08 Q
    7. Jessica Woodardová (USA) 19,08 Q
    8. Maddison-Lee Wescheová (NZL) 18,96 Q
    9. Maggie Ewenová (USA) 18,96 Q
    10. Chase Ealeyová (USA) 18,96 Q
    11. Fanny Roosová (SWE) 18,72 q
    12. Axelina Johanssonová (SWE) 18,57 q
    13. Katharina Maischová (GER) 18,57
    14. Adelaide Aquillaová (USA) 18,33
    15. Julia Ritterová (GER) 18,22
    16. Jorinde van Klinkenová (NED) 18,19
    17. Jessica Inchudeová (POR) 18,01
    18. Lloydricia Cameronová (JAM) 17,65
    19. Lin-žu Čang (CHN) 17,54
    20. Benthe Königová (NED) 17,51
    21. María Belén Toimilová (ESP) 17,48
    22. Amelia Stricklerová (GBR) 17,40
    23. Sophie McKinnaová (GBR) 17,21
    24. Dimitriana Bezedeová (MDA) 16,99
    25. Portious Warrenová (TTO) 16,65
    26. Ana Caroline Silvaová (BRA) 16,58
    27. Ivana Xennia Gallardová (CHI) 16,20
    28. Livia Avanciniová (BRA) 16,13
    29. Ischke Senekalová (RSA) 15,40
     
    TyčŽ
    Novozélanďanka Imogen Ayrisová nebude na toto mistrovství vzpomínat v dobrém. V kvalifikaci nezvládla ani základní výšku 420 cm a vypadává ze hry o finále jako první.
     
    3kmpM
    Velké překvapení je na světě v kvalifikaci steeplu, bronzový olympijský medailista z Tokia Keňan Benjamin Kigen v posledním rozběhu vůbec nezvládl poslední vodní příkop a nakonec dobíhá nejen mimo postupové pozice, ale i ve špatném čase a do finále se nepodívá!
     
    3kmpM
    Poslední rozběh steeplerů vyhrál Etiopan Hailemariyam Amare časem 8:18,34 min, jistý postup mají i stříbrný olympijský medailista z Ria Evan Jager, který potěšil fanoušky na stadiuonu, a překvapivě také Ind Avinash Mukund Sable!
     
    3kmpM
    Poslední postupový čas pro postup do finále steeplu je 8:21,06 min a oddechnout si může Španěl Daniel Arce. Postupují také Ital Ahmed Abdelwahed, Francouz Mehdi Belhadj, další Španěl Sebastián Martos, Eritrejec Yemane Haileselassie a Etiopan Getnet Wale.
     
    3kmpM
    Výsledky rozběhů na 3000m překážek
    1/3
    1. Soufiane El Bakkali (MAR) 8:16,65 Q
    2. Leonard Kipkemoi Bett (KEN) 8:16,94 Q
    3. Abraham Kibiwot (KEN) 8:17,04 Q
    4. Getnet Wale (ETH) 8:17,49 q
    5. Sebastián Martos (ESP) 8:18,94 q
    6. Ahmed Abdelwahed (ITA) 8:21,04 q
    7. Benard Keter (USA) 8:21,94
    8. John Gay (CAN) 8:27,02
    9. Ben Buckingham (AUS) 8:29,15
    10. Kosei Jamaguči (JPN) 8:30,92
    11. Bilal Tabti (ALG) 8:38,45
    12. Frederik Ruppert (GER) 8:45,55
    13. Tim van de Velde (BEL) 9:03,11

    2/3
    1. Lamecha Girma (ETH) 8:19,64 Q
    2. Conseslus Kipruto (KEN) 8:20,12 Q
    3. Hillary Bor (USA) 8:20,18 Q
    4. Mehdi Belhadj (FRA) 8:20,47 q
    5. Rjudži Miura (JPN) 8:21,80
    6. Edward Trippas (AUS) 8:23,83
    7. Mohamed Ismail (DJI) 8:25,85
    8. Tom Erling Karbo (NOR) 8:26,12
    9. Hichem Bouchicha (ALG) 8:27,39
    10. Ahmed Jaziri (TUN) 8:27,39
    11. Víctor Ruiz (ESP) 8:33,42
    12. Ryan Smeeton (CAN) 8:33,51
    13. Salaheddine Ben Yazide (MAR) 8:38,46
    14. Carlos Andres San Martin (COL) 8:48,66

    3/3
    1. Hailemariyam Amare (ETH) 8:18,34 Q
    2. Evan Jager (USA) 8:18,44 Q
    3. Avinash Mukund Sable (IND) 8:18,75 Q
    4. Yemane Haileselassie (ERI) 8:18,75 q
    5. Daniel Arce (ESP) 8:21,06 q
    6. Mohamed Amin Jhinaoui (TUN) 8:22,00
    7. Benjamin Kigen (KEN) 8:22,52
    8. Karl Bebendorf (GER) 8:25,73
    9. Jacob Boutera (NOR) 8:31,47
    10. Vidar Johansson (SWE) 8:33,51
    11. Rjoma Aoki (JPN) 8:33,89
    12. Jean-Simon Desgagnés (CAN) 8:40,90
    13. Topi Raitanen (FIN) 8:43,01
    Mohamed Tindouft (MAR) DNF
     
    DálkaM
    Právě se rozběhla kvalifikace dálkařů, ve které o postup do finále bojuje Radek Juška. Limit je 815 cm, případně postoupí 12 nejlepších výkonů.
    Během jednoho ze závodů na 3km překážek se při rozcvičování zlomilo Holly Bradshawové náčiní a kus odletěl přímo na ovál. Naštěstí nebyl žádný ze závodníků zasažen
     
    1500mŽ
    Na dráze se připravují rozběhy na 1 500 m žen i s Kristiinou Mäki a Dianou Mezuliáníkovou. Pro Mäki by měl být postup do semifinále mnohem dostupnější. Z každého ze tří rozběhů postoupí 6 nejlepších, dalších 6 žen v součtu všech běhů postoupí na čas.
     
    1500mŽ
    V prvním rozběhu jsou hlavními favoritkami Etiopanka Hirut Mesheshaová a Britka Laura Muirová, stříbrná olympijská medailistka z Tokia.
    Rozběh s Kristiinou Mäki byl odstartován
     
    TyčŽ
    Amálie Švábíková prvním pokusem 435 cm nepřekonala.
     
    DálkaM
    Zatím jediný osmimetrový pokus kvalifikace zaznamenal největší favorit Miltiadis Tentoglou z řecka, ale ani jemu 803 cm vůbec nemusí stačit. Musí skákat dál.
     
    DálkaM
    Radek Juška první kvalifikační pokus přešlápl.
     
    1500mŽ
    Kristiina Mäki postupuje po zatáhnutí ve finiši z prvního rozběhu do semifinále běhu na 1 500 m z 6. místa!
    Kristiina Mäki dokázala vnější "stopou" proniknout na šesté místo a vybojovala postup do semifinále
     
    1500mŽ
    První rozběh si v pohodě pohlídaly obě favoritky, Hirut Mesheshaová z Etiopie i Britka Laura Muirová doběhly na prvních dvou místech. Čas vítězky 4:07,05 min. Jistotu postupu do semifinále mají i Australanka Georgia Griffithová, Američanka Sinclaire Johnsonová a Italka Gaia Sabbatiniová. Kristiina Mäki svůj postup zvládla v čase 4:08,43 min.
     
