Saint-Étienne – Brest 2:1 (kon.) | Lille – Lens 1:2 (kon.)
Lille OSC
1:2 (1:2)
Racing Lens
cz Sobota 16.04.2022, 21:00 • Stade Pierre-Mauroy, Lille • Ligue 1 Uber Eats • 32. kolo

V Lille propuká obrovská radost, není to ovšem radost domácích hráčů a fanoušků, ale hostujícího Lens, které dokázalo vyhrát derby o sever Francie a získalo důležité tři body v boji o účast v evropských pohárech. Vítězný gól vstřelil v závěru prvního poločasu severního derby Arnaud Kalimuendo. Konečné skóre. Lille 1 Lens 2. (22:55:34)

90+4

90+2
    Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází David Costa, přichází Wesley Saïd.
    90+1. Amadou Onana mohl jako poslední zachránit domácí Lille

90+1
    Jonathan Bamba vypálil zpoza šestnáctky a jeho střela byla hosty zablokována. Na pravé straně šestnáctky se ale dostal k odraženému míči Amadou Onana a přízemní střelou mířil k pravé tyči, Wuilker Faríñez ale míč poměrně lehce lapil!

90+1
    Nad rámec dnešního utkání byly nastaveny 4 minuty.

90
    Renato Sanches vyrážel na ose hřiště do rychlého protiútoku a Yannick Cahuzac ho zezadu objal jako medvěd. Rozhodčí neváhal a okamžitě vytáhl žlutou.

88
    Lille už dochází nápady, jak překonat hostující obranu, a Lens je stále blíže a blíže vítězství. Stav derby je 1:2.

87
    Yannick Cahuzac tedy přišel na hřiště a ihned vyvolal zbytečné vášně. Zřejmě přehnaná motivace. Problém byl v tom, že domácí nenechali Lens rychle rozehrát.

86
    Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Seko Fofana, přichází Yannick Cahuzac.

85
    Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Florian Sotoca, přichází Gaël Kakuta.

84
    Do konce zápasu zbývá něco málo přes pět minut a Lens je blízko důležitého vítězství nad Lille.

83
    Benjamin André se ujal na straně Lille rozehrávky a vypadá to, že už toho má plné zuby. Zřejmě ho trápí křeč, přesto dokázal přesně a konstruktivně rozehrát.

82
    Lens vyrazilo v závěru zápasu do protiútoku a mohlo se dostat do šance, jenže akci znovu zpomalilo a otázkou je, zda ho tato rozhodnutí nakonec nebudou mrzet.

80
    Do konce zápasu zbývá odehrát deset minut a Lens vede v severním derby nad Lille stále těsně 2:1. Během posledních okamžiků je hra hodně často kouskována.

79
    Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Jonathan David, přichází Timothy Weah.

79
    Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Zeki Çelik, přichází Jérémy Pied.

Tomáš Reiner

Góly: 45+1. Xeka (Žegrova) – 4. Frankowski, 37. Kalimuendo (Costa)

Karty:   18. Xeka (LIL), 29. David (LIL) – 90. Cahuzac (LNS)

Držení míče: 56 % : 44 %.
    Střely na branku: 5:7. Střely mimo: 8:3. Rohy: 13:7. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 12:9.
    Lille OSC: Jardim – Çelik (79. Pied), J. Fonte (C), Djaló, G. Gudmundsson (23. D. Bradarić) – B. André, Xeka (52. A. Onana) – Sanches, Bamba – David (79. Weah), Žegrova.
    Náhradníci: Jakubech – Pied, D. Bradarić, A. Onana, Lihadji, Gomes, Weah.

Tréner: Jocelyn Gourvennec

Racing Lens: Faríñez – Medina, Gradit, Danso – Clauss, P. Berg, Fofana (C) (86. Cahuzac), Frankowski – Costa (90+2. Saïd) – Sotoca (85. G. Kakuta), Kalimuendo (67. Ganago).
    Náhradníci: Leca – Machado, Wooh, Pereira, G. Kakuta, Cahuzac, Ganago, Saïd, Jean.

Tréner: Franck Haise

Rozhodca: Jérôme Brisard. Asistenti: Alexis Auger, Benjamin Pages. Čtvrtý rozhodčí: Olivier Thual. VAR: Clément Turpin