Buffalo – Winnipeg 2:3 (2:3 po s.n.) | Detroit – NY Rangers 4:5 (po pr.) | Edmonton – LA Kings 4:3 (2:0 po s.n.)
Vancouver – St. Louis 3:4 (kon.) | Arizona – San Jose 5:2 (kon.) | Seattle – Vegas 0:3 (kon.)
po s.n. (2:0)
Edmonton Oilers
4:3 (2:1, 1:2, 0:0 - 0:0)
Los Angeles Kings
cz Štvrtok 31.03.2022, 03:30 • Rogers Place, Edmonton • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.

Hezké brzké čtvrteční ráno při sledování textového přenosu z NHL. Hokejisté Edmontonu dnes od 3:30 změří síly s Los Angeles.

EDMONTON OILERS

Edmonton v tuto chvíli pobývá na sedmé příčce Západní konference. V 67 zápasech nasbíral 79 bodů a momentálně to vypadá, že bude až do posledních zápasů bojovat o účast v play-off. Parta kolem hvězdného Connora McDavida vybojovala z uplynulých pěti duelů pět bodů. Nejprve dvakrát prohrála, přičemž jednou brala bod za prohru v prodloužení, ale následně zdolala doma 5:2 San Jose. Předminule Oilers padli 5:9 v Calgary, avšak po návratu na domácí kluziště si pohráli s Arizonou 6:1. Nejproduktivnějším hráčem celé soutěže je právě McDavid, jenž má na kontě 36 branek a 62 asistencí. Druhý je Leon Draisaitl s 48 góly a stejným počtem nahrávek.

LOS ANGELES KINGS

Hokejisté Los Angeles pravděpodobně patří mezi nejpříjemnější překvapení letošního ročníku NHL v Západní konferenci. Tak úplně se nepočítalo, že by už letos mohli hlasitěji promluvit do bojů o play-off, ale nyní mají k postupu do něj skvěle nakročeno. S 81 body po osmašedesáti duelech to mají dobře rozehrané, patří jim šestá pozice v konferenci. V posledních duelech Králové střídají výhry a porážky. Nepovedl se jim minulý zápas, ve kterém padli se Seattlem 1:6. Nejproduktivnějším hráčem týmu je kapitán Anže Kopitar se sedmnácti góly a čtyřiceti asistencemi.

Vzájemné zápasy

16.02.2022 Los Angeles – Edmonton 2:5
    06.12.2021 Edmonton – Los Angeles 1:5

Česká a slovenská stopa

Martin Frk (Los Angeles) – 6 zápasů, 2 body (2+0)

Edmonton Oilers: Koskinen (M. Smith) – Ceci, Nurse, Bouchard, Keith, Barrie, Kulak – Puljujärvi, McDavid (C), E. Kane – Yamamoto, Draisaitl (A), Hyman – J. Archibald, Nugent-Hopkins (A), Brassard – D. Ryan, R. McLeod, Foegele.
    Trenér: Jay Woodcroft

Los Angeles Kings: Quick (C. Petersen) – Durzi, Björnfot, Stecher, O. Määttä, Moverare, Edler, Spence – A. Kempe, Kopitar (C), Iafallo (A) – Arvidsson, Danault (A), T. Moore – Kupari, Byfield, Vilardi – Kaliyev, Grundström.
    Trenér: Todd McLellan

Rozhodčí: Joannette, Hebert – Pancich, Murchison.

00:01

00:40
    Jesse Puljujärvi se dostal ke střele po ledě z vrcholu pravého kruhu. Kotouč namířil jen těsně vedle zadní tyče.

01:17
    Začátek duelu opticky patří hokejistům Oilers. Přišlo vyhození hostujícího týmu na zakázané uvolnění.

01:45
    Vyhozený kotouč na druhé straně ale nejrychleji dobruslil Jordan Spence. Icing Edmotonu byl tentokráte pískán.

02:14
    Přihrávku zpoza brány si našel Derick Brassard, jehož rychlé zakončení ale zapadlo na betony zkušeného Quicka.