    1. rozběh na 1500 metrů žen
    1. Hirut Mesheshaová (ETH) 4:07,05 Q
    2. Laura Muirová (GBR) 4:07,53 Q
    3. Georgia Griffithová (AUS) 4:07,65 Q
    4. Sinclaire Johnsonová (USA) 4:07,68 Q
    5. Gaia Sabbatiniová (ITA) 4:07,82 Q
    6. Kristiina Mäki (CZE) 4:08,43 Q
    7. Marta Pen Freitasová (POR) 4:08,58
    8. Yolanda Ngarambeová (SWE) 4:09,15
    9. Judith Kiyengová (KEN) 4:09,30
    10. Lucia Staffordová (CAN) 4:09,67
    11. Elise Vanderelstová (BEL) 4:10,45
    12. Sarah Healyová (IRL) 4:11,31
    13. Silan Ayyildizová (TUR) 4:12,67
    14. Ran Urabeová (JPN) 4:14,82
     
    1500mŽ
    Největší favoritky druhého rozběhu mílařek jsou letos fenomenální Keňanka Faith Kipyegonová a Etiopanka Freweyni Hailuová, dvojnásobná olympijská vítězka na této trati.
     
    TyčŽ
    Amálie Švábíková si do Eugene formu nepřivezla a v kvalifikaci tyčkařek končí příliš brzy! Nezvládla už druhou postupnou výšku, po třech nezdarech na 435 cm pro ni šampionát končí!
     
    TyčŽ
    435 cm nepřekonaly ani Britka Molly Cauderyová, Finka Elina Lampelaová a Číňanka Čchun-ke Niou. I tyto závodnice mají po nadějích na postup do finále.
     
    DálkaM
    V kvalifikaci dálkařů stále čekáme na první překonání postupového limitu. Dosud jsme viděli dokonce pouhé dva osmimetrové skoky, ten druhý zaznamenal druhým pokusem Ind Murali Sreeshankar.
     
    1500mŽ
    Také ve druhém rozběhu mílařek si favoritky postup pohlídaly. Vyhrála ho Keňanka Faith Kipyegonová časem 4:04,53 min, postupují také Australanka Jessica Hullová, Etiopanka Freweyni Hailuová, Američanka Elle St. Pierreová, Němka Hanna Kleinová a Jamajčanka Adelle Traceyová. Další závodnice čekají, na co budou stačit jejich časy.
     
    2. rozběh na 1500 metrů žen
    1. Faith Kipyegonová (KEN) 4:04,53 Q
    2. Jessica Hullová (AUS) 4:04,68 Q
    3. Freweyni Hailuová (ETH) 4:04,85 Q
    4. Elle St. Pierreová (USA) 4:04,94 Q
    5. Hanna Kleinová (GER) 4:05,13 Q
    6. Adelle Traceyová (JAM) 4:05,14 Q
    7. Nozomi Tanakaová (JPN) 4:05,30
    8. Marta Pérezová (ESP) 4:05,92
    9. Hanna Hermanssonová (SWE) 4:06,30
    10. Katie Snowdenová (GBR) 4:06,92
    11. Laura Galvánová (MEX) 4:07,25
    12. Sintayehu Vissaová (ITA) 4:07,33
    13. Natalia Hawthornová (CAN) 4:07,37
    14. Anjelina Nadai Lohalithová (ART) 4:23,84
     
    TyčŽ
    Obrovská sportovní tragédie v kvalifikaci tyčkařek! Bronzové medailistce z olympiády v Tokiu Britce Holly Bradshawové praskla tyč při rozcvičce a pro zranění musela ze soutěže odstoupit!
    Holly Bradshawová po zranění během rozcvičování, kdy se jí při skoku zlomila tyčka, naštěstí odešla po svých. Do kvalifikace však nenastoupí
     
    1500mŽ
    Hlavními favoritkami v posledním rozběhu mílařek jsou Etiopanka Gudaf Tsegayová a Australanka Linden Hallová. České fanoušky bude hodně zajímat výkon Diany Mezuliáníkové, pro kterou by byl postup do semifinále při letošních výkonech velkým úspěchem.
     
    DálkaM
    Radek Juška bohužel přešlápl i druhý pokus v kvalifikaci.
     
    DálkaM
    Konečně si některý dálkař zajistil postup do finále! Jako zatím jedinému se to podařilo Japonci Jukimu Hašiokovi, kvalifikační limit 815 cm překonal o 3 cm.
     
    1500mŽ
    Diana Mezuliáníková postupuje časem do semifinále soutěže mílařek!
    Diana Mezuliáníková doběhla na osmém místě a postupuje do semifinále se svým časem
     
    1500mŽ
    Poslední rozběh žen na 1 500 m se po pomalejším začátku nakonec stal tím nejrychlejším, což pomohlo Dianě Mezuliáníkové k postupu! Sice doběhla až na 8. místě, ale čas 4:06,55 min, nejlepší letošní výkon české běžkyně, nakonec stačil! Tento rozběh podle očekávání ovládla Etiopanka Gudaf Tsegayová časem 4:02,68 min, na přímých postupových místech doběhly také Keňanka Winny Chebetová, Autralanka Linden Hallová, Polka Sofia Ennaouiová, Němka Katharina Trostová a Američanka Cory Ann McGeeová.
     
    1500mŽ
    3. rozběh na 1500 metrů žen
    1. Gudaf Tsegayová (ETH) 4:02,68 Q
    2. Winny Chebetová (KEN) 4:03,12 Q
    3. Linden Hallová (AUS) 4:03,21 Q
    4. Sofia Ennaouiová (POL) 4:03,52 Q
    5. Katharina Trostová (GER) 4:03,53 Q
    6. Cory Ann McGeeová (USA) 4:03,61 Q
    7. Winnie Nanyondová (UGA) 4:03,81 q
    8. Diana Mezuliáníková (CZE) 4:06,55 q
    9. Edinah Jebitoková (KEN) 4:07,12
    10. Federica Del Buonová (ITA) 4:08,42
    11. Melissa Courtney-Bryantová (GBR) 4:09,07
    12. Nathalie Blomqvistová (FIN) 4:11,98
    13. Alma Delia Cortesová (MEX) 4:13,92
    14. Gresa Bakraciová (KOS) 4:22,77

    Výsledky ostatních rozběhů
    1/3
    1. Hirut Mesheshaová (ETH) 4:07,05 Q
    2. Laura Muirová (GBR) 4:07,53 Q
    3. Georgia Griffithová (AUS) 4:07,65 Q
    4. Sinclaire Johnsonová (USA) 4:07,68 Q
    5. Gaia Sabbatiniová (ITA) 4:07,82 Q
    6. Kristiina Mäki (CZE) 4:08,43 Q
    7. Marta Pen Freitasová (POR) 4:08,58
    8. Yolanda Ngarambeová (SWE) 4:09,15
    9. Judith Kiyengová (KEN) 4:09,30
    10. Lucia Staffordová (CAN) 4:09,67
    11. Elise Vanderelstová (BEL) 4:10,45
    12. Sarah Healyová (IRL) 4:11,31
    13. Silan Ayyildizová (TUR) 4:12,67
    14. Ran Urabeová (JPN) 4:14,82

    2/3
    1. Faith Kipyegonová (KEN) 4:04,53 Q
    2. Jessica Hullová (AUS) 4:04,68 Q
    3. Freweyni Hailuová (ETH) 4:04,85 Q
    4. Elle St. Pierreová (USA) 4:04,94 Q
    5. Hanna Kleinová (GER) 4:05,13 Q
    6. Adelle Traceyová (JAM) 4:05,14 Q
    7. Nozomi Tanakaová (JPN) 4:05,30 q
    8. Marta Pérezová (ESP) 4:05,92 q
    9. Hanna Hermanssonová (SWE) 4:06,30 q
    10. Katie Snowdenová (GBR) 4:06,92 q
    11. Laura Galvánová (MEX) 4:07,25
    12. Sintayehu Vissaová (ITA) 4:07,33
    13. Natalia Hawthornová (CAN) 4:07,37
    14. Anjelina Nadai Lohalithová (ART) 4:23,84
     
    DálkaM
    V kvalifikaci dálkařů začaly aspoň přibývat osmimetrové skoky. 809 cm zvládl švýcarský desetibojařský zázrak Simon Ehammer, 803 cm pak Španěl Eusebio Cáceres a 802 cm AMeričan Marquis Dendy. Celkem zatím máme 6 osmimetrových dálkařů, poslední postupový výkon je v polovině třetí série 789 cm. Na ten musí útočit Radek Juška.
     
