Pardubice – Letohrad 2:5 (kon.) | Kert Park Praha – Ústí n/L 6:0 (kon.)
HBC Pardubice
2:5 (0:0, 1:3, 1:2) Stav série: 0:1
SK Hokejbal Letohrad
cz Sobota 23.04.2022, 17:00 • Pardubice - Polabiny • Play-off CCM extraligy (CZE) • Štvrťfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Dobrý den, vítám Vás u onlajnu čtvrtfinálové série mezi týmy HBC Pardubice a SK Hokejbal Letohrad. Čeká nás východočeská bitva, která bude dost možná tou nejzajímavější, co čtvrtfinále letošního ročníku přinese. Mírným favoritem jsou Pardubice, které se na playoff naladily výhrou v Hradci Králové, kde neobdržely ani gól a vyhrály 3:0.
    I Letohrad v posledním zápase základní části dokázal vyhrát. Jeleni zvítězili na půdě Karviné 5:2.

HBC Pardubice: Stárek (Třináctý) – Filip, Krejčí, Kvapil, Novotný, Šimek, Vlasák, Zajíček – Bílý, Česák, Förstl, Janeček, Kohoutek, Kubeš, Kunc, Langr, Licek, Moravec, Strouhal.
    Trenér: Mašík

SK Hokejbal Letohrad: Novák (Sterenčák) – Anýž, Bečka, Bureš, Dostál, Friml, Nazard – Bogdány, Faltejsek, Halbrštát, Hubálek, Kovář, Lajčiak, Levý, Macháček, Rozlílek.

Rozhodčí: Vokurka, Horský.

00:01

00:20
    Prvních dvacet vteřin zápasu patřilo domácím. První útočná lajna Strouhal, Česák, Moravec se usadila v útočném pásmu.

01:20
    A i o minutu později to jsou stále Pardubice, které se snaží kombinovat v útoku. Jenže Langrovi utíká balonek, který ukořistil Lukáš Faltejsek.

02:04
    Vyloučení v týmu HBC Pardubice (Hráčská lavice – 2 min., příliš mnoho hráčů na hřišti). Trest odpyká Janeček.

02:30
    Letohrad po špatném střídání domácích dostává výhodu přesilové hry. Zatím se ale modří nedostali do pásma.

03:06
    A nyní domácí znovu vyhazují.

03:25
    Znovu se Letohrad nedokázal dostat přes modrou čáru. Hru zastavuje ofsajd.

03:50
    Pardubice opět dostávají balonek přes všechny čáry.

04:04

04:16
    Janeček si z trestné lavice namířil přímo do protiútoku. Ten zastavil až brankář Michal Novák. Letohrad se musí bránit.

04:31
    Jakub Kvapil od modré čáry netrefil branku.

05:00
    Víta Rozlílka vychytal ramenem Stárek.

06:00
    Pásmo pro Letohrad založil Hubálek. Letohrad je v útočném pásmu na balonku za brankou Pardubic.

06:52
    Modří stále točí domácí v jejich obranném pásmu. Pardubice už tahají nohy. Situaci však špatně řešil Lukáš Lajčiak, který špatnou střelou z nulového úhlu dal domácím šanci střídat.

07:34
    Nicolas Langr si vyjel od mantinelu až mezi kruhy a vystřelil bekhendem. Bohužel pro něho jeho pokus pokryl vyrážečkou Michal Novák.

08:25
    Vyloučení v týmu SK Hokejbal Letohrad (Bogdány – 2 min., hákování).

09:12
    Roman Krejčí trefil prvního hráče, který před ním vyklekával střelu. Byl to až Langr, který se poté dostal ke slušnějšímu zakončení.

10:21
    Mezi modrou a červenou natáhl ke střele Filip. Brankář Novák byl ale pozorný.

10:25

11:55
    Vyloučení v týmu SK Hokejbal Letohrad (Halbrštát – 2 min., držení).

12:50
    Pardubice se samy dostávají z pásma špatnou rozehrávkou.

13:13
    Jan Bílý střílel od modré čáry mezi ruku a tělo brankáře Nováka. Ten však skvěle zasáhl a střelu udržel ve výstroji.

13:50
    Z levého kruhu branku netrefil Licek. Letohrad je v plném počtu.

15:00

15:01

15:15
    Přihrávka rukou v hokejbale není povolena a rozhodčí tak byli nuceni přerušit útočnou akci domácích.

