Žilina – Dunajská Streda 2:2 (kon.) | Slovan Bratislava – Sereď 5:1 (kon.) | Trenčín – Senica 4:1 (kon.)
Michalovce – Zlaté Moravce 1:0 (kon.) | Pohronie – L. Mikuláš 1:1 (kon.)
AS Trenčín
4:1 (2:1)
FK Senica
Sobota 19.03.2022, 15:00 • Mestský štadión Trenčín • Niké liga • 3. kolo

Na Sihoti je dobojované. AS Trenčín ukázal väčšiu kvalitu a po dobrom výkone porazil FK Senica o tri góly. Základ víťazstva položil už v prvom polčase, keď otočil nepriaznivý vývoj.

FK Senica sa snažil, lenže krízou zmietanému tímu sa príliš nedarilo, hoci mal náznaky niekoľkých šancí. Tri body teda zostávajú pod hradom Matúša Čáka.

To je od nás všetko, ďakujeme za pozornosť a želáme pekný sobotný večer. (16:53:35)

90+1

90+1
    AS Trenčín ešte dvakrát strieda. Odišli Philip Azango a Dominik Hollý, prišli Adam Tučný a Rahim Ibrahim.

90+1
    Tak napokon sa bude hrať iba šesťdesiat sekúnd.

90
    Čakáme na údaj o nadstavenom čase, tipujeme tri, možno štyri minútky.

89
    Sympatická snaha Senice v závere duelu zatiaľ ovocie neprináša. Zdalo sa, že hostia to už zabalili, ale v týchto chvíľach majú viac z hry. Akurát sa nedokážu dostať do šance.

88
    Skúsenému futbalistovi táto situácia absolútne nevyšla. Nevedno, či chcel strieľať alebo nahrávať. Každopádne, lopta sa pomaličky dokotúľala až ku Kukučkovi. Ten sa jej zmocnil a ihneď rozohral.

87
    Piroska si zasekol Hollého, ktorý ho fauloval. Obaja hráči si to hneď férovo vysvetlili. Uvidíme priamy kop kapitána FK.

86
    Seničania sa snažia aspoň znížiť, lenže nedokážu sa dostať až pred Kukučku. Defenzíva AS je skalopevná.

85
    Po prestriedaní sa hra trošku rozkúskovala. Na tribúnach sa zopár najvernejších snaží rozprúdiť atmosféru. Fanúšikovia v Trenčíne môžu oslavovať.

84
    Striedanie AS Trenčín. Dohral Njegoš Kupusović, prišiel Lukáš Letenay.

83
    Po rohovom kope prišlo veľké zaváhanie brankára Chropovského, ktorý dlhú loptu minul a nechýbalo veľa, skóre sa mohlo znovu meniť.

82
    Senica dnes prvýkrát v tejto sezóne s Trenčínom prehrá. Trojgólové manko je vysoké a nevyzerá, že by hráči okolo kapitána Juraja Pirosku duel zdramatizovali.

81
    Hráči spod Čákovho hradu sa ubránili a vyrážajú do útoku. Mihal sa prezentoval chybou a uvidíme rohový kop.

80
    Tak predsa sa FK oslobodil a môže si na malú chvíľu vydýchnuť. Zverenci Juraja Ančica sú ale pozorní a bez väčších problémov odolávajú akýmkoľvek snahám svojho súpera.

79
    Zubairu sa prezentoval šikovným prienikom, jeho pokus bol tečovaný, loptu musel kryť Matúš Chropovský. Zdá sa, že hostia už rezignovali.

78
    Striedanie FK Senica. Odišli Sulaeman Witan a Marko Totka, prišli Daniel Filip Mašulovič a Cyriaque Mayounga-Ngolou.

