6 4 6 6
Tim Van Rijthoven
1
2 6 1 2
Nedeľa 03.07.2022, 21:00 • centrálny kurt • Wimbledon - muži - Wimbledon (tráva) • Osemfinále

6:2
    Forhend Novaka Djokoviča k základnej čiare bol víťazný, takže postupuje do štvrťfinále na Wimbledone po tom, čo porazil Tima Van Rijthovena po setoch 6:2, 4:6, 6:1 a 6:2!

40-15
    Djokovič má dva mečbaly po víťaznom bekhende!

5:2
    Djokovičov return pod nohy prinútil Van Rijthovena k chybe, takže srbský favorit už bude podávať na postup do štvrťfinále za stavu 5:2 v štvrtom sete!

40-15
    Výmena s množstvom technických úderov, ale Van Rijthoven nevydržal a jeho nepresný forhend priniesol Djokovičovi dva brejkbaly!

40-30
    Van Rijthovenov bekhend doletel za základnú čiaru a Djokovič má brejkbal!

1:0
    Dlhý forhend Van Rijthovena znamená, že si na úvod štvrtého setu stratil podanie a Djokovič už smeruje za postupom do štvrťfinále!

40-15
    Djokovič má možno rozhodujúce brejkbaly, keď si počkal na forhend do siete od Van Rijthovena!

6:1
    Djokovič ani nemusel hrať volej na sieti, lebo Van Rijthovenov obranný úder letel do siete a obhajca titulu dominoval v dôležitom treťom sete, ktorý vyhral 6:1 a priblížil sa k postupu do štvrťfinále!

40-15
    Bekhendová chyba skončila chybou Van Rijthovena a Djokovič má ďalšie setbaly!

A-40
    Tretí setbal pre Djokoviča po nepresnom forhende Van Rijthovena!

40-15
    Lenže Djokovič dobehol jeho skrátenie a po víťaznom lobe má dva setbaly!

4:0
    Djokovič prepol na iný level, opäť získal takmer stratenú výmenu po výbornom lobe a v treťom sete je už prakticky rozhodnuté, pretože vyhráva 4:0.

A-40
    Djokovič vytiahol parádny lob a Van Rijthovenov exhibičný úder medzi nohami nemal šancu na úspech, takže ďalší brejkbal!

40-30
    Djokovič má ďalší brejkbal po jednoduchej bekhendovej chybe Van Rijthovena!

2:0
    Van Rijthoven poslal forhend za základnú čiaru a Djokovič vstupuje do tretieho setu veľmi dobre, pretože vedie 2:0!

40-30
    Víťazné bekhendové obhodenie Djokoviča, ktorý má opäť brejkbal!

4:6
    Van Rijthoven ukázal veľkú psychickú odolnosť, odvrátil štyri brejkbaly a až tretí setbal využil esom von z kurtu, takže druhý set vyhral pomerom 6:4 a dramatizuje tento osemfinálový zápas!

40-A
    Van Rijthoven zariskoval na druhom podaní, vyplatilo sa a po ese má tretí setbal!

40-A
    Konečne druhý setbal pre Van Rijthovena po ese na stred!

A-40
    Van Rijthoven prestrelil agresívny forhend a Djokovič má už štvrtý brejkbal!

A-40
    Djokovič si vypracoval už tretí brejkbal, keď mu Van Rijthoven pomohol forhendom do siete!

A-40
    Van Rijthoven však trafil bekhend do siete a Djokovič má druhý brejkbal!

A-40
    No a po dvojchybe má Djokovič brejkbal!

30-40
    Van Rijthoven trafil eso a má setbal!

3:4
    Diváci explodujú, pretože Van Rijthoven pokračuje v mimoriadnom výkone, brejk si vybojoval v ďalšej skvelej výmene, ktorú zakončil smečom a v druhom sete vedie 4:3!

40-A
    Vynikajúci tenis v podaní Van Rijthovena, ktorý si pripravil pozíciu na víťazný forhendový volej a má brejkbal!

40-30
    Djokovič však má brejkbal, keď Van Rijthoven poslal forhend iba do siete!

6:2
    Djokovič vytiahol vynikajúci víťazný bekhend po čiare a v prvom sete víťazí jednoznačne 6:2, aj keď priebeh takému jasnému výsledku nezdopovedal!

A-40
    Van Rijthoven zbytočne kazí forhendový úder a bude čeliť druhému setbalu!

30-40
    Djokovič sa priblížil k sieti, ale Van Rijthoven ho prekvapil tvrdým forhendom pod nohy a holandský tenista má brejkbal!

40-A
    Djokovič však nepôsobil presvedčivo v nasledujúcej výmene a posledný forhend letel do jasného autu, takže ďalší brejkbal pre Van Rijthovena!

30-40
    Dobrá dĺžka returnu od Van Rijthovena, ktorý Djokovič vrátil do siete a holandský tenista má tiež prvý brejkbal!

2:0
    Je z toho aj brejk, pretože Djokovič sa dostal do útoku a prinútil Van Rijthovena k ďalšej chybe, takže srbský favorit vedie 2:0 v prvom sete!

A-40
    Djokovič má prvý brejkbal, keď mu Van Rijthoven pomáha forhendom do siete!

Osemfinálový zápas dvoch mladíkov medzi Jannikom Sinnerom a Carlosom Alcarazom sa poriadne natiahol, ale nakoniec sa z postupu do štvrťfinále tešil taliansky tenista a práve Sinner bude súperom pre jedného z dvojice Novak Djokovič a Van Rijthoven.