Pittsburgh – Nashville 3:2 (po pr.) | Minnesota – LA Kings 6:3 (kon.) | Tampa Bay – Buffalo 5:0 (kon.)
Carolina – Anaheim 5:2 (kon.) | Chicago – Dallas 4:6 (kon.) | Ottawa – Winnipeg 3:4 (kon.)
Ottawa Senators
3:4 (1:1, 0:2, 2:1)
Winnipeg Jets
cz Pondelok 11.04.2022, 01:40 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Dobré ráno u NHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy Ottawa Senators a Winnipeg Jets.

Domácí tým je v tuto chvíli na sedmém místě Atlantické divize se ziskem 58 bodů, což znamená už 36 bodů ztrátu na čtvrtou Tampu Bay a playoff je tak pro Ottawu fuč. Sezóna se tak pouze dohrává. Naposledy se mužstvo představilo na ledě NY Rangers, za Ottawu skóroval pouze Watson a kanadský celek tak padl vysoko 1:5.

Tim Stützle 42 (15+27)

Ani hosté na tom nejsou dobře, na šestém místě Centrální divize mají 77 bodů, na čtvrté místo ztrácí devět a na třetí už 15 bodů. Winnipeg prohrál poslední čtyři zápasy, forma tak není zrovna nejlepší. Naposledy to ale bylo hodně těsné, doma proti Coloradu nestačily ani čtyři branky a po prodloužení to skončilo 4:5.

Kristian Reichel (WPG) 2 (1+1)

Zápas v Canadian Tire Centre začne v 1:30, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.

Ottawa Senators: Sögaard (A. Forsberg) – N. Zajcev, Holden (A), Zub, Brännström, Hamonic, Mete – M. Joseph, Norris, B. Tkachuk (C) – C. Brown (A), Stützle, Formenton – Gaudette, Colin White, P. Kelly – Watson, Gambrell, Tierney.
    Trenér: D. J. Smith

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Comrie) – DeMelo, Morrissey (A), Pionk, N. Schmidt, Dillon, Samberg – Ehlers, Scheifele (A), P. Stastny – J. Svečnikov, Dubois, Connor – Appleton, Lowry, Sanford – A. Brooks, Toninato, M. Barron.
    Trenér: Dave Lowry

Rozhodčí: Furlatt, Schlenker – Nansen, Daisy.

00:01

00:34
    První výpad zápasu předvedli hosté z Winnipegu, skončili však s pukem pouze v rohu, Sögaard zasahovat nemusel.

01:29
    Nepovedená rozehra hostů podél pravého mantinelu, je z toho pouze zakázané uvolnění a vše se stěhuje před Hellebuycka.

01:48
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Domácí tým jde do rychlého vedení. Nahození od modré čáry sice ještě Hellebuyckovu branku minulo, akce však pokračovala, parádní zadovku do mezikruží poslal Tkachuk a JOSH NORRIS pokusem z první překonal gólmana Winnipegu – 1:0. Asistence: Brady Tkachuk.
    01:48 Josh NORRIS - 1:0

02:43
    Hosté se samozřejmě hned ženou za vyrovnání, zatím však vše končí u hrazení, kde se pak odehrávají tvrdé souboje.

03:52
    Na opačné straně to zkoušel Stützle, jeho nahození se zastavilo o hráče před Hellebuyckem.

04:48
    Joseph pouze nahodil do útočného pásma, poté s ostatními hráči Ottawy odjel střídat.

05:32
    Je tu první vyloučení, přesilovku si zahraje Ottawa. Dvě minuty za podrážení dostal Jevgenij Svečnikov.

06:03
    Je po přesilovce, síly na ledě se vyrovnávají. Dvě minuty za nedovolené bránění obdržel domácí Erik Brännström.

06:54
    Více prostoru na ledě zatím vyhovuje spíše hostům, ti se snaží o kombinaci před Sögaardem.

07:32
    Hosté si dají zkrácenou přesilovku, Svečkinov se už totiž vrátil zpět do hry.

