Kert Park Praha – Most 6:5 (po pr.) | Kladno – Pardubice 5:2 (kon.)
HC Kert Park Praha
6:5 (2:2, 1:3, 2:0 - 1:0) Stav série: 2:0
HBC Most
cz Nedeľa 08.05.2022, 14:00Play-off CCM extraligy (CZE) • Semifinále

Velká radost na straně domácích, kteří v posledních dvou minutách dotáhli dvougólovou ztrátu a jako třešnička toho všeho, vstřelili i rozhodující branku v prodloužení.

Naopak obrovský smutek na straně Mostu, který měl vše ve svých rukou, ale nápor Kert Parku neustál. (16:43:53)

49:47 Patrik NOVÁK - 6:5

49:47
    Kert Park právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto! Pražané dovršili otočku střelou PATRIKA NOVÁKA od modré čáry, kdy dokázal poslat balónek na vzdálenější tyč. Asistence: David Šperl a Petr Danko.

48:25
    A nyní už Miklův zákrok přerušuje hru.

48:06
    Divokou přihrávku před branku Štěpáník mezi kruhy netrefil. Most drží pásmo.

47:47
    Oba týmy se snaží hrát ze zajištěné obrany. Nikdo nechce udělat tu rozhodující chybu.

47:10
    Domácí se chystali k útočné akci na levé straně, jenže byli zastavení těsně před útočnou modrou.

46:49
    Oba týmy hrají v plném počtu.

45:47
    Štěpáník se snažil prokličkovat z pravého křídla blíže k brance, ale tam ho domácí obrana nepustila.

45:01

Na pořádném dramatu zadělali domácí Pražené dvěma brankami v posledních dvou minutách, díky kterým si vybojovali prodloužení. To začne po pětiminutové přestávce.

44:32
    Kanonáda ze všech možných pozic nevycházela. Záhy se dostal ke svému pokusu TOMÁŠ FEJFAR z levého křídla a prostřelil val těl před sebou. Asistence: Martin Kruček a Dalimil Zvonek.

44:24
    Střela z pravého kruhu sražena do bližšího rohu.

44:13
    Kert bojuje za brankou soupeře a snaží se dostat míček pod kontrolu.

44:00
    Běží poslední minuta třetí třetiny.
    43:19 Tomáš WRÓBEL - 4:5

43:19
    Domácí využívají přesilovou hru a dramatizují závěr druhého semifinálového utkání! Fejfar pobídl přihrávkou na pravou stranu modré čáry TOMÁŠE WRÓBELA, který přesnou koncovkou k levé tyči zkompletoval hattrick. Asistence: Tomáš Fejfar a Martin Kruček.

42:55
    Nejspíše Zvonek dostal průnikovou přihrávku na útočnou modrou a už se zdálo, že se dostane do individuálního zakončení, jenže se k němu pohotově stáhla mostecká obrana.

41:46
    Radim Štěpáník – 2 min., sekání.

41:09
    U střídaček se probil i s míčkem Král, který rovněž vytáhl do útočné akce Štěpáníka.

40:41
    Sebejistý zákrok Gerlicha umožnil hostům další vyhození obloučkem na polovinu Kert Parku.

40:18
    Zakázané uvolnění Mostu. Vhazovat se bude po levici Gerlicha.

40:04
    Rychlým přístupem ale Most roztrhl soupeřovu kombinaci a drží hru ve střední třetině.

39:43
    Na konci čtyřicáté minuty se domácí nastěhovali do útočného pásma, kde se snaží prokombinovat ke střele.
    38:10 Pohotový zákrok brankáře Mikla!

38:10
    Na levém křídle zůstal zapomenutý Müller, který se opřel do tvrdé střely bez přípravy po křižné přihrávce! Mikl se vrhl k levé tyči a v pádu zastavil tuto gólovou střelu!

37:30
    Polovina třetí části je za námi. Po komerční přestávce si oba brankáři vymění strany.

37:23
    Rozehrávajícímu hráči utekl míček a toho se rozhodl využít vytažený Lhota, který tvrdou ranou prověřil Gerlicha.

37:10
    Mostečtí nikam nepospíchají.

36:53
    Richard Peschout – 2 min., držení.

36:53
    Dva hráči se nyní střetli u hráčských lavic, hra pokračuje.

36:33
    Gerlich teď zastavil střelu ze střední třetiny a dovolil si rozehrát před napadajícím soupeřem.

36:20
    Hrací plocha dost klouže. Své o tom může říct domácí Postulka, který se při snaze natáhnout pro míček ocitl na ploše.

33:56
    Hraje se poměrně dlouho bez přerušení. Kert Park je znova kolem branky Gerlicha a snaží se vstřelit kontaktní branku.

33:05
    Hosté vytáhli agresivní napadání a Kert Park musel zabojovat v obranném pásmu, aby udržel hru na svých holích.

32:00
    Ve hře je už také vyloučený Chyba. Dlouhé oslabení Mostečtí zvládli.