    100mM
    Za několik minut začnou rozběhy ostře sledovaného sprintu na 100 m mužů, ve kterém mají Američané jasný úkol, na domácí půdě prostě musí získat zlato. Postupový klíč z celkem 7 rozběhů je následující – z každého běhu 3 nejlepší, v součtu všech 7 běhů pak další 3 nejrychlejší na čas.
     
    100mM
    V prvním rozběhu by si měli postup pohlídat Američan Marvin Bracy a mladý Jamajčan Ackeem Blake.
     
    100mM
    Marvin Bracy k radosti publika na stadionu s vypuštěným závěrem vítězí v prvním rozběhu za 10,05 s. Do semifinále postupují také Jamajčan Ackeem Blake a Nigerijec Raymond Ekevwo. Základní čas pro čekání na postup poslední naděje je 10,17 s Cejhaa Greena z Antiguy.
     
    100mM
    1. rozběh na 100 metrů mužů
    1. Marvin Bracy (USA) 10,05 Q
    2. Ackeem Blake (JAM) 10,15 Q
    3. Raymond Evevwo (NGR) 10,17 Q
    4. Cejhae Greene (ANT) 10,17
    5. Rohan Browning (AUS) 10,22
    6. Chituru Ali (ITA) 10,40
    7. Lalu Muhammad Zohri (INA) 10,42
    8. Francesco Sansovini (SMR) 10,71
     
    DálkaM
    Radek Juška sice v posledním pokusu kvalifikace zvládl nepřešlápnout, ale nezvládl skok natáhnout dostatečně daleko. 787 cm nestačí, aktuálně je v součtu kvalifikace na 14. místě.
     
    DálkaM
    Stále byl k vidění pouze jediný skok přes hranici limitu. Jen přiblížit se dokázal posledním pokusem Švéd Thobias Montler, ale 810 cm mu nakonec bude k postupu do finále bohatě stačit.
     
    100mM
    Favoritem druhého rozběhu stovky je domácí hvězda Fred Kerley, nejrychlejší muž této sezóny. O další postupová místa bude boj hodně otevřený.
     
    TyčŽ
    Je pravděpodobné, že kvalifikace tyčkařek skončí již na výšce 450 cm.
     
    100mM
    Prakticky v bezvětří zaběhl Fred Kerley už v rozběhu skvělý čas 9,79 s! Druhý nejlepší čas roku a to ještě prakticky o nic nešlo! No pane jo. Přímý postup si zajistili časy těsně pod 10 sekund Brit Zharnel Hughes a Liberijec Emmanuel Matadi. Časem rovných 10 sekund bude pouze čekat Nigerijec Favour Oghene Tejiri Ashe.
     
    2. rozběh na 100 metrů mužů
    1. Fred Kerley (USA) 9,79 Q
    2. Zharnel Hughes (GBR) 9,97 Q
    3. Emmanuel Matadi (LBR) 9,99 Q
    4. Favour Oghene Tejiri Ashe (NGR) 10,00
    5. Ping-tchien Su (CHN) 10,15
    6. Jerod Elcock (TTO) 10,22
    7. Emanuel Archibald (GUY) 10,24
    8. Hassan Saaid (MDV) 10,83
     
    TyčŽ
    Je to tak, výšku 450 cm překonalo pouze 11 tyčkařek, takže dál se už skákat nebude! Teď ještě otázka, jak bude rozhodnuto o dalších 4 ženách s nejlepším zápisem na 435 cm, zda se budou rozeskakovat, nebo bude finále 15členné.
     
    DálkaM
    V samotném závěru kvalifikace dokázal pokořit limit ještě Američan Marquis Dandy výkonem 816 cm. Dalších 10 mužů postupuje výkonem, nakonec stačilo pouhých 793 cm. Tohle si teda pánové za klobouk nedají a všichni doufají, že finálový závod nabídne úplně jiný level.
     
    DálkaM
    Skok do dálky mužů, kvalifikace
    1. Juki Hašioka (JPN) 8,18 Q
    2. Marquis Dendy (USA) 8,16 Q
    3. Thobias Montler (SWE) 8,10 q
    4. Simon Ehammer (SUI) 8,09 q
    5. Eusebio Cáceres (ESP) 8,03 q
    6. Miltiadis Tentoglou (GRE) 8,03 q
    7. Murali Sreeshankar (IND) 8,00 q
    8. Henry Frayne (AUS) 7,99 q
    9. Wayne Pinnock (JAM) 7,98 q
    10. Ťia-nan Wang (CHN) 7,98 q
    11. Steffin McCarter (USA) 7,94 q
    12. Maykel Massó (CUB) 7,93 q
    13. Emiliano Lasa (URU) 7,89
    14. Radek Juška (CZE) 7,87
    15. Ruswahl Samaai (RSA) 7,86
    16. Christopher Mitrevski (AUS) 7,83
    17. William Williams (USA) 7,83
    18. LaQuan Nairn (BAH) 7,80
    19. Jovan Van Vuuren (RSA) 7,80
    20. Jeswin Aldrin Johnson (IND) 7,79
    21. Nacuki Jamakawa (JPN) 7,75
    22. Čchang-čou Chuang (CHN) 7,75
    23. Muhammed Anees Yahiya (IND) 7,73
    24. Tristan James (DMA) 7,72
    25. Jose Mandros Martinez (PER) 7,71
    26. Kristian Pulli (FIN) 7,56
    27. Samory Fraga (BRA) 7,51
    28. Salim Saleh Mus Al Yarabi (OMA) 7,43
    29. Benjamin Gföhler (SUI) 7,41
    Cheswill Johnson (RSA) NM
    Héctor Santos (ESP) NM
    Tajay Gayle (JAM) NM
     
    100mM
    Třetí rozběh stovky suverénně ovládl s vypuštěným závěrem a pozdravem divákům Trayvon Bromell v čase 9,89 s. Postup si zajistili také Arthur Cissé z Pobřeží slonoviny a Brazilec Rodrigo do Nascimento.
     
    100mM
    3. rozběh na 100 metrů mužů
    1. Trayvon Bromell (USA) 9,89 Q
    2. Arthur Cissé (CIV) 10,02 Q
    3. Rodrigo do Nascimento (BRA) 10,11 Q
    4. Jerome Blake (CAN) 10,16
    5. Yupun Abeykoon (SRI) 10,19
    6. Ebrahima Camara (GAM) 10,48
    7. Femi Ogunode (QAT) 10,52
    8. Shaun Gill (BIZ) 10,77
     
    KouleM
    Běží už také kvalifikace koulařů, bohužel bez zraněného Tomáše Staňka. Hned v první sérii naznačil možnosti superfavorit Ryan Crouser, který pohodlně poslal kouli do vzdálenosti 22,28 m a může se jít sprchovat. Kvalifikační limit je stanoven na 21,20 m, případně postoupí 12 nejlepších výkonů.
    Ryan Crouser přišel, hodil, postoupil. Superfavorit vrhu koulí předvedl v první sérii 22,28 metrů, nejdelší kvalifikační pokus v historii MS
     
    TyčŽ
    Je rozhodnuto, finále tyčkařek bude skákat hned 15 žen! Rozhodčí poslali dál všechny 4 závodnice s nejlepším zápisem na 435 cm. O to víc může mrzet obrovský výpadek Amálie Švábíkové.
     
