NY Rangers – Pittsburgh 5:2 (kon.) | Florida – Washington 5:1 (kon.) | Colorado – Nashville 2:1 (po pr.)
Calgary – Dallas 0:2 (kon.)
Colorado Avalanche
2:1 (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0) Stav série: 2:0
Nashville Predators
cz Piatok 06.05.2022, 03:30 • Ball Arena, Denver • Play-off NHL • Štvrťfinále Z. konferencie

Colorado Avalanche vyhrálo úvodní dva zápasy série na svém ledě, a tak odcestuje do Nashvillu za příznivého stavu 2:0 na zápasy. (06:59:36)

Kdo se postavil do brankoviště?
    Darcy Kuemper (FLA) – 25 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96,2%, odchytal 68:31
    Connor Ingram (NSH) – 48 zákroků, 2 OG, úspěšnost 96,0%, odchytal 68:31

Česká a slovenská stopa v utkání

Český ani slovenský hráč do zápasu nezasáhl.

Tři hvězdy utkání

1. Cale Makar (COL) – 1+0
    2. Connor Ingram (NSH) – 48 zákroků, úspěšnost 96,0%
    3. Nathan MacKinnon (COL) – 1+0

Nathan MacKinnon poslal domácí do vedení, ještě v první třetině srovnal Jakov Trenin. Zápas dospěl do prodloužení, které v čase 68:31 rozhodl tvrdou ránou od modré čáry Cale Makar.

68:31 Cale MAKAR - 2:1

68:31
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Je konec, je hotovo. Domácí celek tento zápas vyhraje, odražený puk do branky poslal ránou z horní hranice kruhu CALE MAKAR. Asistence: Nico Sturm a Devon Toews.

68:10
    J. T. Compher pálil z levé strany, jeho pokus končí vedle branky. Gólman zasahovat nemusel.

67:33
    Roman Josi se do střelecké pozice nedostal, obránci mu nedali prostor. Sledujeme rychlý hokej, který musí bavit.

66:42
    Filip Forsberg ani Nick Cousins nedokázali své střelecké pozice proměnit. Velké šance měli i hosté.

66:05
    Devon Toews hledal před brankou spoluhráče, ale zakončení nebo střílená přihrávka nebyla přesná.

65:45
    Sledujeme celou řadu nepřesností, nyní čekáme na výraznější šanci.

64:30
    Alexandre Carrier má kotouč za svou brankou, čeká na dostřídání spoluhráčů.

63:43
    Cale Makar pálil, jeho rána byla zblokovaná, následně zasáhl brankář.

63:07
    Cale Makar minul branku ránou od modré čáry, Colorado hraje o poznání aktivněji.

62:31
    Connor Ingram nechtěl rozehrávat, a tak se bude vhazovat před jeho brankou.

62:22
    Mikael Granlund se objevil po buly ve střelecké pozici, ale puk netečoval, jako první u něj byl domácí brankář. Bude se vhazovat.

62:16
    44:21, tak vypadá statistika střel na branku, více ze hry mají domácí, ale nedaří se jim tento zápas rozhodnout.

61:50
    Nicolas Aube-Kubel byl volný před brankou, k odraženému puk se nedokázal dostat.

61:30
    J. T. Compher běl dobrou střeleckou pozici, ale neuspěl. Následně Josi výborně zastavil akci soupeře.

60:39
    Filip Forsberg se proti přesile nedokázal prosadit, na druhé straně Valerij Ničuškin trefil střed branky, kde byl brankář.

60:12
    Mikael Granlund tečoval kotouč před brankou, ale brankář Colorada udržel puk před brankovou čárou.

60:01
    Zápas pokračuje prodloužením.

60:01

Za stavu 1:1 bude tento zápas pokračovat za zhruba 20 minut prodloužením. Poprvé v této sérii uvidíme extra hokej.

60:00

59:30
    Už se pravděpodobně nic nestane.

59:16
    Bowen Byram pálil od modré čáry, snadná práce pro hostujícího brankáře. Bude se vhazovat.

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve třetí třetině.

58:15
    Hra je přerušena pro zásah vysokou hokejkou, buly ve středním pásmu.

57:48
    Domácí celek otočil směr hry, usadil se v útočném pásmu, kde kombinuje.

