Carolina – Boston 5:1 (kon.) | Toronto – Tampa Bay 5:0 (kon.) | Minnesota – St. Louis 0:4 (kon.)
Edmonton – LA Kings 3:4 (kon.)
Minnesota Wild
0:4 (0:2, 0:1, 0:1) Stav série: 0:1
St. Louis Blues
cz Utorok 03.05.2022, 03:30 • Xcel Energy Center, St. Paul • Play-off NHL • Štvrťfinále Z. konferencie
    58:36 Marc-André Fleury vytáhl v závěru parádní semafor!

58:36
    Pavel Bučněvič pálil z mezikruží po nádherné kombinační akci do odkryté brány, jeho střela ale byla sražena a Marc-Andre Fleury tasil semafor!

58:14
    Jared Spurgeon dostal dvě minuty za krosček a po nevyužité výhodě Blues usedl na trestnou lavici.

56:48
    Dnešní utkání sleduje 19053 diváků.

55:25
    Niko Mikkola dostal dvě minuty za hrubost, zatímco Marcus Foligno dvě plus dvě za hrubost a ještě deset minut za nesportovní chování. Dnes Foligno dohrál.
    52:34 David PERRON - 0:4

52:34
    St. Louis právě vstřelilo branku! Torey Krug pálil na pravé straně z ostrého úhlu po přihrávce napříč brankovištěm do odkryté sítě, jenže Marc-Andre Fleury předvedl úžasný zákrok, bohužel ho ale potřetí v zápase překonal na vzdálenější levé tyči z dorážky DAVID PERRON, který dovršil hattrick! Asistence: Torey Krug a Brandon Saad.

48:32
    Ryan O'Reilly chtěl vyvést puk, jenže Kevin Fiala ho klepl přes pusu a dostal dvě plus dvě minuty za vysokou hůl. Tohle byla naprosto katastrofální přesilová hra.

48:04
    Robert Thomas teď trochu zbytečně fauloval v pravém kruhu, když už byl puk pryč, a dostal trest za hákování.
    42:44 Ville Husso předvedl úžasný zákrok a je k nepřekonání!

42:44
    Ryan Hartman se před pár okamžiky řítil sám na bránu a dobře mířil do pravého horního rohu, jenže Ville Husso puk lapačkou vyškrábl mimo!

40:32
    Celkem 55 střel, z toho 29 střel na bránu, ale ani jeden gól. To je zatím bilance domácí Minnesoty.

39:32
    Justin Faulk byl jako jediný vyloučen za hrubost, když jednomu z hráčů Wild dal po odpískání rovnou pěstí.
    39:32 Wild stále neúspěšně dobývají bránu hostujících Blues!

39:32
    Před bránou Blues bylo pořádné horko a hosté si za to ale mohou sami, protože vše začalo jejich špatnou rozehrávkou zpoza brány, Ville Husso ale dokázal odolat! Obrovský závar gól nepřinesl!
    36:30 David PERRON - 0:3

36:30
    St. Louis právě vstřelilo branku! Brayden Schenn vypálil z bodu pravého kruhu pro buly přesně na vzdálenější levou tyč, kde se puk od pravého betonu Marca-Andrého Fleuryho odrazil na hokejku DAVIDA PERRONA, který z úhlu napálil puk pod horní tyč a vstřelil svůj druhý gól v zápase! Asistence: Brayden Schenn a Torey Krug.

35:39
    Jordan Greenway byl nyní vyloučen za krosček a po nepříjemných chvílích si Blues zahrají přesilovou hru.
    33:14 Joel Eriksson Ek mířil tak přesně, až orazítkoval spojnici!

33:14
    Joel Eriksson Ek krásně vypálil na vrcholu mezikruží a Ville Husso byl potřetí v zápase překonán, jenže ho zachránila potřetí tyč!

32:28
    David Perron míří podruhé v zápase na trestnou lavici, tentokrát za držení hole Kevina Fialy. Přesilová hra.

29:16
    Podruhé v druhé třetině půjdou oba týmy do čtyř. Colton Parayko byl vyloučen za nedovolené bránění, zatímco domácí Tyson Jost za sekání. Hra 4 na 4.
    27:34 Joel Eriksson Ek se hodně snažil, Hussa ale nepřekonal!

27:34
    Joel Eriksson Ek se ocitl u levé tyče po nádherné kombinační akci Wild v obrovské šanci, jenže ani nadvakrát pravý beton Villeho Hussa překonat nedokázal, zatímco dorážka Jordana Greenwaye z mezikruží byla zablokována! Neskutečné chvíle.