02:46
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    První střela hostujícího celku mezi tři tyče končí gólem! Arthur Kaliyev a Grundström si vyměnili kotouč u mantinelu, načež jej poslali na modrou čáru ALEXANDERU EDLEROVI. Zkušený Švéd dokonale překvapil Koskinena. 0:1. Asistence: Carl Grundström.
    02:46 Alexander EDLER - 0:1

04:06
    Sean Durzi vyrážel kupředu i ve chvíli, kdy jeho spoluhráči střídali. Nakonec byl přitlačen čistým způsobem na mantinel. Postaral se o to Jesse Puljujärvi.

04:42
    Při střele Draisaitla z pravého kruhu toho brankář Quick mnoho neviděl. O pár sekund později druhá lajna zatlačila znovu, ale defenzíva Králů odolala.

05:33
    Chvíli po vhazování protáhl Quicka Ryan Nugent-Hopkins. Na domácích je vidět, že by rádi co nejrychleji srovnali.

06:40
    Rána Foegeleho byla sražena do ochranné sítě. Pokračovat budeme po komerční pauze.

07:24
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Olejáři celkem brzy dorovnávají svou ztrátu. Leon Draisaitl zabojoval u mantinelu, přičemž v akci pokračoval Connor McDavid, jenž oslovil zpoza brány v mezikruží CODYHO CECIHO. Obránce Edmontonu zavěsil precizně do šibenice. 1:1. Asistence: Connor McDavid.
    07:24 Cody CECI - 1:1

09:00
    Quinton Byfield v útočné akci pokračovat nemohl, neboť byl na mantinel natlačen důraznými zadáky.

09:48
    Anže Kopitar získal trvaleji kotouč na svou hokejku. Poté puk posunul k modré čáře, odkud nepřesně pálil Jacob Moverare.

10:43
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Connor McDavid – 2 min., vysoká hůl).

11:09
    Nurse nevyhodil černou gumu z vlastního pásma. Los Angeles může rozjet svůj přesilovkový kolotoč.

11:32
    Teď už však Ceci svůj tým osvobodil alespoň tím, že puk posunul do středního pásma.

11:56
    Koskinen toho proti střele Kempeho z levého kruhu mnoho neviděl. Finský brankář nakonec zasáhl vyrážečkou.

12:15
    Krátce po vhazování zkusil štěstí Viktor Arvidsson, který zamířil jen do Koskinenovy hrudi.

12:24
    Dvacet sekund před koncem přesilovky se Koskinen natáhl na brankovišti jak široký, tak dlouhý. Obrovskou šanci měl na holi Gabriel Vilardi.

12:43

13:11
    Quick musel nadvakrát dávat pozor. Ránu obránce Nurseho vyrazil před sebe a následně se puk snažil doklepnout McDavid.

13:46
    Dvojice domácích hokejistů se dostala do přečíslení. McDavid ještě vybídl Kanea, který však těsně minul zadní tyč.

15:02
    Oba týmy dlouho bojovaly o každý centimetr ledu. Nakonec se k ráně od modré čáry odhodlal Sean Durzi, jenž ale Koskinena nikterak nepřekvapil.

15:35
    Sledujeme pasáž, ve které se celkem často přerušuje. Nyní kotouč po teči poskočil až mezi diváky.

16:12
    Moore našel u modré čáry volného Jordana Spenceho. Zadák s číslem 53 na zádech už mohl střílet, ale nakonec se rozhodl ještě přihrávat. Bohužel pro něj, teč v předbrankovém prostoru nepřišla.

16:45
    Quick stačil odehrát kotouč těsně před Jessem Puljujärvim. Gólman Kings tedy zažehnal nebezpečí.

17:23
    Na druhé straně to zkoušel z nulového úhlu Rasmus Kupari. Koskinen se přitlačil k bližší tyči a ramenem bez větších potíží zakročil.