    TyčŽ
    Skok o tyči žen, kvalifikace
    1. Chuej-čchin Sü (CHN) 4,50 q
    1. Katie Nageotteová (USA) 4,50 q
    1. Wilma Murtová (FIN) 4,50 q
    1. Ninon Chapelleová (FRA) 4,50 q
    1. Sandi Morrisová (USA) 4,50 q
    1. Jacqueline Otchereová (GER) 4,50 q
    1. Katerína Stefanídiová (GRE) 4,50 q
    1. Nina Kennedyová (AUS) 4,50 q
    9. Olivia McTaggartová (NZL) 4,50 q
    10. Margot Chevrierová (FRA) 4,50 q
    10. Anicka Newellová (CAN) 4,50 q
    12. Gabriela Leonová (USA) 4,35 q
    12. Angelica Moserová (SUI) 4,35 q
    12. Tina Šutejová (SLO) 4,35 q
    12. Ling Li (CHN) 4,35 q
    16. Maryna Kylypková (UKR) 4,35
    16. Saga Anderssonová (FIN) 4,35
    16. Alysha Newmanová (CAN) 4,35
    16. Elisa Molinarolová (ITA) 4,35
    16. Roberta Bruniová (ITA) 4,35
    16. Lisa Gunnarssonová (SWE) 4,35
    22. Eleni-Klaoudia Polaková (GRE) 4,35
    23. Jana Hladijčuková (UKR) 4,35
    24. Nikoleta Kyriakopoulouová (GRE) 4,35
    25. Molly Cauderyová (GBR) 4,20
    26. Elina Lampelaová (FIN) 4,20
    26. Čchun-ke Niou (CHN) 4,20
    26. Amálie Švábíková (CZE) 4,20
    Holly Bradshawová (GBR) NM
    Imogen Ayrisová (NZL) NM
     
    100mM
    Ve čtvrtém rozběhu stovky se představil senzační olympijský vítěz Lamont Marcell Jacobs z Itálie a musel se sklonit před Jamajčanem Obliquem Sevillem, který vyhrál časem 9,93. Poslední přímo postupující je Japonec Rjuičiro Sakai.
     
    100mM
    4. rozběh na 100 metrů mužů
    1. Oblique Seville (JAM) 9,93 Q
    2. Lamont Marcell Jacobs (ITA) 10,04 Q
    3. Rjuičiro Sakai (JPN) 10,12 Q
    4. Reece Prescod (GBR) 10,15
    5. Julian Wagner (GER) 10,21
    6. Shainer Rengifo Montoya (CUB) 10,21
    7. Dorian Keletela (ART) 10,52
    Imranur Rahman (BAN) DNS
     
    KouleM
    V první sérii kvalifikace si postup do finále zajistil podle očekávání další domácí medailový adept Joe Kovacs výkonem 21,50 m a dále Ital Nick Ponzio, ten zvládl 21,35 m.
     
    100mM
    Do pátého rozběhu stovky nastoupí obrozený Jamajčan Yohan Blake, mistr světa z roku 2011. Pod 10 sekund se v tomto běhu letos dostal ještě Letsile Tebogo z Botswany.
     
    KouleM
    Čtvrtým jistým postupujícím do finále koulařů je Novozélanďan Jacko Gill, ve druhé sérii zvládl 21,24 m.
     
    100mM
    Světový juniorský rekord v pátém rozběhu stovky! Letsile Tebogo z Botswany překonal vlastní rekord časem 9,94 s!
    Letsile Tebogo z Botswany stanovil nový světový juniorký rekord časem 9,94!
     
    100mM
    Z pátého rozběhu postupují do semifinále také Jamajčan Yohan Blake a Kanaďan Aaron Brown.
     
    100mM
    5. rozběh na 100 metrů mužů
    1. Letsile Tebogo (BOT) 9,94 Q
    2. Yohan Blake (JAM) 10,04 Q
    3. Aaron Brown (CAN) 10,06 Q
    4. Akani Simbine (RSA) 10,07
    5. Samson Colebrooke (BAH) 10,23
    6. Jake Doran (AUS) 10,29
    7. Cesar Almiron (PAR) 10,51
    8. Melique Garcia (HON) 10,88
     
    KouleM
    V kvalifikaci se zatím trápí několik známých jmen. Daleko za postupovými pozicemi se nacházejí například Ital Leonardo Fabbri, Polák Konrad Bukowiecki, těsně za postupem je i další Polák Michal Haratyk.
     
    100mM
    Hlavní favorité si pohlídali postup i ze šestého rozběhu stovky, ale tentokrát nešlo o žádné zajímavé časy. Obhájce zlata Christian Coleman tento běh vyhrál za 10,08, Andre De Grasse byl druhý, fotofiniš rozhodl o postupu Brazilce Erika Cardosa.
     
    100mM
    6. rozběh na 100 metrů mužů
    1. Christian Coleman (USA) 10,08 Q
    2. Andre de Grasse (CAN) 10,12 Q
    3. Erik Cardoso (BRA) 10,18 Q
    4. Benjamin Azamati (GHA) 10,18
    5. Gift Leotlela (RSA) 10,19
    6. Udodi Chudi Onwuzurike (NGR) 10,26
    7. Hussein Ali Al Khafaji (IRQ) 10,55
    8. Ildar Achmadijev (TJK) 10,85
     
    KouleM
    Po dvou sériích je hned 8 mužů za hranicí 21 metru, na postupovou pozici se dostal i Brazilec Darlan Romani s výkonem 20,98 m. Poslední postupové místo drží Mexičan Uziel Muňoz za 20,24 m, ale dá se předpokládat, že taková vzdálenost nakonec stačit nebude.
     
    100mM
    Hlavním favoritem posledního rozběhu stovky je Keňan Ferdinand Omanyala. Dál je to otevřené.
     
    100mM
    Ferdinand Omanyala si postup pohlídal, ale až na 3. místě. Poslední rozběh vyhrál Japonec Abdul Hakim Sani Brown za 9,98 s, v novém národním rekordu Nového Zélandu doběhl druhý Edward Osei-Nketia.
     
