Dallas – Vancouver 1:4 (kon.) | Washington – NJ Devils 4:3 (kon.) | Montreal – Toronto 4:2 (kon.)
Ottawa – Florida 3:4 (0:1 po s.n.) | St. Louis – Carolina 2:7 (kon.) | Minnesota – Columbus 3:2 (po pr.)
Calgary – Edmonton 9:5 (kon.) | LA Kings – Seattle 4:2 (kon.) | San Jose – Anaheim 4:1 (kon.)
NY Islanders – Tampa Bay 1:4 (kon.) | NY Rangers – Buffalo 5:4 (po pr.) | Pittsburgh – Detroit 11:2 (kon.)
Dallas Stars
1:4 (0:0, 1:1, 0:3)
Vancouver Canucks
cz Nedeľa 27.03.2022, 00:00 • American Airlines Center, Dallas • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.

Hráči Dallasu se po třech porážkách v řadě opět naladili na bodovou vlnu, když v posledních pěti utkání získali cenné body hned čtyřikrát.

Celkových pětasedmdesát bodů stačí celku Stars na středové osmé místo, kde jim na záda dýchá o bod méně Vegas Golden Knights. Nutno dodat, že Dallas má odehráno méně zápasů než ostatní celky.

V posledních třech zápasech, kdy Dallas zvítězil, porazil Washington (3:2), Edmonton (5:3) a po samostatných nájezdech Carolinu Hurricanes (3:4sn).

Využije Dallas početné marodky soupeře a prodlouží svou vítěznou sérii?

Tým Cauncks trápí početná marodka. V posledních osmi zápasech zvítězil Vancouver pouze dvakrát, a to proti New Jersey (6:3) a Coloradu (1:3).

Po šedesáti šesti zápasech mají Canucks na svém kontě jednasedmdesát bodů, které zatím stačí pouze na jedenácté místo. Pod nimi je se šesti body méně trápící se Anaheim Ducks.

Do utkání s velikou pravděpodobností nezasáhnout: Burroughs, Dickinson, Ferland, Hoglander, Keeper, Poolman a Sutter. Překvapí oslabení Canucks soupeře?

Dallas Stars: Wedgewood (Oettinger) – Harley, Hanley, R. Suter, Hakanpää, Lindell, J. Klingberg – M. Raffl, Faksa, Glendening – Peterson, Jamie Benn, A. Radulov – Naměstnikov, Seguin, Gurjanov – J. Robertson, Hintz, Pavelski.

Vancouver Canucks: Halák (Demko) – Dermott, B. Hunt, Q. Hughes, L. Schenn, Ekman-Larsson, T. Myers – N. Petan, B. Richardson, Podkolzin – Lammikko, Chiasson, Elias Pettersson – Horvat, Boeser, Pearson – J. T. Miller, Garland, Lockwood.

00:01

00:32
    Horvat dostal křižný pas do útočné třetiny, kde se snažil dostat přes bránícího hráče. Po neúspěchu útočník Canucks alespoň prověřil Oettingera.

02:19
    Zatím se hraje poměrně bez přerušení. Aktivnějším celkem je hostující Vancouver, jenž domácího soupeře nepustil přes střední pásmo.

03:28
    Nyní byl puk přizvednut do ochranné sítě a bude se vhazovat před Oettingerem.

03:50
    Nejspíše Boeser se snažil procedit odražený puk u levé tyče, ale tam byl domácí brankář přilepený.

04:08
    Ani nyní se domácí neusadí v útočném pásmu. Nahození pro Gurjanova sebrali obránci Canucks.

04:43
    Velké zmatky v aréně. Rozhodčí možná bude akci Dallasu zkoumat na videu. Seguin senzační žabičkou našel před levou tyčí Harleyho, který puk tečoval pouze do spojnice tyče a břevna! První akce domácích a hned nebezpečná situace.

04:51
    Nahození Klingberga brankář Demko neměl pod kontrolou a Radulov zkoušel trefit puk ze vzduchu.

05:16
    Zaváhání v obranném pásmu nedokázali hosté potrestat. Hra se přelévá na polovinu Vancouveru.

