NY Islanders – Tampa Bay 1:4 (kon.) | NY Rangers – Buffalo 5:4 (po pr.) | Pittsburgh – Detroit 11:2 (kon.)
Nashville – Philadelphia 5:4 (kon.) | Minnesota – Colorado 3:2 (po pr.) | Winnipeg – Arizona 2:1 (po pr.)
NJ Devils – Montreal 3:2 (4:3 po s.n.) | Toronto – Florida 5:2 (kon.)
Minnesota Wild
3:2 (0:0, 1:0, 1:2 - 1:0)
Colorado Avalanche
cz Pondelok 28.03.2022, 00:00 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL

To je pro tuto chvíli ode mě vše. Děkuji za pozornost a budu se těšit u dalších přenosů napočtenou! (03:03:19)

Tři hvězdy utkání
    1. Cam Talbot (MNS) – 40 zákroků, úspěšnost 95,2%
    2. Ryan Hartman (MNS) – 1+1
    3. Mats Zuccarello (MNS) – 0+3.

Kdo se postavil do brankoviště?
    Cam Talbot (MNS) – 40 zákroků, 2 OG, úspěšnost 95,2%, odchytal 59:54.
    Darcy Kuemper (COL) – 26 zákroků, 3 OG, úspěšnost 89,7%, odchytal 59:46.

Československá stopa v utkání
    Do dnešního zápasu nezasáhl žádný Čech či Slovák, Pavel Francouz sledoval zápas pouze ze střídačky!

Bodyčeky: 35– 35.

Je za námi dnešní duel dvou celků z horních pater tabulky. Z výhry se nakonec raduje domácí Minnesota, která o zisku dvou bodů rozhodla v prodloužení. Autorem vítězné trefy se stal útočník Kevin Fiala. Výrazný podíl na výhře domácích má také brankář Cam Talbot, jenž kapituloval pouze dvakrát a zlikvidoval čtyřicet pokusů Avalanche!

Wild tak pokračují ve skvělé formě, díky dnešnímu vítězství přidávají na svoji pažbu šestou výhru v řadě. Sedmý korálek může Minnesota navléci na svůj náhrdelník výher za dva dny, kdy přivítá Philadelphii. To Colorado svoji dnešní prohru může odčinit také v noci z úterý na středu, kdy zamíří na led Calgary Flames.

60:15 Kevin FIALA - 3:2

60:15
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto! Byli jsme svědky pouhých patnácti sekund prodloužení. Na konci přesilovkové kombinace domácích stál KEVIN FIALA, který tak rozhoduje o výhře Minnesoty! Asistence: Mats Zuccarello a Joel Eriksson Ek.

60:01
    Domácí si do prodloužení přenášejí ještě více jak minutu a půl dlouhou přesilovou hru.

60:01

Během třetí části hosté nejprve zvládl po brankách Nazema Kadriho a Mikka Rantanena otočit stav. Domácí se však nevzdali a gólem Ryana Hartmana opět srovnali skóre. Rozuzlení dnešního zápasu jsme se tedy nedočkali ani ve třetí části, a tak nás čeká prodloužení!

60:00

59:52
    Po rychlé kombinaci celé přesilovkové formace pálil bez přípravy Hartman. Domácímu útočníkovi však kotouč poskočil, a tak ho nedokázal trefit dobře.

59:35
    Erik Johnson poslal krosčekem na mantinel svého bývalého spoluhráče Josta, domácí čeká početní výhoda, kterou pokud nevyužijí, tak si jí odnesou do prodloužení.

59:35
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Erik Johnson – 2 min., krosček).

58:40
    Šikovnou otočku předvedl MacKinnon, Talbot jeho střelu vyrazit betonem.

58:00
    Oba celky již hrají především na jistotu, ani jeden z nich nechce těsně před koncem přijít o všechny body.

57:10
    Pozornost Kuempera vyzkoušel od modré Spurgeon, hostující brankář připraven.

57:02
    Dnešní duel sleduje v Xcel Energy Center 19 140 diváků!

57:00
    Tři minuty do konce základní hrací doby, dočkáme se prodloužení?

