Trnava – Skalica 0:0 (kon.) | Ružomberok – Humenné 3:1 (kon.)
FC Spartak Trnava
0:0 (0:0)
MFK Skalica
Streda 15.06.2022, 11:00 • Jaslovské Bohunice • Prípravný zápas

Vážení diváci, vitajte pri priamom textovom online prenose z prípravného zápasu medzi FC Spartak Trnava a MFK Skalica.

Stretnutie sa začne o 11:00.

Dvaja fortunaligisti začínajú sériu prípravných zápasov.

Trnava ako tretie mužstvo z uplynulého ročníka prišla o najvýraznejšieho muža v podobe Martina Škrtela, okrem neho ďalej odišiel iba Grič. Spartakovci budú Slovensko reprezentovať v pohárovej Európe, ich cesta Európskou konferenčnou ligou začne v druhom predkole.

Skalica je jedným z troch nováčikov najvyššej súťaže. Už s novým trénerom Jurajom Jarábkom sa púšťa do prípravy na ročník medzi elitou. Z tímu odišli napríklad Mizerák a Voleský do Košíc, na Záhorie sa vrátil kanonier Haša a prekvapil aj príchod skúseného Čögleya.

FC Spartak Trnava: Vantruba – Koštrna, Ryzek, Boledovič, Iván, Savvidis, Benovič, Kozak, Vlasko, Boateng, Azeez

Žiaľ, informácie o zostave Skalice, sa nám nepodarilo zistiť. Doplníme ich po skončení zápasu.

1

1
    Úvodný výkop obstarali Trnavčania aj s navrátilcom v bráne Vantrubom.

2
    Zakončenie spoza šestnástky, napriahol podľa všetkého Azeez. Skalický brankár musel vyraziť na roh.

2
    Ešte väčšia príležitosť zvnútra šestnástky, lopta minula priestor pravej žrde azda o meter!
    2.

3
    Skalica začína opatrne, ako nováčik Fortuna ligy sa musí pripraviť na podobné štarty duelov.

4
    Dlhá lopta za obranu Záhorákov veľa nepríjemností nenarobila.

5
    Avizovaný ofsajd na ľavom krídle MFK sa stáva realitou.

7
    Sledujeme súboje v strede poľa, Trnava dominuje na začiatku zápasu.

8
    Spartakovci s akciou po pravej strane, center bol zrazený na rohový kop.

9
    Nepodarená kontra Skaličanov, ktorí sa už rozbiehali pozdĺž postrannej čiary.

10
    Savvidis si nerozumel so spoluhráčom pri prechode dopredu.

12
    Pre oba celky je to prvý prípravný zápas po prestávke, je to aj vidieť – najmä na Skalici. Tá vchádza do novej sezóny s novým trénerom – Jurajom Jarábkom.

14
    Dnes sa Spartak dozvie svojho súpera v 2. predkole Európskej konferenčnej ligy – žrebovanie sa začne o 13:00.

15
    Prvý náznak šance MFK, zakončenie z uhla však trafilo len bočnú sieť.

16
    Obstreľovanie brány Vantrubu pokračuje. Technická koncovka z 22 metrov úspech neslávila, ešte predtým sa mohol pískať aj priamy kop.

18
    Skalica sa oklepala a v druhej štvrťhodine je lepším tímom.

19
    Nechýbalo veľa a Vantruba mohol byť prekonaný! Skalický útočník ho obišiel, ale v ťažkej pozícii už nezakončil! Rozhodca vyťahuje hru pred šestnástku, kde prišlo k nedovolenému zákroku a udeľuje za to aj žltú kartu.

20
    Priamy kop z osemnástich metrov od brány, exekútor trafil smolne hráča v múre.

22
    Trnava s problémami vyjsť za vlastnú polovicu.

23
    Dva úniky na Vantrubu v priebehu dvadsiatich sekúnd, ani z tohto nie je gól! Pri prvom pomohol brankárovi obranca, pri druhom nasledoval zákrok gólmana! Roh.
    23.

24
    Bola to rana do hlavy, aj preto musí nasledovať ošetrenie, respektíve uistenie, že Vantruba je v poriadku. Tímy využívajú krátku pauza na občerstvovanie.

25
    Gólman Spartaka je v poriadku, môže sa vrátiť medzi tri žrde.

25
    Center z rohu na hranicu malého vápna, skalická hlavička končí nad!
    25.

27
    Aj po krátkej prestávke Skalica diktuje tempo. Aktuálne je na tom horšie tretí tím posledného ročníka Fortuna ligy.

28
    Šikovne zahraný signál zo štandardky, Záhoráci podkurujú, no nedarí sa im ohroziť priestor troch žrdí.

30
    Pád jedného z hráčov čierno-červenom v pokutovom vápne, rozhodca penaltu nenariadil.

32
    Šancí na góly by bolo, no zápas odzrkadľuje to, že ide o prvý duel po viac ako troch týždňoch.

34
    Skalica získava rohový kop.

35
    Hollý sa už-už naprahoval k rane spoza šestnástky, tesne pred ním loptu odkopol jeden z brániacich hráčov.

37
    Tempo mierne upadlo, viac sa o loptu bojuje v strede poľa.

38
    Zápas na tribúny v Jaslovských Bohuniciach prilákal aj niekoľko desiatok divákov.

39
    Nevydarená akcia Trnavy, skalický gólman si už stavia loptu na odkop.

41
    V podobnom duchu sa niesli aj uplynulé dve minúty. Vyzerá to tak, že viacerým hráčom bude prvý polčas úplne stačiť.

