4. etapa: Dunkerque - Calais | Vítěz: W. van Aert (BEL/TJV) (kon.) |
Tlačová konferencia ŠK Slovan Bratislava pred LM | (kon.) |
koniec udalosti
4. etapa: Dunkerque - Calais
Vítěz: W. van Aert (BEL/TJV)
Dávid Švec
Konečné pořadí (4. etapa):
1. Wout van Aert (BEL/TJV) – 4:01:36
2. Jasper Philipsen (BEL/ADC) +0:08
3. Christophe Laporte (FRA/TJV) +0:08
4. Alexander Kristoff (NOR/IWG) +0:08
5. Peter Sagan (SVK/TEN) +0:08
6. Luca Mozzato (ITA/BBK) +0:08
7. Danny van Poppel (NED/BOH) +0:08
8. Hugo Hofstetter (FRA/ARK) +0:08
9. Michael Matthews (AUS/BEX) +0:08
10. Benjamin Thomas (FRA/COF) +0:08
Žlutý trikot (po 4. etapě):
1. Wout van Aert (BEL/TJV) – 13:02:43
2. Yves Lampaert (BEL/QST) +0:25
3. Tadej Pogačar (SLO/UAD) +0:32
4. Mads Pedersen (DEN/TFS) +0:36
5. Mathieu van der Poel (NED/ADC) +0:38
6. Jonas Vingegaard (DEN/TJV) +0:40
7. Primož Roglič (SLO/TJV) +0:41
8. Adam Yates (GBR/IGD) +0:48
9. Stefan Küng (SUI/GFC) +0:48
10. Thomas Pidcock (GBR/IGD) +0:49
11. Michael Matthews (AUS/BEX) +0:50
12. Geraint Thomas (GBR/IGD) +0:50
13. Lennard Kämna (GER/BOH) +0:50
14. Mattia Cattaneo (ITA/QST) +0:55
15. Aleksandr Vlasov (BOH) +0:56
Zelený trikot (po 4. etapě):
1. Wout van Aert (BEL/TJV) – 170 bodů
2. Fabio Jakobsen (NED/QST) – 109 bodů
3. Peter Sagan (SVK/TEN) – 80 bodů
4. Christophe Laporte (FRA/TJV) – 66 bodů
5. Jasper Philipsen (BEL/ADC) – 66 bodů
Puntíkatý trikot (po 4. etapě):
1. Magnus Cort Nielsen (DEN/EFE) – 11 bodů
2. Wout van Aert (BEL/TJV) – 1 bod
Bílý trikot (po 4. etapě):
1. Tadej Pogačar (SLO/UAD) – 13:03:15
2. Thomas Pidcock (GBR/IGD) +0:17
3. Florian Vermeersch (BEL/LTS) +0:26
4. Brandon McNulty (USA/UAD) +0:36
5. Kevin Geniets (LUX/GFC) +0:51
Týmová soutěž (po 4. etapě):
1. Team Jumbo–Visma – 39:09:52
2. Ineos Grenadiers +0:29
3. Trek–Segafredo +0:45
4. Quick-Step Alpha Vinyl Team +0:50
5. Bora–Hansgrohe +1:05
Červené číslo (po 4. etapě):
Anthony Perez (FRA/COF)
Vrchařská prémie – Cote du Cap Blanc-Nez – 4. kategorie:
1. Wout van Aert (BEL/TJV) – 1 bod
Vrchařská prémie – Cote de Harlettes – 4. kategorie:
1. Magnus Cort Nielsen (DEN/EFE) – 1 bod
Vrchařská prémie – Cote de Nielles-lés-Bléquin – 4. kategorie:
1. Magnus Cort Nielsen (DEN/EFE) – 1 bod
Vrchařská prémie – Cote de Remilly-Wirquin – 4. kategorie:
1. Magnus Cort Nielsen (DEN/EFE) – 1 bod
Sprinterská prémie – Lumbres:
1. Anthony Perez (FRA/COF) – 20 bodů
2. Magnus Cort Nielsen (DEN/EFE) – 17 bodů
3. Fabio Jakobsen (NED/QST) – 15 bodů
4. Wout van Aert (BEL/TJV) – 13 bodů
5. Michael Mörköv (DEN/QST) – 11 bodů
6. Peter Sagan (SVK/TEN) – 10 bodů
7. Christophe Laporte (FRA/TJV) – 9 bodů
8. Caleb Ewan (AUS/LTS) – 8 bodů
9. Brent Van Moer (BEL/LTS) – 7 bodů
10. Florian Vermeersch (BEL/LTS) – 6 bodů
11. Daniel Oss (ITA/TEN) – 5 bodů
