Pittsburgh – Columbus 5:1 (kon.) | Carolina – Tampa Bay 3:2 (kon.) | NJ Devils – NY Rangers 7:4 (kon.)
Washington – St. Louis 2:5 (kon.) | Detroit – Philadelphia 6:3 (kon.) | NY Islanders – Ottawa 3:0 (kon.)
Winnipeg – Vegas 4:0 (kon.) | Dallas – Edmonton 5:3 (kon.) | Calgary – San Jose 3:4 (kon.)
Arizona – Seattle 2:4 (kon.) | LA Kings – Nashville 6:1 (kon.)

Česká a slovenská stopa v utkání

Český ani slovenský hráč do zápasu nenastoupil.

Tři hvězdy utkání

1. Connor Hellebuyck (WPG) – 42 zákroků, 0 OG, úspěšnost 100%, odchytal 60:00
    2. Nikolaj Ehlers (WPG) – 1+1
    3. Mark Scheifele (WPG) – 1+1 (03:51:09)

Vegas Golden Knights bojují o play-off, ale v poslední době se jim vůbec nedaří. Prohráli pět zápasů v řadě, pak shodou okolností dvakrát vyhráli. V posledních dvou zápasech nedali ani gól. Tým Petera DeBoera má ještě 16 zápasů na to, aby zkusil v boji o play-off uspět. Fanoušci Vegas už bijí na poplach.

Winnipeg Jets dnes svého soupeře jasně přehrál, dostával se do výrazných šancí, které dokázali proměnit.

58:11
    Nicolas Roy vypálil, Connor Hellebuyck v pohodě kryje puk, hra je přerušená.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v tomto zápase.

56:30
    Domácí celek kombinuje v útočném pásmu, snaží se vstřelit další branku.

56:25
    Komerční přestávka.

55:36
    William Carrier zkoušel něco vymyslet v útočném pásmu, ale vypálit nedokázal.

55:01
    Hokejisté Vegas vůbec neví, jak mají hrát. 40 střel na branku, bez gólu. Soupeř dal z 24 střel hned 4.
    53:51 Nikolaj EHLERS - 4:0

53:51
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Jets si se soupeřem dělají co chtějí, Nyní po krásné akci přidávají další branku, prosazuje se skvělou tečí NIKOLAJ EHLERS. Asistence: Mark Scheifele a Blake Wheeler.

52:47
    23:40, tak vypadá statistika střel na branku.

52:30
    Alex Pietrangelo minul od modré čáry branku, jeho rána byla hodně nepovedená.
    51:06 Neal PIONK - 3:0

51:06
    Je rozhodnuto, domácí tento zápas v pohodě vyhrají, po rychlé přihrávce se prosazuje neobsazený a z první zakončující NEAL PIONK. Asistence: Kyle Connor a Paul Stastny.

50:33
    Zakázané uvolnění Vegas vrací hru před branku hostujícího celku.

50:25
    Sledujeme hru čtyři na čtyři a domácí celek míří za snadnou výhrou.

Tragická marodka Vegas má dalšího člena – Zack Hayes pro krvavé zranění odstoupil ze zápasu. Vegas hraje na pět obránců. Mimo hru jsou nyní už Lehner, Martinez, McNabb, Pacioretty, Smith, Stone, Hague a i Hayes.

50:15
    Josh Morrissey pálil, Logan Thompson přerušil hru. Vegas se nemůže dostat do tempa. Komerční přestávka.

49:41
    Sledujeme hru čtyři na čtyři.

49:24
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Pierre-Luc Dubois – 2 min., krosček).
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Nolan Patrick – 2 min., krosček).

49:21
    U střídačky Vegas se strhla potyčka. Uvidíme, zda se bude vylučovat.

48:42
    Connor Hellebuyck snadno kryje ránu soupeře. Vegas se snaží, ale je to málo. Domácí hrají takticky zodpovědně.

48:24
    Blake Wheeler se dostal do útočného pásma, jeho rána byla zblokovaná.

47:23
    Paul Stastny měl obrovskou šanci, ale brankář Vegas ho dokázal vychytal. Winnipeg hraje nyní výrazně lépe.

47:02
    17:37, tak vypadá statistika střel na branku.

46:40
    Alex Pietrangelo se sice dostal ke střele, ale pochopitelně trefil prvního hráče, který před ním stál.

46:32
    Keegan Kolesar vyslal na branku propagační střelu, brankář Connor Hellebuyck snadno zastavil puk. Komerční přestávka.

46:10
    Dylan Coghlan napadal rozehrávku soupeře, ale k puku se dostat nedokázal.

45:33
    Dominic Toninato vedl velmi dobrou útočnou akci, ale zakončit nedokázal. Následně icing Vegas.

