Fínsko – Kanada 6:5 (po pr.) | Česko – Švajčiarsko 8:0 (kon.) | Švédsko – Nemecko 7:1 (kon.)
USA – Lotyšsko 13:3 (kon.)
Fínsko
6:5 (2:2, 1:2, 2:1 - 1:0)
Kanada
cz Štvrtok 28.04.2022, 14:30 • Erdgas Schwaben Arena, Kaufbeuren • Majstrovstvá sveta U18 • Štvrťfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Finsko: Leinonen (Kokko) – Kiviharju, Kulonummi (A), Grönlund, Salin, Laakso, Kärki, Heinonen – Kaskimäki (A), Lassila (C), Kemell – Halttunen, Rönni, Nyman – Uronen, Bau, Hämeenaho – Lundell, Raiman, Hokkanen – Männistö.
    Trenér: Mika Marttila

Kanada: Dyck (Lalonde) – Mastrodomenico, Pickering, Sova (A), Dragicevic, Collins, Parker, Morden – Fantilli (A), Bedard (C), Ward – Filmon, Moldenhauer, Howe – Lorenz, Schuurman, Hvidston – Delic, Goyette, Fimis – Wood.
    Trenér: Nolan Baumgardtner

Rozhodčí: Iwert (GER), Schlittenhardt (USA), Schwenk (GER), Waleski (USA).

Utkání začne tradičně trochu později, přibližně ve 14:38.

00:01

00:09
    První rozehrávka Finska končí na zakázaném uvolnění.

Owen Pickering vypálil z levé strany, Kanada se ještě dostala k dorážce, ale Aleksanteri Kaskimäki předvedl dobrý blok.

00:40
    Zajímavá pozice také pro Suomi, Dyck ale podržel Kanadu.

01:12
    Topi Rönni osamocený před brankou, zblízka ale minul kanadskou branku! Dobrý nástup Finů do zápasu.

02:01
    Hra se trochu zklidnila, Kanada je u puku a snaží se taky zaútočit. Josh Filmon vypálil z levého kruhu mimo.

02:37
    Aron Kiviharju se zjevil osamocený před brankou, z levé strany ale trefil jen bližší tyč!

03:53
    Kanada právě vstřelila branku!
    Javorové listy jdou do vedení! Přežily finskou šanci a z protiakce udeřily. Ward vypálil z pravého kruhu, od gólmana Leinonena se puk odrazil do finského obránce a mířil do sítě. Za brankovou čáru ho ještě doklepl KOCHA DELIC. Asistence: Mathew Ward a Adam Fantilli.
    03:53 Kocha DELIC - 0:1

05:03
    Vyloučení v týmu Finsko:
    Tuomas Uronen – 2 min., hákování.

05:34
    Bedard vypálil ostře z pravého kruhu, finská hokejka srazila puk do ochranné sítě.

05:51
    Suomi se osvobodilo a Kemell se dokonce dostal do dobré palebné pozice, střelu z pravého kruhu ale vytěsnil Dyck.

06:48
    Finové se osvobozují.

07:03
    Suomi hraje v plném počtu.

07:30
    Jere Lassila z levého kruhu střílel do protipohybu Dycka, ale minul branku.

08:05
    Kasper Halttunen při napadání získal puk a z otočky nebezpečně vypálil, ale také on nezamířil přesně.

08:44
    Finsko pokračuje v aktivním napadání, Kanada s tím má velké problémy.

08:58
    Vyloučení v týmu Kanada:
    Connor Bedard – 2 min., hrubost.

09:06
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Bleskově využitá přesilovka pro Finy! Kanada nedokázala vyhodit, JOAKIM KEMELL dostal přihrávku na levý kruh a zápěstím vypálil přesně do vzdálenějšího horního rohu branky. Asistence: Aleksanteri Kaskimäki.
    09:06 Joakim KEMELL - 1:1

09:42
    Zakázané uvolnění Seveřanů.