12. Tim Wellens (BEL/LTS) – 4 body
13. Nils Politt (GER(BOH) – 3 body
14. Maciej Bodnar (POL/TEN) – 2 body
15. Tadej Pogačar (SLO/UAD) – 1 bod
Vrchařská prémie – Cote de Cassel – 4. kategorie:
1. Magnus Cort Nielsen (DEN/EFE) – 1 bod
Žlutý trikot (po 3. etapě):
1. Wout van Aert (BEL/TJV) – 9:01:17
2. Yves Lampaert (BEL/QST) +0:07
3. Tadej Pogačar (SLO/UAD) +0:14
4. Mads Pedersen (DEN/TFS) +0:18
5. Mathieu van der Poel (NED/ADC) +0:20
6. Jonas Vingegaard (DEN/TJV) +0:22
7. Primož Roglič (SLO/TJV) +0:23
8. Adam Yates (GBR/IGD) +0:30
9. Stefan Küng (SUI/GFC) +0:30
10. Thomas Pidcock (GBR/IGD) +0:31
11. Michael Matthews (AUS/BEX) +0:32
12. Geraint Thomas (GBR/IGD) +0:32
13. Lennard Kämna (GER/BOH) +0:32
14. Mattia Cattaneo (ITA/QST) +0:37
15. Aleksandr Vlasov (BOH) +0:38
Zelený trikot (po 3. etapě):
1. Wout van Aert (BEL/TJV) – 107 bodů
2. Fabio Jakobsen (NED/QST) – 90 bodů
3. Dylan Groenewegen (NED/BEX) – 60 bodů
4. Peter Sagan (SVK/TEN) – 54 bodů
5. Magnus Cort Nielsen (DEN/EFE) – 42 bodů
Puntíkatý trikot (po 3. etapě):
1. Magnus Cort Nielsen (DEN/EFE) – 6 bodů
Bílý trikot (po 3. etapě):
1. Tadej Pogačar (SLO/UAD) – 9:01:31
2. Thomas Pidcock (GBR/IGD) +0:17
3. Florian Vermeersch (BEL/LTS) +0:26
4. Brandon McNulty (USA/UAD) +0:36
5. Nils Eekhoff (NED/DSM) +0:40
Týmová soutěž (po 3. etapě):
1. Team Jumbo–Visma – 27:04:48
2. Ineos Grenadiers +0:21
3. Trek–Segafredo +0:37
4. Quick-Step Alpha Vinyl Team +0:42
5. Bora–Hansgrohe +0:57
Červené číslo (po 3. etapě):
Magnus Cort Nielsen (DEN/EFE)
1. Wout van Aert (BEL/TJV) – 4:01:36
2. Jasper Philipsen (BEL/ADC) +0:08
3. Christophe Laporte (FRA/TJV) +0:08
4. Alexander Kristoff (NOR/IWG) +0:08
5. Peter Sagan (SVK/TEN) +0:08
6. Luca Mozzato (ITA/BBK) +0:08
7. Danny van Poppel (NED/BOH) +0:08
8. Hugo Hofstetter (FRA/ARK) +0:08
9. Michael Matthews (AUS/BEX) +0:08
10. Benjamin Thomas (FRA/COF) +0:08
Žlutý trikot (po 4. etapě):
1. Wout van Aert (BEL/TJV) – 13:02:43
2. Yves Lampaert (BEL/QST) +0:25
3. Tadej Pogačar (SLO/UAD) +0:32
4. Mads Pedersen (DEN/TFS) +0:36
5. Mathieu van der Poel (NED/ADC) +0:38
6. Jonas Vingegaard (DEN/TJV) +0:40
7. Primož Roglič (SLO/TJV) +0:41
8. Adam Yates (GBR/IGD) +0:48
9. Stefan Küng (SUI/GFC) +0:48
10. Thomas Pidcock (GBR/IGD) +0:49
11. Michael Matthews (AUS/BEX) +0:50
12. Geraint Thomas (GBR/IGD) +0:50
13. Lennard Kämna (GER/BOH) +0:50
14. Mattia Cattaneo (ITA/QST) +0:55
15. Aleksandr Vlasov (BOH) +0:56
Zelený trikot (po 4. etapě):
1. Wout van Aert (BEL/TJV) – 170 bodů
2. Fabio Jakobsen (NED/QST) – 109 bodů
3. Peter Sagan (SVK/TEN) – 80 bodů
4. Christophe Laporte (FRA/TJV) – 66 bodů
5. Jasper Philipsen (BEL/ADC) – 66 bodů
Puntíkatý trikot (po 4. etapě):
1. Magnus Cort Nielsen (DEN/EFE) – 11 bodů
2. Wout van Aert (BEL/TJV) – 1 bod