45:00
    Jack Eichel zakončoval, ale trefil jen brankáře.

44:35
    Alex Pietrangelo rozehrává od své branky, Jack Eichel dostal puk do útočného pásma. Ale Vegas nevypálilo.

43:36
    Logan Thompson měl co dělat, aby si se střelou soupeře dokázal poradit. Nakonec to zvládl.

43:01
    Mattias Janmark pálil vysoko nad branku. Vegas hraje aktivně, ale chybí střelba z dobrých pozic.

42:48
    Nolan Patrick pálil, jeho rána byla zblokovaná.

42:42
    Chandler Stephenson měl obrovskou šanci, ale ani tentokrát hráč Vegas netrefil branku. To už je křeč.

41:46
    Další snadné vyhození Winnipegu, Jack Eichel a jeho formace je na ledě.

41:24
    Dylan Coghlan trefil brankovou konstrukci, následně hráči Jets znovu vyhodili.

41:05
    Jets vyhazují přes všechny čáry. Vegas musí složitě bojovat o útočné pásmo.

41:03
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Neal Pionk – 2 min., hákování).

40:01

Obrovské problémy Vegas pokračují dál. Vegas prohrává o dva góly, v zápase je aktivnější, ale už více než pět třetin nedokázalo Vegas dát gól. Poslední zápasy hraje směrem dopředu opravdu špatně. Jets těží z chyb Vegas.

40:00

39:31
    Mattias Janmark neproměnil svou šanci, trefil jen střed branky, kde byl gólman.

39:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině, Neal Pionk pálil od modré čáry, Logan Thompson si poradil.

38:23
    Jansen Harkins se dostal do brejku, ale brankář Logan Thompson tentokrát své spoluhráče podržel. Vytáhl dobrý zákrok.

37:28
    Ben Hutton nahazoval kotouč na branku, ale brankáře vůbec neohrozil.

36:41
    Komerční přestávka po snadném zákroku brankáře Jets. Vegas je znovu ve velkých problémech.
    35:14 Mark SCHEIFELE - 2:0

35:14
    Desátá střela na branku Vegas a domácí vedou 2.0. Z minima vytěžili domácí maximám. Po teči před brankou se prosazuje strašně snadno MARK SCHEIFELE. Asistence: Nikolaj Ehlers a Dylan DeMelo.

34:28
    Josh Morrissey měl hodně prostoru, jeho rána o malý kousek minula cíl. Vegas hraje hodně riskantně.

34:12
    Ben Hutton nahodil kotouč na branku od modré čáry, s jeho pokusem neměl brankář Jets problém.

34:08
    9:25, tak vypadá statistika střel na branku. Tradiční problém Vegas v této sezoně, dát gól, platí i dnes.

33:24
    Mason Appleton pálil z dobré pozice v situaci dva na jednoho, minul branku.

32:13
    Dylan DeMelo minul branku ránou od modré čáry, nebyla to vůbec špatná rána.

31:37
    Keegan Kolesar výborně našel spoluhráče, William Carrier pálil a Connor Hellebuyck zastavil puk. Brankář domácí nyní podržel výborným zákrokem.

30:59
    Brenden Dillon měl obrovskou šanci, ale jeho rána jen o malý kousek minula branku. Nechybělo mnoho.

30:01
    William Karlsson stál dobře před brankou, ale minul. Následná rána končí na tyči, Jack Eichel trefil brankáře. Pak domácí vyhodili.

29:52
    Chandler Stephenson minul branku.

29:19
    Hosté se nemohou dostat do útočného pásma.

28:50
    Jack Eichel kombinuje v útočném pásmu, následně ale Paul Stastny otočil směr hry.

28:45
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Jevgenij Svečnikov – 2 min., sekání).

28:39
    Pete Deboer a jeho tým odvedli výbornou práci, gólu Jets předcházel ofsajd, branka neplatí.

28:21
    Mattias Janmark vedl zajímavou akci Vegas, ale v útočném pásmu se k puku propracovat nedokázal.

27:30
    7:22, tak vypadá statistika střel na branku. Ale i to málo stačilo domácím k tomu, aby získali vedení.
    26:16 Pierre-Luc DUBOIS - 1:0

26:16
    Domácí proměnili přesilovku a z páté střely v zápase dávají branku. PIERRE-LUC DUBOIS se dostal k odraženému puku a jeho dorážka končí v brance. Asistence: Blake Wheeler a Kyle Connor.

26:07
    Ofsajd Winnipegu, respektive kotouč vypadl z hrací plochy, buly ve středním pásmu.

26:00
    Domácí se usadili v útočném pásmu, následně hráči Vegas dokázali vyhodit.