56:08
    Parádní blok Boldyho zabránil další střele aktivního Makara!

55:01
    Hosté však pokračují ve své aktivitě v útočném pásmi i nadále. Během několika pálil Toews i Makar. Ani jeden z obránců Avalanche na domácího brankáře nevyzrál.
    54:34 Ryan HARTMAN - 2:2

54:34
    Wild srovnávají skóre! Kotouč se odrazil na hůl Zuccarella, který kársně našel RYANA HARTMANA, který poslal kotouč do poloodkryté klece. Asistence: Mats Zuccarello a Matt Dumba.

53:56
    Další nepřesná rozehrávka od domácích obránců posouvá hru před Talbota.

53:11
    Rychlost nabral ve středním pásmu Newhook, který se dostal až k zakončení. Jeho přízemní střela vyprášila pouze pravý beton Talbota.

51:32
    Domácí jsoi po inkasované brance opařeni. Pokud však chtějí s výsledkem zápasu ještě něco udělat, tak musí všechny svoje síly vrhnout dopředu.
    50:03 Mikko RANTANEN - 1:2

50:03
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Hosté obracejí stav! Pouze dvě sekundy trvala početní výhoda hostů. Po vhazování se ke kotouči dostal MIKKO RANTANEN, který přesnou střelou posílá hosty poprvé v zápase do vedení! Asistence: Andre Burakovsky a Nazem Kadri.

50:01
    Krosček před svojí brankou použil proti protihráči Merrill, hosté tak mají k dispozici přesilovou hru.

50:01
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Jon Merrill – 2 min., krosček).

49:49
    Po uvolnění si do střely vybruslil Makar, jeho pokus sebral Talbot lapačkou. Po komerční pauze se bude vhazovat po jeho levici.

49:13
    Johnson je zpět na ledě, oba týmy jsou zpět v plném počtu.

48:56
    Domácí sice obléhají prostor před brankou Kuempera, žádnou větší příležitost si však nemohou vytvořit.

48:17
    Přesilová hra Wild zatím vůbec nevychází, naopak jsou v ní výrazně aktivnější hosté.

47:50
    Po chybě Hartmana se hnal sám na Talbota O'Connor, jeho střelu zápěstím vyrazil domácí brankář ramenem!

47:13
    Na trestnou lavici zamířil hostující Erik Johnson, domácí mají velkou možnost, aby se ujali opět vedení!

47:13
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Erik Johnson – 2 min., nedovolené bránění).
    46:21 Nazem KADRI - 1:1

46:21
    Máme srovnáno! Po rychlé kombinaci hostů srovnává stav střelou pod horní tyč NAZEM KADRI, který tak odčarovává neprůstřelnost Talbota. Asistence: J. T. Compher a Devon Toews.

46:04
    Hosté zatlačili Wild v jejich třetině, Spurgeon při tlaku raději kotouč vyhodil přes všechny čáry.

45:50
    Dumba tvrdě poslal k zemi Rantanena. Svého spoluhráče se rozhodl pomstít Nathan MacKinnon, který v souboji s domácím obráncem uspěl. Oba hráči si na trestné lavici odpočinou pět minut.

45:50
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Matt Dumba – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Nathan MacKinnon – 2 min., bitka).

45:20
    Ožili i domácí fanoušky, jež mohutnými pokřikry ženou domácí celek.

44:35
    Po kontaktu s Makarem padá ve středním pásmi Deslauriers. Domácí žádají za tento zákrok trest, rozhodčí však dávají jasně najevo, že tentokrát se vylučovat nebude.

42:49
    Hned po odchodu z trestné lavice se dostal do samostatného úniku Jordan Greenway. Domácí útočník zvolil proti hostujícímu brankáři ryhclou střelu nad vyrážečku, Kuemper však jeho pokus dokázal zlikvidovat!

42:45
    Greenway je zpět, oba týmy jsou v plném počtu.

42:33
    Nepřesná nahrávka Ničuškina vyhnala hosty z útočné třetiny.

41:55
    Dostatek prostoru mezi kruhy dostal Rantanen, a tak to hostující útočník opět zkusil, opět neúspěšně.