    100mM
    7. rozběh na 100 metrů mužů
    1. Abdul Hakim Sani Brown (JPN) 9,98 Q
    2. Edward Osei-Nketia (NZL) 10,08 Q NR
    3. Ferdinand Omanyala (KEN) 10,10
    4. Ismael Kone (CIV) 10,17
    5. Felipe Bardi (BRA) 10,22
    6. Joseph Paul Amoah (GHA) 10,23
    7. Clarence Munyai (RSA) 10,47

    Kompletní výsledky dalších rozběhů
    1/7
    1. Marvin Bracy (USA) 10,05 Q
    2. Ackeem Blake (JAM) 10,15 Q
    3. Raymond Evevwo (NGR) 10,17 Q
    4. Cejhae Greene (ANT) 10,17
    5. Rohan Browning (AUS) 10,22
    6. Chituru Ali (ITA) 10,40
    7. Lalu Muhammad Zohri (INA) 10,42
    8. Francesco Sansovini (SMR) 10,71

    2/7
    1. Fred Kerley (USA) 9,79 Q
    2. Zharnel Hughes (GBR) 9,97 Q
    3. Emmanuel Matadi (LBR) 9,99 Q
    4. Favour Oghene Tejiri Ashe (NGR) 10,00 q
    5. Ping-tchien Su (CHN) 10,15 q
    6. Jerod Elcock (TTO) 10,22
    7. Emanuel Archibald (GUY) 10,24
    8. Hassan Saaid (MDV) 10,83

    3/7
    1. Trayvon Bromell (USA) 9,89 Q
    2. Arthur Cissé (CIV) 10,02 Q
    3. Rodrigo do Nascimento (BRA) 10,11 Q
    4. Jerome Blake (CAN) 10,16
    5. Yupun Abeykoon (SRI) 10,19
    6. Ebrahima Camara (GAM) 10,48
    7. Femi Ogunode (QAT) 10,52
    8. Shaun Gill (BIZ) 10,77

    4/7
    1. Oblique Seville (JAM) 9,93 Q
    2. Lamont Marcell Jacobs (ITA) 10,04 Q
    3. Rjuičiro Sakai (JPN) 10,12 Q
    4. Reece Prescod (GBR) 10,15
    5. Julian Wagner (GER) 10,21
    6. Shainer Rengifo Montoya (CUB) 10,21
    7. Dorian Keletela (ART) 10,52
    Imranur Rahman (BAN) DNS

    5/7
    1. Letsile Tebogo (BOT) 9,94 Q
    2. Yohan Blake (JAM) 10,04 Q
    3. Aaron Brown (CAN) 10,06 Q
    4. Akani Simbine (RSA) 10,07 q
    5. Samson Colebrooke (BAH) 10,23
    6. Jake Doran (AUS) 10,29
    7. Cesar Almiron (PAR) 10,51
    8. Melique Garcia (HON) 10,88

    6/7
    1. Christian Coleman (USA) 10,08 Q
    2. Andre de Grasse (CAN) 10,12 Q
    3. Erik Cardoso (BRA) 10,18 Q
    4. Benjamin Azamati (GHA) 10,18
    5. Gift Leotlela (RSA) 10,19
    6. Udodi Chudi Onwuzurike (NGR) 10,26
    7. Hussein Ali Al Khafaji (IRQ) 10,55
    8. Ildar Achmadijev (TJK) 10,85
    8. Lionel Tshimanga Muteba (COD) 10,60
    9. Noureddine Hadid (LBN) 10,72
     
    KouleM
    Neuvěřitelné, je dost dobře možné, že po kouli žen bude o postupu do finále rozhodovat druhý nejlepší pokus i v kouli mužů! Aktuálně dvanáctý Mexičan Uziel Muňoz i třináctý Polák Konrad Bukowiecki mají nejlepší pokus dlouhý 20,24 m, Muňoz má druhý pokus 20,16 m, Bukowiecki 19,43 m!
     
    KouleM
    A už je jisté, že Poláci nebudou mít ve finále vůbec nikoho! Ani Michal Haratyk se posledním pokusem nedostal na postupovou pozici, zvládl pouze 20,13 m.
     
    KouleM
    Novozélanďan a bývalý mistr světa Tom Walsh už sice měl prakticky jistý postup do finále, přesto šel i na třetí pokus a překonal limit výkonem 21,44 m.
    Allyson Felixovou čeká už za pár minut poslední závod kariéry na světovém šampionátu
     
    KouleM
    Kvalifikace mužů je u konce a nakonec i tady skutečně druhý nejlepší pokus v soutěži rozhodl o posledním finalistovi! O medaile pak budou podle očekávání bojovat všichni 4 Američané, sekundovat by jim měli hlavně oba Novozélanďané.
     
    KouleM
    Vrh koulí mužů, kvalifikace
    1. Ryan Crouser (USA) 22,28 m Q
    2. Joe Kovacs (USA) 21,50 Q
    3. Tom Walsh (NZL) 21,44 Q
    4. Nick Ponzio (ITA) 21,35 Q
    5. Jacko Gill (NZL) 21,24 Q
    6. Josh Awotunde (USA) 21,18 q
    7. Filip Mihaljevič (CRO) 21,17 q
    8. Adrian Piperi (USA) 21,03 q
    9. Darlan Romani (BRA) 20,98 q
    10. Chukwuebuka Cornnell Enekwechi (NGR) 20,87 q
    11. Marcus Thomsen (NOR) 20,27 q
    12. Uziel Muňoz (MEX) 20,24 q
    13. Konrad Bukowiecki (POL) 20,24
    14. Michal Haratyk (POL) 20,13
    15. Roman Kokoško (UKR) 20,02
    16. Scott Lincoln (GBR) 19,97
    17. Tsanko Arnaudov (POR) 19,93
    18. Andrei Rares Toader (ROU) 19,83
    19. Welington Morais (BRA) 19,80
    20. Eric Favors (IRL) 19,76
    21. Willian Dourado (BRA) 19,73
    22. Leonardo Fabbri (ITA) 19,73
    23. Simon Bayer (GER) 19,71
    24. Carlos Tobalina (ESP) 19,70
    25. Nicholas Scarvelis (GRE) 19,55
    26. Anastasios Latifllari (GRE) 18,98
    27. Ignacio Carballo (ARG) 18,74
    28. Dotun Ogundeji (NGR) 18,35
    29. John Kelly (IRL) 17,92
    Tajinderpal Singh Toor (IND) DNS
     
    4x400S
    Po dvou disciplínách na silnici se budou konečně rozdávat medaile i přímo na dráze stadionu Hayward Field! Je tu finále smíšených štafet na 4x400 m a velká rozlučka fenomenální běžkyně a životní bojovnice Allyson Felixové! Bude zlatá?
    Soustředěná Allyson Felixová
     
    4x400S
    O medaile by si to měli rozdat Američané, Poláci, Nizozemci a Dominikánská republika. Je odstartováno!
    Start smíšené štafety
     
    4x400S
    Po prvním úseku předávají první Američané, druzí Poláci. A Felixová sbíhá s obrovským náskokem!
    První předávka
     
    4x400S
    Felixová v závěru totálně vytuhla a do třetího úseku vybíhá první Dominikánská republika po fantastickém výkonu Paulinové!
    Allyson Felixová na svém úseku vytuhla
     
    4x400S
    Norwood posunul na konci třetího úseku AMeričany zpět do vedení, Dominikánská republika druhá, skvělý finiš van Diepena zařizuje průběžné třetí místo Nizozemců!
    Poslední předávka, Američané ve vedení!
     
    4x400S
    Velké selhání obou ženských členek americké štafety ničí sen celého stadionu o zlaté medaili! Také Simonová v cílové rovince absolutně vytuhla a pustila před sebe nejen Cofilovou, ale také skvěle finišující Bolovou, která málem zařídila senzační zlato pro Nizozemsko! Zvládla by to, být cíl o 10 metrů dál, takhle se z nejcennějšího kovu raduje Dominikánská republika, druhé tedy Nizozemsko a Američané mají na domácí půdě pouze bronz! Ohlašovaný útok na světový rekord se vůbec nekonal a stadion po finiši totálně ztichl. Allyson Felixová se loučí s kariérou ziskem medaile, ale pouze bronzové. Dominikánská republika i Nizozemsko časy pod 3:10 min vytvořily nové národní rekordy!
    Kennedy Simonová totálně vytuhla a dostala se před ní nejen štafeta Dominikánské republiky, ale také Nizozemska zásluhou fantastického finiše Femke Bolové!
     
    4x400 m smíšených štafet, finále
    1. Dominikánská republika 3:09,82 min WL
    2. Nizozemsko 3:09,90 NR
    3. USA 3:10,16
    4. Polsko 3:12,31
    5. Jamajka 3:12,71
    6. Nigérie 3:16,21
    7. Itálie 3:16,45
    8. Irsko 3:16,86
     
    Konec odpoledního programu 1. dne.
     
