Chrudim – Žižkov 0:0 (kon.) | Dukla Praha – Varnsdorf 0:1 (kon.) | Třinec – Sparta B 2:2 (kon.)
Vyškov – Brno 0:2 (kon.) | Jihlava – Prostějov 1:0 (kon.) | Opava – Příbram 1:1 (kon.)
Vlašim – Ústí n. L. 3:0 (kon.) | Líšeň – Táborsko 1:1 (kon.)
FK Dukla Praha
0:1 (0:0)
FK Varnsdorf
cz Sobota 23.04.2022, 10:15 • Na Julisce, Praha-Dejvice • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA (CZ) • 25. kolo

Je za námi zápas 25. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY mezi Duklou a Varnsdorfem. Spokojenější budou hosté, kteří díky proměněné penaltě Dordiće vyhráli na Julisce 1:0. (12:10:06)

90+5

90+5
    Po chybě v rozehrávce Dukly se balon dostal k Radostovi, který zakončoval do poloodkryté brány. Vracející se gólman Reichl své zaváhání ale napravil a míč chytil.

90+3
    Po další standardce se odražený balon dostal k Peterkovi, jenže ten ve velmi dobré pozici balon trefil špatně a zakončil velmi vysoko nad bránu.

90+2
    Gól na hlavě měl po rohu Konan, jenže jeho zakončení bylo nepřesné a balon skončil mimo. Pozice to ale byla výborná.

90+1
    Ještě další rohový kop. Do vápna jde opět Reichl.

90+1
    Druhý poločas bude nastaven o pět minut.

90
    Na rohový kop Dukly šel do vápna i gólman Reichl, domácí ale bránu soupeře neohrozili.

89
    Oliver Velich zakopl balon a dostává žlutou kartu za zdržování.

87
    Souček kopal další standardku, po centru do vápna se ale hosté znovu ubránili.

86
    Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Štěpán Šebrle, přichází Jan Pázler.
    Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází David Kozel, přichází David Breda.

86
    Jenže po centru do vápna se domácí k zakončení nedostali.

85
    Žlutou kartu dostává Pavlo Rudnytskyy (FK Varnsdorf). Za faul u postranní čáry. Následuje zajímavá standardka pro domácí.

84
    Kozel u postranní čáry fauloval a míč mají hosté.

83
    Po zpětné přihrávce do vápna se k hlavičce dostával Marek Richter. Byl ale v záklonu a bránu soupeře neohrozil.

82
    Hosté se tlačí na polovinu Dukly a vybojovali rohový kop.

80
    Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Sung-Bin Kim, přichází Lukáš Buchvaldek.

79
    Střídání v týmu FK Varnsdorf: ze hřiště odchází Adam Ondráček, přichází Pavlo Rudnytskyy.

78
    Domácí jsou nyní ve velmi složité situaci. Hrají o deseti a prohrávají.
    76. Bojan DORDIĆ - 0:1

76
    Varnsdorf právě vstřelil branku!
    Autorem branky z pokutového kopu je BOJAN DORDIĆ. Dordić poslal balon ze svého pohledu k pravé tyči a jelikož Reichl skočil na druhou stranu, je z toho gól na 0:1!
    75. Barac zahrál ve vápně rukou - penalta a červená karta

75
    Ve velké šanci Varnsdorfu se nyní Barac ocitl na zemi a rukou zabránil míči dostat se do odkryté brány. Jasná penalta a jasná červená karta.

75
    Penalta pro Varnsdorf!

73
    Opět se podobně jako v prvním poločase hraje aktivněji a oba celky se začínají dostávat do šancí.

71
    Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Marek Červenka, přichází Jurij Habovda.

70
    Oliver Velich měl z ničeho nic gól na hlavě. Dostal se totiž k hlavičce na malém vápnem a takovým vysokým obloučkem nastřelil břevno!

69
    Čas rychle běží a zdá se, že se pomalu zase zvyšuje tempo hry.
    67. Pěkná akce Šebrleho

67
    Po autu se výborně do vápna podél brankové čáry prosmýkl Šebrle, následně i tvrdě vypálil, avšak míč skončil mimo.

66
    Z levé strany centroval do vápna Kovernikov, jeho pokus byl ale zblokovaný prvním obráncem v řadě a je z toho jen autové vhazování.