41:33
    Dumba posílá kotouč přes všechny čáry, Avs musí začít až u Kuempera.

41:27
    Po krásné kombinaci střílel z pravé strany Rantanen, Talbot se dokázal včas přesunou a jeho pokus vyrazit mimo led.

40:45
    Podruhé v zápase usedne na trestnou lavici Jordan Greenway. Tentokrát vysoký útočník Wild podrazil ve středním pásmu svého protihráče.

40:45
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Jordan Greenway – 2 min., podrážení).

40:37
    Na trestnou lavici usedne jeden z domácích hráčů, Avs mají signalizovanou výhodu.

40:16
    Nahozený kotouč dokázal za brankou hokejkou zastavit Talbot a následně i přesně rozehrát.

40:01

Všichni aktéři dnešního duelu jsou zpět, jdeme na třetí část!

Bodyčeky: 23– 27.

Druhé dějství je minulostí. V prostřední části jsme branku již viděli, postaral se o ní ve 39. minutě domácí útočník Kirill Kaprizov. Hosté však byli ve druhé části aktivnějším celkem, zasypali Talbota dalšími čtrnácti střelami, ten však s úspěšnými osmadvaceti zákroky stále odolává. Třetí třetina slibuje zajímavou podívanou!

40:00

39:16
    Naslepo nahazoval backhandem před hostující branku kotouč Eriksson Ek, MacDermid však rychle získal kotouč na svoji hůl a dokázal ho dostat do bezpečí.

38:34
    Po vypadnutí kotouče mimo led je hra přerušena. Sudí vhodí další buly ve středním pásmu.
    38:07 Kirill KAPRIZOV - 1:0

38:07
    Wild otevírají skóre v přesilové hře! Ryan Hartman dokázal po uvolnění najít zpoza branky KIRILLA KAPRIZOV, který pohotovou ranou poprvé zápase překonává Kuempera! Asistence: Ryan Hartman a Mats Zuccarello.

37:38
    Kaprizov žabičkou hledal Kaprizov před brankou Hartmana, dobře však do jeho nabídky Manson, který dokázal kotouč odpálil přes všechny čáry.

37:04
    Daší dělovku Spurgeona tečoval před brankou Eriksson Ek jen těsně nad branku!

36:38
    Rychle po buly pálil Spurgeon, jenž svoji ranou ale orazítkoval mantinel za brankou. Hosté se osvobozují.

36:30
    Domácí mají velkou možnost k otevření skóre. Compher si podržel protihráče v rohu hřiště, za což inkasuje dvouminutový trest.

36:30
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (J. T. Compher – 2 min., držení).

36:16
    Po nabídce Boldy se snažil najít mezírku v postavení Kuempera Kevin Fiala, ani švýcarský útočník ve službách Wild neuspěl.

35:42
    Vysoké nahození od Erika Johnsona raději v lapačce podrží před najíždějící hostující letkou Talbot.

35:20
    Makar nahodil kotouč ještě před červenou čarou, a tak následuje další zakázavé uvolnění, které vrací hru před Kuempera.

34:39
    Poslední minuty patří Wild, kteří zasypávají Kuempera, hostující brankář zatím všechny situace zvládá, a tak je skóre stále bezbrankové.

34:10
    Do střely si to nabruslil Dumba, prudká rána domácího obránce nadělala hostujícímu brankáři problémy, i tak ji nakonec Kuempera dokázal pokrýt.

33:19
    Svoji šikovnost ukázal Kaprizov, který se zbavil svého protihráče, objel branku. Následně však domácí útočník nepřesně nahrál, a tak celá jeho akce přišla vniveč.

32:24
    Jako beran se hnal do šance mezi hostujícími beky Boldy. Jack Johnson s Mansonem domácího mladíka dobře zablokovali a nedovolili mu zakončit.

31:42
    Další dva zákroky na svoji pažbu přidal Talbot. Toews ani Ničuškin na domácího brankáře nevyzráli.