    První den atletického mistrovství světa právě skončil a ač jeho odpolední část nabídla pouhé dva medailové závody, oba byly dramatické do samotného konce. Soutěž chodců na 20 km pro sebe na posledním kilometru rozhodl po celý závod neskutečně aktivní obhájce zlata Tošikazu Jamaniši z Japonska, o jednotlivé medaile se bojovalo do posledních stovek metrů a moc nechybělo, aby celému světu spadla brada před velkou africkou senzací. Aktraktivní smíšené čtvrtkařské štafety pak měly být parádní americkou disciplínou, byl ohlašován útok na světový rekord a mělo se jednat o zlatou rozlučku s fenomenální kariérou Allyson Felixové, avšak právě obě ženské členky týmu vůbec nezvládly cílové rovinky svých úseků a darovaly tím nejen zlatou medaili čtveřici Dominikánské republiky, ale i stříbro Nizozemsku. Poněkud nečekaně tak jsou domácí Američané po prvním dni soutěží bez zisku zlaté medaile a budou mít v sobotním programu co napravovat.

    Většinu času probíhaly různé kvalifikace a rozběhy, ze kterých vybočovaly hlavně výkony mužů na stovce, kde domácí jednička Fred Kerley zaběhl skvělých 9,79 s a Botswaňan Letsile Tebogo vylepšil časem 9,94 s vlastní juniorský světový rekord! Pro sobotní semifinále a finále nemohli diváci dostat lepší pozvánku. Své obrovské možnosti v kvalifikaci naznačil také koulař Ryan Crouser, naopak velkým zklamáním byly kvalifikační výkony dálkařů a tyčkařek, kteří se s největší pravděpodobností nedokázali pořádně srovnat s velmi rychlou dráhou ve svých sektorech.
     
    Češi a Slováci v akci

    V odpoledním bloku 1. dne se představili 4 čeští a 2 slovenští atleti se střídavými úspěchy.

    České fanoušky potěšily obě mílařky postupem do semifinále. Kristiina Mäki to ve svém rozběhu zvládla přímo, Diana Mezuliáníková vytěžila maximum z nejrychlejšího rozběhu a postoupila dosaženým časem. Naopak Amálie Švábíková v tyčkařském sektoru selhala a nepřekonala ani 435 cm, Radek Juška v dálce pak nedokázal sladit rozběh s přesností odrazu a po dvou přešlapech třetí pokus výrazně nedošlápl, přičemž právě tyto ztracené centimetry mu nakonec k postupu do finále chyběly.

    Slovenští chodci svůj závod na 20 km začali svorně pomaleji, ale postupně se probíjeli vpřed a minimálně Miroslav Úradník 26. místem rozhodně nezklamal. Dominik Černý dokončil na 37. pozici.
     
    V sobotu čeká atlety i fanoušky celkem 5 medailových závodů. Cenné kovy se budou v dopoledním programu rozdávat v kladivu mužů a 10 000 metrech žen, odpoledne pak v dálce mužů, kouli žen a celý sobotní program završí všemi očekávaná stovka mužů. Dopolední program startuje v 19:30 středoevropského času, do té doby děkujeme za pozornost. (05:21:56)

    Libor Štěpán

    Chůze na 20 kilometrů mužů, finále
    1. Tošikazu Jamaniši (JPN) 1:19:07
    2. Koki Ikeda (JPN) 1:19:14
    3. Perseus Karlström (SWE) 1:19:18
    4. Samuel Kireri Gathimba (KEN) 1:19:25
    5. Brian Daniel Pintado (ECU) 1:19:34
    6. Caio Bonfim (BRA) 1:19:51
    7. Álvaro Martín (ESP) 1:20:19
    8. Hiroto Jušo (JPN) 1:20:39
    9. Alberto Amezcua (ESP) 1:20:44
    10. César Augusto Rodríguez (PER) 1:20:59
    11. David Hurtado (ECU) 1:21:11
    12. Wayne Snyman (RSA) 1:21:23
    13. Kchaj-chua Wang (CHN) 1:21:41
    14. Li-chung Cchuej (CHN) 1:22:17
    15. Francesco Fortunato (ITA) 1:22:50
    16. Diego García Carrera (ESP) 1:23:21
    17. Declan Tingay (AUS) 1:23:28
    18. Andreas Eduardo Olivas Núňez (MEX) 1:23:36
    19. Rhydian Cowley (AUS) 1:23:37
    20. Aleksi Ojala (FIN) 1:23:40
    21. José Eduardo Ortiz (GUA) 1:23:48
    22. Eider Arévalo (COL) 1:24:32
    23. Jordy Rafael Jiménez Arrobo (ECU) 1:24:35
    24. Ťün Čang (CHN) 1:24:35
    25. Julio César Salazar (MEX) 1:25:16
    26. Miroslav Úradník (SVK) 1:25:40
    27. José Oswaldo Calel (GUA) 1:26:24
    28. Georgij Šejko (KAZ) 1:26:40
    29. Eiki Takahaši (JPN) 1:26:46
    30. Matheus Correa (BRA) 1:27:31
    31. Nick Christie (USA) 1:28:28
    32. Gianluca Picchiottino (ITA) 1:28:33
    33. Kyle Swan (AUS) 1:28:43
    34. Bjong-kwang Čö (KOR) 1:28:56
    35. Quentin Rew (NZL) 1:29:19
    36. Lucas Mazzo (BRA) 1:29:32
    37. Dominik Černý (SVK) 1:29:41
    38. Juan Manuel Cano (ARG) 1:29:47
    39. David Kenny (IRL) 1:31:23
    40. Sandeep Kumar (IND) 1:31:58
    41. Luis Henry Campos (PER) 1:34:02
    42. Jesus Calderon (MEX) 1:35:43
    43. Dan Nehnevaj (USA) 1:43:07
    Christopher Linke (GER) DNF
    José Alejandro Barrondo (GUA) DQ
    4x400 m smíšených štafet, finále
    1. Dominikánská republika 3:09,82 WL
    2. Nizozemsko 3:09,90 NR
    3. USA 3:10,16
    4. Polsko 3:12,31
    5. Jamajka 3:12,71
    6. Nigérie 3:16,21
    7. Itálie 3:16,45
    8. Irsko 3:16,86
    Vrh koulí žen, kvalifikace
    1. Li-ťiao Kung (CHN) 19,51 Q
    2. Sarah Mittonová (CAN) 19,38 Q
    3. Auriol Dongmová (POR) 19,38 Q
    4. Jessica Schilderová (NED) 19,16 Q
    5. Danniel Thomasová-Doddová (JAM) 19,09 Q
    6. Ťia-jüan Sung (CHN) 19,08 Q
    7. Jessica Woodardová (USA) 19,08 Q
    8. Maddison-Lee Wescheová (NZL) 18,96 Q
    9. Maggie Ewenová (USA) 18,96 Q
    10. Chase Ealeyová (USA) 18,96 Q
    11. Fanny Roosová (SWE) 18,72 q
    12. Axelina Johanssonová (SWE) 18,57 q
    13. Katharina Maischová (GER) 18,57
    14. Adelaide Aquillaová (USA) 18,33
    15. Julia Ritterová (GER) 18,22
    16. Jorinde van Klinkenová (NED) 18,19
    17. Jessica Inchudeová (POR) 18,01
    18. Lloydricia Cameronová (JAM) 17,65
    19. Lin-žu Čang (CHN) 17,54
    20. Benthe Königová (NED) 17,51
    21. María Belén Toimilová (ESP) 17,48
    22. Amelia Stricklerová (GBR) 17,40
    23. Sophie McKinnaová (GBR) 17,21
    24. Dimitriana Bezedeová (MDA) 16,99
    25. Portious Warrenová (TTO) 16,65
    26. Ana Caroline Silvaová (BRA) 16,58
    27. Ivana Xennia Gallardová (CHI) 16,20
    28. Livia Avanciniová (BRA) 16,13
    29. Ischke Senekalová (RSA) 15,40
    Vrh koulí mužů, kvalifikace
    1. Ryan Crouser (USA) 22,28 Q
    2. Joe Kovacs (USA) 21,50 Q
    3. Tom Walsh (NZL) 21,44 Q
    4. Nick Ponzio (ITA) 21,35 Q
    5. Jacko Gill (NZL) 21,24 Q
    6. Josh Awotunde (USA) 21,18 q
    7. Filip Mihaljevič (CRO) 21,17 q
    8. Adrian Piperi (USA) 21,03 q
    9. Darlan Romani (BRA) 20,98 q
    10. Chukwuebuka Cornnell Enekwechi (NGR) 20,87 q
    11. Marcus Thomsen (NOR) 20,27 q
    12. Uziel Muňoz (MEX) 20,24 q
    13. Konrad Bukowiecki (POL) 20,24
    14. Michal Haratyk (POL) 20,13
    15. Roman Kokoško (UKR) 20,02
    16. Scott Lincoln (GBR) 19,97
    17. Tsanko Arnaudov (POR) 19,93
    18. Andrei Rares Toader (ROU) 19,83
    19. Welington Morais (BRA) 19,80
    20. Eric Favors (IRL) 19,76
    21. Willian Dourado (BRA) 19,73
    22. Leonardo Fabbri (ITA) 19,73
    23. Simon Bayer (GER) 19,71
    24. Carlos Tobalina (ESP) 19,70
    25. Nicholas Scarvelis (GRE) 19,55
    26. Anastasios Latifllari (GRE) 18,98
    27. Ignacio Carballo (ARG) 18,74
    28. Dotun Ogundeji (NGR) 18,35
    29. John Kelly (IRL) 17,92
    Tajinderpal Singh Toor (IND) DNS
    3000 metrů překážek mužů, rozběhy
    1/3
    1. Soufiane El Bakkali (MAR) 8:16,65 Q
    2. Leonard Kipkemoi Bett (KEN) 8:16,94 Q
    3. Abraham Kibiwot (KEN) 8:17,04 Q
    4. Getnet Wale (ETH) 8:17,49 q
    5. Sebastián Martos (ESP) 8:18,94 q
    6. Ahmed Abdelwahed (ITA) 8:21,04 q
    7. Benard Keter (USA) 8:21,94
    8. John Gay (CAN) 8:27,02
    9. Ben Buckingham (AUS) 8:29,15
    10. Kosei Jamaguči (JPN) 8:30,92
    11. Bilal Tabti (ALG) 8:38,45
    12. Frederik Ruppert (GER) 8:45,55
    13. Tim van de Velde (BEL) 9:03,11