Bílý trikot (po 4. etapě):
1. Tadej Pogačar (SLO/UAD) – 13:03:15
2. Thomas Pidcock (GBR/IGD) +0:17
3. Florian Vermeersch (BEL/LTS) +0:26
4. Brandon McNulty (USA/UAD) +0:36
5. Kevin Geniets (LUX/GFC) +0:51
Týmová soutěž (po 4. etapě):
1. Team Jumbo–Visma – 39:09:52
2. Ineos Grenadiers +0:29
3. Trek–Segafredo +0:45
4. Quick-Step Alpha Vinyl Team +0:50
5. Bora–Hansgrohe +1:05
Červené číslo (po 4. etapě):
Anthony Perez (FRA/COF)
Vrchařská prémie – Cote du Cap Blanc-Nez – 4. kategorie:
1. Wout van Aert (BEL/TJV) – 1 bod
Vrchařská prémie – Cote de Harlettes – 4. kategorie:
1. Magnus Cort Nielsen (DEN/EFE) – 1 bod
Vrchařská prémie – Cote de Nielles-lés-Bléquin – 4. kategorie:
1. Magnus Cort Nielsen (DEN/EFE) – 1 bod
Vrchařská prémie – Cote de Remilly-Wirquin – 4. kategorie:
1. Magnus Cort Nielsen (DEN/EFE) – 1 bod
Sprinterská prémie – Lumbres:
1. Anthony Perez (FRA/COF) – 20 bodů
2. Magnus Cort Nielsen (DEN/EFE) – 17 bodů
3. Fabio Jakobsen (NED/QST) – 15 bodů
4. Wout van Aert (BEL/TJV) – 13 bodů
5. Michael Mörköv (DEN/QST) – 11 bodů
6. Peter Sagan (SVK/TEN) – 10 bodů
7. Christophe Laporte (FRA/TJV) – 9 bodů
8. Caleb Ewan (AUS/LTS) – 8 bodů
9. Brent Van Moer (BEL/LTS) – 7 bodů
10. Florian Vermeersch (BEL/LTS) – 6 bodů
11. Daniel Oss (ITA/TEN) – 5 bodů
12. Tim Wellens (BEL/LTS) – 4 body
13. Nils Politt (GER(BOH) – 3 body
14. Maciej Bodnar (POL/TEN) – 2 body
15. Tadej Pogačar (SLO/UAD) – 1 bod
Vrchařská prémie – Cote de Cassel – 4. kategorie:
1. Magnus Cort Nielsen (DEN/EFE) – 1 bod
Žlutý trikot (po 3. etapě):
1. Wout van Aert (BEL/TJV) – 9:01:17
2. Yves Lampaert (BEL/QST) +0:07
3. Tadej Pogačar (SLO/UAD) +0:14
4. Mads Pedersen (DEN/TFS) +0:18
5. Mathieu van der Poel (NED/ADC) +0:20
6. Jonas Vingegaard (DEN/TJV) +0:22
7. Primož Roglič (SLO/TJV) +0:23
8. Adam Yates (GBR/IGD) +0:30
9. Stefan Küng (SUI/GFC) +0:30
10. Thomas Pidcock (GBR/IGD) +0:31
11. Michael Matthews (AUS/BEX) +0:32
12. Geraint Thomas (GBR/IGD) +0:32
13. Lennard Kämna (GER/BOH) +0:32
14. Mattia Cattaneo (ITA/QST) +0:37
15. Aleksandr Vlasov (BOH) +0:38
Zelený trikot (po 3. etapě):
1. Wout van Aert (BEL/TJV) – 107 bodů
2. Fabio Jakobsen (NED/QST) – 90 bodů
3. Dylan Groenewegen (NED/BEX) – 60 bodů
4. Peter Sagan (SVK/TEN) – 54 bodů
5. Magnus Cort Nielsen (DEN/EFE) – 42 bodů
Puntíkatý trikot (po 3. etapě):
1. Magnus Cort Nielsen (DEN/EFE) – 6 bodů
Bílý trikot (po 3. etapě):
1. Tadej Pogačar (SLO/UAD) – 9:01:31
2. Thomas Pidcock (GBR/IGD) +0:17
3. Florian Vermeersch (BEL/LTS) +0:26
4. Brandon McNulty (USA/UAD) +0:36
5. Nils Eekhoff (NED/DSM) +0:40
Týmová soutěž (po 3. etapě):
1. Team Jumbo–Visma – 27:04:48
2. Ineos Grenadiers +0:21
3. Trek–Segafredo +0:37
4. Quick-Step Alpha Vinyl Team +0:42
5. Bora–Hansgrohe +0:57
Červené číslo (po 3. etapě):