31:03
    Talbot začíná mít více a více práce. Další ránu obsatral Aube-Kubel, pohotovým zákrokem dokázal domácí brankář dostat kotouč do bezpečí. Následuje další komerční přestávka.

30:00
    Polovina základní hrací doby za námi, stále jsme branku neviděli. Kdo jako první otevře skóre dnešního duelu?

29:19
    Hosté zvyšují v posledních minutách svoji aktivitu, po další dobré výměně kotouče pálil Makar pouze do náručí Talbota.

29:01
    Makar našel na modré čáře MacDermida, jehož ránu Talbot po celou dobu viděl, a tak s ní neměl větší problém.

28:53
    Hosté teď zatlačili svého soka před jeho brankou, a tak to Middleton vyřešil vyhozením přes všechny čáry.

28:18
    Po střele Toewse od modré vznikl před Talbotem velký boj o kotouč, který nakonec vyřešil Brodin, jenž dostal kotouč do středního pásma.

27:25
    Po dobrém napadání se ke střele dostal Jost. Prudkou ránu domácího útočníka vyrazil nad branku Kuemper ramenem. Následuje komerční pauza.

25:00
    Ve středním pásmu nabral rychlost Toews, který se proháčkoval mezi obránci a následně našel najíždějícího Rantanena. Finský útočník ve službách Avalanche na nic nečekal a prudce vypálil. Jeho rána však pouze vyprášila lapačku Talbota.

24:12
    Do nahození od modré čáry sáhl Rantanen, ani změna směru kotouče Talbota nezaskočila, domácí brankář kotouč má ve své lapačce.

23:32
    Har nám plyne z jedné strany na druhou. Ani jeden z celků nedokáže udržet kotouč déle na svých hokejkách.

21:41
    Během pár sekund je tu zakázané uvolnění i od hostů.

21:35
    Nepřesná rozehrávka Fialy vrací hru zpět před Talbota.

21:25
    Ihned po opětovné rozjetí zápasu si ve středním pásmu našel jednoho z domácích hráčů MacDermid, který domácího hráče tvrdě poslal čistým hitem k zemi.

21:18
    Po střetu Erikssona Eka s Newhokem došlo k poškození skla, které bude potřebovat úpravu. Zápas je tak na několik minut přerušen.

20:17
    Domácí ještě dohrávali zbytek své přesilové hry. Makar je však už zpět na ledě, pokračujeme v plném počtu na obou stranách.

20:01

Oba týmy jsou zpět zpět na ledové ploše, jdeme na druhou část!

Bodyčeky: 13– 16.

Máme za sebou úvodní třetinu dnešního duelu, ve které jsme branku neviděli. Oba celky si vypracovaly pramálo vyložených šancí. Pokud přišla nějaká nadějná siuace, tak ji dokázali vyřešit dobře chytající brankáři obou celků. Sledujeme hru plnou osobních soubojl, ani jeden z týmů nedaruje tomu druhému centimetr ledu. Rozhodně se máme na co těšit ve zbývajícím průběhu duelu!

20:00

19:59
    Těsně před sirénou ještě pálil Dumba, svoji ranou však pouze orazítkoval mantinel za brankou.

19:32
    Domácí trenér Evason odvolává první přesilovkovou formaci a dává prostor nové útočné letce.

19:01
    Domácímu celku zatím dělá velké problémy dostat se do útočné třetiny, hosté velmi dobře brání svůj prostor před Kuemperem.

18:16
    Hostující obránce neudržel nervy po ataku od Hartmana, díky tomu inkasuje od sudích dvě trestné minuty.

18:16
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Cale Makar – 2 min., hrubost).

18:14
    Mezi domácími obránci se pokoušel proháčkovat Makar, hostující obránce však byl rychle zastaven a tvrdě sražen k zemi.

17:51
    Dobrou práci s hokejkou předvedl Talbot, který nejprve zastavil nahození od modré čáry, domácí brankář následně i přesně rozehrál.

16:46
    K odraženému kotouči se dostal u pravého mantinelu Newhook, který se rychle otočil směrem na branku Talbota vypálil. Jeho prudkou dělovku Talbot zneškodnil maskou.

