Štrasburg – Lens 1:0 (kon.) | Clermont Foot – Nantes 2:3 (kon.) | Metz – Monaco 1:2 (kon.)
Montpellier – Brest 1:2 (kon.) | Saint-Étienne – Marseille 2:4 (kon.) | Troyes – Remeš 1:0 (kon.)
Lyon – Angers 3:2 (kon.) | Paríž – Lorient 5:1 (kon.)
Olympique Lyon
3:2 (1:0)
Angers SCO
cz Nedeľa 03.04.2022, 17:05 • Parc Olympique Lyonnais, Lyon • Ligue 1 Uber Eats • 30. kolo

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (19:06:35)

Žluté karty: 1 – 1.

Lyon se touto výhrou posunul o jednu příčku na deváté místo, kde má dvoubodovou ztrátu na šesté Monako. Angers zůstává čtrnácté.

Fotbalisté Angers působili v první půlhodině zcela neškodným dojmem. Na hřišti byl jenom Lyon a v 26. minutě zásluhou Dembélého zcela zaslouženě otevřel skóre. Závěr první půle naznačil, že by se hosté mohli zmátořit. Start druhé půle to potvrdil, jenže vyrovnání Pereiry Lageho okamžitě vystřídala další trefa Moussy Dembélého. Hosté se opět nezlomili, Búfál potrestal laxní fungování obrany a upravil stav na 2:2, jenž vydržel do 81. minuty. To se o slovo přihlásil Tetê a jako žolík se prosadil hned ve svém prvním startu v Ligue 1. Závěrečné minuty Olympique zvládl a vydřel všechny tři body.

90+4

90+4
    Po rohovém kopu zůstává v nefotbalové pozici brankář Lopes, jenž sebral míč zpod nohy Traorého. Kapitán Angers mu v ten okamžik šlápl na ruku.

90+3
    Původně avizované nastavení už vypršelo. Angers přesto dostal čas na ještě jednu akci a Lopes musel skákat k pravé tyči, kam tlačil svůj dalekonosný projektil Mohamed-Ali Cho.

90+2
    Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Mathias Pereira Lage, přichází Abdoulaye Bamba.

90+1
    Žlutou kartu dostává Souleyman Doumbia (Angers SCO).

90
    V první půli se nenastalovalo vůbec a po změně stran jsou to pouhé dvě minuty. Eric Wattellier se patrně nechce v Lyonu příliš zdržovat.

89
    Moussa Dembélé si přišel pro míč více do hloubky. Jako tvůrce hry zrovna nezazářil a dal přihrávku do území nikoho.

88
    Lyon trochu polevil a šetří čas kombinací na vlastní polovině. Je to asi nejpoklidnější úsek z celého druhého poločasu.

86
    Domácí zneškodnili tři centry během jediné minuty. Klíčovým faktorem byl defenzivní příspěvek Thiaga Mendese.

85
    Až v 85. minutě byl rozhodčí Eric Wattellier přinucen k sáhnutí do kapsy pro žlutou kartu. Za svůj nelegální zákrok ji spatřil Henrique.

84
    Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Sufján Búfál, přichází Casimir Ninga.

83
    Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Stéphane Bahoken, přichází Marin Jakoliš.

83
    Hosté se nehodlají vzdát. Gusto si tentokrát nevěděl rady s Bahokenem a pustil ho ke střele, kterou Lopes svým prvním opravdovým zákrokem zneškodnil.
    81. TETÊ - 3:2

81
    Lyon právě vstřelil branku!
    Les Gones potřetí vedou! Na základě Gustovy krátké přihrávky měl ve vápně trochu místa TETÊ a pár dní po přestupu z ukrajinského Šachťaru se blýskl parádní technickou střelou na zadní tyč. K prosazení se v Ligue 1 mu stačily necelé tři minuty.

Michal Břuchanský

Góly: 26. M. Dembélé (Ndombèlé), 52. M. Dembélé (Paquetá), 81. Tetê (Gusto) – 50. Pereira Lage (Doumbia), 59. Boufal (Mangani)

Karty:   85. Henrique (LYO) – 90+1. Doumbia (AGR)

Držení míče: 62 % : 38 %.
    Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 6:2. Rohy: 9:2. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 4:13.
    Olympique Lyon: A. Lopes – Gusto, J. Boateng (70. Kadewere), Lukeba, Emerson (70. Henrique) – Mendes, Ndombèlé (78. Tetê) – Faivre, Paquetá, Aouar – M. Dembélé (C).
    Náhradníci: Pollersbeck – B. Barcola, Da Silva, Denayer, Dubois, Henrique, Kadewere, Reine-Adélaïde, Tetê.

Tréner: Peter Bosz

Angers SCO: Mandrea – Mendy, I. Traoré (C), Ebosse – Pereira Lage (90+2. Bamba), Capelle (74. Ounahi), Fulgini (74. Cho), Mangani, Doumbia – Bahoken (83. M. Jakoliš), Boufal (84. Ninga).
    Náhradníci: Petković – Bamba, Cho, M. Jakoliš, Kalla, Manceau, Ninga, Ounahi, Taïbi.