Magnus Cort Nielsen (DEN/EFE)
1. Wout van Aert (BEL/TJV) – 9:01:17
2. Yves Lampaert (BEL/QST) +0:07
3. Tadej Pogačar (SLO/UAD) +0:14
4. Mads Pedersen (DEN/TFS) +0:18
5. Mathieu van der Poel (NED/ADC) +0:20
6. Jonas Vingegaard (DEN/TJV) +0:22
7. Primož Roglič (SLO/TJV) +0:23
8. Adam Yates (GBR/IGD) +0:30
9. Stefan Küng (SUI/GFC) +0:30
10. Thomas Pidcock (GBR/IGD) +0:31
11. Michael Matthews (AUS/BEX) +0:32
12. Geraint Thomas (GBR/IGD) +0:32
13. Lennard Kämna (GER/BOH) +0:32
14. Mattia Cattaneo (ITA/QST) +0:37
15. Aleksandr Vlasov (BOH) +0:38
Zelený trikot (po 3. etapě):
1. Wout van Aert (BEL/TJV) – 107 bodů
2. Fabio Jakobsen (NED/QST) – 90 bodů
3. Dylan Groenewegen (NED/BEX) – 60 bodů
4. Peter Sagan (SVK/TEN) – 54 bodů
5. Magnus Cort Nielsen (DEN/EFE) – 42 bodů
Puntíkatý trikot (po 3. etapě):
1. Magnus Cort Nielsen (DEN/EFE) – 6 bodů
Bílý trikot (po 3. etapě):
1. Tadej Pogačar (SLO/UAD) – 9:01:31
2. Thomas Pidcock (GBR/IGD) +0:17
3. Florian Vermeersch (BEL/LTS) +0:26
4. Brandon McNulty (USA/UAD) +0:36
5. Nils Eekhoff (NED/DSM) +0:40
Týmová soutěž (po 3. etapě):
1. Team Jumbo–Visma – 27:04:48
2. Ineos Grenadiers +0:21
3. Trek–Segafredo +0:37
4. Quick-Step Alpha Vinyl Team +0:42
5. Bora–Hansgrohe +0:57
Červené číslo (po 3. etapě):
Magnus Cort Nielsen (DEN/EFE)
Vítr, asi ten je prakticky jediným strašákem pro tuhle první etapu na francouzském území, neboť se pojede povětšinou po pobřeží. Především v posledních dvaceti kilometrech bude peloton hodně blízko moře, a bude tedy záležet, jaké počasí si matka příroda naplánuje a zda nebude od vody nepříjemně foukat. Ačkoli je na trati hned několik bodovaných vrcholů, nejsou tak prudké, aby měly spurterům přinášet větší potíže. Dá se tak opravdu očekávat, že peloton dojede z Dunkerk až do Callais pospolu a ve finiši se rozhodne o vítězi. Úspěšný únik někoho z cyklistů se vlastně nepředpokládá.
Byť se dnes jedná o kopcovitou etapu, opravdu by měli do cíle dojet ti nejlepší sprinteři, podobně jako v etapě číslo dva a tři. V té první jmenované triumfoval Fabio Jakobsen (NED/QST), v té druhé pak Dylan Groenewegen (NED/BEX), jež by měli patřit opět ke žhavým kandidátům na celkový triumf. Samozřejmě že do hry bude výrazně promlouvat taktéž Wout van Aert (BEL/TJV), jenž po třech druhých místech chce skončit konečně nejvýše, ve špatné formě tu nejsou Peter Sagan (SVK/TEN), Danny van Poppel (NED/BOH), Mads Pedersen (DEN/TFS) nebo Jasper Philipsen (BEL/ADC). Naopak třeba Caleb Ewan (AUS/LTS) či Alberto Dainese (ITA/DSM) by konečně rádi ukázali, že i oni umějí usilovat o příčky nejvyšší. Pokud bychom přece měli ukázat na někoho, kdo by se mohl pokusit o únik, který by mohl vykázat zdárný konec, asi by to byl bicyklový obojživelník Mathieu van der Poel (NED/ADC).