57:32
    Filip Forsberg pálil z otočky, jeho pokus kryje brankář. Komerční přestávka.

57:12
    Alexandre Carrier nahodil kotouč do útočného pásma, a pak šel střídat.

56:46
    Ani jeden celek nechce jít do prodloužení, sledujeme útočný hokej, který musí bavit.

55:52
    Mattias Ekholm měl velkou šanci, ale trefil jen brankáře soupeře. Darcy Kuemper si dokázal poradit.

55:30
    41 střel má na svém kontě domácí tým, stále platí vyrovnaný stav.

54:49
    Nathan MacKinnon pálil z první, ale neuspěl. Následné rány byly zblokované. Obrovský tlak domácích.

54:17
    Gabriel Landeskog pálil, ale trefil jen brankáře soupeře.

53:40
    Connor Ingram vůbec nevěděl, kde je puk, ale udržel ho před brankovou čárou.

53:08
    Predators vyhazují přes všechny čáry.

53:02
    Vyloučení v týmu Nashville Predators:
    Luke Kunin – 2 min., krosček.

52:36
    Valerij Ničuškin pálil přes obránce, ale jeho pokus byl zblokovaný do ochranné sítě. Bude se vhazovat před brankou Nashvillu.

51:50
    André Burakovsky hlídkoval před brankou, ale nepodařilo se mu tečovat puk přesně.

51:25
    Cale Makar pálil znovu od modré čáry, Connor Ingram byl připravený.

51:12
    Cale Makar pálil od modré čáry, jeho projektil byl zblokovaný.

50:40
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, stále platí vyrovnaný stav, který určila první třetina.

50:01
    Domácí celek pokračuje v aktivní hře. Connor Ingram senzačně vychytal soupeře. Valerij Ničuškin našel Byrama, který vylepšil pozici pro spoluhráče, ale ten neuspěl.

49:20
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, dostáváme se do poloviny třetí třetiny.

49:15
    Ofsajd Predators, komerční přestávka.

48:47
    Domácí celek se usadil v útočném pásmu, ale rány končí vedle branky, následně Connor Ingram zasáhl betonem.

48:15
    Connor Ingram špatně rozehrál za svou brankou, ale jeho zaváhání nedokázali soupeři potrestat.

47:25
    Devon Toews neuspěl, a tak mohou od své branky rozehrávat hostující hráči. Mattias Ekholm čeká na dostřídání.

46:20
    Nashville se usadil v útočném pásmu, ale nedokázal se prosadit. na výraznější šanci čekáme.

45:31
    Bowen Byram rozehrává od své branky, následně Nathan MacKinnon vedl útočnou akci, ale jeho střela byla hodně nepovedená.

45:19
    Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, aktivněji hrají domácí, ti vedou na střely 34:18.

44:19
    Další zakázané uvolnění proti Predators. Vhazovat se bude před jejich brankou.

43:39
    Vhazovat se bude před brankou Predators. Gabriel Landeskog prohrál souboj o puk, a tak mohou hrát hosté.

43:24
    Connor Ingram si poradil s další střelou soupeře, domácí se pokouší rozhodnout.

43:16
    Špatná rozehrávka Nashvillu znamená zakázané uvolnění.

43:04
    Gabriel Landeskog se pokoušel propracovat do střelecké pozice, ale neuspěl.

42:46
    Colorado přečkalo oslabení tři na pět. Nyní se už hraje klasicky pět na pět.

42:45
    Valerij Ničuškin pálil od modré čáry, jeho projektil končí vedle branky. Následně hostující brankář přerušil hru.

42:15
    Cale Makar pálil od modré čáry, jeho rána nebyla vůbec špatná, ale minula branku.

41:35
    Přesilovku pět na tři hrají hosté, ale nedokázali se prosadit, následně Colorado vyhodilo.

41:26
    Darcy Kuemper už byl překonaný, ale pomohla mu tyč.

41:06
    Domácí celek znovu vyhodil přes všechny čáry, sledujeme klidnější pasáž hry.

40:25
    Roman Josi byl volný před brankou, ale poskakující kotouč nedokázal poslat na branku.

40:05
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche:
    Valerij Ničuškin – 2 min., vysoká hůl.