08:03
    Platí to ale i o Brännströmovi, hraje se tak už v pěti na obou stranách.

08:56
    Hosté se usadili v útočném pásmu a Sögaard raději po nahození od modré čáry přerušil hru.

09:38
    Výpad Ottawy, před Hellebuycka se dostal Gaudette, přihrávku z levé strany však pouze opřel o boční konstrukci branky.

09:56
    Hraje se docela důrazný hokej, na obou stranách už bylo k vidění několik tvrdých hitů.

10:28
    Přihrávka rukou hostů v útočném pásmu, provinil se Pierre-Luc Dubois.

11:24
    Sögaard zasahoval proti nenápadnému nahození z levého kruhu, puk ale vytěsnil a dopředu už jdou jeho spoluhráči.

12:19
    Úspěšný byl i na opačné straně Hellebuyck, zatím to ale nejsou až tak úplně jasné gólové šance.

13:01
    Domácí využili chyby Winnipegu ve středním pásmu, byla z toho rychlá akce levým křídlem, Gambrell si ale úhel pro zakončení nenašel a o puk přišel u mantinelu po pokusu o kličku.

14:18
    Winnipeg v pokusu o útok, na modré čáře však udělal kličku Kyle Connor a pískalo se postavení mimo hru.

14:43
    Kelly tečoval nahození od modré čáry, Hellebuyck si vůbec nebyl jist zákrokem a nakonec si oddechl, když puk skončil za jeho brankou. Jedna z těch lepších šancí Ottawy!

15:42
    Pokračuje bojovně vedené utkání, množství hitů a soubojů jasně převyšuje počty šancí na obou stranách. A tak, pokud už něco na gólmany projde, tak je to spíš nahození z dálky.

16:28
    A další důrazné souboje, tohle je opravdu velmi fyzicky vedený zápas.

17:24
    Domácí Brown se dostával do pozice pro střelu, najížděl si z pravého křídla, v rozhodujícím okamžiku byl ale zablokován.

18:16
    Sanford se pokoušel dojet nahozený puk do pásma Ottawy, za brankou ale podklouzl, upadl a byl obehrán.

18:49
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Teď je už ale srovnáno! Winnipeg podnikl rychlý výpad, levým křídlem se do útočného pásma dostal NIKOLAJ EHLERS, přihrávkou hledal najíždějícího spoluhráče, trefil u toho hůl bránícího Victora Meteho a od té se puk odrazil za záda gólmana Sögaarda – 1:1! Asistence: Dylan DeMelo, Paul Stastny.
    18:49 Nikolaj EHLERS - 1:1

19:58
    V úplném závěru přichází ještě jedno vyloučení na straně Ottawy, dvě minuty za držení hole dostal Arťom Zub.

20:00

První třetina je za námi a by sledovali opravdu důrazně vedené utkání. Už ve druhé minutě se do vedení dostali domácí, když na konci akce v útočném pásmu byl Josh Norris a zblízka překonal Hellebuycka. Poté se dlouho spíše bojovalo o každý metr ledu a opravdu velkých šancí nebylo mnoho. Dočkali jsme se ještě jedné branky a ani ta nepadla po nějaké zvláštní šanci, nahození Nikolaje Ehlerse si totiž domácí Mete srazil za vlastního gólmana a po této akci tak platí stav 1:1.

20:19
    Winnipeg sice hraje přesilovku, nicméně domácí se hned v úvodu dostali do přečíslení dvou na jednoho. Zaváhání na pravém křídle však Ottawu stálo možnost strhnout vedení na svou stranu.

21:33
    Hosté se už usadili v útočném pásmu, Dubois ale nenašel prostor pro zakončení a tak raději přihrával na modrou.

