Coco Gauffová
Coco Gauffová (18)
0
1 3
Sobota 04.06.2022, 15:11 • Kurt Philippa Chatriera, Paříž (FRA) • French Open - ženy - Roland Garros (antuka) • Finále
    2:0; 6:3 - Iga Šwiateková

6:3
    Dlhý forhendový return Gauffovej ukončuje veľmi jasné finále ženskej dvojhry, ktoré s prehľadom ovládla v súčasnoti už 35 zápasov neporazená svetová jednotka Iga Šwiateková po setoch 6:1 a 6:3!

40-15
    V tejto chvíli má Šwiateková dva mečbaly vďaka priamemu bodu!
    1:0; 5:2 - Iga Šwiateková

5:2
    Šwiateková neváha a zaklincovala tento gem bekhendom po čiare, preto vedie už 5:2 v druhom sete a je len gem od druhého titulu na Roland Garros.

4:2
    Forhend Šwiateková z dobrej pozície ešte poslala na raketu Gauffovej, ktorej bekhendový úder už letel za základnú čiaru a svetová jednotka vyhráva 4:2 v druhom sete!
    1:0; 3:2; 40-15 - Iga Šwiateková

40-15
    Šwiateková si nabehla na víťazný bekhendový return po čiare a má dva brejkbaly!

2:2
    Šwiateková si vo výmene od základnej čiary počkala na pokazený bekhend Gauffovej a doťahuje sa na 2:2 v druhom sete!

40-15
    Ale dvojchyba Gauffovej znamená dva brejkbaly pre Šwiatekovú.

0:1
    Máme tu nečakanú zápletku na začiatku druhého setu, pretože Šwiateková netrafila forhend do kurtu k ľavej čiare a Gauffová jej berie podanie!

15-40
    Tentokrát Šwiateková poslala bekhend do siete a Gauffová sa dočkala prvých brejkbalov v zápase!
    1:0; 6:1 - Iga Šwiateková

6:1
    Druhý setbal už Šwiateková využíva dostatočne dlhým returnom, pri ktorom už bola Gauffová neskoro a netrafila bekhend do kurtu, takže svetová jednotka v prvom sete jasne dominovala a vyhrala ho 6:1!

40-15
    Šwiateková má dva setbaly vďaka ukážkovému krížnemu víťaznému bekhendu!

3:0
    Typická forhendová chyba Gauffovej potvrdila jej druhé stratené podanie a Šwiateková má komfortný náskok v prvom sete, pretože vyhráva 3:0!

A-40
    Lenže v nasledujúcej výmene Gauffová opäť nestíhala, posledný forhend už bol hraný neskoro a musí čeliť ďalšiemu brejkbalu!

A-40
    Ani tento forhendový úder Gauffovej nemal presné parametre, preto má Šwiateková ďalší brejkbal!

A-40
    Nečisto trafený bekhend Gauffovej znamená tretí brejkbal pre Šwiatekovú!
    0:0; 2:0; 40-15 - Iga Šwiateková

40-15
    Skvelý víťazný bekhend po čiare si pripisuje Šwiateková a má ďalšie dva brejkbaly!
    0:0; 1:0 - Iga Šwiateková

1:0
    Šwiateková šancu využíva trpezlivou hrou, keď si počkala na nepresný forhend Gauffovej a berie svojej súperke hneď prvé podanie!