31:38
    Vyhození přes všechny čáry nutí domácí začít znova od vlastní branky.

31:00
    Krajíček je zpět ve hře. Most hraje ve čtyřech.

30:01

Druhá třetina nabídla už plynulejší hru bez technických přerušení. Střelecky přívětivější byla pro hráče Mostu, který si třemi brankami vydobyli dvou brankové vedení.

30:00

30:00
    Tomáš Chyba – 2 min., sekání.

29:55
    Aby nebylo problémů málo, tak ještě došlo k poruše časomíry. Hlasatel odpočítal poslední vteřiny druhé části.

28:58
    Pavel Krajíček – 2 min., držení.

28:02
    Mostečtí už šli sami na brankáře, ale jeden ze sudích přerušil hru pro nedovolený zákrok právě jednoho z hostujících hráčů.

27:50
    Domácím se nedaří probít se útočnou modrou čarou.

26:47
    Tomáš Chyba – 2 min., podražení.

Oddechový čas pro tým HC Kert Park Praha.
    26:29 Jan KOČKA - 3:5

26:29
    Most právě vstřelil branku!
    Se začínajícím deštěm se prosazují znova hosté a znova je to o dvě branky. Král přiklepl míček JANU KOČKOVI, který si z pravého křídla popoběhl na osu hřiště a svižnou trefou překonal Mikla. Asistence: Zdeněk Král.
    25:31 Tomáš WRÓBEL - 3:4

25:31
    Přesilová hra využita i na domácí straně. Martin Kruček střílenou přihrávkou nastřelil míček na hůl Jiřího Kručka, od někoh se míček dostal na již zakončujícího TOMÁŠE WRÓBELA. Asistence: Jiří Kruček a Martin Kruček.

25:14
    Zvonek zápasil se zpracováním a z otočky se snažil najít před levou tyčí Fejfara.

24:09
    Zbyšek Kastner – 2 min., držení.

23:15
    Oba týmy hrají v plném počtu hráčů.

22:36
    Pražané se prokombinovali ke střele z levé strany, jenže Gerlich tento pokus přečetl a úspěšně zasáhl.
    21:22 Jan MÜLLER - 2:4

21:22
    Blesková akce JANA MÜLLERA! Ten po buly v obranném pásmu vystartoval za míčkem a přeběhl kompletní obranu Kert Parku. V těsném závěsu se nakonec dostal i ke střele, které propadla za Gerlichova záda. Bez asistence.

21:15
    Dalimil Zvonek – 2 min., hrubost.

Pavel Krajíček – 2 min., držení hole.

20:48
    S odpískaným postavením mimo hru se do hry vrátil i vyloučený Jágr a oba mančafty pokračují v plném počtu.

20:05
    Tahle rozehrávka přesilové pětce Mostu nevyšla. Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před Gerlichem.

19:03
    Domácí se osvobozují vyhozením přes všechny čáry.

18:41
    Vojtěch Jágr – 2 min., podražení.

17:45
    Müller se i přes těsnou obranu dostal ke střele do protipohybu Mikla! Ten střelu k levé tyči zastavil hranou svého betonu.

17:23
    Radomír Vaněk – 2 min., sekání.

Milan Janák – 2 min. + OT, hrubost, odpyká Jan Drenčko.

17:22
    Pravé křídlo se otevřelo útočícímu Wróbelovi, který se kličkou na střed pokoušel roztáhnout Gerlicha.
    16:49 Jiří SINGER - 2:3

16:49
    Přesilovou hru hosté využívají a znova vedou. JIŘÍ SINGER si dělal pozici na levém křídle, kde se ho nikdo nevšímal. Po řadě přihrávek Krále s Chytrým se otevřela ulice, kterou Chytrý pobídl ke koncovce uvolněného autora branky. Asistence: Marek Chytrý a Zdeněk Král.

16:13
    Střela z pravého křídla proletěla kolem branky. Most stále drží pásmo.

15:16
    Tomáš Wróbel – 2 min., držení.

15:01

Hráči se rychle občerství, brankáři vymění strany a druhá třetina začne okamžitě. Nebe se nám zatáhlo a další roztahování plastu snad nehrozí.

15:00

14:43
    Markytán vystihl přihrávku a po získání pásma přenechal míček napraženému Singerovi.

14:00
    Běží poslední minuta první třetiny.
    13:07 Dalimil ZVONEK - 2:2

13:07
    Domácí srovnávají i podruhé. Po vytažení hry mezi modrou a červenou čáru se napřáhl k tvrdé střele DALIMIL ZVONEK, jehož projektil zastavila až branková síť. Asistence: David Šperl a Tomáš Lhota.

11:38
    Domácí nápor Mostečtí odvrátili a míček dostali obloučkem až před Mikla.

11:18
    Jágr s Dankem operují za brankou soupeře a ve společné spolupráci se snaží připravit gólovou akci.

10:00
    Domácí hru ale dokázali vytlačit do středního pásma. Rozehrávka ale znova náleží Mostu.