21:47
    Teď už je ale přesilovka využitá a hosté vedou. Kombinace v útočném pásmu totiž pokračovala a když se puk dostal do pravého kruhu, tak odtud vyslal Connor pas před brankoviště a právě PIERRE-LUC DUBOIS snadno sklepával za Sögaardova záda – 1:2. Asistence: Kyle Connor, Neal Pionk.
    21:47 Pierre-Luc DUBOIS - 1:2

22:59
    Winnipeg je rázem v laufu a zase se cpe před Sögaarda. Ten další akci zastavil pohotovou lapačkou.

23:31
    Střela z mezikruží, Sögaard si připsal další zákrok, nyní jej puk dokonce trefil do masky.

24:16
    Levou stranou podnikal výpad domácí Joseph, měl sice slušnou rychlost, jenže se také dostal z úhlu a skončil v rohu kluziště.

24:57
    Lowry se snažil puk procpat na brankoviště, byl ale zablokován Brännströmem.

25:10
    Nápor Winnipegu pokračuje, po nahození od modré čáry musel ležícímu Sögaardovi pomáhat důrazný Zub, aby odtlačil o dorážky se snažící soupeře.

26:28
    Sögaard pomáhá svým spoluhráčům s rozehrávkou, zpoza vlastní branky poslal puk po mantinelu k modré čáře.

27:17
    Morrissey se snažil od modré vyslat nahození na domácí branku, Gambrell mu v tom ale zabránil včasným přistoupením.

28:02
    Najednou tu ale byl prostor na pravém křídle pro domácí, a odtud také přišla přihrávka na číhajícího Tkachuka. Ten zblízka minul!

29:14
    Už se zase hrálo na opačné straně, od modré nahazoval Appleton, nenašel se nikdo, kdo by sklepával a puk skončil u zadního mantinelu.

29:34
    Hosté se dostali do brejku dvou na jednoho a dali z toho svůj dnes třetí gól! Akci pravou stranou potáhl Ehlers, přihrál před branku na najetého PAULA STASTNYHO a ten hravě překonal přemisťujícího se Sögaarda – 1:3. Asistence: Nikolaj Ehlers, Mark Scheifele.
    29:34 Paul STASTNY - 1:3

30:45
    Ottawa se po dvou úderech v této třetině nemůže dostat do potřebného tempa, hosté přebírají iniciativu.

31:48
    Střela z ostrého úhlu, teď Sögaard problém vyřešil dobrým postavením u své pravé tyčky.

32:51
    Po trochu kostrbaté kombinaci hostů v útočném pásmu zakončoval od modré čáry Dillon, Sögaard našel puk ve své lapačce.

33:09
    Za domácí teď potáhl útok Brännström, střela zápěstím přes obránce ale neměla potřebnou přesnost.

33:51
    Hostující Scheifele odjel na střídačku v předklonu, vypadá to na problém s rukou.

33:51
    No a dokonce odešel rovnou do šatny, tohle asi bude trochu vážnějšího charakteru.

34:20
    Schmidtova střela od modré čáry byla tečována a skončila mimo ledovou plochu.

35:01
    Appleton už mohl po prosmýknutí se mezi obranou sám zakončovat, rozhodl se ale pro zpětnou přihrávku a tím celou akci Winnipegu pokazil.

35:34
    Na opačné straně dostal přihrávku mezi kruhy Formenton, vystřelil ovšem pouze do gólmana Hellebuycka.

36:03
    Hostující Schmidt to opět zkoušel od modré čáry, tentokrát to bylo i s tečí a Sögaard si musel dávat velký pozor. Zvládl to a puk srazil k zadnímu mantinelu.

37:25
    Málem tu bylo přečíslení Ottawy, jenže Tierney u branky marně čekal na Gambrellovu přihrávku. Ten byl totiž na pravé straně nakonec ubráněn.

38:33
    Bomba od modré čáry, Hellebuyck měl výborný výhled a nedělalo mu problém puk vyrazit.

38:55
    Další dvě prudké střely domácích, ta první šla mimo, tu druhou Hellebuyck opět zvládl zastavit a jeho spoluhráči poté vyhodili přes celé kluziště.