10:44
    Finsko se dobrým bruslením znovu usadilo v útočném pásmu, první pokus ale vyrazil Dyck a druhý byl zablokován.

11:11
    Otto Hokkanen vypálil přes obránce do připraveného Dycka.

11:39
    Ofsajd zastavil akci Finska.

12:23
    První útočná formace Kanady se usadila v útočném pásmu, ale šanci si vytvořit nedokázala.

12:39
    Zakázané uvolnění Suomi.

13:35
    Kanaďané si berou vedení zpět! Javorové listy vybojovaly puk v útočném pásmu, Sova poté vypálil z levé strany a skvělou bekhendovou dorážkou pod horní tyč se prezentoval CONNOR HVIDSTON. Asistence: Spencer Sova a Lukas Dragicevic.
    13:35 Connor HVIDSTON - 1:2

14:12
    Kanadu vedoucí gól navodil a teď se drží u kotouče.

14:19
    Nepřesná rozehrávka ale končí na zakázaném uvolnění, vhazuje se před Dyckem.

14:35
    Dyck kryje střelu Kulonummiho od modré čáry.

15:01
    Bedard si parádně stáhl kotouč ke střele z pravého kruhu pořádně prověřil Leinonena, který jen vyrážel. K dorážce se dostal Ward, ale v tísni neuspěl.

15:50
    Salin dostal přihrávku na pravý kruh, ale ránu z dobré pozice Kanaďané zablokovali.

16:48
    Filmon už si najížděl na přihrávku za obranu, pas srazili Finové na poslední chvíli.

17:20
    Michael Mastrodomenico – 2 min., držení.

17:31
    Kanada vyhrály buly a na rozdíl od prvního oslabení dokázala vyhodit.

17:45
    Kanada dostala proti Česku pět gólů v oslabení a nyní proti Finsku už dva během první třetině! Jere Lassila zavezl puk do útočného pásma, přenechal ho na pravém kruhu JOAKIMU KEMELLOVI, který předvedl další parádní ránu. Vystřelil nad Dyckovu lapačku pod horní tyčku. Asistence: Jere Lassila a Kasper Kulonummi.
    17:45 Joakim KEMELL - 2:2

18:31
    Leinonen kryje střelu Hvidstona z levé strany.

19:02
    Kuriózní moment. Mastrodomenicovi se zachytila finská hokejka v podpaždí, přesto pokračoval ve hře chvíli se dvěma holemi. I tak dokázal rozehrát.

19:39
    Sražená rána Dragocevice od modré čáry, Kanada v závěru třetiny pokračuje v tlaku.

19:58
    Javorové listy už se ke střele nedostaly.

20:00

Kanada v první třetině šla dvakrát do vedení. Jenže stále nezlepšila oslabení. Proti Česku v nich inkasovala pětkrát, dnes už dvakrát. V obou případech se parádní střelou prezentoval Joakim Kemell. Stav je tak nerozhodný 2:2.

Střely na branku: 12:9

Další třetina začne přibližně v 15:29.

20:01

20:31
    Hned na úvod druhé třetiny se strhla menší rozmíška u kanadské střídačky. Hra je přerušena.

20:37
    Po vyhraném vhazování před Dyckem se Finové dostali ke střele, ale ta minula branku Kanaďanů.

21:55
    Finové se nyní delší dobu drželi v pásmu Kanady, několikrát vystřelili, ale brankář Dyck zasahovat nemusel.

22:15
    Až nyní se Kanada po delší době dostala také na dostřel Leinonena, ale podobně jako na druhé straně Finové se k šanci nedostala.

22:54
    Zakázané uvolnění Kanady, bude se vhazovat před její brankou.

23:08
    Kanada se tentokrát v pohodě ubránila, Finové se ke střele nedostali, neboť vázla spolupráce.

23:42
    Jere Lassila – 2 min., sekání.