66
    Druhý poločas nám zatím nepřinesl ani jednu gólovou šanci. Logicky tak skóre zápasu zůstává bezbrankové.

64
    Střídání v týmu FK Varnsdorf: ze hřiště odchází Patrik Schön, přichází Matěj Radosta.

63
    Žlutou kartu dostává Jan Peterka (FK Dukla Praha). Kartu dostal dodatečně za faul na Dordiče.

62
    Dordić se podruhé během krátkého času ocitl na trávníku, když ho tvrdě prošlápl Peterka. V pokračující akci se hosté dostali až k zakončení, bránu soupeře ale neohrozili.

60
    Máme za sebou hodinu hry a skóre zápasu zůstává nadále bezbrankové.

57
    Konan poslal do vápna balon na Červenku, ten ale v rozhodující chvíli fauloval Zbrožka a míč budou mít hosté.

56
    Druhý poločas je zatím podobně opatrný jako úvod první půle. Nikdo teď nechce udělat zbytečnou chybu a hraje se hlavně v okolí půlící čáry.

54
    Až v běžeckém tartanu skončil nyní faulovaný domácí kapitán Peterka, rozehrávat budou fotbalisté Dukly.

52
    Do vápna Varnsdorfu se chtěl individuálně prokličkovat Kozel, o míč ale přišel a ke střele se nakonec nedostal.

52
    Hosté kopali standardní situaci, avšak Ondráčkův centr byl hodně nepovedený.

51
    Centr do pokutového území odvrátil brankář Reichl.

50
    Na druhé straně je tu rohový kop pro Varnsdorf.

50
    Bin nyní dostal dobrý pas do vápna, jenže korejského záložníka zradil první kontakt s balonem a hosté mu dokázali rychle odebrat.

48
    Ve snaze udělat prostor pro Bina fauloval nyní Červenka Heppnera a hra je znovu přerušena.

48
    David Kozel fauloval Kocourka a je pískáno. Míč pro hosty.

46
    Do vápna soupeře vnikl domácí Bin, po kontaktu se soupeřem padl k zemi, ale když se penalta nepískala, tak rychle vyskočil na nohy a snažil se akci ještě dohrát. Hosté se ale nakonec ubránili.

46

Druhý poločas začne přibližně v 11:18.

Přestože je stav zápasu bezbrankový 0:0, sledovali jsme v prvním poločase určitě velmi zajímavé utkání. Oba celky si vytvořily několik zajímavých šancí a celkově se hrálo ofenzivně. Můžeme jen doufat, že se ve druhém poločase dočkáme rychlé branky, která otevře gólová stavidla.

45

45
    Rozhodčí Opočenský nic nenastavil a hned po vypršení normální hrací doby ukončil první poločas.

45
    První poločas zakončil nepřesnou hlavičkou domácí Bin.

45
    Již se hraje poslední minuta normální hrací doby prvního poločasu. U balonu jsou domácí.

43
    Po faulu Součka na Kocourka budou rozehrávat hosté, jmenovitě gólman Adam Richter.

42
    První poločas spěje pomalu ke svému konci, stále sledujeme stejný obraz hry.

39
    Nadále sledujeme opticky zcela vyrovnané utkání. Oba celky se snaží hrát aktivně, chybí tomu jen góly.

36
    Za ostrý faul u postranní čáry dostal žlutou kartu Artem Kovernikov.
    35. Dobrá střela Červenky

35
    Po centru z pravé strany se velmi dobře do míče položil Červenka, jeho povedené zakončení ale skončilo jen těsně nad!

33
    U míče jsou nyní hosté, kteří to budou zkoušet postupným útokem.

31
    Přestože jsme gól zatím neviděli, sledujeme velmi zajímavé utkání. Oba celky se snaží hrát aktivně.

30
    Po rohu odražený balon doputoval k Binovi, který se velmi elegantně prosmýkl až do vápna. Jenže svou střelou trefil posledního obránce Varnsdorfu.

30
    Domácí po rychlé akci po pravé straně vybojovali další roh.

29
    Schön nyní do gólové přihrál zpětný balon na Ondráčka, ten ale ve velmi výhodné pozici zamířil trestuhodně vysoko nad.

27
    Balon po rohu mířil opět na hlavu kapitána Peterky, tentokrát jsme ale nebezpečné zakončení neviděli a hosté se i díky následnému ofsajdu Konana ubránili.