15:51
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Nicolas Langr neskutečně zastavil rozehrávku hostí, předal puk na modrou čáru Petru Filipovi, který svižně natáhl od modré, okolo obránce dostal střelu, kterou ve vzduchu tečoval JAN BÍLÝ! Pardubice tak vedou 1:0. Asistence: Nicolas Langr, Petr Filip.

17:08
    Na druhé straně David Stárek vytáhl příložníkem hole střelu Ondřeje Hubálka.

17:35
    Josef Česák nerozehrál přesně a z toho rezultovalo zakázané uvolnění.

18:45
    Zakázané uvolnění vidíme i na druhé straně.

19:15
    Pavel Kubeš se dostal přes dva obránce, jeho střela se odrazila od zadního mantinelu před prázdnou letohradskou branku, kam nedokázal míček zasunout Langr. Chvilku poté se krásnou individuální akci prezentoval Zajíček, kterému taktéž chybělo už jen zasunutí do odkryté klece za záda Nováka.

20:44
    Ve lveké šanci se ocitl Hubálek, Stárek jeho pokus vykryl.

20:46
    Letohrad právě vstřelil branku!
    Jenže Letohradští zůstali u balonku. K mičku se po ose Tomáš Friml, Lukáš Lajčiak dostal zpátky k ONDŘEJOVI HUBÁLKOVI, který se podruhé nemýlil! Letohrad tak z velkého tlaku vytěžil vyrovnání stavu. Asistence: Tomáš Friml, Lukáš Lajčiak.

21:27
    Vyloučení v týmu HBC Pardubice (Novotný – 2 min., úmyslné vyhození míčku ze hřiště).

21:41
    Petr Filip vložil hokejku do střely Marcela Nazada. Miček tak skončil na střeše auta stojícího pár metrů od mantinelu.

22:44
    Jan Bečka zachytil vyhození Pardubic a Letohrad se tak udržel v pásmu. To nakonec vyústilo v branku hostí, kterou střílí VÍT ROZLÍLEK. Přesilovou hru tak Letohrad využívá. Asistence: David Halbrštát, Michal Kovář.

23:54
    David Stárek vytáhl rukávem střelu svého jmenovce Davida Levého.

24:55
    V útočné třetině Letohrad. To už neplatí, do brejku se dostal Langr, který vyzkoušel pozornost Nováka. Ten jeho pokus vyrazil do rohu. Pardubice jsou stále na míčku. Z kruhu pálil Bílý.

26:14
    Jakubu Kvapilovi překážela na červené čáře spadlá hokejka, o kterou se mu míček zadrhl, povyskočil a Kvapil ho tak ztratil z čepele. Míček sebral Michal Kovář, který vystřelil. K dorážce se dostal DAVID HALBRŠTÁT, jehož pohotová dorážka skončila v brance. Asistence: Michal Kovář.

26:35
    Vyloučení v týmu HBC Pardubice (Krejčí – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu SK Hokejbal Letohrad (Levý – 2 min., napadení).

27:53
    Vhazuje se před Davidem Stárkem. Letohrad je v této fázi hry aktivnější.

28:35
    Oba týmy v plném počtu.

28:54
    Přerušuje se, protože Michal Novák dostal tvrdou ránu přímo do helmy a skácel se k zemi. Nyní už je zpátky na nohou a my budeme opět hrát.

29:35
    Tomáš Zajíček tísněn bránicím hráčem netrefil bekhendový pokud, kam potřeboval. Závěr třetiny okořenila lehká výměna názorů Česáka s Dostálem.

30:00

30:01

31:00
    Nebezpečný bekhend kryje Stárek svou vyrážečkou!

31:40
    Na hřišti vidíme poprvé v dnešním zápase domácího Jindřicha Kunce.

32:05
    Právě po souboji s Kuncem padá na zem Marcel Naza. Drží se za rameno a vypadá to, že bude v pořádku.

33:00
    Od modré natáhl opět Petr Filip. Jeho střela v brance avšak nekončí.

33:43
    Nicolas Langr a Jan Bílý dělají problémy letohradským obráncům. Oba pálili z pozic, které byly gólové, nicméně ani jedna ze střel se neujala.

34:46
    Pan rozhodčí zvedl ruku, Pardubice jsou na balonku a to znamená, že se bude vylučovat z řad letohradských jelenů.

35:10
    Vyloučení v týmu SK Hokejbal Letohrad (Kovář – 2 min., držení).