42
    Lopta po rozohrávke pravého obrancu Trnavy končí len v aute.

43
    Savvidis sa šikovne zbavil Hollého v strede poľa, no cez prehustené územie už nemal kam ďalej ísť.

45
    Útočný výpad nedopadol podľa predstavy domáceho hráča. Gólman hosťujúceho tímu pošle loptu do poľa.

45+1

46

48
    Druhé dejstvo začíname rohovým polčasom Skalice.

49
    Lopta sa odrážala v pokutovom území, k zakončeniu na bránu neprišlo.

50
    Zisk lopty v strede poľa, domáci futbalisti sa z obrannej fázy prehupli do útočnej.

51
    Premyslený atak domácich záložníkov sa končí faulom v strede súperovej polovice.

53
    Faul hráča hostí v okolí deliacej čiary. Voľný kop bude zahrávať jeden z domácich futbalistov.

54
    Koncovka zvnútra veľkého vápna mala byť o niečo presnejšia, hostí to môže mrzieť. Škoda.

56
    Strela Skaličanov tentokrát skončila na obetavom brániacom hráčovi.

57
    Hráč hostí teraz poťahal protihráča za dres, domáci budú zahrávať voľný kop.

58
    Operácia po ľavom krídle sa skončila načasovaným zákrokom domáceho obrancu. Je po šanci.

60
    Ďalekonosná rana Skalice končí na ochrannom pletive za bránou.

61
    Trnava bráni štandardky veľmi zle. Aj teraz môže byť rada, že hlavičkové zakončenie nesmerovalo priamo na brankára.

63
    Toto bol výborný kúsok od hosťujúceho futbalistu, akcia skončila až vo finálnej fáze pred pokutovým územím.

64
    Nedovolený zákrok útočiaceho Trnavčana, je po nádeji.

66
    Po dlhšom čase si Spartak mohol vyskúšať rohový kop, po rozohrávke nakrátko ale razantne boxoval loptu brankár MFK.

67
    Pritom schytal nepríjemnú ranu do tváre, hra je prerušená. Rovnako ako v prvom polčase, tak aj v druhom využívajú tímy ošetrovanie na občerstvenie.

69
    Po necelých dvoch minútach sme späť. Na trúfalú koncovku z približne 26 metrov Trnava reagovať nemusela.

70
    Zase raz to bolo po štandardke. Odrazená lopta pred veľké vápno, náprah z 22 metrov a trnavský brankár musel reagovať!
    70.

71
    Vyzeralo to nádejne s touto kombináciou domácich, všetko to ale stroskotalo na nepresnosti.

72
    Domáci hráč sa dopustil nedovoleného zákroku pred hranicou šestnástky. Voľný kop pre hostí z dobrej vzdialenosti.

73
    Center mieril na prednú žrď, tretí celok uplynulej sezóny Fortuna ligy si dal pozor.

75
    Skončí sa dnešný duel remízou? Proti bude Spartak, ktorý zahráva rohový kop.

76
    Hlavička na zadnej žrdi smerovala do zeme, od nej zase na brvno! Chýbali centimetre a mohlo byť 1:0!
    76.

77
    Štvrťhodinu pred koncom dochádza k trom zmenám na strane Skalice, menia sa aj brankári.

78
    Ani Skalica sa nechce uspokojiť s remízou, keď po ďalšej zo štandardiek znovu hrozila!
    78.

79
    Otvárací gól nepriniesol ani rohový kop. Smerujeme do záverečnej desaťminútovky.

80
    Skalický brankár len márne mávol rukami, na loptu nedosiahol. Roh aj pre Trnavu.

81
    Dokonca sú z toho rohy dva, ani to ale na zásah do čierneho nestačí.

83
    Jeden z hostí bol v útoku až príliš aktívny, čo neuniklo pozornosti hlavného rozhodcu. Útočný faul.

84
    Ruka skalického obrancu meter pred šestnástkou, rozhodca si ju všimol.

85
    Po minúte príprav to bol veľmi zlý pokus o obstrelenie múru, vzdychli si aj fanúšikovia.

86
    Duel sa blíži ku koncu, s každou sekundou sa hráčom ťažšie presadzuje. Ak nepríde k individuálnej chybe, tak je rozhodnuté.

87
    Zlé prebratie lopty vo finálnej fáze, trnavský brankár zbiera loptu na zemi.

88
    Tentokrát technická rana zľava v podaní Skaličanov, ani z tohto gól nie je!
    88.

89
    Rovnako zahodená šanca z trinástich metrov aj na strane Spartaka!
    89.

90
    Bežia posledné sekundy riadneho hracieho času, minimálne o minútu viac však určite budeme hrať.

90+1
    Trnava sa ešte pokúsi o jeden útok po ľavej čiare.

90+2
    Došlo tam však k faulu a tak arbiter bol nútený hru prerušiť. Záver sa nám naťahuje.

90+3

V úvodnom prípravnom stretnutí pred sezónou 2022/2023 medzi Trnavou a Skalicou gól nepadol. Šance boli, Skalica prekvapivo v útoku nebezpečnejšia. (12:47:44)

Viktor Kalinács

Hľadáme spravodajcu pre tím MFK Skalica. Viac informácií tu.

Góly:

MFK Skalica: 1. polčas: Junas – Čögley, Blažek, Rudzan, Dudl, Hollý, Nagy, Brigant, Fábry, Nečas, Šebesta