06:01
    Pavelskiho nebezpečnou střelu z pravého křídla zastavil Demko lapačkou.

06:06
    Rychlý pokus ihned po vhazování Demko likviduje a buly se bude krátce nato opakovat.

06:45
    Střela ze středu modré byla tečována a zpomalena těsně před Demkem, který při zákroku přišel o helmu. Lammikko natlačil soupeře do brankoviště.

07:30
    Při nahození se kotouč hbitě odrazil do prostoru mezi kruhy, kde jej nikdo nedokázal zasáhnout.

07:39
    Demko se opravdu nenudí, po klidném začátku je to nyní on, kdo je každou chvíli atakován soupeřem.

08:05
    Robertson dal do přihrávky příliš velkou razanci a musel se rychle stahovat proti akci Ekman-Larssona.

09:08
    Vancouver se přetlačoval o kotouč před levou tyčí u Oettingerovy branky, ale hráči Dallasu vytlačili hru k hrazení.

09:50
    Po objetí branky přišla přihrávka na střed modré, kde obránci Stars přeskočil kotouč čepel hole.

10:17
    Přerušení hry dává prostor komerční přestávce. Střely na branku – 8:4.

11:00
    Střelu z ostrého úhlu vytěsnil Demko pouze před sebe a musel si dávat pozor na následující pokus o dorážku.

13:10
    Domácí jsou opět nastěhováni v útočné třetině, ale zatím se hráčům Dallasu nedaří najít potřebnou střeleckou pozici.

13:53
    Demko nejistě vykopl puk přímo na hůl Pavelskiho, ale ten ve vysoké rychlosti nestihl zareagovat.

15:35
    Rozjetý Lammikko zastavil kotouč zadovkou Podkolzinovi, který taženou střelou zkusil poslat puk na vzdálenější tyč. Vyjetý Oettinger si jeho pokus pohlídal.

16:28
    Benn nejprve mířil na vzdálenější tyč. Potom jej našel spoluhráč, ke kterému se puk odrazil a okamžitě jej vrátil zpět před branku. Tam se Benn dokázal na malou chvíli uvolnit, ale z těsné blízkosti už nedokázal Demka překonat.

17:36
    Tlak Vancouveru zastavil Oettinger, který lapačkou eliminoval střelu Chiassona.

18:15
    Hra se teď přelévá ze strany na stranu, žádnému z týmu se nedaří podržet kotouč.

18:53
    Střílenou přihrávku nezvládl Radulov nasměrovat do odkryté části branky! Vancouver vyváží hru do střední třetiny.

19:10
    Millerova střela přes obránce Dallasu skončila přizvednuta vysoko do ochranné sítě.

19:29
    Tvrdou dělovku Oettinger zvládl jen vykopnout před pravou tyč, kde se nacházel hráč Canucks. Ten měl ale plné ruce práce s bránícím soupeřem.

20:00

V první třetině jsme mohli vidět dobrý nástup Canucks, ale po pěti minutách převzal otěže a tempo utkání diktoval domácí Dallas Stars.

20:01

20:41
    Zachycený puk se z Oettingerovy výstroje snažil vyklepat Garland, který pak těžce nesl zásah domácí obrany.

21:50
    Skvělý obranný zákrok hostujícího obránce! Přečíslení dva na jednoho řídil z pravého křídla Sequin, ale přes ležícího Dermotta nedokázal nic udělat.

23:20
    Zmatky při rozehrávce ukončil vyvezením hry Miller, ale domácí se kotouče bleskově zmocnili a znova otáčí hru na branku Demka.

23:55
    Ekman-Larson nebezpečně atakoval hráče na hrazení.

25:10
    Jasná gólovka Vancouveru! Střelu Garlanda srazil v nejisté pozici Oettinger před pravou tyč, kde jej dorážející hráč Canucks nezvládl dopravit do odkryté sítě!