39:01
    Domácí Ottawa si zahraje přesilovku, dvě minuty za sekání dostal Zachary Sanford.

39:50
    Ještě několik střel domácích, ti se ovšem docela dost potýkají s přesností.

40:00

Čtyřicet minut hry je za námi a k výhře mají skvěle našlápnuto hráči Winnipegu. Ti ve druhé třetině udeřili hned dvakrát – poprvé to bylo v přesilovce a úspěšným střelcem byl Pierre-Luc Dubois po sklepnutí Connorovy přihrávky z kruhu a ve 30. minutě zakončil přečíslení dva na jednoho Paul Stastny. Ottawa tak, pokud nechce z tohoto zápasu odejít s prázdnou, bude muset na tuto nepovedenou část velice rychle zapomenout a po pauze se bude pokoušet zvrátit stav 1:3.

40:50
    Domácí vstoupili do třetí třetiny opravdu skvěle a využili přesilovku. Stützle od levého mantinelu našel u branky Whitea, ten zadovkou vybídl BRADYHO TKACHUKA, který měl už snadnou práci a z bezprostřední blízkosti zametl puk za brankovou čáru – 3:2. Asistence: Colin White, Tim Stützle.
    40:50 Brady TKACHUK - 2:3

41:50
    Winnipeg odpovídá ve stejně aktivním duchu a už tu jsou zmatky před Sögaardem.

42:05
    Je tu možná další zranění na straně hostů, Josh Morrissey totiž odjel na střídačku, i on se držel za ruku a zamířil do uličky, vedoucí k šatnám.

43:41
    Zub nabízel nahození před branku, nenašel se však nikdo v dresu Ottawy, kdo by puk sklepl za Hellebuycka.

44:12
    Tvrdou střelu od kruhu vyslal Morrissey, jehož zranění tak nebylo vážné, branku domácích ale minul.

44:13
    Vzápětí se ovšem pískalo podrážení domácího Mathieu Josepha a je tu tak přesilovka pro Winnipeg.

45:03
    Dělovku z první vyslal Morrissey, trefil ovšem pouze postoj gólmana Sögaarda.

45:19
    Po Duboisově přihrávce na brankoviště sklepával Stastny, Sögaard se ale zvládl přemístit a přerušit hru!
    45:19 Stastny v šanci na brankovišti

45:37
    Na další akci byl však i on krátký a hosté tak po využité přesilovce zase vedou o dvě branky. Puk do pásma zavezl Ehlers, Dubois poté přihrál na pravé křídlo a volný KYLE CONNOR pohotově zakončoval do odkryté části branky – 2:4. Asistence: Pierre-Luc Dubois, Nikolaj Ehlers.
    45:37 Kyle CONNOR - 2:4

46:57
    Mete sice udržel útočné pásmo, jenže zatím to nevypadá, že by toho jeho spoluhráči měli nějak využít.

47:26
    U střídačky Winnipegu se strhla krátká potyčka mezi Stastnym a domácím Watsonem, rozhodčí je ale celkem bleskově roztrhli.

47:26
    Nakonec se vylučuje, ale ze zcela jiného důvodu. Dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě obdržela domácí lavička. Trest odsedí Brady Tkachuk.

48:44
    Hosté se chtěli dlouhým pasem dostat do útočného pásma, jenže prudký pas skončil na zakázaném uvolnění.

49:24
    V závěru oslabení se domácí Stützle dostal do střelecké pozice, jeho prudký pokus z levého kruhu ale Hellebuyck vyrazil.

49:26
    Oba celky jsou již v plném počtu, Tkachuk se z trestné lavice vrátil na ledovou plochu.

50:48
    Trochu se nám přitvrdilo, v rámci pravidel přidali na tempu hlavně hráči domácí Ottawy.

51:43
    Opět se bude vylučovat, tentokrát ale na hostující straně. Neal Pionk vyhodil puk přes plexi do hlediště a dostal tak dvě minuty za zdržování hry.

