cz Piatok 20.05.2022, 20:45 • Olimpico, Turín • Talianska Seria A • 38. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (22:39:41)

Držení míče: 58 % : 42 %.
    Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 8:5. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 10:10.

Je konec. Řím zvítězil na půdě Turína poměrem 3:0.
    V 18. minutě se ovšem dostal do velké šance Kumbulla, ale jeho hlavičku vyrazil Beriša. Ve 33. minutě udělal Zima chybu a Abraham otevřel brankový účet utkání. Ve 42. minutě navíc Řím získal penaltu, kterou si vzal na starost Abraham a přidal druhou branku. V 51. minutě mohl snížit Pobega, ale Patrício jej skvěle vychytal. V 61. minutě se Veretout dostal do šance, ale toho Beriša vychytal. V 78. minutě získali hosté druhou penaltu, kterou proměnil Lorenzo Pellegrini.

90+2

90+1
    Stephan El Shaarawy posunul míč na Matíase Viñu, ale jeho rána letěla nad bránu Beriši.

90
    Rozhodčí nastavuje 2 minuty navíc.

90
    Rolando Mandragora se postaral o exekuce přímého kopu, ale jeho rána nastřelila jen připravenou zeď.

88
    Tentokrát přišel nedovolený zákrok ze strany hostů a Turín bude zahrávat přímý kop.

87
    Nicolò Zaniolo se znovu dostal do rychlého brejku, ale míč mu trochu utekl a akce skončila předčasně.

85
    Řím získal rohový kop z levé strany, ale ten se vůbec nepovedl a skončil jen v zámezí.

84
    Střídání v týmu Turín FC:
    ze hřiště odchází Samuele Ricci, přichází Rolando Mandragora.

83
    Střídání v týmu AS Řím:
    ze hřiště odchází Lorenzo Pellegrini, přichází Stephan El Shaarawy.
    ze hřiště odchází Leonardo Spinazzola, přichází Matías Viña.

82
    Tammy Abraham se málem dostal ke střele, ale míč mu nakonec odkopla domácí obrana do zámezí.

81
    Hosté v pohodě kombinují na své polovině a užívají si poslední zápas sezóny.

80
    Nicolò Zaniolo se dostal do zajímavé šance, ale jeho pokus nakonec nebyl příliš razantní a skončil v moci gólmana.
    78. Lorenzo PELLEGRINI - 0:3

78
    AS Řím právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto, jelikož hosté vedou 3:0! K pokutovému kopu se postavil LORENZO PELLEGRINI, který zakončil k levé tyči, kde sice šel také brankář Beriša, ale na míč nedosáhl.
    78. Penaltová situace.

78
    Byla nařízena penalta pro Řím! Alessandro Buongiorno se provinil nedovoleným zákrokem, když stáhl k zemi Nicola Zaniolu.

Michal Raška

Góly: 33. Abraham (Lo. Pellegrini), 42. Abraham (pen.), 78. Lo. Pellegrini (pen.)

Karty:   21. Ansaldi (TUI) – 20. Ibañez (ASR), 76. Šomurodov (ASR)

FC Turín: Beriša – Ricci (84. Mandragora), Zima, Rodríguez (46. Buongiorno) – Aina, Lukić, Pobega, Ansaldi (46. Seck) – Brekalo (46. Pjaca), Praet – Belotti (C) (68. Pellegri).
    Náhradníci: Gemello, V. Milinković-Savić – Djidji, Izzo, Linetty, Sanabria.

Tréner: Ivan Jurić

AS Rím: Patrício – Mancini, Kumbulla, Ibañez – Zalewski (58. Karsdorp), Oliveira (58. Cristante), Veretout, Spinazzola (83. Viña) – Šomurodov (76. Zaniolo) – Lo. Pellegrini (C) (83. El Shaarawy), Abraham.
    Náhradníci: Fuzato – Afena-Gyan, Bove, Diawara, Maitland-Niles, Smalling, C. Pérez.

Tréner: José Mourinho

Rozhodca: Irrati – Mondin, Mastrodonato