1. Magnus Cort Nielsen (DEN/EFE), Anthony Perez (FRA/COF)
2. peloton +6:00
1. Magnus Cort Nielsen (DEN/EFE) – 1 bod
1. Anthony Perez (FRA/COF) – 20 bodů
2. Magnus Cort Nielsen (DEN/EFE) – 17 bodů
3. Fabio Jakobsen (NED/QST) – 15 bodů
4. Wout van Aert (BEL/TJV) – 13 bodů
5. Michael Mörköv (DEN/QST) – 11 bodů
6. Peter Sagan (SVK/TEN) – 10 bodů
7. Christophe Laporte (FRA/TJV) – 9 bodů
8. Caleb Ewan (AUS/LTS) – 8 bodů
9. Brent Van Moer (BEL/LTS) – 7 bodů
10. Florian Vermeersch (BEL/LTS) – 6 bodů
11. Daniel Oss (ITA/TEN) – 5 bodů
12. Tim Wellens (BEL/LTS) – 4 body
13. Nils Politt (GER(BOH) – 3 body
14. Maciej Bodnar (POL/TEN) – 2 body
15. Tadej Pogačar (SLO/UAD) – 1 bod
1. Magnus Cort Nielsen (DEN/EFE) – 1 bod
1. Magnus Cort Nielsen (DEN/EFE), Anthony Perez (FRA/COF)
2. peloton +6:00
1. Magnus Cort Nielsen (DEN/EFE) – 1 bod
1. Magnus Cort Nielsen (DEN/EFE) – 1 bod
1. Magnus Cort Nielsen (DEN/EFE), Anthony Perez (FRA/COF)
2. peloton +2:10
1. Magnus Cort Nielsen (DEN/EFE) – 1 bod
1. Anthony Perez (FRA/COF)
2. peloton +1:20
1. Anthony Perez (FRA/COF)
2. peloton +0:30
1. Wout van Aert (BEL/TJV)
1. Wout van Aert (BEL/TJV) – 4:01:36
2. Jasper Philipsen (BEL/ADC) +0:08
3. Christophe Laporte (FRA/TJV) +0:08
4. Alexander Kristoff (NOR/IWG) +0:08
5. Peter Sagan (SVK/TEN) +0:08
6. Luca Mozzato (ITA/BBK) +0:08
7. Danny van Poppel (NED/BOH) +0:08
8. Hugo Hofstetter (FRA/ARK) +0:08
9. Michael Matthews (AUS/BEX) +0:08
10. Benjamin Thomas (FRA/COF) +0:08
1. Wout van Aert (BEL/TJV) – 13:02:43
2. Yves Lampaert (BEL/QST) +0:25
3. Tadej Pogačar (SLO/UAD) +0:32
4. Mads Pedersen (DEN/TFS) +0:36
5. Mathieu van der Poel (NED/ADC) +0:38
6. Jonas Vingegaard (DEN/TJV) +0:40
7. Primož Roglič (SLO/TJV) +0:41
8. Adam Yates (GBR/IGD) +0:48
9. Stefan Küng (SUI/GFC) +0:48
10. Thomas Pidcock (GBR/IGD) +0:49
11. Michael Matthews (AUS/BEX) +0:50
12. Geraint Thomas (GBR/IGD) +0:50
13. Lennard Kämna (GER/BOH) +0:50
14. Mattia Cattaneo (ITA/QST) +0:55
15. Aleksandr Vlasov (BOH) +0:56
Zelený trikot (po 4. etapě):
1. Wout van Aert (BEL/TJV) – 170 bodů
2. Fabio Jakobsen (NED/QST) – 109 bodů
3. Peter Sagan (SVK/TEN) – 80 bodů
4. Christophe Laporte (FRA/TJV) – 66 bodů
5. Jasper Philipsen (BEL/ADC) – 66 bodů
Puntíkatý trikot (po 4. etapě):
1. Magnus Cort Nielsen (DEN/EFE) – 11 bodů
2. Wout van Aert (BEL/TJV) – 1 bod
Bílý trikot (po 4. etapě):
1. Tadej Pogačar (SLO/UAD) – 13:03:15
2. Thomas Pidcock (GBR/IGD) +0:17
3. Florian Vermeersch (BEL/LTS) +0:26
4. Brandon McNulty (USA/UAD) +0:36
5. Kevin Geniets (LUX/GFC) +0:51
Týmová soutěž (po 4. etapě):
1. Team Jumbo–Visma – 39:09:52
2. Ineos Grenadiers +0:29
3. Trek–Segafredo +0:45
4. Quick-Step Alpha Vinyl Team +0:50
5. Bora–Hansgrohe +1:05
Červené číslo (po 4. etapě):
Anthony Perez (FRA/COF)