Philadelphia – Pittsburgh 4:1 (kon.) | Florida – Tampa Bay 4:8 (kon.) | Washington – Toronto 3:4 (1:2 po s.n.)
Winnipeg – Colorado 4:1 (kon.) | Montreal – Boston 3:5 (kon.) | Nashville – Minnesota 4:5 (po pr.)
Anaheim – St. Louis 3:6 (kon.) | Vegas – San Jose 4:5 (0:1 po s.n.)
Montreal Canadiens
3:5 (0:2, 1:2, 2:1)
Boston Bruins
cz Pondelok 25.04.2022, 01:30 • Bell Centre, Montreal • NHL

43:10
    Přesilovka pro Montreal. Marc McLaughlin vyhodil puk přes plexi a dostal dvě minuty za zdržování hry.

36:12
    Bude se zase vylučovat na obou stranách, dvě minuty za krosček dostane domácí Josh Anderson a dvě minuty za sekání zase hostující Brad Marchand.

25:47
    Další vyloučení na straně Bostonu, dvě minuty za podrážení dostal Matt Grzelcyk.

25:16
    Vylučuje se na obou stranách. Hostující Erik Haula zastavil rodící se akci faulem, dostal dvě minuty za nedovolené bránění, zároveň byl ale vyloučen i domácí Jake Evans za nafilmováný pád, nebo přehrávání.

20:00
    Po siréně se do sebe ještě pustili Petry a Frederic, rozhodčí je museli rychle roztrhnout. Každopádně hostující Trent Frederic dostal dvě minuty za nesportovní chování.

18:52
    Ve středním pásmu nachytal domácí Petry Bergerona, tvrdým bodyčkem jej poslal k ledu a Brad Marchand se ihned vydal spoluhráče pomstít. Vykoledoval si však pouze dvouminutový trest za hrubost. Montreal si tak zahraje první přesilovku.

10:55
    Následovala krátká potyčka, po které domácí Josh Anderson a hostující Derek Forbort dostali dvouminutové tresty za hrubost. Hraje se ve čtyřech na obou stranách.

06:23
    Je tu první vyloučení zápasu, přesilovku si zahraje Boston. Dvě minuty za podrážení obdržel Joel Edmundson.

Aleš Pur

Góly a asistencie: 22. Josh Anderson (B. Gallagher, Petry), 44. M. Hoffman (Petry, Dvorak), 48. Suzuki (M. Perreault, Pezzetta) – 16. Bergeron (DeBrusk, B. Marchand), 19. Haula (t.s.), 25. Haula (T. Nosek, Clifton), 39. McAvoy (Bergeron), 60. Bergeron (B. Marchand)

Montreal Canadiens: Montembeault (Primeau) – D. Savard, A. Romanov, Petry, Edmundson (A), Harris, Lagesson – M. Hoffman, Suzuki (A), Caufield – B. Gallagher (A), Evans, R. Pitlick – Josh Anderson, Dvorak, Pezzetta – T. Pitlick, Dauphin, M. Perreault.
    Tréner: Martin St. Louis

Boston Bruins: Swayman (Ullmark) – McAvoy (A), Grzelcyk, Carlo, M. Reilly, Clifton, Forbort – DeBrusk, Bergeron (C), B. Marchand (A) – T. Nosek, Haula, T. Hall – Craig Smith, Coyle, Frederic – McLaughlin, Lazar, N. Foligno.
    Tréner: Bruce Cassidy

Rozhodca: Hanson, Pochmara – Fournier, Nansen

Diváci: 21 105