77
    Tréner Šustr pripravuje ďalšie dve striedania. Zmenia noví hráči ešte priebeh jasne vyvíjajúceho sa duelu?

75
    Domáci naďalej na polovici súpera, všetci hráči zo Záhoria sú na vlastnej polovici a urputne bránia.

74
    Striedanie AS Trenčín. Odišli Eynel Domingos Rocha Soares a Jakub Kadák, prišli Matúš Kmeť a Abdul Musa Zubairu.

73
    Do podobnej situácie sa dostal aj Piroska, ale dopadlo to podobne. Defenzíva AS bola pozorná, stav sa nemení. Trenčín pripravuje striedanie.

72
    Na opačnej strane snaha Niarchosa, ale v obkolesení protihráčov sa dostal len k slabučkému a nepresnému zakončeniu. Stav sa nemení.

71
    Senica je zaskočená a zdá sa, že trojgólové manko už dnes nedokáže stiahnuť. Trenčín je lepší a zaslúžene vedie.

70
    Trenčín dal gól!
    Zdá sa, že je rozhodnuté. Loptu potiahol šikovný Azango, vysunul NJEGOŠA KUPUSOVIĆA, ktorý poľahky prehodil vybiehajúceho Chropovského.

68
    Veľká šanca Trenčína. Dominik Hollý sa dostal za obranu až pred Chropovského, ktorý ale vybehol a zachránil Senicu od pohromy.

67
    Zdá sa, že zranený hráč je v poriadku. Senica sa teraz na dlhšie zmocnila lopty, ale je to ďaleko od brány súpera.

66
    Domáci zahrávali rohový kop, ale z tohto mráčika nezapršalo. Dominik Hollý ale zostáva ležať vo veľkom vápne.

65
    Striedanie FK Senica. Odišli Milan Jurdík a Gabriel Halabrín, prišli Ioannis Niarchos a Abdoulaye Outtara.

63
    Senici to nejde v týchto chvíľach. Keď sa aj dostanú jej hráči na polovicu súpera, zvyčajne to končí nepresnou prihrávkou.

61
    Trenčín mohol viesť už o tri góly, ale s hosťami hrala konštrukcia. Zdá sa, že AS naplno prevzal kontrolu nad týmto stretnutím.

60
    Obrovská šanca AS Trenčín. Jednou prihrávkou sa dostali domáci k možnosti skórovať a opäť to bol Jakub Kadák. Jeho strela skončila na pravej žrdi!

59
    Totka sa prezentoval veľmi nepresnou strelou, ohrozil skôr rohovú zastávku ako Kukučku v bráne Trenčína.

58
    Senica sa musí otriasť, čas jej uteká a AS je naďalej aktívny.

57
    Jakub Kadák potvrdil, že patrí k najlepším strelcom súťaže. Hýri aktivitou, rozdáva prihrávky a pred malou chvíľou aj skóroval. Senica bude mať čo robiť, aby niečo s výsledkom urobila.

56
    Soares robil v prvom polčase obrovské problémy hráčom súpera, najmä Kučerovi, ktorý ho často nevedel ubrániť. Možno preto ho aj Šustr stiahol.

55
    Kadák sa z priameho kopu nepresadil, ale AS zostal v útoku. Na ľavej strane potiahol loptu znovu Soares, našiel JAKUBA KADÁKA, ktorý ju v páde usmernil do siete.

53
    Totka fauloval na hranici vápna a uvidíme ďalšiu ideálnu šancu na gól. Loptu si opäť stavia Jakub Kadák.

52
    AS bol aktívnejší, ale takmer inkasoval. Senica stále čaká na brejky a keď sa dostanú jej hráči k zakončeniu, často to smrdí gólom.

51
    Obrovská šanca Senice, ktorá mohla vyrovnať. Nikým nekrytý Milan Jurdík sa dostal do zakončenia vo veľkom vápne, jeho prízemná strela k pravej tyči bola nepresná. Hráč FK sa právom drží za hlavu, toto mal byť gól.

49
    Trenčín zahrával rohový kop, ale Senica sa ubránila. Hostia sa zatiaľ nevedia dostať do tempa.

48
    Trenčín sa dostal do útoku a od začiatku druhého dejstva je aktívnejší.

47
    Výkop mali Trenčania, ktorí mohli byť po polčase spokojnejší. Senica má 45 minút na to, aby niečo so zápasom urobila.