36:05
    Pardubice jsou usazené v útočném pásmu, ale zatím nehrozí střeleckými pokusy. To se snažil změnit Filip.

36:42
    Další pokus si připsal Krejčí. Jenže vyrážečka Nováka byla na správném místě. Pardubicím se krátí čas nejen přesilovky, ale i celé třetí třetiny, kterou bílí mají na vyrovnání.

37:10

37:16
    Vyloučení v týmu HBC Pardubice (Vlasák – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu SK Hokejbal Letohrad (Lajčiak – 2 min., hrubost).

37:16
    Chvíli se nehrálo, protože byl křísen brankář hostí. Ten je však v pořádku a můžeme pokračovat.

37:29
    VÍT ROZLÍLEK utekl bránicím hráčům, položil si Stárka a zavěsil pod víko. Letohrad tak vede už 4:1. Bez asistence.

37:30
    Máme tu komerční přestávku, kterou zejména trenér Jiří Mašík využil k předaní pokynů svým svěřencům, kteří působí hodně opaření vývojem utkání.

38:36
    Krásnou přihrávku vymyslel Tomáš Zajíček na Jana Bílého, ten si to mašíroval na branku, ale svým zakončením trefil jen beton připraveného Nováka.

39:07
    Michal Novák předvedl zákrok utkání! Tygřím skokem zneškodnil šanci Petra Filipa! Pravděpodobně si ale ublížil. Respektive znovu se do branky sotvu plazí, ale těsně před vhazováním už zase vypadá plně připraven.

40:00
    Do konce třetí třetiny zbývá pouze pět minut. A to už je pro pardubické opravdu málo času.

40:21
    Obzvlášť, když hráči z Polabin nedokáží přesně rozehrát. Na jejich hokejkách už je cítit nervozita. Za to Jeleni vypadají, že jim hřiště patří. Jsou ve velkém laufu.

40:59
    Vyloučení v týmu HBC Pardubice (Licek – Trestné střílení, podražení).

Trestné střílení provede Vít Rozlílek.

40:59
    VÍT ROZLÍLEK se rozběhl, párkrát naznačil rameny, potáhl kličku do bekhendu a zavěsil přesně pod víko. Letohrad tak vede už 5:1 a je pravděpodobně po zápase.

40:59
    Oddechový čas pro domácí.

40:59
    Utkání v pardubické brance dochytá Jakub Třináctý.

41:05
    Zakázané uvolnění domácích. Pardubice jsou v křeči. Trenér Mašík bude mít po zápase o čem přemýšlet. Letohrad druhou a třetí třetinu odehrál ve velké pohodě.

41:17
    Domácí to zkouší ještě se šesti muži!

41:35
    Langrovu střelu zblokoval Halbrštát.

41:51
    Nepřehlednou situaci předbrankou poté vyřešil brankář Michal Novák, který zalehl míček.

42:22
    A znovu fantastický Novák – muž zápasu. Chytil jak první střelu, tak také dvě dorážky.

42:43
    Petr Filip pálil do hrudníku Nováka. Ten míček nevyrazil, ale přerušil hru.

42:57
    Jenže PETR FILIP je bombarďák! Ačkoli mu nevyšla střela ze zápěstí, dostal se po přihrávce Kubeše znovu k balonku a trefil přesně. Asistence: Pavel Kubeš.

43:01
    Máme tu poslední dvě minuty. Čeho, to se dozvíme.

43:23
    Vyloučení v týmu HBC Pardubice (Vlasák – 2 min., napadení).

43:39
    Je celkem jasné, že Letohrad bude už jen kombinovat a snažit se udržet míček v útočném pásmu.

44:14
    Míček na hokejkách domácích. Letohrad se však brání v pěti proti čtyřem a Pardubice žádnou šanci nemají.

Letohrad si v bláznivém zápase dokráčel pro vítězství a první bod v sérii. Viděli jsme zápas plný osobních soubojů a krásných hokejbalových momentů. Pardubice musí do zítřka zlepšit zejména svou produktivitu.

Konec zápasu. (18:50:54)

Tomáš Jirsa

Góly a asistencie: 16. Bílý (Filip, Langr), 43. Filip (Kubeš) – 21. Hubálek (Friml, Lajčiak), 23. Rozlílek (Kovář, Halbrštát), 27. Halbrštát (Kovář), 38. Rozlílek, 41. Rozlílek (t.s.)

Tréner: Mašík

Rozhodca: Vokurka, Horský