15:37
    Ofsajd domácích posouvá hru do středního pásma.

15:18
    K odraženému kotouči se dostal po chybě domácích Rantanen, jeho přízemní střela z otočky však neměla patřičnou razanci, a tak nemohla pomýšlet na úspěch. Následuje další komerční přestávka.

14:39
    Nahození Mansona od modré tečoval Newhook těsně mimo domácí svatyně!

13:29
    Navrátiilec Greenway hledal na modré čáře svého spoluhráče, jeho nabíka nebyla přesná, a tak vyhnala Wild z útočné třetiny.

12:57
    Greenway je zpět na ledě, domácí jsou v plném počtu.

12:36
    Po rychlé kombinaci zůstal mezi kruhy úplně volný Compher, jeho rána z voleje minula domácí branku!

12:01
    Po nepřesné nahrávce Kadriho se domácí poprvé osvobozují a bránící čtyřka může vystřídat.

11:39
    Avalanche se od startu přesilové hry drží v útočném pásmu a kombinují po celém obvodu útočné třetiny.

11:06
    Hned po startu přesilovky se hosté dostali do zajímavé šance, Talbot však střelu Kadriho i dorážku Ničuškina dokázal zlikvidovat.

10:57
    První přesilovou hru zápasu si zahrají hosté. Na trestnou lavici míří za hrubost domácí Greenway.

10:57
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Jordan Greenway – 2 min., hrubost).

10:48
    Vysokou holí odehrál poskakující kotouč MacKinnon. Po komerční přestávce se bude vhazovat po pravici Kuempera.

09:32
    Hartman našel při tlaku domácích najíždějícího Zuccarella, který pálil bez přípravy. Jeho dělovka těsně minula branku hostujícího celku.

09:08
    Po zaváhání Helma se ke kotouči dostal Kulikov, jeho ránu obrana Avalanche srazila mimo led.

08:29
    Dobře se za brankou uvolnil Jost, který ještě před pár dny působil jako hráč Colorada, dnes již však naskakuje do zápasu jako hráč Wild. Domácí útočník hledal před brankou své spoluhráče, jeho nabídku však nikdo z domácích nevyslyšel.

07:52
    Ránu Makara od modré čáry vyrazil Talbot pouze před sebe, ani nadvakrát kotouč nedokázal za záda domácího brankáře dostat Aube-Kubel.

07:13
    Šikovnou žabičkou uvolnil Rantanen najíždějícího Erika Johnsona. Hostující obránce na nic nečekal a po velkém nápřahu vyslal tvrdou jedovku na Talbota. Jeho dělovku dokázal Talbot vyrazit ramenem do bezpečí.

06:45
    Dost prostoru dostal těsně za modrou čarou Eriksson Ek. Jeho střelecký pokus si však cestu do branky nenašel, následuje komerční přestávka.

05:39
    První velká šance zápasu! Nahození od modré trefilo před brankou stojícího Kaprizova, ten ani nadvakrát nedokázal dostat kotouč za záda hostujícího brankáře!

05:06
    Hosté se hnali do rychlého protiútoku. Compher zvolil rychlé zakončení do horního rohu branky, svojí ranou však branku vůbec netrefil.

04:54
    Ofsajd kazí hostům další útočnou akci, vhazovat se bude ve středovém kruhu.

04:12
    Oba týmy od začátku zápasu hrají velmi tvrdě, sledujeme řadu tvrdých ale zároveň čistých osobních soubojů.

03:59
    Po nahození Burakovskyho raději Talbot přikryl kotouč pod svojí lapačkou, vhazovat se bude po pravici domácího brankáře.

03:32
    Pryč z branky musel po nahození Greenwaye Kuemper. Hostující brankář dobře vyjel pro nahození domácího útočníka a přesně rozehrál do protiútoku hostům.

02:53
    Nahození Kulikova tečováno mimo led, vhazovat se bude ve středním pásmu.

02:30
    Hra rychle plyne, ani jeden z týmů zatím však nedokáže déle udržet kotouč na svých holích.