24:25
    Connor Bedard se prokličkoval až před brankáře Leinonena, ale toho překonat nedokázal. Finové následně vyhazují.

25:00
    A znovu se Finové osvobodili, tentokrát Bedardova přihrávka nebyla přesná.

25:26
    Po přihrávce zpoza branky a nešťastnému odrazu puku od brusle Kulonummiho se prosadil BRAYDEN SCHUURMAN, který z bezprostřední blízkosti překonal Leinonena v bráně Finska. Asistence: Nicholas Moldenhauer, Rieger Lorenz.

25:52
    Rychlý protiútok Kanady znamená odskočení o dva góly! Pěknou a rychlou akci Kanady zakončil střelou z otočky CONNOR BEDARD. Asistence: Adam Fantilli.

28:20
    Kanaďané dál zlobí Finy, Fantilli kličkoval uprostřed pásma, ale zakončit se mu nepodařilo.

28:50
    Finové nyní mohli snížit, řítili se tři na dva, ale tuto početní výhodu nevyužili. Kanada se ze všech sil ubránila nájezdníkům v modrých dresech.

30:25
    Schuurman se tlačil do dalšího zakončení, přihrávku zpoza branky nakonec nevyužil a nepřetavil v pátý kanadský gól.

31:26
    Po střele Delice ze čtvrté formace Kanady zasahuje Leinonen a přerušuje hru.

32:15
    Další přečíslení Finů a znovu bez zakončení.

32:30
    Tentokrát ale Finsko přečíslení využívá! Dokonce tři Finové mířili na jednoho Kanaďana. Nakonec vše vyřešil TOMMI MANNISTO, který vzal celou akci na sebe a prostřelil Dycka v brance Kanady. Asistence: Aron Kiiviharju, Thomas Gronlund.

34:10
    Finové jsou na dostřel Kanady a očekává se, že se dál budou tlačit před Dycka.

34:35
    Nicméně na druhé straně nebezpečně vystřelil Kanaďan Wood. Následuje krátká pauza.

35:12
    Přihrávka rukou zastavuje akci Kanady, byť se Fantilli hodně na rozhodčí zlobí.

36:10
    Kanada dlouho držela pásmo až vystřelil Hvidston, ale neuspěl. Každopádně se i díky tomu Finsko osvobodilo.

37:20
    Obránce Mastrodomenico vyvezl puk z obranného pásma a z Finů si udělal kuželky. Nakonec i zakončil, ale v pádu, takže branku Leinonena příliš neohrozil. Nicméně pěkná individuální akce.

37:34
    Střela Bedarda byla o poznání nebezpečnější, ale scházely jí nějaké centimetry, aby zamířily na branku Leinonena.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny, dočkáme se ještě nějaké zajímavé akce?

39:35
    Dočkáme! Adam Fantilli mířil zcela osamocený sám na Leinonena, ale neuspěl! Následně z levého křídla útočil na finskou branku Bedard, nicméně dopadl podobně jako jeho spoluhráč. To byly velké šance Kanady na zvýšení náskoku.

40:00

Druhá třetina přinesla zajímavý hokej a viděli jsme tři góly. Zprvu aktivnější Finy opařily dva rychlé góly Kanady, o které se postarali Schuurman s Bedardem. Seveřané se následně dočkali snížení, když se prosadil Mannisto.

Třetí třetina začne přibližně v 16:18.

40:01

40:20
    Fin Joakim Kemell měl hned ze začátku třetí třetiny jedinečnou šanci vyrovnat, ale samostatný úprk na Dycka neproměnil v gól.

44:40
    Zatím se hraje svižný hokej nahoru dolů, na větší šanci ale čekáme.

45:44
    Nahození Mannisteho z pravého křídla ukryl v lapačce Dyck.

45:50
    Střela Kiviharju z modré čáry byla o poznání nebezpečnější, ale ne o tolik. Dyck znovu v pohodě zasáhl.

48:08
    Lorenz dlouho kličkoval v pásmu Finska až vystřelil, brankář Leinonen byl připraven.