17:52
    Leon Draisaitl bekhendem pořádně vystrašil hostujícího brankáře. Po krátkém přerušení se bude vhazovat po Quickově pravici.

18:08
    Za tento gól může LEON DRAISAITL poděkovat Zachu Hymanovi. Druhý jmenovaný si pokryl kotouč, parádně objel bránu a poté ještě lépe přes brankoviště oslovil u zadní tyče stojícího německého kolegu. Draisaitl doklepával do prázdné brány. 2:1. Asistence: Zach Hyman a Brett Kulak.
    18:08 Leon DRAISAITL - 2:1

19:16
    Poslední minuta první periody začíná v obranném pásmu Edmontonu. Dokáží se hosté ještě dostat do střelecké pozice?

20:00

Střely na branku po 1. třetině: 11 – 15

Hosté se poměrně rychle v tomto utkání dostali do vedení, ale poté branky Ceciho a Draisaitla překlopily skóre na stranu Edmontonu. Rozhodně se nedá říct, že by Olejáři zatím byli lepším týmem. Sledujeme vyrovnanou partii, která se nakonec může překlopit na obě strany.

20:01

20:22
    Po dvaceti sekundách druhé periody Quick nerozehrál úplně nejlépe. Proti pohotovému zakončení Kanea se ale stihl vrátit mezi tři tyče.

21:02
    Leon Draisaitl se parádně protáhl až do střelecké pozice těsně před brankovištěm, ale přední tyč netrefil.

21:46
    Alex Iafallo tvrdě vypálil z prostoru mezi kruhy. Koskinen dal betony ale poměrně rychle k sobě, a proto další branku nedostal.

22:32
    Gabriel Vilardi předvedl výborné vedení kotouče, po kterém bekhendem tlačil puk nahoru. Rána mezi tři tyče z toho ale nebyla.

23:19
    Kempe se prodral do útočného pásma, ale následná pobídka směrem k modré čáře obránce spíše zahnala. Proto z toho bylo jen nahození do rohu hrací plochy.

24:41
    Connor McDavid předvedl nádhernou akci. Protáhl se mezi třemi bránícími hráči a těsně před Quickem zakončoval bekhendem kousek nad horní tyč.

25:07
    Největší hokejová hvězda současnosti se připsala svůj stý kanadský bod v letošní sezoně. CONNOR MCDAVID se nejprve dostal do útočného pásma, poté přihrál Nurseovi. Ke kotouči se ale opět dostal McDavid, jehož pobídku si do sítě srazil Alex Iafallo. 3:1. Bez asistence.
    25:07 Connor MCDAVID - 3:1

25:54
    O pár sekund později ale máme sníženo. Důslednou práci v útočném pásmu předvedl QUINTON BYFIELD, jenž se mezi kruhy rychle otočil a poslal puk přesně k tyči. 3:2. Bez asistence.
    25:54 Quinton BYFIELD - 3:2

26:08
    Neuvěřitelné! Třetí gól během poslední minuty je na světě. Během krátké chvíle Králové smazávají dvoubrankovou ztrátu. CARL GRUNDSTRÖM se obtočil zpoza brány a od zadní tyče dostal kotouč za brankovou čáru. Důraz na brankovišti se hostům vyplatil. 3:3. Asistence: Phillip Danault a Alexander Edler.
    26:08 Carl GRUNDSTRÖM - 3:3

28:03
    Hra se nyní z obou stran trochu uklidnila. Jde však vidět, že domácí jsou poměrně zaskočení.

28:39
    Viktor Arvidsson měl za sebou už dlouhé střídání, a proto za červenou čárou jen nahodil do útočné zóny.

29:14
    Olli Määttä s velkým přehledem posunul obloučkem černou gumu do středního pásma. Oba celky si teď hledají co nejvýhodnější střelecké pozice.

29:39
    Hra je zastavena kvůli postavení mimo hru. Na řadu přichází první komerční pauza ve druhé periodě.

30:06
    Evander Kane vybízel spoluhráče mezi kruhy. Tomu však chyběl do střelecké pozice zhruba krok.