00:52
    Dobrou defenzivní práci odvedl Spurgeon, který obral Makara o kotouč a následně i přesně rozehrál na najíždějícího Josta.

00:27
    Po nepřesné rozehrávce Dumby je tu zakázané uvolnění, hra se nám přesune poprvé v zápase před brankáře Talbota.

00:01
    Úvodní buly dnešního zápasu dopadlo vítězně pro domácí, kteří se okamžitě ženou dopředu.

00:01

Všechny formality již máme za sebou. Nic nebrání k tomu, aby dnešní duel byl odstartován!

Oba celky jsou již na ledvě Xcel Energy Center. Následuje státní hymna USA.

Minnesota Wild: C. Talbot (M.-A. Fleury) – Spurgeon, J. Middleton, Dumba, J. Brodin, D. Kulikov, Goligoski – Zuccarello, Hartman, Kaprizov – Boldy, F. Gaudreau, K. Fiala – M. Foligno, J. Eriksson Ek, Greenway – Deslauriers, Jost, Duhaime.
    Trenér: Dean Evason

Colorado Avalanche: Kuemper (Francouz) – Makar, D. Toews, Manson, J. Johnson, E. Johnson, MacDermid – Rantanen, MacKinnon, Ničuškin – Compher, Kadri, Burakovsky – L. O'Connor, N. Sturm, Newhook – Aube-Kubel, Helm, Cogliano.
    Trenér: Jared Bednar

Rozhodčí: Hanson, Markovic – Knorr, Kovachik.

Česká a slovenská stopa
    Pavel Francouz (COL) – 16 zápasů, úspěšnost 91,8%
    Martin Kaut (COL) – 6 zápasů, 0 bodů (0+0)

Jednoznačným vládcem Západní konference je Colorado. Avalache jsou od startu sezony považováni za největšího favorita na zisk Stanley Cupu. Po pomalejším rozjedu však Colorado naplno ukazuje svoji sílu. Aktuálně mají Avalanche na svém kontě po odehraných pětašedesáti duelech devadesát sedm bodů, na čele mají aktuálně devět bodů náskok. Coloradu se daří i v poslední době, z posledních pěti zápasů se celek Colorada radoval hned čtyřikrát. Uspěji Avalanche i na ledě silné Minnesoty?

Cale Makar – 73 bodů, 24+49

Velmi vydařený ročník prožívá Minnesota. Wild se od začátku sezony drží na špici Západní konference. Po třiašedesáti odehraných kolech mají Wild na svém kontě dvaaosmdesát bodů a okupují třetí příčku. Před koncem přestupové uzávěrky navíc Minnesota doplnila své řady o jména jako Jost či Fleury, čímž dal generalní manažer Bill Guerin jasně najevo, že Wild letos míří na nejvyšší příčky. To Minnesota potvrzuje i v posledních kolech, ve kterých mají velkou formu, Wild totiž vyhráli všech pět posledních duelů. Navážou Wild vítězstvím nad lídrem Západní konference?

Kevin Fiala – 58 bodů, 21+37

Zdravím všechny fanynky a fanoušky vrcholového hokeje. Vítám všechny u sledování zápasu nejprestižnější hokejové soutěže na světě NHL. Tentokrát svedou bitvu mezi sebou celky Minnesota Wild a Colorado Avalanche.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.

Adam Černý

Góly a asistencie: 39. Kaprizov (Hartman, Zuccarello), 55. Hartman (Zuccarello, Dumba), 61. K. Fiala (Zuccarello, J. Eriksson Ek) – 47. Kadri (Compher, D. Toews), 51. Rantanen (Burakovsky, Kadri)

Minnesota Wild: C. Talbot (M.-A. Fleury) – Spurgeon, J. Middleton, Dumba, J. Brodin, D. Kulikov, Merrill – Zuccarello, Hartman, Kaprizov – Boldy, F. Gaudreau, K. Fiala – M. Foligno, J. Eriksson Ek, Greenway – Deslauriers, Jost, Duhaime.
    Tréner: Dean Evason

Tréner: Jared Bednar

Rozhodca: Hanson, Markovic – Knorr, Kovachik

Diváci: 19 140