    2/3
    1. Lamecha Girma (ETH) 8:19,64 Q
    2. Conseslus Kipruto (KEN) 8:20,12 Q
    3. Hillary Bor (USA) 8:20,18 Q
    4. Mehdi Belhadj (FRA) 8:20,47 q
    5. Rjudži Miura (JPN) 8:21,80
    6. Edward Trippas (AUS) 8:23,83
    7. Mohamed Ismail (DJI) 8:25,85
    8. Tom Erling Karbo (NOR) 8:26,12
    9. Hichem Bouchicha (ALG) 8:27,39
    10. Ahmed Jaziri (TUN) 8:27,39
    11. Víctor Ruiz (ESP) 8:33,42
    12. Ryan Smeeton (CAN) 8:33,51
    13. Salaheddine Ben Yazide (MAR) 8:38,46
    14. Carlos Andres San Martin (COL) 8:48,66


    3/3
    1. Hailemariyam Amare (ETH) 8:18,34 Q
    2. Evan Jager (USA) 8:18,44 Q
    3. Avinash Mukund Sable (IND) 8:18,75 Q
    4. Yemane Haileselassie (ERI) 8:18,75 q
    5. Daniel Arce (ESP) 8:21,06 q
    6. Mohamed Amin Jhinaoui (TUN) 8:22,00
    7. Benjamin Kigen (KEN) 8:22,52
    8. Karl Bebendorf (GER) 8:25,73
    9. Jacob Boutera (NOR) 8:31,47
    10. Vidar Johansson (SWE) 8:33,51
    11. Rjoma Aoki (JPN) 8:33,89
    12. Jean-Simon Desgagnés (CAN) 8:40,90
    13. Topi Raitanen (FIN) 8:43,01
    Mohamed Tindouft (MAR) DNF
    Skok o tyči žen, kvalifikace
    1. Chuej-čchin Sü (CHN) 4,50
    1. Katie Nageotteová (USA) 4,50
    1. Wilma Murtová (FIN) 4,50
    1. Ninon Chapelleová (FRA) 4,50
    1. Sandi Morrisová (USA) 4,50
    1. Jacqueline Otchereová (GER) 4,50
    1. Katerína Stefanídiová (GRE) 4,50
    1. Nina Kennedyová (AUS) 4,50
    9. Olivia McTaggartová (NZL) 4,50
    10. Margot Chevrierová (FRA) 4,50
    10. Anicka Newellová (CAN) 4,50
    12. Gabriela Leonová (USA) 4,35 q
    12. Angelica Moserová (SUI) 4,35 q
    12. Tina Šutejová (SLO) 4,35 q
    12. Ling Li (CHN) 4,35 q
    16. Maryna Kylypková (UKR) 4,35
    16. Saga Anderssonová (FIN) 4,35
    16. Alysha Newmanová (CAN) 4,35
    16. Elisa Molinarolová (ITA) 4,35
    16. Roberta Bruniová (ITA) 4,35
    16. Lisa Gunnarssonová (SWE) 4,35
    22. Eleni-Klaoudia Polaková (GRE) 4,35
    23. Jana Hladijčuková (UKR) 4,35
    24. Nikoleta Kyriakopoulouová (GRE) 4,35
    25. Molly Cauderyová (GBR) 4,20
    26. Elina Lampelaová (FIN) 4,20
    26. Čchun-ke Niou (CHN) 4,20
    26. Amálie Švábíková (CZE) 4,20
    Holly Bradshawová (GBR) NM
    Imogen Ayrisová (NZL) NM
    Skok do dálky mužů, kvalifikace
    1. Juki Hašioka (JPN) 8,18 Q
    2. Marquis Dendy (USA) 8,16 Q
    3. Thobias Montler (SWE) 8,10 q
    4. Simon Ehammer (SUI) 8,09 q
    5. Eusebio Cáceres (ESP) 8,03 q
    6. Miltiadis Tentoglou (GRE) 8,03 q
    7. Murali Sreeshankar (IND) 8,00 q
    8. Henry Frayne (AUS) 7,99 q
    9. Wayne Pinnock (JAM) 7,98 q
    10. Ťia-nan Wang (CHN) 7,98 q
    11. Steffin McCarter (USA) 7,94 q
    12. Maykel Massó (CUB) 7,93 q
    13. Emiliano Lasa (URU) 7,89
    14. Radek Juška (CZE) 7,87
    15. Ruswahl Samaai (RSA) 7,86
    16. Christopher Mitrevski (AUS) 7,83
    17. William Williams (USA) 7,83
    18. LaQuan Nairn (BAH) 7,80
    19. Jovan Van Vuuren (RSA) 7,80
    20. Jeswin Aldrin Johnson (IND) 7,79
    21. Nacuki Jamakawa (JPN) 7,75
    22. Čchang-čou Chuang (CHN) 7,75
    23. Muhammed Anees Yahiya (IND) 7,73
    24. Tristan James (DMA) 7,72
    25. Jose Mandros Martinez (PER) 7,71
    26. Kristian Pulli (FIN) 7,56
    27. Samory Fraga (BRA) 7,51
    28. Salim Saleh Mus Al Yarabi (OMA) 7,43
    29. Benjamin Gföhler (SUI) 7,41
    Cheswill Johnson (RSA) NM
    Héctor Santos (ESP) NM
    Tajay Gayle (JAM) NM
    1500 metrů žen, rozběhy
    1/3
    1. Hirut Mesheshaová (ETH) 4:07,05 Q
    2. Laura Muirová (GBR) 4:07,53 Q
    3. Georgia Griffithová (AUS) 4:07,65 Q
    4. Sinclaire Johnsonová (USA) 4:07,68 Q
    5. Gaia Sabbatiniová (ITA) 4:07,82 Q
    6. Kristiina Mäki (CZE) 4:08,43 Q
    7. Marta Pen Freitasová (POR) 4:08,58
    8. Yolanda Ngarambeová (SWE) 4:09,15
    9. Judith Kiyengová (KEN) 4:09,30
    10. Lucia Staffordová (CAN) 4:09,67
    11. Elise Vanderelstová (BEL) 4:10,45
    12. Sarah Healyová (IRL) 4:11,31
    13. Silan Ayyildizová (TUR) 4:12,67
    14. Ran Urabeová (JPN) 4:14,82

