Maďarsko – Rumunsko 4:2 (kon.) | J. Kórea – Slovinsko 1:4 (kon.)
Južná Kórea
1:4 (0:2, 0:1, 1:1)
Slovinsko
cz Nedeľa 08.05.2022, 19:00 • Hala Tivoli, Ljubljana, Slovinsko • Majstrovstvá sveta - 1. Divízia, sk. A

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Napočtenou někdy příště! (21:10:33)

Střely na branku: 13 – 29.

Turnaj je minulostí, Slovinsko si připisuje výhru číslo čtyři! Koreu hned v první třetině uzemnilo raketovým nástupem do utkání, ze kterého vytěžilo dvě branky, a v průběhu následujících čtyřiceti minut přidalo dvě další. Za hosty se pak v samotném závěru prosadil I Čung-min, což ale na vítězství domácích nic nezměnilo.

Nejlepší hráči utkání
    KOR: Matt DALTON (86,2 % úsp.)
    SLO: Rok TICAR (1+3)

59:55
    Song Hjong-čchul si nezvládl rychle zpracovat přihrávku, místo střely tak jen z posledních sil nahodil puk za Krošelja. Utkání je pomalu ale jistě minulostí.

59:26
    Běží poslední minuta, po domácím postavení mimo hru uvidíme ještě minimálně jedno buly.

58:50
    Korea se ještě snaží něco vymyslet a aspoň kosmeticky upravit skóre, slovinská obrana ale pracuje na plné obrátky a nepouští protihráče do střel.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty utkání!

57:58
    K vidění je nyní další skupinová strkanice o puk v rohu kluziště, tentokrát za Daltonem.

57:41
    Hosté rozebrali domácí akci a zamířili do útoku, jejich výpad ale rychle zastavil ofsajd.

56:58
    Na své si ale v posledních minutách přichází hlavně korejští příznivci, jejich tým teď tlačí na Krošelja.

55:57
    Slovinsko po korejském gólu zvedlo tempo hry a snaží se své fanoušky potěšit ještě jedním zásahem.
    55:22 I ČUNG-MIN - 1:4

55:22
    Jižní Korea právě vstřelila branku!
    Čestný zásah je na světě, Krošelj čtyři a půl minuty před koncem základní hrací doby přichází o čisté konto! Son Hjong-čchul z levé strany nastřelil beton domácího gólmana a k odraženému kotouči se následně jako první dostal I ČUNG-MIN, který jej doklepl za čáru – 1:4! Asistence: Son Hjong-čchul, I Čong-min.

54:51
    Korea se dostala do postavení mimo hru, další vhazování tak proběhne těsně před domácím pásmem.

54:23
    Domácí znovu mění formace, tentokrát puk hlídá Robar. Duel se už více méně jen dohrává.

53:51
    Klemen Pretnar nyní trpělivě drží kotouč za Krošeljem a čeká, až jeho spoluhráči dostřídají.

Vojtěch Martinek

Góly a asistencie: 56. I Čung-min (Son Hjong-čchul, I Čong-min) – 6. Robar (Ticar, Maver), 12. Sabolič (Ticar, Kuralt), 36. Sabolič (Ticar, Kuralt), 51. Ticar

Južná Kórea: Dalton (Čun Čong-chun) – Kim Won-čun, O Ing-jo, I Min-čä, I Don-ku (A), Son Hjong-čchul, Nam Hui-tu, Ju Bum-suk – Kim Ki-sung (C), Sin Sang-hun, Kim Sang-wuk – I Čong-min, I Čung-min, Pak Čin-kju (A) – Kang Min-wan, Čun Čung-wu, Kang Jun-suk – Kim Hju-suk, Kang Hwan-hi, I Čä-hui.
    Tréner: I Čchang-jong.

Slovinsko: Krošelj (Pintarič) – Pretnar, Gregorc, Podlipnik, Robar (C), Magovac, Štebih, Crnovič – Jeglič, Urbas (A), Verlič – Tičar (A), Sabolič, Kuralt – Ograjenšek, Pance, Čimžar – Koblar, Maver, Tomaževič – Zajc.
    Tréner: Matjaž Kopitar.

Rozhodca: Sternat (AUT), Wilk (USA) – Monnaie (BEL), Nothegger (AUT).

Diváci: 4 000.