30:25
    Edmonton už slavil další vstřelenou branku, ale trenérská výzva Todda McLellana radost domácích zastavila. Jesse Puljujärvi se při střele Connora McDavida objevil v brankovišti a Quickovi bránil v zákroku.

31:17
    Domácí jsou však při chuti a znovu jsou v útočném pásmu poměrně aktivní.

31:44
    Hostující obránci nyní zázračně vytáhli kotouč ze svého brankoviště. Už to vypadalo, že Hyman bude jen doklepávat po vynikající práci Kailera Yamamota.

32:25
    Hokej ve druhé třetině ale musí bavit. Hra se rychle překlápí ze strany na stranu, sledujeme velké příležitosti.

33:03
    Alex Iafallo se ve vlastním pásmu dostal do úzkých. Celou situaci ale dokázal zvládnout.

33:31
    Stejný hráč si protáhl střídání a poté prověřil z pravého kruhu Koskinena. Domácí brankář hrudí zasáhl.

34:00
    Kulakova střílená pobídka adresáta nenašla. Dopředu tak mohou hokejisté v bílých dresech.

34:33
    Viktor Arvidsson přistrčil Mooreovi, jehož pokus ale finského gólmana ve službách Oilers příliš nevystrašil.

35:14
    Individuální akce Leona Draisaitla nebyla vůbec špatná. Edmontonská hvězda hledala z pravé strany mezírku mezi betony, ale Jonathan Quick si tento prostor pokryl.

36:03
    O kotouč se nyní svádí důrazný souboj v rohu kluziště. Vybojují černou gumu jako první domácí?

37:09
    Domácí teď mají ponechanou výhodu. Na konci prostřední periody ještě budou hrát přesilovku.

37:19
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Rasmus Kupari – 2 min., držení).

37:29
    Křížná přihrávka směřující na levý kruh přesná nebyla. Puk získali hosté a následně jej přes všechny čáry posunuli až ke Koskinenovi.

38:22
    Barrie zakládá další útočnou akci. První část početní výhody se Edmontonu vůbec nepodařila.

39:01
    Kotouč si přebral Kane, jenž hledal spoluhráče mezi kruhy. Tam ale znovu pohotově zapracovali hosté.

39:19
    Tuto přesilovku si domácí za rámeček nedají. Ani jednou při ní nevystřelili mezi tři tyče.

40:00

Střely na branku po 2. třetině: 19 – 22

Především první polovina druhé třetiny nabídla opravdu vzrušující podívanou. Domácí vedli díky trefě McDavida o dva góly, ale Králové během pár sekund vyrovnali Quintonem Byfieldem a Carlem Grundströmem. Ve 31. minutě to sice vypadalo, že Oilers znovu půjdou do vedení, ale jejich radost zastavila trenérská výzva. V závěru prostředního dějství domácí nevyužili přesilovku, takže po čtyřiceti minutách platí stav 3:3.

40:01

40:19
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Evander Kane – 2 min., krosček).

41:15
    Úvodní minutu oslabení domácí přečkali bez úhony. Králové posílají na led čerstvé síly.

41:29
    Arthur Kaliyev se objevil úplně sám mezi kruhy, odkud pohotově zápěstím tlačil touš nahoru. Mikko Koskinen se však lapačkou činil.

41:50
    Koskinen předvedl další zákrok, po kterém se Edmonton osvobodil vyhozením přes všechny čáry.

42:32
    Už po návratu na led se do hry zapojil Kane, který si ale jednoruč neobhodil bránícího hráče.

43:17
    Alex Iafallo byl u vyhozeného kotouče až jako druhý, a proto muselo být odpískáno zakázané uvolnění Los Angeles.

43:40
    Leon Draisaitl obkroužil klec a následně bekhendem zakončil. Jen těsně minul prostor u zadní tyče.

44:33
    Carl Grundström se připomněl akcí na levé straně kluziště. Vybízel volnějšího spoluhráče u modré čáry, ale střela při této akci na řadu nepřišla.