27:24
    Marc-Andre Fleury má neuvěřitelnou bilanci, když se účastní playoff pošestnácté za sebou!
    20:45 Jacob Middleton se stal druhým hráčem, který trefil tyč!

20:45
    Jacob Middleton dojel na levém křídle prudký puk a krásnou střelou orazítkoval bližší levou tyč brány! Domácí Wild podruhé v zápase trefili tyč.

20:00
    S koncem první třetiny přišla velká mela a Kevin Fiala s Ivanem Barbaševem dostali dvě minuty za hrubost.
    15:56 Ryan O'REILLY - 0:2

15:56
    St. Louis právě vstřelilo branku! Justin Faulk vypálil před vrcholem pravého kruhu pro vhazování a na přední tyči skvěle tečoval puk mezi betony brankáře Wild kapitán RYAN O'REILLY, Marc-Andre Fleury sice fantasticky zasáhl, proti dorážce už byl ale bezmocný! Je to 0:2. Asistence: Justin Faulk a David Perron.

11:39
    Ryan Hartman kontroluje zuby a míří na ošetřovnu, zatímco David Perron dostává dvě minuty za hrubost.
    09:29 Matthew Boldy orazítkoval střelou z úhlu přední tyč!

09:29
    Matthew Boldy krásně vypálil na bodu levého kruhu pro vhazování a dobře mířil do bližšího levého horního rohu, Blues ale zachránila tyč!

07:36
    Robert Bortuzzo byl vyloučen na dvě minuty za držení hole a Wild mohou po komerční přestávce vyrovnat.

06:59
    Nathan Walker dojel na pravém křídle prudkou přihrávku a rychlou střelou mířil ke vzdálenější levé tyči, Marc-Andre Fleury ale zasáhl pravým betonem! Blues mohli vést rychle o dva góly.
    06:17 David PERRON - 0:1

06:17
    St. Louis právě vstřelilo branku! Marc-Andre Fleury sice zasáhl proti ráně DAVIDA PERRONA z levého kruhu pravým betonem, jenže útočník Blues ho vzápětí propálil v přesilové hře z dorážky! Asistence: Ryan O'Reilly a Torey Krug.

04:17
    Jordan Greenway byl vyloučen na dvě minuty za hrubost a St. Louis si zahraje první přesilovou hru.
    03:50 Ivan Barbašev nedokázal využít trestného střílení - 0:0!

03:50
    Ivan Barbašev se teď rozjel na trestné střílení a rychlou střelou zápěstím chtěl vymést pravý horní roh brány, jenže Marc-Andre Fleury vytáhl parádní semafor! Parádní úvod střetnutí – 0:0.

03:50
    Ivan Barbašev chtěl na konci samostatného úniku najít pátou díru ve výstroji domácího brankáře, jenže neuspěl a bude z toho trestné střílení! Fauloval Jonas Brodin.

03:13
    Marcus Foligno mohl vzápětí skórovat do odkryté sítě z levého kruhu, jenže Ville Husso opět dokázal v rozštěpu zasáhnout betonem, levým!

02:53
    Kirill Kaprizov mohl skórovat na vzdálenější levé tyči po přihrávce z pravé strany do prázdné sítě, jenže Ville Husso skvěle zasáhl pravým betonem!

02:00
    Nathan Walker fauloval na pravé straně obranného pásma Blues a dostal v úvodu dvě minuty za držení.

Tomáš Reiner

Góly a asistencie: 7. Perron (O'Reilly, Krug), 16. O'Reilly (Faulk, Perron), 37. Perron (Schenn, Krug), 53. Perron (Krug, Saad)

Minnesota Wild: Fleury (Talbot) – Spurgeon (C), Middleton, Dumba (A), Brodin, Kulikov, Merrill – Zuccarello, Hartman, Kaprizov – Boldy, Gaudreau, Fiala – M. Foligno (A), Eriksson Ek, Greenway – Duhaime, Jost, Deslauriers.
    Tréner: Dean Evason

St. Louis Blues: Husso (Binnington) – Parayko (A), Leddy, Faulk, Krug, Bortuzzo, Mikkola – Perron, O'Reilly (C), Saad – Tarasenko (A), Thomas, Bučnevič – Kyrou, Schenn, Barbašev – N. Walker, Bozak, Toropčenko.
    Tréner: Craig Berube

Rozhodca: Kelly Sutherland, Jake Brenk. Čároví: Brandon Gawryletz, Kiel Murchison

Diváci: 19053