46

Prvý polčas sa skončil a môžeme povedať, že sme sa rozhodne nenudili. Hostia sa dostali do rýchleho vedenia, ale domáci o pár desiatok sekúnd vyrovnali. V závere polčasu prišiel najkrajší moment úvodného dejstva, keď parádne trafil Bainović.

S konštatovaním, že domáci vedú o gól, sa s vami nateraz lúčime a tešíme sa na druhý polčas, ktorý sa začne približne v čase 16:01.

45+1

45+1
    Hrať budeme ešte jednu minútu.

45
    Prvý polčas sa nám blíži k svojmu záveru. Čakáme na údaj o nadstavenom čase.

44
    Obrovská možnosť na strane Senice. Filip Oršula potiahol na pravej strane loptu, prihrávkou k vzdialenejšej žrdi hľadal niektorého zo spoluhráčov, ale neúspešne. Chýbali však milimetre na to, aby jeden zo Seničanov trafil loptu a vyrovnal.

43
    Moment zo záveru prvého polčasu môžeme považovať za najkrajší v prvom polčase. Krásny gól Bainovića by bol ozdobou v každej súťaži.

42
    Trenčania zahrali signál. Jakub Kadák necentroval, prízemnou spätnou prihrávkou našiel FILIPA BAINOVIĆA, ktorý nádhernou strelou spoza veľkého vápna k pravej žrdi dáva druhý gól AS Trenčín.

41
    Žltá karta Gabriel Halabrín. Senický hráč zastavil prenikajúceho Hollého, dostal lakeť od protihráča a z nebezpečného územia budeme svedkami priameho kopu.

40
    Na opačnej snahe Senica a séria autov v podaní Kučeru. Jurdík sa naťahuje o loptu, zatiaľ je úspešný. Séria osobných súbojov nemá konca-kraja.

39
    Kupusovič dokázal odcentrovať cez Mihala, Chropovský sa musel natiahnuť a center pokryť. Senica sa znovu ubránila bez väčších problémov.

38
    Trenčín sa nasťahoval na polovicu súpera, Azango trošku zasebčil a o loptu prišiel. Považania ale pokračujú v útoku.

37
    Opäť je lopta viac vo vzduchu ako na zemi. Kto sa jej zmocní? Vyzerá to na domácich.

36
    Mladý brankár Senice zvolil postupnú rozohrávku, FK sa dostal až do šestnástky, kde skúšal šťastie Oršula, jeho pokus bol zrazený, Trenčín sa ubránil.

35
    Trenčín sa po dlhšej chvíli dostal do útoku. Yem si vymenil loptu s Azangom, obranný val súpera vytlačil Trenčín ďaleko od Chropovského brány.

34
    Yem je za čiarou, ale už sa pýta na trávnik. Bude v poriadku a Senica môže pokračovať vo svojej snahe.

33
    Vyzerá, že Reuben Yem to poriadne schytal. Už asi minútu leží na hracej ploche. Nám sa nezdalo, že by to bola taká silná rana.

32
    Po rohu zasiahla Oršulova strela Yema, ktorý zostal v šestnástke ležať na zemi. Hra je prerušená, hráč Trenčína musí byť ošetrovaný.

31
    Sympatická snaha Senice sa končí dlhým strieľaným centrom v podaní Juraja Pirosku. Kukučka sa musel poriadne natiahnuť a vyraziť loptu na roh.

30
    Tieto sekundy patria Senici, ktorá sa nasťahovala na polovicu súpera. Zatiaľ sa jej hráči do ďalšej šance nedostali, Trenčín bráni pozorne.

29
    Soares opäť potiahol loptu, ktorého bránila dvojica až trojica hráčov. A úspešne. Na opačnej strane Witan v spolupráci s Piroskom. Kapitán hostí ale nepresne nahral, a tak z tejto šance nič nebude.

