Feyenoord – Slavia 3:3 (kon.) | Bodö/Glimt – AS Rím 2:1 (kon.) | Marseille – Solún 2:1 (kon.)
Leicester – Eindhoven 0:0 (kon.)
Bodö/Glimt
2:1 (0:1)
AS Rím
cz Štvrtok 07.04.2022, 21:00 • Aspmyra, Bodø • Európska konferenčná liga • Štvrťfinále

Já vám děkuji za pozornost a u dalšího textového přenosu se těším. Na počtenou! (23:00:48)

Skončil první zápas mezi FK Bodo/Glimt a AS Řím v rámci čtvrtfinále evropské konferenční ligy. Z výhry se radují domácí, kteří po skvělém výkonu dokázali otočit nepříznivý stav, protože první gól vstřelil kapitán AS Řím Lorenzo Pellegrini v 43. minutě. Ve druhé půli se dvakrát prosadili domácí, konkrétně v 56. minutě Ulrik Saltnes a v 89. Hugo Vetlesen. Lepší výchozí pozici do odvety si tedy odnáší norský tým.

Držení míče: 57 % : 43 %.
    Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 5:4. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 0:9. Fauly: 12:11.

90+5

90+5
    Zakončení Eldora Šomurodova hlavičkou, ale míč letěl nad bránu a ani Nikita Chajkin nemusel zasahovat.

90+4
    Alfons Sampsted odvrátil pouze na rohový kop. Rozhodčí ještě uklidňuje emoce v pokutovém území.

90+3
    Domácí už nikam nepospíchají. I přesto Victor Boniface ztratil míč a nabízí vytvořit si příležitost pro hosty.

90+2
    Matías Viña obdržel přihrávku do běhu od Tammyho Abrahama, ale střela mu vůbec, ale vůbec nevyšla.

90+1
    Střídání v týmu FK Bodo/Glimt: ze hřiště odchází Brede Moe, přichází Sigurd Kvile.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje pět minut.
    90. Hugo VETLESEN - 2:1

90
    Bodo/Glimt právě vstřelilo branku!

Domácí otáčí zápas na svou stranu. Amahl Pellegrino rozehrál volný kop a svým centrem našel volného HUGA VETLESENA, který svou hlavičku otřel o Matíase Viñu od něhož míč zaplul za záda bezmocného Ruie Patrícia.

89
    V závěru utkání mají domácí příležitost přímého volného kopu.

88
    Žlutou kartu dostává Matías Viña (AS Řím).

88
    Chris Smalling nedovoleně zastavil Victora Boniface, který se už už dostával za jeho záda.

87
    Lékaři odvedli svou práci a hra odkopem Nikity Chajkina pokračuje.

86
    Po tvrdém souboji na hřišti hned tři hráči. Lékaři obou týmů mají momentálně práce víc než dost.

85
    Victor Boniface zahrál rukou, což neuniklo hlavnímu rozhodčímu, který použil svůj pracovní nástroj a přiřkl míč AS Řím.

84
    Joel Mugisha už rozběhává pravou stranu, ale Elias Hagen otáčí hru na druhou stranu, Odkud Alfons Sampsted vystřelil vysoko nad bránu.

František Kovařík

Góly: 56. Saltnes (Wembangomo), 90. Vetlesen (Pellegrino) – 43. Lorenzo Pellegrini (Mchitarjan)

Karty:   19. Cristante (ASR), 88. Viña (ASR)

Bodö/Glimt: Chajkin – Sampsted, Moe (C) (90+1. Kvile), Höibraaten, Wembangomo – Vetlesen, Hagen, Saltnes – Koomson (82. Mugisha), Espejord (77. Boniface), Pellegrino.
    Náhradníci: Smits – Boniface, Mugisha, Fet, Sery Larsen, Nordäs, Kvile, Konradsen.

Tréner: Knutsen K.

AS Rím: Patrício – Karsdorp, Mancini (69. Smalling), Kumbulla, Ibañez – S. Oliveira, Cristante, Lorenzo Pellegrini (C) – T. Abraham, Zalewski (65. Viña), Mchitarjan (65. Šomurodov).
    Náhradníci: Boer, Fuzato – Afena-Gyan, Bove, E. Darboe, Diawara, Maitland-Niles, El Shaarawy, C. Pérez, Šomurodov, Smalling, Viña.

Tréner: Mourinho J.

Rozhodca: Gozubuyuk – van Zuilen, Balder
    Štvrtok 14.04.2022
    AS Rím - Bodö/Glimt 4:0

Góly: 5. T. Abraham, 23. Zaniolo (Lorenzo Pellegrini), 29. Zaniolo (Zalewski), 49. Zaniolo (Cristante)

Karty:   54. Mancini (ASR)

Držení míče: 41 % : 59 %.
    Střely na branku: 9:1. Střely mimo: 6:3. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 16:4.