45:18
    Moore se už už dostával do celkem příhodné pozice, jenže puk vůbec netrefil. V tomto ohledu byl záhy přesnější Phillip Danault, avšak Mikko Koskinen si poradil.

45:36
    Troy Stecher zkusil štěstí nahozením od modré čáry. V posledních sekundách mají Kings více ze hry.

46:06
    Warren Foegele byl tvrdě seslán k zemi. Podle rozhodčích se jednalo o čistý zákrok. Fanoušci samozřejmě bučí.

46:36
    Kupari hledal u zadní tyče Vilardiho, ale Koskinen se výtečně přesunul. Zkušený brankář svůj celek pořádně podržel.

47:10
    Po icingu se bude vhazovat před Koskinenem. Je dost možné, že Edmonton ještě ve třetí periodě pořádně nevystřelil.

47:51
    Edler založil akci, kterou o pár sekund později sám i zakončil. Možná to spíše byla pobídka k teči, ale hostům chybělo jen pár centimetrů.

48:35
    Nahozený kotouč v podání domácích byl sražen do ochranné sítě.

48:55
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Anže Kopitar – 2 min., držení).

49:22
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Zach Hyman – 2 min., vysoká hůl).

49:36
    Pokračuje se ve čtyřech na obou stranách. Mikko Koskinen si pořádně musel hlídat prostor u brankoviště.

50:04
    Do skvělé pozice se dostal Leon Draisaitl, jenž hledal prostor mezi betony. Jonathan Quick zastavil nebezpečí.

50:42
    Edmonton je při hře 4 na 4 aktivnějším týmem. Už za chvíli se ale Anže Kopitar vrátí na ledovou plochu.

51:17
    Mikko Koskinen teď pořádně zahrál na nervy domácích příznivců. Rozehrát se mu nepodařilo a poté musel rybičkou zastavovat šanci Los Angeles.

51:22
    Oba celky už hrají v plném počtu.

52:01
    Osm minut před koncem řádné hrací doby tady máme komerční pauzu.

52:21
    Nahození ještě ze středního pásma hostující brankář ukryl v lapačce. Hra je opětovně přerušena.

52:59
    Jesseho Puljujärviho nastartoval Connor McDavid. Prvně jmenovaný ještě hledal u zadní tyče Kanea, kterému ale pár centimetrů k lepší pozici chybělo.

53:44
    Kopitar oslovil Kempeho, který to zkusil bekhendem z poměrně těžké pozice. Koskinen raději přikryl touš ve své lapačce.

54:07
    Kulak vystřelil ihned po tom, co přejel útočnou modrou čáru. Máme tady poslední reklamní přestávku tohoto utkání. Po ní už půjdeme do úplného závěru třetí třetiny.

54:44
    Evan Bouchard se připomněl střelou příklepem z vrcholu pravého kruhu. Quickova vyrážečka byla pozorná.

55:32
    Je vidět, že si oba týmy už dávají pozor na svou defenzivní činnost. Určitě by nebylo překvapením, kdyby tento duel doputoval až do prodloužení.

56:27
    Čtvrtá formace Oilers předvedla poměrně dobré střídání. Přihrávku Foegeleho zpoza brány si ale Derek Ryan nenašel.

57:00
    Domácí nyní měli svou zřejmě největší šanci ve třetí třetině. Po dobré práci Leona Draisaitla se k zakončení dostal Kailer Yamamoto. Quick předvedl vynikající zákrok.

57:26
    V posledních sekundách to vypadá, že více se za rozhodnutím v řádné hrací době ženou domácí.

58:12
    Olli Määttä nedopřál soupeři u mantinelu ani kousek prostoru. I díky poctivé práci zkušeného Fina se těžiště hry dostalo do středního pásma.

59:00
    Rozběhla se nám poslední minuta třetí třetiny. Kotouč drží ve své moci domácí hokejisté.