40:01

40:00

39:55
    2 min. – zdržování hry / neúspěšná trenérská výzva, odpyká André Burakovsky.

39:55
    Colorado si bere trenérskou výzvu. Neúspěšně.

39:55
    Domácí se radují, dostali puk do branky, ale sudí neuznávají branku pro nedovolené bránění brankáři.

39:30
    Devon Toews byl volný na modré čáře, dostal přihrávku, ale puk byl zblokovaný. Toews následně minul branku.

39:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině.

38:13
    Nashville rozehrává od své branky, sledujeme nyní klidnější pasáž hry.

37:53
    Roman Josi měl zajímavou střeleckou pozici, ale trefil jen brankáře Lavin. Darcy Kuemper si dokázal poradit.

37:20
    Valerij Ničuškin schoval svou střelu za obránce, ale i tak Connor Ingram dokázal zasáhnout.

37:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině, stále platí vyrovnaný stav, který určila první třetina.

36:59
    Connor Ingram si poradil s další střelou soupeře, z kruhu zakončoval aktivně hrající Nathan MacKinnon.

35:21
    Colton Sissons kombinoval se spoluhráči v útočném pásmu, ale jeho zakončení postrádalo přesnost.

34:53
    Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat do útočného pásma.

34:07
    Komerční přestávka.

34:00
    Colorado ale rychle získalo puk a pokus o rychlé přenesení hry neznamenal výraznější ohrožení branky Predators.

33:30
    Mattias Ekholm se vrací do svého obranného pásma, odkud rozehrává, ovšem jeho spoluhráči střídají, a tak se akce poněkud pozastavila.

32:30
    Matt Duchene připravil střeleckou pozici pro spoluhráče, Filip Forsberg však nedokázal volný kotouč poslat na branku.

31:55
    Laviny vybojovaly buly v útočném pásmu, souboj o puk ale prohrály, a tak mohou hrát soupeři.

31:36
    Valerij Ničuškin ani Artturi Lehkonen nedokázali své velké šance proměnit. Devon Toews byl autorem původní dobré přihrávky. To se už hraje pět na pět. Komerčka.

31:12
    Mikko Rantanen pálil bez přípravy, jeho pokus byl zblokovaný obránci.

30:28
    Jakov Trenin se při vlastním oslabení dostal do zakončení, ale střela bekhendová z otočky nebyla přesná.

30:07
    Hostující celek po vyhraném buly rychle vyhodil puk a poslal ho přes všechny čáry.

30:02
    Dostali jsme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase. Colorado hraje přesilovku, ale zatím na velkou šanci čeká.

29:32
    Hodně zbytečný faul hostujícího hráče.

29:32
    Dante Fabbro – 2 min., hrubost.

29:32
    Nathan MacKinnon byl tvrdě dohraný soupeřem po odpískání. Následně se na ledě strhla potyčka.

29:04
    Utkání po krátké přestávce pokračuje dál. Colorado je střelecky výrazně aktivnější, v tomto ohledu vede 21:13.

28:21
    Nico Sturm vyslal po rychlém přesunutí hry střelu a hostující brankář si poradil. Komerční přestávka.

28:04
    Stále platí vyrovnaný stav 1:1 a to se blíží už polovina druhé třetiny i zápasu.

27:20
    Jakov Trenin se při vlastním oslabení dostal do šance, ujel soupeřům, ale bekhendovou střelou nedokázal prostřelit brankáře.

26:57
    Domácí hrají přesilovku dobře, usadili se v útočném pásmu. Cale Makar neuspěl z dobré pozice.

26:40
    Nathan MacKinnon měl zajímavou střeleckou pozici, ale nedokázal prostřelit brankáře. Následně obrana vyhodila.

26:00
    Nathan MacKinnon byl v pásmu příliš rychle, píská se postavení mimo hru. Buly ve středním pásmu.

25:45
    Přesilovku si zahraje domácí celek, Forsberg fauloval Rantanena.

25:45
    Filip Forsberg – 2 min., podrážení.

25:33
    Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky a fanynky bavit.

25:14
    Bowen Byram vyslal tvrdou ránu z levého kruhu, ale s jeho pokusem si dokázal Connor Ingram poradit.

24:44
    Hostující celek to zkusil rychlou akcí středem, ale Nick Cousins vypálit nedokázal.