25:38
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Daniil Miromanov – 2 min., hákování).

25:18
    Nate Schmidt má kotouč za svou brankou, oba týmy střídají, Jets nahodili puk tak, aby z toho nebyl icing.

24:37
    4:22, tak vypadá statistika střel na branku v tomto zápase. Vegas má více ze hry, ale musí dobře bránit.

23:43
    Jonathan Marchessault vedl zajímavou akci svého celku, ale Dylan DeMelo se dokázal dobře vrátit a nenechal soupeře vypálit.

23:27
    William Karlsson se dostal k odraženému puku, jeho tvrdou ránu kryje brankář Jets. Bude se vhazovat.

22:53
    Alex Pietrangelo pálil od modré čáry, ale ani tento střelecký pokus nebyl povedený. Vegas kontroluje hru.

22:29
    Zack Hayes pálil z dobré pozice mezi kruhy, ale ani tato rána v brance nekončí. Puk byl zblokovaný.

22:04
    Daniil Miromanov pálil z dobré pozice, brankáře nepřekonal, následně neuspěl ani jeho spoluhráč.

21:20
    Utkání pokračuje dál, Vegas mělo dobrou šanci, ale ani po zaváhání brankáře nedokázalo skórovat.

20:01

Bezbrankových dvacet minut. Vegas hrálo aktivně, dostávalo se do šancí, hrálo podstatně lépe než poslední zápasy, ale na první branku v tomto zápase čeká. Vegas vede na střely 17:4. Connor Hellebuyck ani Logan Thompson zatím neinkasovali.

20:00

19:36
    Shea Theodore se dostal k propagační střele od hrazení, se kterou si celkem snadno poradil domácí brankář.

18:55
    Zakázané uvolnění vrací hru do obranného pásma Golden Knights.

18:51
    Ofsajd, vhazovat se bude ve středním pásmu. První třetina patří Vegas, které je aktivnější a snadněji se dostává do zakončení.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.

17:44
    Shea Theodore dobře vypálil, ale brankář domácích výborně zasáhl. Následně Roy neuspěl.

17:15
    4:13, tak vypadá statistika střel na branku, následně se píská zakázané uvolnění proti Winnipegu.

16:48
    Mark Scheifele zůstal volný před brankou, dostal přihrávku, ale jeho pokus vyrazil Logan Thompson.

16:30

16:23
    Dominic Toninato se při vlastním oslabení dostal ke střele, kterou Alex Pietrangelo zblokoval do ochranné sítě nad branku. Buly v útočném pásmu Jets.

16:11
    Jack Eichel, Jonathan Marchessault a zakončující William Karlsson. Střelu Vegas, první v přesilovce, kryje Connor Hellebuyck.

15:31
    Vegas hraje zkrácenou přesilovku.

15:26

14:55
    Kyle Connor měl dobrou šanci, ale minul branku. Následně Logan Thompson skvělými zákroky zachránil Vegas od inkasované branky. Komerční přestávka.

14:31
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Blake Wheeler – 2 min., hákování).

14:12
    Jeden z hráčů Vegas se dostal při vlastním oslabení dostal do šance, ale minul.

13:38
    William Karlsson dokázal vyhodit přes všechny čáry, domácí musí rozehrávat od své branky.

13:26
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Paul Cotter – 2 min., hákování).

12:53
    Neal Pionk minul branku, Vegas půjde do čtyř po faulu v obranném pásmu.

12:20
    Daniil Miromanov od modré čáry nedokázal trefit branku.

12:00
    0:9, Vegas je střelecky aktivnější, ale na nějakou výraznější šanci zatím čeká. Optickou převahu sice má.

11:38
    Alex Pietrangelo autorem další střely Vegas, Connor Hellebuyck má další zákrok na svém kontě.

11:11
    William Carrier se propracoval do zakončení, Connor Hellebuyck ho vychytal. Dobrá akce Vegas, ale ještě lepší zákrok brankáře.

10:50
    Alex Pietrangelo se dostal do ofsajdu, buly ve středním pásmu. Komerční přestávka.

09:45
    Neal Pionk se vrací za svou branku, následně nahodil kotouč do útočného pásma tak, aby z toho nebyl icing. Hosté hrají výrazně lépe než minulé zápasy.

08:51
    Ben Hutton zakončoval od modré čáry, jeho tvrdou rána ale končí mimo, brankář Winnipegu zasahovat nemusel. Puk končí vedle.

07:54
    Nate Schmidt si dokázal poradit před brankou a nenechal hráče Vegas vypálit. Následně Jack Eichel minul branku.

07:30
    Connor Hellebuyck kryje zajímavou šanci, kterou měli hosté. Hra je přerušená, vhazovat se bude před brankou Jets.