59:31
    Kane bojuje u mantinelu. Touš sice není vidět, ale rozhodčí nechávají hru pokračovat.

60:00

Šedesát minut o majiteli dvou bodů nerozhodlo, a proto za okamžik půjdeme do prodloužení. Na branku čekáme už dlouhých 33 minut, poněvadž všechny trefy padly v první polovině utkání.

Střely na branku po 3. třetině: 30 – 39

60:01

60:20
    Tobias Björnfot měl první šanci v prodloužení. Jeho rána zápěstím těsně minula horní tyč.

60:43
    Leon Draisaitl teď dobře zapracoval směrem dozadu, jinak by se jeden z hostujících hráčů dostal do úniku.

61:12
    Zadovka Ryana Nugent-Hopkinse adresáta nenašla. Hosté stačili situaci dobruslit.

61:45
    Poprvé se v prodloužení připomněl McDavid, který se protáhl až před bránu. Forehandová klička mu nevyšla.

62:19
    Na druhé straně se do šance dostával Viktor Arvidsson. Kotouč se mu od brusle ale neodrazil zrovna příhodně.

62:42
    Hosté teď zazvonili o tyč! Rozhodně nebyli daleko k tomu, aby rozhodli.

63:19
    Ryan McLeod se dostával do střelecké pozice, ale obránci jej zastavili. Vypadalo to na podrážení, ale rozhodčí ruku nezvedli.

63:46
    Kopitar hledal Kempeho, kterému ale touš přeskočil hokejku. Zakončení tedy nepřišlo.

64:09
    Domácí se dostali do přečíslení dva na jednoho. McDavid ale svou šanci prováhal.

64:34
    Edmonton byl aktivní i o pár sekund později, ale branku nedal. Vypadá to, že dnešní zápas rozhodnou nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Ani prodloužení, ve kterém se hra ani jednou nepřerušila, nerozhodlo. Kdo získá dva body, to se dozvíme až při nájezdech.

Samostatné nájezdy začínají.

1. séria
    1:0
    Leon Draisaitl se prosadil. Kotouč si rychle stáhl do forehandu a dal gól.
    Leon DRAISAITL

1. séria
    1:0
    Viktor Arvidsson to možná překombinoval. Dlouho váhal, ale nakonec mu bekhendová klička nevyšla.
    Viktor ARVIDSSON

2. séria
    2:0
    Connor McDavid si s Quickem pohrál opravdu parádně. Pokud teď Kopitar nedá, domácí zvítězí.
    Connor MCDAVID

2. séria
    2:0
    Anže Kopitar blafák nedotáhl, a proto už po dvou sériích je jasno. Edmonton vyhrává.
    Anže KOPITAR

V samostatných nájezdech zvítězil tým Edmonton Oilers.
    Autorem vítězné branky je LEON DRAISAITL.

Československá stopa v utkání

Do dnešního utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

Tři hvězdy utkání

1. Connor McDavid (EDM) – 1+1
    2. Mikko Koskinen (EDM) – 38 zákroků
    3. Carl Grundström (LAK) – 1+1

Edmonton dnes bere dva body za výhru po nájezdech. První branku utkání vstřelil hostující Alexander Edler, ale góly Codyho Ceciho a Leona Draisaitla Olejářům přisoudily vedení po prvních dvaceti minutách. Branka Connor McDavida dokonce domácí poslala do dvoubrankového vedení, ale Quinton Byfield a Carl Grundström náskok smazali. Poté jsme 38 minut čekali na další branku, která tedy padla až v nájezdech. Dovednostní disciplínu rozhodla dvojice Leon Draisaitl a Connor McDavid. Edmonton tak vyhrál 4:3 po nájezdech.

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (06:33:36)

Daniel Fekets

Góly a asistencie: 8. Ceci (McDavid), 19. Draisaitl (Hyman, Kulak), 26. McDavid, rozh. náj. Draisaitl – 3. Edler (Grundström), 26. Byfield, 27. Grundström (Danault, Edler)