23:42
    Predators dostali kotouč bezpečně daleko od své branky, následně se domácí znovu dostali do útočného pásma. Ale vypálit nedokázali.

23:08
    Luke Kunin rozehrává od své branky, následně jeho tým špatně rozehrál a píská se icing.

22:56
    Vhazovat se nyní bude ve středním pásmu, zdálo se, že budou sudí vylučovat, nakonec ale ne.

22:37
    Connor Ingram si poradil se střeleckým pokusem od modré čáry i s dorážkou.

22:16
    Luke Kunin mohl vyhodit, ale nepodařilo se mu to. Následně Laviny vyslaly nepřesnou ránu od modré.

21:40
    Dante Fabbro dokázal vyhodit přes všechny čáry, následně musí Colorado rozehrávat od své branky.

20:50
    Colorado se rychle dostalo do útočného pásma, kde kombinuje. Nathan MacKinnon minul branku ránou z velké dálky.

20:37
    Alexandre Carrier – 2 min., hákování.

20:01

Domácí vedou na střely po první třetině 12:8. Colorado poslal do vedení Nathan MacKinnon, a pak v závěru třetiny dokázal vyrovnat Jakov Trenin. Po první třetině tedy platí smírný stav 1:1.

20:00

19:51
    Artturi Lehkonen střelou od modré čáry o malý kousek minul branku.

19:36
    Jérémy Lauzon byl před svou brankou pozorný a dokázal ránu od modré čáry zblokovat.

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině.

18:49

18:32
    Predators rozehrávají od své branky, následně domácí znovu dokázali vyhodit přes všechny čáry.

18:05
    Logan O'Connor dostal puk do středního pásma, následně ho prodloužil směrem k brance. Pak šel střídat.

17:05
    Domácí zkoušeli něco vymyslet při vlastní oslabení, ale je z toho pouze ofsajd. Buly ve středním pásmu. Zatím se oslabení Coloradu daří.

Nashville právě vstřelil branku!
    Z ničeho nic máme vyrovnáno, po rychlé akci se do útočného pásma a do situace dva na jednoho dostal JAKOV TRENIN. Mohl přihrávat, ale rozhodl se pro střelu a svůj pokus umístil přesně k tyči. Asistence: Roman Josi a Alexandre Carrier.

15:05
    Nathan MacKinnon se sice dostal do útočného pásma, ale neměl komu přihrát. Směr hry se tedy rychle otáčí.

14:50
    Nyní už je to 8:8 na střely. O jednu branku stále vede Colorado.

14:35
    Střelecky se zápas začíná vyrovnávat, Colorado pokračuje v aktivní hře.

14:23
    Artturi Lehkonen vypracoval pozici pro Comphera, jehož pokus našel v rukavici hostující brankář. Komerční přestávka.

13:39
    Mark Borowiecki rychle otočil směr hry, ale jeho střelecký pokus postrádal přesnost.

13:22
    Gabriel Landeskog hledal spoluhráče, André Burakovsky na jeho přihrávku o malý kousek nedosáhl.

12:53
    Nyní sledujeme už hru pět na pět. Bowen Byram vybojoval kotouč ve středním pásmu a rychle otáčí směr hry.

12:39

12:20
    Cale Makar se jako obránce dostal při vlastním oslabení do šance, najížděl mu spoluhráče. Místo přihrávky se rozhodl pro střelu, kterou kryje Connor Ingram. Bude se vhazovat. Dobrá hra domácích při vlastním oslabení.

11:53
    Přesilovku hraje Nashville, ale nemůže se stabilněji dostat do útočného pásma.

10:35
    Nathan MacKinnon – 2 min., hrubost.

10:19
    Utkání pokračuje dál, střelecky nyní vede Nashville 9:4.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, Connor Ingram následně přerušuje hru, komerční přestávka.

09:40
    Gabriel Landeskog rychle dostal puk do útočného pásma, a pak se hra přerušila.

09:29
    Špatná domácí rozehrávka znamená, že se píská zakázané uvolnění. Vhazovat se tedy bude před brankou Colorada.

09:02
    Nathan MacKinnon připravil střeleckou pozici pro spoluhráče, Valerij Ničuškin jen o malý kousek ránou z první minul branku. Nechybělo moc jeho pokusu.