09:41
    Müller si šikovně pokryl míček proti dvěma protihráčům a Mostečtí se drží v pásmu.

Po hodině a čtvrt jsme zpět v desáté minutě první třetiny.

Byla nařízena patnácti minutová technická přestávka.

09:23
    Hra byla znova přerušena kvůli opravě hrací plochy.
    08:49 Jaromír MARKYTÁN - 1:2

08:49
    Jenže tentokrát propálil JAROMÍR MARKYTÁN od červené čáry vše co mu stálo v cestě a po dobrém clonění před brankářem Kert Parku hosté znova vedou. Asistence: Jan Pospíšil a Zdeněk Král.

08:14
    Markytán pálil krátce po vhazování z pravé strany, jenže míček na Mikla neprošel.

07:17
    Krajíček si počkal na soupeřovu přihrávku v blízkosti branky, ale na míček byl příliš krátký.

05:44
    Přes osu hřiště neprošel Šperl a hosté přešli do rychlé protiakce. Střelu z pravého křídla zastavil Mikl.

05:32
    Jiří Kruček – 2 min., podražení.

05:22
    Milan Janák – 2 min., držení.

05:16
    Vaněk se snažil doběhnout své nahození, jenže se dostal mezi dva bránící hráče a ty ho značně zbrzdili.

04:45
    Hráči Mostu napadají velmi hluboko a brzdí tak rozehrávku domácích.

04:06
    Zakázané uvolnění vrací hvizd rozhodčích zpět před Gerlicha.

Tak můžeme pokračovat, doufejme, že déle než tři minuty.

Na hřišti vyčnívá další kus hrací plochy a opět se bude opravovat. Možná je větší teplo, než jsme si mysleli.
    03:02 Tomáš WRÓBEL - 1:1

03:02
    Domácí rychle srovnávají! Za brankou uhájil míček Zvonek, který pohotově vyběhl zpoza pravé tyče a přihrál TOMÁŠI WRÓBELOVI na hranici brankoviště, odkud překonal Gerlicha. Asistence: Dalimil Zvonek a Radomír Vaněk.
    01:29 Radim ŠTĚPÁNÍK - 0:1

01:29
    Hosté otevírají brankový účet! Střelu Jana Pospíšila vyrazil domácí brankář pouze před sebe, kam si přiběhl dorazit míček nekrytý RADIM ŠTĚPÁNÍK. Asistence: Jan Pospíšil a Jaromír Markytán.

01:21
    Přihrávku přes osu hřiště dostal Štěpáník, ale místo střely musel zpracovávat neposedný míček.

Hrací plocha je opravena a můžeme pokračovat!

Utkání je na malou chvíli přerušené, než se problém nevyřeší.

01:00
    Po odehrané minutě se vyskytl problém s hrací plochou, na hřišti jsou technici a problém řeší.

00:47
    Novák se snažil protlačit míček přes hrazení do středního pásma, ale Mostečtí ho nepustili.

00:16
    Oba brankáři už byli prověřeni, a to uteklo teprve šestnáct vteřin. Vhazovat se bude před Miklem.

00:01

HC Kert Park Praha: Varga (Mikl) – Blaško, Dejneka, Horváth, Kovárník, Novák, Peschout, Rozenberg, Šperl – Danko, Fejfar, Jágr, J. Kruček, M. Kruček, L. Lhota, T. Lhota, Postulka, Suchánek, Vaněk, Wróbel, Zvonek

HBC Most: Gerlich (Svoboda) – Janák, Kastner, Kočka, Markytán, Pospíšil, Valenta – Adam, Chyba, Chytrý, Drenčko, Krajíček, Král, Müller, Mynařík, Signer, Štěpáník.

Vítám Vás u druhého semifinálového utkání mezi pražským Kert Parkem a Mostem.

V prvním zápase Kert Park využil domácího prostředí a vysokou střeleckou aktivitou deklasoval soupeře z Mostu poměrem 7:2.

Postupné navyšování skóre zastavili hokejbalisté Mostu až za stavu 5:0, kdy během šedesáti dvou vteřin snížili na 5:2. Převaha Kert Parku ale pokračovala nadále a nakonec se Mostečtí museli smířit s porážkou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Lukáš Ureš

Góly a asistencie: 4. Wróbel (Zvonek, Vaněk), 14. Zvonek (Šperl, Lhota), 26. Wróbel (Kruček, Kruček), 44. Wróbel (Fejfar, Kruček), 45. Fejfar (Kruček, Zvonek), 50. Novák (Šperl, Danko) – 2. Štěpáník (Pospíšil, Markytán), 9. Markytán (Pospíšil, Král), 17. Singer (Chytrý, Král), 22. Müller, 27. Kočka (Král)

HC Kert Park Praha: Mikl (Varga) – Blaško, Dejneka, Horváth, Kovárník, Novák, Peschout, Rozenberg, Šperl – Danko, Fejfar, Jágr, J. Kruček, M. Kruček, L. Lhota, T. Lhota, Postulka, Suchánek, Vaněk, Wróbel, Zvonek