8. etapa: Neapol - Neapol | Vítěz: T. De Gendt (BEL) Lotto Soudal (kon.) |
Bereczki Dominik - Kadáš Jakub | Víťaz: Bereczki (kon.) | | | Otalora Mauricio - Brož Miroslav | Viťaz: Brož (kon.) |
Wittner Jozef - Kalucz Martin | Víťaz: Wittner (kon.) | | | Fapšo Sebastián - Plavec Bernard | Víťaz: Fapšo (kon.) |
Ďatelinka Milan - Avramović Nenad | Víťaz: Avramović (kon.) |
koniec udalosti
8. etapa: Neapol - Neapol
Vítěz: T. De Gendt (BEL) Lotto Soudal
Jan Vojkůvka
1. Intermarché-Wanty-Gobert 96:49:05
2. Trek – Segafredo +0:51
3. BORA – hansgrohe +1:01
4. Bahrain – Victorious +1:04
5. Jumbo-Visma +2:01
6. INEOS Grenadiers +4:22
7. Team BikeExchange – Jayco +4:27
8. Movistar Team +7:05
9. Cofidis +9:27
10. Astana +10:07
1. Juan Pedro López (ESP) Trek-Segafredo 32:15:31
2. Mauri Vansevenant (BEL) Quick-Step Alpha Vinyl +1:47
3. Joao Almeida (POR) UAE Emirates +1:58
4. Thymen Arensman (NED) DSM +2:15
5. Santiago Buitrago (COL) Bahrain-Victorious +2:18
6. Ivan Sosa (COL) Movistar +3:05
7. Pavel Sivakov (FRA) Ineos Grenadiers +3:14
8. Tobias Foss (NOR) Jumbo-Visma +4:14
9. Gijs Leemreize (NED) Jumbo-Visma +5:19
10. Felix Gall (AUT) AG2r-Citroën +6:48
1. Arnaud Demare (FRA) Groupama – FDJ 147 bodů
2. Biniam Girmay (ERI) Intermarché-Wanty-Gobert 120
3. Mark Cavendish (GBR) Quick-Step Alpha Vinyl Team 78
4. Mathieu Van der Poel (NED) Alpecin-Fenix 72
5. Giacomo Nizzolo (ITA) Isral Prémier-Tech 54
6. Fernando Gaviria (COL) UAE Team Emirates 54
7. Thomas De Gendt (BEL) Lotto Soudal 51
8. Filippo Tagliani (ITA) Drone Hopper – Androni Giocattoli 45
9. Caleb Ewan (AUS) Lotto Soudal 43
10. Davide Gabburo (ITA) Bardiani-CSF-Faizane 38
1. Koen Bouwman (NED) Jumbo-Visma 68 bodů
2. Lennard Kämna (GER) Bora-Hansgrohe 43
3. Wouter Poels (NED) Bahrain-Victorious 27
4. Davide Formolo (ITA) UAE Emirates 25
5. Bauke Mollema (NED) Trek-Segafredo 20
6. Mirco Maestri (ITA) Eolo Kometa Team 18
7. Juan Pedro López (ESP) Trek-Segafredo 18
8. Rein Taaramäe (EST) Intermarche-Wanty-Gobert 12
9. Tom Dumoulin (NED) Jumbo-Visma 11
10. Sylvain Moniquet (BEL) Lotto Soudal 9
1. Juan Pedro López (ESP) Trek-Segafredo 32:15:31
2. Lennard Kämna (GER) Bora-Hansgrohe +38
3. Rein Taaramäe (EST) Intermarche-Wanty-Gobert +58
4. Guillaume Martin (FRA) Cofidis +1:06
5. Simon Yates (GBR) BixeExchange-Jayco +1:42
6. Mauri Vansevenant (BEL) Quick-Step Alpha Vinyl +1:47
7. Wilco Kelderman (NED) Bora-Hansgrohe +1.55
8. Joao Almeida (POR) UAE Team Emirates +1:58
9. Pello Bilbao (ESP) Bahrain Victorious +2:00
10. Richie Porte (AUS) Ineos Grenadiers +2:04
...
27. Jan Hirt (CZE) Intermarche-Wanty-Gobert +3:16
1. Thomas De Gendt (BEL) Lotto Soudal 3:32:53
2. Davide Gabburo (ITA) Bardiani CSF Faizane +0:00
3. Jorge Arcas (ESP) Movistar +0:00
4. Harm Vanhoucke (BEL) Lotto Soudal +0:04
5. Biniam Girmay (ERI) Intermarché-Wanty-Gobert +0:15
6. Mauro Schmid (SUI) Quick-Step Alpha Vinyl +0:15
7. Mathieu Van der Poel (NED) Alpecin-Fenix +0:15
8. Wout Poels (NED) Bahrain-Victorious +0:33
9. Guillaume Martin (FRA) Cofidis +0:33
10. Fabio Felline (ITA) Astana Qazaqstan +2:56
---
74. Jan Hirt (CZE) Intermarché-Wanty-Gobert +3:33
Z úniku už krátce po startu těžil také Guillaume Martin, jenž dojel do cíle se ztrátou 33 sekund a výrazně si polepšil v boji o růžový trikot, když se z 28. místa posune do elitní desítky průběžného pořadí.