08:28
    Darcy Kuemper musel zasahovat, do střelecké pozice se dvakrát dostal Roman Josi. S oběma jeho pokusy si brankář dokázal poradit. Bude se vhazovat.

06:57
    Vhazovat se nyní bude ve středním pásmu, v úvodu zápasu jsou aktivnější domácí, ti vedou na střely 4:2.

06:40
    Colorado pokračuje v aktivní hře, vyslalo další střelu na branku a Connor Ingram tak tak dokázal zasáhnout.

06:06
    05:25 Nathan MACKINNON - 1:0

05:25
    Po rychlé akci jdou domácí hokejisté do vedení, střelou na bližší tyč se přesně prosazuje NATHAN MACKINNON. Asistence: Logan O'Connor a Erik Johnson.

05:00
    Hostující celek nemohl hrát, dostal by se do ofsajdu, a tak měli domácí hráči dost času na to, aby zkusili rozehrávat.

03:55
    Hra je přerušená, kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude ve středním pásmu.

03:25
    Nathan MacKinnon a jeho individuální akce, puk ale získávají poměrně snadno obránci Predators.

02:53
    Cale Makar se pokoušel vypracovat si velkou šanci, ale přes obránce soupeře se k zakončení nedostal.

02:25
    Mathieu Olivier měl hodně práce, ale dokázal si poradit s akcí soupeře. Vhazovat se bude v útočném pásmu Lavin.

01:36
    Nazem Kadri si vybruslil do volného prostoru, ale přihrávka na něj postrádala přesnost.

00:44
    Samuel Girard rozehrává od své branky, domácí se rychle dostali do útočného pásma, ale prosadit se nedokázali.

00:10
    Utkání začalo, Valerij Ničuškin se jako první dostal ke střele, jeho pokus však končí mimo branku.

00:01

Zápas brzy začne.

Colorado Avalanche: Kuemper (Francouz) – Toews, Makar, Girard, Manson, Byram, E. Johnson – Ničuškin, MacKinnon, Rantanen – Landeskog, Kadri, Lehkonen – Burakovsky, Compher, Aube-Kubel – Kaut, Sturm, L. O'Connor.

Nashville Predators: Ingram (Rittich) – Josi, Fabbro, Ekholm, Carrier, Borowiecki, Lauzon – Tolvanen, R. Johansen, Kunin – Forsberg, Granlund, Duchene – Trenin, Sissons, Jeannot – Cousins, McCarron, Olivier.

Jedná se o druhý zápas série. Ten úvodní si celkem jasně podmanilo Colorado a vyhrálo na svém ledě 7:2. Utkání se povedlo Rantanenovi (0+3), MacKinnonovi (2+1) a Ladeskogovi (1+1). Favorit série, Colorado, si postupně vypracovalo náskok 6:0, který platil v čase 34:44. Pak v přesilovce první branku Predators v play-off vstřelil Duchene. Ve třetí třetiny pálil přesně MacKinnon. Poslední slovo si vzal Duchene, který snížil na konečných 2:7 z pohledu Predators.

Zdravím všechny fanynky National Hockey League. V tomto zápase prvního kola play-off proti sobě nastoupí Colorado Avalanche a Nashville Predators.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.

Jan Prošek

Góly a asistencie: 6. MacKinnon (L. O'Connor, E. Johnson), 69. Makar (Sturm, Toews) – 16. Trenin (Josi, Carrier)

Colorado Avalanche: Kuemper (Francouz) – Toews, Makar, Girard, Manson, Byram, E. Johnson – Ničuškin, MacKinnon (A), Rantanen (A) – Landeskog (C), Kadri, Lehkonen – Burakovsky, Compher, Aube-Kubel – Kaut, Sturm, L. O'Connor.
    Tréner: Jared Bednar

Nashville Predators: Ingram (Rittich) – Josi, Fabbro, Ekholm (A), Carrier, Borowiecki, Lauzon – Tolvanen, R. Johansen, Kunin – Forsberg, Granlund (A), Duchene – Trenin, Sissons, Jeannot – Cousins, McCarron, Olivier.
    Tréner: John Hynes

Rozhodca: Kozari, Rehman – Nansen, Brisebois

Diváci: 18 115