28
    Pavlík vysoký center odvrátil na ďalší roh. Kadákova lopta našla Hollého, jeho hlavička minula priestor troch žrdí.

27
    Witan číhal na dlhú loptu na hranici ofsajdu, Pires situáciu kontroloval a v spolupráci s Kukučkom odvrátili guľaté čudo do bezpečia. Na druhej strane zrazená strela Azanga, rohový kop pre AS.

26
    Soares je taktiež poriadne aktívny a Kučera má s jeho bránením trošku problémy.

25
    Kadák atakovaný v strede poľa, napriek tomu útok Trenčína pokračuje. Tvrdosť ukázal aj Piroska, keď skosil Bainovića.

24
    Jurdík leží na trávniku, Yem loptu zakopol. Kráľovič kontroluje situáciu, ale po chvíli sa senický hráč postavil na nohy a krívajúc sa snaží rozchodiť zranenie. Senica vracia loptu hráčom AS.

23
    Sériu nepresných prihrávok prerušil hvizd rozhodcu. Halabrín fauloval agilného Azanga, pri lopte AS. Soares našiel Hollého na hranici šestnástky, jeho pokus musel zlikvidovať na dvakrát Chropovský.

22
    Po rušných minútach sa hra upokojila. Sledujeme viacero nepresností a lopta je viac vo vzduchu ako na zemi. Hráči o ňu zvádzajú súboje, ktoré nemajú jasného víťaza.

21
    Po dlhých minútach sa hostia na dlhšie ubránili a snažili sa podniknúť útočný výpad. Prišiel faul v strede poľa, ktorý celé úsilie zmaril. Následne si vysokú loptu stiahol do náručia Kukučka.

20
    Po tejto šanci sa Trenčín zahryzol do súpera. Azango bol v obkľúčení troch hráčov, ale nedokázal nahrať. Senica je pod tlakom.

19
    Priamy kop zahrával Jakub Kadák, Matúš Chropovský sa natiahol a loptu vyrazil. Následná dorážka hlavou bola nepresná.

17
    Trenčín bude zahrávať rohový kop, hráči sa už sústreďujú do veľkého vápna. Po realizácii tejto situácie prišiel faul na Soaresa na hranici vápna. Previnil sa Witan. Toto je obrovská šanca domácich.

16
    Lopta až pri Kukučkovi, ktorý zakladá postupný útok. Zdá sa, že v senickej obrane sú štrbinky, ktoré sa snažia Trenčania využiť.

15
    Záhoráci sa na malú chvíľu oslobodili, ale zabudli za sebou Kupusoviča, ktorý sa dostal až do veľkého vápna, no z výbornej pozície trestuhodne minul.

14
    Trenčínu futbal teraz chutí a snaží sa pridať aj druhý gól. Hostia sú stiahnutí na vlastnej polovici, čakajú na brejk.

13
    Úvod stretnutia je poriadne rušný a diváci sa rozhodne nenudia. Videli sme už dva góly, čo je pekná prognóza do ďalšieho vývoja zápasu.

12
    Senica sa dlho netešila a prišlo vyrovnanie. Na ľavej strane sa vo veľkom vápne dostal k lopte Soares, zasekol si brániaceho hráča, poslal po zemi prihrávku na PHILIPA AZANGA, ktorý strelou k pravej tyči nedal brankárovi šancu.

11
    Trenčín sa snaží zatlačiť súpera, ale obrana Senice je pozorná a drží hráčov AS ďaleko od svojho brankára.

10
    Azango je v poriadku a už sa ja zapojil do útočnej snahy. Všetko ale pokazila nepresná prihrávka na jedného zo spoluhráčov.

9
    Senica iba potvrdila výbornú formu a jej hráči sa sympaticky snažia hrať ofenzívne.

7
    Senica dala gól!
    Tak toto bol blesk z jasného neba. Kým lekári dávali dokopy Azanga, z ničoho nič sa na ľavej strane dostal k lopte SULAEMAN WITAN, ktorý si zasekol Stojsavlejviča a nekompromisne k ľavej žrdi skóroval.