25:42
    Dallas právě vstřelil branku!
    Z jasné gólové šance hostí se ale naopak radují domácí hokejisté! Po rozehrávce do střední třetiny hosté chybně vríátili puk zpět do obsazeného pásma a Jamie Benn prostrčil puk na JACOBA PETERSONA, jenž bekhendem otevřel brankový účet utkání. Asistence: Jamie Benn.
    25:42 Jacob PETERSON - 1:0

26:22
    Oettinger pár centimetru od brankové čáry zastavil puk! Hosté chtěli bleskovou odpověď a málem se ji dočkali, když si brankář Dallasu po útočné akci málem srazil puk za svá záda.

27:56
    Střelecký pokus Hughese z levé strany modré čáry skončil v lapačce Oettingera.

29:16
    Při náporu domácích přišel Demko na malou chvíli o svou hůl. Odražený puk od zadního hrazení poslal příliš vysoko před branku Sequin.

30:31
    Jakoby se nikomu nechtělo střílet. Trojice útočníků Dallasu staticky stála kolem branky Demka a nakonec se rozhodl akci rozhýbat Pavelski.

31:27
    Hughes se dostal do úzkých, ale po zpackaném vyhození dostal druhou šanci a hosté mohou do útoku. Zatím sledujeme hru bez vyloučení.

32:16
    Pětka Vancouveru teď zamkla domácí Dallas a ve vysoké rychlosti kombinuje!

32:33
    Na led přichází čerstvé síly Canucks.

32:44
    Nahození z pravé strany skončilo před levou tyčí, kde se snažil dorážet Pearson.

33:00
    Glendening nabral obrovskou rychlost a mezi dvojící protihráčů se dostal do úniku! Něco vymýšlet už ale nemohl, protože ve vysoké rychlosti neměl vůbec žádný čas proti vyjetému Demkovi.

34:03
    Domácí nerozehráli nejlépe, ale hru dokázali udržet u hrazení a Oettinger nemusel nijak zasahovat.

35:06
    Hughes šel velmi hladově do branky a hledal místo v levém horním rohu!

35:10
    Hakanpää nesmyslně držel Garlanda zatímco se hrálo na modré čáře a je potrestán dvěma minutami.

35:25
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Přesilovou hru hosté bleskově využívají. Po rychlé předávce pálil z pravého kruhu ELIAS PETTERSSON zcela přesně a vyrovnává stav utkání. Asistence: Quinn Hughes a J. T. Miller.
    35:25 Elias PETTERSSON - 1:1

36:59
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Luke Schenn – 2 min., nedovolené bránění).

37:15
    Obranná čtyřka Canucks začala oslabení dobře. Z přesilovky zmizelo třicet vteřin a hosté navíc znova vyhazují.

37:45
    Dallas je v pásmu, ale opět špatně rozehrál a do protiútoku šli hosté.

38:06
    Sequin hledal mezeru mezi betony Demka, ale brankář Canucks zasáhl.

38:25
    Děs a bída. Jinak se přesilová hra domácích Stars nazvat nedá. Hosté opět posílají hru pryč od své branky.

39:02
    Pokus o rychlou souhru do prostoru mezikruží nevyšel a navíc se domácí sami vyhazují.

40:00

Ve druhé třetiny dokázali domácí otevřít brankový účet, čímž zcela sešlápli nohu z plynu. Naopak Vancouver začal svého soupeře tlačit a po využité přesilovce vyrovnal.

40:01

40:51
    Dallas opět začíná pod tlakem soupeře.

41:16
    Protiakci rozjel individuálně ELIAS PETTERSSON, který se z pravého křídla trefil přesně pod horní tyč. Asistence: Oliver Ekman-Larsson.
    41:16 Elias PETTERSSON - 1:2

41:45
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Juho Lammikko – 2 min., podrážení).

42:28
    Minuta z přesilové hry je téměř pryč a Dallas se stále trápí.

42:49
    Benn dostal pas na levý kruh, ale než vystřelil, tak se Demko přemístil a ramenem vytěsnil Bennův pokus.

44:50
    Domácí se snažili obsadit útočné pásmo, ale po pár přihrávkách musí začít z vlastní třetiny.