48:30
    Zablokovaná střela Finů skončila až v ochranné síti.

50:12
    Tanner Howe – 2 min., sekání.

50:21
    Šok pro Finsko! Kanada hned vyhodila kotouč, konkrétně jej vyvezl CONNOR BEDARD, který z pravé strany vystřelil a jeho pokus skončil pod břevnem Leinoneho branky. Bez asistence.

51:32
    Finové jsou jako opaření a během své přesilovky se nedokážou udržet v pásmu Kanady.

51:55
    Pano Fimis – 2 min., hákování.

52:16
    Finové krátkou přesilovku 5 na 3 nevyužili, dál ale pokračují v přesilovce 5 na 4.

52:58
    Finové se konečně udrželi v pásmu a následně střílel Kemell, ale brankář Dyck jeho pokus vyrazil do rohu.

53:54
    Nebezpečná střela Kiviharju zakončila přesilovou hru Finska. Seveřané se neprosadili, naopak inkasovali a ztrácí na Kanadu dva góly.

54:40
    Bedard je při chuti a předvedl další nebezpečný průnik, zasahovat musel brankář Leinonen.

55:12
    Lukas Dragicevic – 2 min., nesportovní chování.

55:45
    Finové se vrací do hry a velmi rychle využívají přesilovou hru. Střelu z pravého kruhu tečoval před bránou ALEKSANTERI KASKIMAKI, který snižuje. Asistence: Jere Lassila, Kasper Kulonummi.

56:50
    Velká šance Kanady a skvělý zákrok Leinonena, který vychytal Schuurmana!

57:19
    Hra se zase rozjela, Finové jsou na dostřel Kanady a čekají nás zajímavé závěrečné minuty.

57:39
    Kocha Delic – 2 min., hákování.

57:53
    Finové odvolali brankáře a aktuálně hrají 6 na 4.

58:18
    Finové dokázali využít početní výhodu a srovnávají! KASPER HALTTUNEN napřáhl z levého kruhu a vymetl vzdálenější šibenici Dyckovy branky. Asistence: Tuomas Uronen, Jere Lassila.

60:00

60:01

60:28
    Tak to bylo rychlé a Finové slaví postup do semifinále! Kanada se sice při hře 3 na 3 ujala puku a mířila vpřed, ale JOAKIM KEMELL využil nepřesné přihrávky Fantilliho a následně v samostatném nájezdu překonal Dycka v bráně Kanady. Famózní obrat Finska v zápase!

Sledovali jsme skvělou bitvu, která nakonec skončila lépe pro Finy. Ti ještě v závěru třetí třetiny prohrávali o dva góly, ale dokázali srovnat a v prodloužení velmi rychle rozhodli o svém postupu. Hattrickem se na postupu Finů podílel Kemell, který také vstřelil rozhodující gól. (17:02:41)

FB

Góly a asistencie: 10. Kemell (Kaskimäki), 18. Kemell (Lassila, Kulonummi), 33. Männistö (Kiviharju, Grönlund), 56. Kaskimäki (Lassila, Kulonummi), 59. Halttunen (Uronen, Lassila), 61. Kemell – 4. Delic (Ward, Fantilli), 14. Hvidston (Sova, Dragicevic), 26. Schuurman (Moldenhauer, Lorenz), 26. Bedard (Fantilli), 51. Bedard

Fínsko: Leinonen (Kokko) – Kiviharju, Kulonummi (A), Grönlund, Salin, Laakso, Kärki, Heinonen – Kaskimäki (A), Lassila (C), Kemell – Halttunen, Rönni, Nyman – Uronen, Bau, Hämeenaho – Lundell, Raiman, Hokkanen – Männistö.
    Tréner: Mika Marttila

Tréner: Nolan Baumgardtner

Rozhodca: Iwert (GER), Schlittenhardt (USA), Schwenk (GER), Waleski (USA)