07:04
    Blake Wheeler pálil z otočky mezi kruhy, Logan Thompson si připisuje první zákrok. Komerční přestávka.

06:50
    Hokejisté Vegas zblokovali další dvě dobré střelecké pozice.

06:42
    Neal Pionk je u kotouče první, zakázané uvolnění proti Vegas vrací hru do útočného pásma Jets.

06:26
    0:3, tak vypadá statistika střel na branku v tomto zápase.

06:00
    Dylan DeMelo se zapojil do kombinace, kterou zakončoval Mason Appleton. Jeho rána byla nepřesná. Logan Thompson zasahovat nemusel.

05:00
    Mattias Janmark odrazil kotouč mimo hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu. Úvodní minuty patří Vegas.

04:33
    Chandler Stephenson vybojoval kotouč v obranném pásmu, následně s Vegas pokoušelo o rychlou protiakci, ale William Carrier se dostal do ofsajdu.

04:15
    Zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Winnipegu.

03:50
    Jack Eichel zadovkou přihrával před branku, kde hledal spoluhráče. Následně od modré čáry neuspěl jeho kolega.

03:22
    Daniil Miromanov se dvakrát dostal do dobré pozice, Connor Hellebuyck si s jeho pokusy výborně dokázal poradit.

02:10
    Hostující celek neměl vůbec špatný vstup do tohoto zápasu, snadněji se dostává do zakončení, ale zatím na nějakou výraznější šanci čeká.

01:40
    Logan Thompson vyjel za svou branku, odkud rychle rozehrál. Následně po rychlé akci Nicolas Roy minul branku.

00:50
    Jack Eichel pálil z dobré pozice před brankou, ale obrana si poradila. Dylan DeMelo zblokoval jeho pokus.

00:27
    Hostující celek se usadil v útočném pásmu, ale do výraznější šance se propracovat nedokázal.

00:01

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Comrie) – Morrissey, DeMelo, Dillon, Pionk, Stanley, N. Schmidt – Ehlers, Wheeler, Connor – Dubois, J. Svečnikov, Scheifele – Sanford, P. Stastny, Appleton – A. Brooks, Toninato, Harkins.

Vegas Golden Knights: Lo. Thompson (Brossoit) – B. Hutton, Pietrangelo, Theodore, Coghlan, Z. Hayes, Miromanov – W. Karlsson, Eichel, Marchessault – W. Carrier, Stephenson, N. Roy – Janmark, B. Howden, Patrick – Cotter, Leschyshyn, Kolesar..

Tým Vegas má obrovskou marodku – mimo hru jsou Hutton, Lehner, Martinez, Stone, McNabb, Pacioretty, Smth i Hague.

Winnipeg Jets s přehledem zvládl poslední vzájemný zápas, Vegas porazil 7:3. Tři kanadské body získal Kyle Connor za dvě asistence a gól.

Winnipeg Jets z posledních pěti zápasů vyhrál tři. Poradil si se St. Luis Blues 4:3 v prodloužení, Vegas Golden Kngihts 7:3 a Chicagem 6:4. Tým nestačil na New York Islanders 2:5 a na Boston Bruins 2:4.

Hokejisté Vegas sérii pěti porážek přerušili dvěma výhrami nad Floridou a Los Angeles. V zatím posledním zápase ale tým po nepovedeném výkonu nestačil na Minnesotu Wild 0:3. Vegas má obrovskou marodku a týmu se nedaří nastartovat vítěznou sérii. Postup do play-off se výrazně komplikuje.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Winnipeg Jets a Vegas Golden Knights.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Jan Prošek

Góly a asistencie: 27. Dubois (Wheeler, Connor), 36. Scheifele (Ehlers, DeMelo), 52. Pionk (Connor, P. Stastny), 54. Ehlers (Scheifele, Wheeler)

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Comrie) – Morrissey (A), DeMelo, Dillon, Pionk, Stanley, N. Schmidt – Ehlers, Wheeler (C), Connor – Dubois, J. Svečnikov, Scheifele (A) – Sanford, P. Stastny, Appleton – A. Brooks, Toninato, Harkins.
    Tréner: Dawe Lowry

Vegas Golden Knights: Lo. Thompson (Brossoit) – B. Hutton, Pietrangelo (A), Theodore, Coghlan, Z. Hayes, Miromanov – W. Karlsson, Eichel, Marchessault (A) – W. Carrier, Stephenson (A), N. Roy – Janmark, B. Howden, Patrick – Cotter, Leschyshyn, Kolesar.
    Tréner: Pete Deboer

Rozhodca: Anderson, Lee – Rody, Shewchyuk

Diváci: 13 690