6
    Na trávniku zostal ležať práve Azango, ktorý je už v opatere lekárov. Legionár tmavej pleti je už za čiarou, ale vyzerá to tak, že by mal v hre pokračovať.

5
    Azango je na pravej strane aktívny a obrana Senice má s ním v úvodných desiatkach sekúnd problémy.

4
    AS Trenčín zatlačil súpera, v pokutovom území Senice bolo poriadne horúco, ale Chropovský zasahovať nemusel. Azango ani Hollý obranný val neprepálili.

3
    Mužstvá sa oťukali, pri lopte hráči spod Čákovho hradu. Na tribúnach zatiaľ komorná atmosféra.

2
    Všetci vieme, aké problémy má tím zo Záhoria. Nikto netuší, čo bude ďalej a či toto nie je posledný zápas tohto tímu vo Fortuna lige.

1
    Úvodný výkop mali hráči Senice. Avšak tento moment bol netradičný. Jeden z hráčov hostí vykopol zo stredového kruhu, ale futbalisti FK Senica stoja ako jeden muž na vlastnej polovici, držiac sa za ramená. Po asi minúte zaujali svoje pozície a duel sa tak môže už naozaj začať.

1

-1
    Hráči už vybiehajú na trávnik v sprievode trojice arbitrov. Zápas sa o malú chvíľu začne.

AS Trenčín: Kukučka – Yem, Pires, Stojsavljevič, Kozlovský – Bainović, Kadák (C), Hollý – Azango, Kupusović, Soares.
    Náhradníci: Babka – Zubairu, Madu, Ibrahim, Letenay, Kmeť, Pirinen, Tučný.
    Trenér: Juraj Ančic.

FK Senica: Chropovský – Mihal, Pavlík, Oršula, Kučera – Svoboda, Jurdík – Halabrín, Totka, Piroska (C) – Witan.
    Náhradníci: Ravas, Čermák – Niarchos, Mašulovič, J. Buchel, Ouattara, Anaba, Mayounga, Repa.
    Trenér: Pavel Šustr.

Rozhodca: Kráľovič – Jánošík, Čajka.

Fortuna liga ma na programe 25.kolo, v Trenčíne sa stretnú tabuľkoví susedia zo skupiny o udržanie.

Trenčín je aktuálne na ôsmej priečke s 28 bodmi a vyrovnaným skóre 34:34, v týždni postúpil do semifinale pohára po víťazstve 2:0 nad Skalicou. V lige pred týždňom zdolal doma Pohronie 2:0.

Aj Senica postúpila medzi najlepšie štyri tímy Slovnaft cupu, keď v týždni porazila Pohronie 3:2. V lige zdolala počas minulého víkendu Michalovce 2:1. Aj preto jej patrí siedma priečka so ziskom 30 bodov, skore 24:35.

Vzájomne zápasy v tejto sezóne sú lepšie pre Senicu, v Trenčíne remizovala 3:3, doma vyhrala 1:0.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.

Milan Gončár

Marián Vychovalý

Hľadáme spravodajcu pre tím FK Senica. Viac informácií tu.

Góly: 12. Azango (Soares), 42. Bainović (Kadák), 55. Kadák (Soares), 70. Kupusović (Azango) – 7. Witan

Karty:   41. Halabrín (SEN)

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 8:5. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 19:13.
    AS Trenčín: Kukučka – Yem, Pires, Stojsavljevič, Kozlovský – Bainović, Kadák (C) (74. Zubairu), Hollý (90+1. Ibrahim) – Azango (90+1. Tučný), Kupusović (84. Letenay), Soares (74. Kmeť).

Tréner: Juraj Ančic.

FK Senica: Chropovský – Mihal, Pavlík, Oršula, Kučera (46. Anaba) – Svoboda, Jurdík (65. Niarchos) – Halabrín (65. Ouattara), Totka (78. Mayounga), Piroska (C) – Witan (78. Mašulovič).

Tréner: Pavel Šustr.