26
    Na druhé straně budou mít nyní možnost rohového kopu domácí.

25
    Na pas do vápna si naběhl Schön. Byl zády k bráně a zkusil nečekaně zakončit, aniž by se s míčem otočil. Měl to ale velmi složité a balon poslal mimo.
    22. Dvě velké šance Peterky

22
    Domácí měli také první velkou šanci. Po rohovém kopu hlavičkoval Peterka a jeho pokus se zastavil o tyč! Navíc se Peterka dostal i k dorážce, avšak na malém vápně trefil jen obránce.

20
    Dukla zvýšila své úsilí a stále více se tlačí na polovinu soupeře.

18
    Na druhé straně pálil zpoza vápna levačkou Bin, jeho rána vypadala hodně zajímavě, avšak mířila mimo.
    16. První velkou šanci měl Schön

16
    První velkou šanci měli hosté. Po přihrávce na pravé křídlo se pokoušel zakončit Schön, skvěle ho ale nadvakrát vychytal Reichl.

15
    Domácí kopali roh, po kterém se balon odrazil k Součkovi. Ten zkoušel hned zakončit, jeho rána zpoza vápna byla ale zblokovaná.

14
    Po centru na přední tyč zkoušel zakončovat Bin, zamířil ale nad bránu.

13
    Ondřej Kocourek padle ve vápně Dukly, o faul se ale nejednalo a pokračuje se ve hře.

11
    Máme za sebou deset minut hry a kromě málo nebezpečné střely Heppnera jsme toho zatím moc neviděli.

10
    Ve středu pole byl faulovaný Peterka, míč budou mít k dispozici domácí.

8
    Druhý roh zahráli hosté nakrátko a následně se ke střele zpoza vápna dostal Heppner. Trefil brankový prostor a gólman Reichl musel zasahovat.

7
    Hosté kopali rohový kop, po kterém Peterka míč odvrátil na další roh.

6
    Na poměrně hrbolatém terénu se zatím hraje nepřesný fotbal. Hráčům balon dost odskakuje a sledujeme boj ve středu pole.

4
    Domácí se tlačí na polovinu soupeře, Varnsdorf se ale zatím dobře brání.

3
    U postranní čáry byl na vlastní polovině faulovaný Kovernikov, míč mají domácí.

1
    První útočná akce Dukly skončila ofsajdem, ve kterém byl Červenka.

1

Hráči jsou na trávníku a zápas může začít!

FK Dukla Praha: Reichl – Barac, Konan, Kulhánek, Kovernikov – D. Souček, David Kozel, J. Peterka (C) – Kim, Šebrle – Červenka.
    Náhradníci: F. Rada – D. Breda, Habovda, Ruml, Pázler, Buchvaldek, Skopec.
    Trenér: Bohuslav Pilný

FK Varnsdorf: A. Richter – M. Richter, Zbrožek, M. Kubista, Heppner – Bláha (C), Kocourek – Schön, Ondráček, Dordić – Velich.
    Náhradníci: Vaňák – Pajkrt, Bína, Radosta, Rudnytskyy.
    Trenér: Pavel Drsek

Rozhodčí: Opočenský – Slavíček, Vyhnanovský.

Z pohledu aktuální formy je na tom výrazně lépe Dukla, která z posledních pěti zápasů uhrála devět bodů. Naopak Varnsdorf z posledních pěti utkání vyhrál pouze jediné a spolu s jednou remízou a ziskem čtyř bodů je jedním z týmů s nejhorší aktuální výkonností. Horší jsou již pouze Ústí a Žižkov. Tyto dva kluby získaly z posledních pěti zápasů pouze jeden bod.

K poslednímu vzájemnému souboji obou týmů došlo v říjnu loňského roku, kdy v rámci 11. kola FNL vyhrála Dukla na půdě Varnsdorfu 3:1, když se za hosty prosadili Kozel, Souček a Cienciala, za domácí zaznamenal jedinou branku Patrik Schön.

Hezké sobotní dopoledne všem fotbalovým fanouškům při sledování online reportáže ze zápasu 25. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY mezi Duklou Praha a Varnsdorfem. Čeká nás souboj dvou sousedů v tabulce, kteří mají naprosto vyrovnanou bilanci. Oba týmy mají na svém kontě 35 bodů za deset výher, pět remíz a devět porážek. Oba soupeři se nacházejí v horní polovině tabulky, Varnsdorf je šestý a Dukla sedmá.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.