52:18
    Tim Stützle vyslal z levého křídla další svou prudkou ránu, tentokrát branku ale zcela minul.

53:03
    Po rychlé kombinaci střílel z pravého kruhu Norris, Hellebuyck se ale stačil přemístit a puk vyrazil!

53:37
    Další vyloučení na straně Winnipegu, dvě minuty za držení dostal Mason Appleton. Je tu tak kraťoučká přesilovka domácích o dva muže.

53:58
    Domácí v přesilovce pokračovali v náporu, po Norrisově sražené střele se puk vznesl do vzduchu, kde si počkal BRADY TKACHUK a ze vzduchu jej prudce sklepl za Hellebuycka. Situace se pak docela dlouho zkoumala na videu, zda puk nezasáhl vysokou holí, gól však byl nakonec definitivně uznán a je to 3:4. Asistence: Josh Norris, Erik Brännström.
    53:58 Brady TKACHUK - 3:4

54:45
    Ottawa se nadechuje k dalšímu náporu, chce co nejrychleji srovnat.

55:50
    Hamonic byl chvíli pod tlakem za vlastní brankou, povedlo se mu ale vybruslit a rozehrát.

56:28
    Winnipeg se nyní nikam nežene, soustředí se na pozornou obranu.

57:19
    Ottawa je v šesti, je tu dlouhá power-play!

58:06
    Po dlouhé rozehře na modré čáře nahazoval Norris, jenže nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal sklepnout puk na branku.

58:40
    Morrissey nevyhodil, nepovedlo se to ani Ehlersovi. Ottawa tak stále tlačí v útočném pásmu.

58:58
    Zakázané uvolnění Winnipegu, vše se tak vrací před Helelbuycka.

58:58
    Před vhazováním si hosté berou oddechový čas, hráči tak mají prostor na vydechnutí.

59:07
    Stastny vyhodil tak šikovně, že z toho nebude zakázané uvolnění.

59:21
    Hellebuyck zachránil svůj tým dvojitým zákrokem na brankovišti, poté přikryl puk lapačkou a přerušil hru.
    59:21 Hellebuyck podržel svůj tým zákroky na brankovišti

59:50
    Ještě jeden závar před brankou Winnipegu, Hellebuyck odolává!

Utkání je u konce a hosté jej nakonec dotáhli k vítězství. Docela se ale nadřeli, neboť Ottawa hrála ve třetí třetině výborný hokej a hned v úvodní minutě snížila v přesilovce, když se zblízka trefil Brady Tkachuk. Jenže i hosté měli své okamžiky a jeden takový přišel ve 46. minutě, kdy i zde byla využitá přesilovka a úspěšným zakončovatelem byl Kyle Connor. Útočný hokej pokračoval a další zápletka přišla v 54. minutě, kdy se opět trefil Brady Tkachuk a to baseballovým způsobem ze vzduchu. Domácí pak předvedli obrovský tlak, hráli i dlouhou power-play, další gól už však nepředvedli a po dramatické koncovce tak padli 3:4. Po tomto výsledku je Ottawa na sedmém místě Atlantické divize s 58 body, Winnipeg je v Centrální divizi na šestém místě se 79 body.

Česká a slovenská stopa

Do utkání nenastoupil žádný český, ani slovenský hráč.

Utkání sledovalo 12 207 diváků.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (04:29:09)

Aleš Pur

Góly a asistencie: 2. Norris (B. Tkachuk), 41. B. Tkachuk (Colin White, Stützle), 54. B. Tkachuk (Norris, Brännström) – 19. Ehlers (DeMelo, P. Stastny), 22. Dubois (Connor, Pionk), 30. P. Stastny (Ehlers, Scheifele), 46. Connor (Dubois, Ehlers)

Tréner: D. J. Smith

Tréner: Dave Lowry

Rozhodca: Furlatt, Schlenker – Nansen, Daisy

Diváci: 12 207