45:32
    Lockwood se už chystal vyvést puk ven z pásma ale narazil na strom jménem Lindell.

45:55
    Pokus o křižnou přihrávku k levé tyči hosté zastavili a na malou chvíli vytáhli hru ven z obranné třetiny.

46:38
    Radulov se zlobí a řekl bych, že právem. Po souboji na hrazení se hůl jednoho z hostí zasekla ve dresu Radulova a rozhodčí neváhal ani chvíli. Dallas jde do čtyř.

47:15
    Naopak co teď sudí přehlédli byl loket Hintze v obličeji Millera.

47:50
    Pettersson si chystal střelu na hattrick, když si naznačenou střelou zkoušel vylepšit pozici.

49:00
    Lammikko rozhodil trojici domácích hráčů a ti se teď trápí při získání kotouče.

50:11
    Pavelski a další agresivně najížděli do soupeřovi branky, ale nikomu se nepodařilo skórovat. Kotouč přitom projel brankovištěm snad mezi čtyřmi hráči. Posunutá branka a signalizovaná přesilovka pro domácí celek.

50:11
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Brock Boeser – 2 min., hákování).

50:25
    Tvrdou střelu z levého kruhu Demko vykopl a hosté vyhazují.

51:08
    Sequin střílenou přihrávkou před branku trefil jen protihráče a Canucks se znova osvobozují.

51:58
    Další obrovská šance Dallasu!

52:20
    A další! Tohle je enormní tlak, ale jeden z domácích netrefil zcela odkrytou branku!

53:00
    Hosté jsou v plném počtu a okamžitě se stěhují před domácí branku.

53:23
    Miller v úniku, ale Oettingera kličkou do forhendu nepřekonal.

Nejspíše to byl Lindell, který po zpracování stál metr od prázdné branky a trefil pouze tyč.

54:27
    Mezi kruhy si počkal na přihrávku Boeser, ale jeho střela na Oettingera neprošla.

54:56
    Na druhé straně to zkoušel Pavelski, ale ten pro změnu minul branku a Demko tak nemusel zasahovat.

56:30
    Dallas teď ztrácí cenný čas v obranném pásmu, kde hosté drží hru.

56:55
    Řada domácích fanoučků už zvedala znova ruce nad hlavu, ale Demku je poslední minuty doslova nepřekonatelný! Naměstnikov trefil tyčku.

58:11
    Dallas odvolává brankáře.

58:54
    BO HORVAT trefuje odkrytou branku a tím pravděpodobně pečetí vítězství.

59:21
    Tak ještě třešnička na dortu, kdy J. T. MILLER tečoval střelu Schenna, která Oettingerovi vypadla z lapačky a puk záhy dorazil. Asistence: Luke Schenn a Tanner Pearson.
    59:21 J. T. Miller - 1:4

Dallas sice skóroval jako první, ale poté už byla branková režie na hostující scéně.

Hvězdy utkání:

Elias Pettersson (VAN); (2+0), 4 střely, 18:38
    Thatcher Demko (VAN); 97.22% (35/36), 60:00
    Jacob Peterson (DAL); (1+0), 2 střely, 9:44 (04:03:10)

Lukáš Ureš

Góly a asistencie: 26. Peterson (Jamie Benn) – 36. Elias Pettersson (Q. Hughes, J. T. Miller), 42. Elias Pettersson (Ekman-Larsson), 59. Horvat, 60. J. T. Miller (L. Schenn, Pearson)

Dallas Stars: Oettinger (Wedgewood) – Harley, Hanley, R. Suter, Hakanpää, Lindell, J. Klingberg – M. Raffl, Faksa, Glendening – Peterson, Jamie Benn, A. Radulov – Namestnikov, Seguin, Gurianov – J. Robertson, Hintz, Pavelski.
    Vancouver Canucks: Demko (Halák) – Dermott, B. Hunt, Q. Hughes, L. Schenn, Ekman-Larsson, T. Myers – N. Petan, B. Richardson, Podkolzin – Lammikko, Chiasson, Elias Pettersson – Horvat, Boeser, Pearson – J. T. Miller, Garland, Lockwood.