    2/3
    1. Faith Kipyegonová (KEN) 4:04,53 Q
    2. Jessica Hullová (AUS) 4:04,68 Q
    3. Freweyni Hailuová (ETH) 4:04,85 Q
    4. Elle St. Pierreová (USA) 4:04,94 Q
    5. Hanna Kleinová (GER) 4:05,13 Q
    6. Adelle Traceyová (JAM) 4:05,14 Q
    7. Nozomi Tanakaová (JPN) 4:05,30 q
    8. Marta Pérezová (ESP) 4:05,92 q
    9. Hanna Hermanssonová (SWE) 4:06,30 q
    10. Katie Snowdenová (GBR) 4:06,92 q
    11. Laura Galvánová (MEX) 4:07,25
    12. Sintayehu Vissaová (ITA) 4:07,33
    13. Natalia Hawthornová (CAN) 4:07,37
    14. Anjelina Nadai Lohalithová (ART) 4:23,84

    3/3
    1. Gudaf Tsegayová (ETH) 4:02,68 Q
    2. Winny Chebetová (KEN) 4:03,12 Q
    3. Linden Hallová (AUS) 4:03,21 Q
    4. Sofia Ennaouiová (POL) 4:03,52 Q
    5. Katharina Trostová (GER) 4:03,53 Q
    6. Cory Ann McGeeová (USA) 4:03,61 Q
    7. Winnie Nanyondová (UGA) 4:03,81 q
    8. Diana Mezuliáníková (CZE) 4:06,55 q
    9. Edinah Jebitoková (KEN) 4:07,12
    10. Federica Del Buonová (ITA) 4:08,42
    11. Melissa Courtney-Bryantová (GBR) 4:09,07
    12. Nathalie Blomqvistová (FIN) 4:11,98
    13. Alma Delia Cortesová (MEX) 4:13,92
    14. Gresa Bakraciová (KOS) 4:22,77
    100 metrů mužů, rozběhy
    1/7
    1. Marvin Bracy (USA) 10,05 Q
    2. Ackeem Blake (JAM) 10,15 Q
    3. Raymond Evevwo (NGR) 10,17 Q
    4. Cejhae Greene (ANT) 10,17
    5. Rohan Browning (AUS) 10,22
    6. Chituru Ali (ITA) 10,40
    7. Lalu Muhammad Zohri (INA) 10,42
    8. Francesco Sansovini (SMR) 10,71

    2/7
    1. Fred Kerley (USA) 9,79 Q
    2. Zharnel Hughes (GBR) 9,97 Q
    3. Emmanuel Matadi (LBR) 9,99 Q
    4. Favour Oghene Tejiri Ashe (NGR) 10,00 q
    5. Ping-tchien Su (CHN) 10,15 q
    6. Jerod Elcock (TTO) 10,22
    7. Emanuel Archibald (GUY) 10,24
    8. Hassan Saaid (MDV) 10,83

    3/7
    1. Trayvon Bromell (USA) 9,89 Q
    2. Arthur Cissé (CIV) 10,02 Q
    3. Rodrigo do Nascimento (BRA) 10,11 Q
    4. Jerome Blake (CAN) 10,16
    5. Yupun Abeykoon (SRI) 10,19
    6. Ebrahima Camara (GAM) 10,48
    7. Femi Ogunode (QAT) 10,52
    8. Shaun Gill (BIZ) 10,77

    4/7
    1. Oblique Seville (JAM) 9,93 Q
    2. Lamont Marcell Jacobs (ITA) 10,04 Q
    3. Rjuičiro Sakai (JPN) 10,12 Q
    4. Reece Prescod (GBR) 10,15
    5. Julian Wagner (GER) 10,21
    6. Shainer Rengifo Montoya (CUB) 10,21
    7. Dorian Keletela (ART) 10,52
    Imranur Rahman (BAN) DNS

    5/7
    1. Letsile Tebogo (BOT) 9,94 Q
    2. Yohan Blake (JAM) 10,04 Q
    3. Aaron Brown (CAN) 10,06 Q
    4. Akani Simbine (RSA) 10,07 q
    5. Samson Colebrooke (BAH) 10,23
    6. Jake Doran (AUS) 10,29
    7. Cesar Almiron (PAR) 10,51
    8. Melique Garcia (HON) 10,88

    6/7
    1. Christian Coleman (USA) 10,08 Q
    2. Andre de Grasse (CAN) 10,12 Q
    3. Erik Cardoso (BRA) 10,18 Q
    4. Benjamin Azamati (GHA) 10,18
    5. Gift Leotlela (RSA) 10,19
    6. Udodi Chudi Onwuzurike (NGR) 10,26
    7. Hussein Ali Al Khafaji (IRQ) 10,55
    8. Ildar Achmadijev (TJK) 10,85
    8. Lionel Tshimanga Muteba (COD) 10,60
    9. Noureddine Hadid (LBN) 10,72

    7/7
    1. Abdul Hakim Sani Brown (JPN) 9,98 Q
    2. Edward Osei-Nketia (NZL) 10,08 Q NR
    3. Ferdinand Omanyala (KEN) 10,10
    4. Ismael Kone (CIV) 10,17
    5. Felipe Bardi (BRA) 10,22
    6. Joseph Paul Amoah (GHA) 10,23
    7. Clarence Munyai (RSA) 10,47
    8. Lionel Tshimanga Muteba (COD) 10,60
    9. Noureddine Hadid (LBN) 10,72
    Program
    0:10 20 km chůze mužů, finále
    2:05 Koule žen, kvalifikace
    2:15 3 000 m překážek mužů, rozběhy
    2:20 Tyč žen, kvalifikace
    3:00 Dálka mužů, kvalifikace
    3:10 1 500 m žen, rozběhy
    3:50 100 m mužů, rozběhy
    3:55 Koule mužů, kvalifikace
    4:50 4x400 m smíšených štafet, finále